Novosti iz Hrvaške

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator, moderator2, janadino, MareC

Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Kraj: Ljubljana

Re: Novosti iz Hrvaške

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Sr Feb 12, 2020 20:13

Pa še to, kje bo pogledal oz. preveril kakšno hitrost doega moj čoln?

Men se zdi da piše v vpisnem listu... Nekje sem za svojega zasledil 20 vozlov :D :mrgreen:
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Sr Feb 12, 2020 20:40

Hitrosti gliserjev imaš v boatfolio. Mislim, da je tudi v homologaciji barke.
Sedaj grem pa štrike prat :)
janadino
Admiral

OdgovorNapisal/-a janadino » Če Feb 13, 2020 07:26

Sedaj preletel ta novi zakon, naj nekdo najde ta člen o rešilnih jopičih, jaz ga nisem. Piše samo, da ga pri registraciji moraš imeti za toliko oseb, kot je čoln registriran, isto kot pri nas, s to razliko, da je pri nas za to nad 5m, pri njih pa na območje plovbe vezano. To kaj pišejo v cajtngah pa ni glih najbolj verodostojno. Edino če je še kaki poseben Pravilnik ali uredba ali kaj podobