Novosti iz Hrvaške

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Uporabniški avatar
j.k.
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 135
Pridružen: Če Nov 01, 2012 09:27

Re: Novosti iz Hrvaške

OdgovorNapisal/-a j.k. » Če Mar 05, 2020 21:27

BE84 napisal/-a:Glede na to, da Hrvati mislijo resno s tem zakonom, da mora imeti vsa posadka oblečene rešilne jopiče med glisiranjem v primeru, da imaš gliser brez kabine me zanima mnenje glede tega rešilnega jopiča:
https://www.decathlon.si/resilni-jopic- ... 91769.html


Pri nas smo lani kupili enega. Bilo je v planu, da ga sprobamo tudi v vodi, pa se nekako ni realiziralo. Za samo nošnjo je čist soliden. Pri gibanju po barki ni moteč. Teže se hitro navadiš. Imaš pa pač nekaj obešeno okoli vratu. Še vseeno veliko bolje, kot običajne verzije.
Je pa res, da z drugimi napihljivimi nisem imel opravka. Letos bom najbrž nabavil še dva.
Sicer so mi všeč kompleti iz svb, katere je prilimal @marchi, samo bi raje imel eno sorto (rezervni deli, kartuše, ipd)
Konec koncev, morje, vendarle, odkrije vsako napako!
Uporabniški avatar
BE84
Poročnik fregate
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Sep 22, 2019 21:12
Kraj: Maribor

Re: Novosti iz Hrvaške

OdgovorNapisal/-a BE84 » Pe Mar 06, 2020 08:15

j.k. napisal/-a:
BE84 napisal/-a:Glede na to, da Hrvati mislijo resno s tem zakonom, da mora imeti vsa posadka oblečene rešilne jopiče med glisiranjem v primeru, da imaš gliser brez kabine me zanima mnenje glede tega rešilnega jopiča:
https://www.decathlon.si/resilni-jopic- ... 91769.html


Pri nas smo lani kupili enega. Bilo je v planu, da ga sprobamo tudi v vodi, pa se nekako ni realiziralo. Za samo nošnjo je čist soliden. Pri gibanju po barki ni moteč. Teže se hitro navadiš. Imaš pa pač nekaj obešeno okoli vratu. Še vseeno veliko bolje, kot običajne verzije.
Je pa res, da z drugimi napihljivimi nisem imel opravka. Letos bom najbrž nabavil še dva.
Sicer so mi všeč kompleti iz svb, katere je prilimal @marchi, samo bi raje imel eno sorto (rezervni deli, kartuše, ipd)


Veš mogoče kako je glede rezervnih kartuš pri tem jopiču od Dechatlona, ker na netu jih ne najdem v ponudbi.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Novosti iz Hrvaške

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Mar 06, 2020 08:34

Standard teh jopičev so 25 gramske co2 ampule na navoj, to dobiš na mimovrste in še kje.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Novosti iz Hrvaške

OdgovorNapisal/-a Marchi » Pe Mar 06, 2020 09:06

AEgir napisal/-a:Standard teh jopičev so 25 gramske co2 ampule na navoj, to dobiš na mimovrste in še kje.

Ma niso! Ene so večje ene manjše. :roll: Samo da so komplikacije pri servisiranju in iskanju primerne kapsule in posledično višja cena :roll: V navtiki se tega nikakor ne morem in nočem navadit :evil:
https://www.svb24.com/en/category/safet ... ckets.html
janjanjan121212
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 23
Pridružen: Po Okt 14, 2019 19:26

Re: Novosti iz Hrvaške

OdgovorNapisal/-a janjanjan121212 » Pe Mar 06, 2020 09:09

AEgir napisal/-a:Standard teh jopičev so 25 gramske co2 ampule na navoj, to dobiš na mimovrste in še kje.

33gramske ampule se uporabljajo za ta jopič.
https://www.decathlon.co.uk/co-cylinder ... 03767.html
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Novosti iz Hrvaške

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Mar 06, 2020 09:48

Pa res sem narobe napisal. Tkole gredo standardne ampule:
Slika
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Novosti iz Hrvaške

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Pe Mar 06, 2020 10:21

mi jih iz anglije naročamo 24g ali pa 33g, kar paket po 50 kos. cena okoli evro na kos, ker pri nas te olupijo da se kar bliska.

5EUR in navzgor za eno. Rabimo jih pa za motorje, ker porabiš 4 24G ali 3 kose 33G kartuš da na potovalcu zadnjo gumo napumpaš nazaj na 2.5bara. - bencinske niso vedno takoj za vogalom.

pa bog ne daj da z golo roko držiš ampulo ko se prazni, ti kožo zamrzne in odtrga z roke.
brane1
Kapitan korvete
Prispevkov: 97
Pridružen: Po Okt 05, 2015 22:21
Kraj: okolica Kopra

Re: Novosti iz Hrvaške

OdgovorNapisal/-a brane1 » Pe Mar 06, 2020 10:56

Koliko barov naj bi bio v ampuli pribliżno?
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Novosti iz Hrvaške

OdgovorNapisal/-a Paco » Pe Mar 06, 2020 11:03

Enkrat je že bilo nekje zapisano ampak, ko se že o jopičih menimo, ...kdo in kje bi bil pripravljen te jopiče potestirat saj so moji že kar stari a neuporabljeni....malo me skrbi da ni guma preparela v njih. :shock: :?

lpp
pojdi se z bikom bost!
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Novosti iz Hrvaške

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Pe Mar 06, 2020 11:13

brane1 napisal/-a:Koliko barov naj bi bio v ampuli pribliżno?


to gre na grame plina. CO2 preide v tekoče stanje nekje pri 6 barih, tako da pritiski niso gromozanski, razen če je ne pregreješ. tako da se meri isto kot voda. na grame. volumensko je pa tudi skoraj identično, gostoto ima 1.1kg/L v tekočem stanju, v plinskem cca. 2kg na m3 pri 1baru.

se pa te vrednosti zelo spreminijo ob vplivu temeprature, pade skupaj pri nižjih, pri večjih zelo ekspandira itd...če bi filali dušik ali kak drug inerten plin, so ta odstopanja manjša.
brane1
Kapitan korvete
Prispevkov: 97
Pridružen: Po Okt 05, 2015 22:21
Kraj: okolica Kopra

Re: Novosti iz Hrvaške

OdgovorNapisal/-a brane1 » Pe Mar 06, 2020 16:34

Hvala za izčrpen odgovor. Torej če naredim eno posodo ki bi vzdržala ca 50 bar, bi lahko teoretično doma jo napolnil iz jeklenke za varjenje Co2, pa uporabljal za pumpat počeno gumo na motorju...
Pa se opravičujem ker smetim temo.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Novosti iz Hrvaške

OdgovorNapisal/-a evovii » Pe Mar 06, 2020 17:57

Eno vprašanje glede samonapihljivih jopičev. Čez par mesecev imam tehničnega. Jopiči so stari cca 6 let. Zanima me če je kje na jopiču napisano kdaj jih je treba servisirat oz. kje najdem številke do kdaj veljajo? Nebi rad, da mi na tehničnem reče, da jopiči niso ok zaradi tega ker je rok pretekel pred pol leta. Na splavu je jasna nalepka in so gor podatki kdaj je bil narejen servisni pregled na jopiču pa ne najdem nobene cifre oz oznake.
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Novosti iz Hrvaške

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Mar 06, 2020 19:48

Na bombicah je datum.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
jernejm
Kapitan
Prispevkov: 207
Pridružen: Ne Maj 31, 2009 11:11
Kraj: TupaTam

Re: Novosti iz Hrvaške

OdgovorNapisal/-a jernejm » Pe Mar 06, 2020 20:50

kr3mn1 napisal/-a:mi jih iz anglije naročamo 24g ali pa 33g, kar paket po 50 kos. cena okoli evro na kos, ker pri nas te olupijo da se kar bliska.

5EUR in navzgor za eno. Rabimo jih pa za motorje, ker porabiš 4 24G ali 3 kose 33G kartuš da na potovalcu zadnjo gumo napumpaš nazaj na 2.5bara. - bencinske niso vedno takoj za vogalom.

pa bog ne daj da z golo roko držiš ampulo ko se prazni, ti kožo zamrzne in odtrga z roke.


Lahko daš link gor? Tole zna prav prit več kot v eni situaciji.
...ti krmi ga v valovih, ti brani ga v vetrovih...
mVolk
Kapitan
Prispevkov: 151
Pridružen: Pe Jul 31, 2009 00:37
Kraj: Ljubljana - Bunarina

Re: Novosti iz Hrvaške

OdgovorNapisal/-a mVolk » Pe Mar 06, 2020 20:55

kr3mn1 napisal/-a:mi jih iz anglije naročamo 24g ali pa 33g, kar paket po 50 kos. cena okoli evro na kos, ker pri nas te olupijo da se kar bliska.

Te lahko prosim za kak link, ker take cene še nisem našel.. Ali pa če lahko odkupim kakih 10 kosov 33g bombic.
LP!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov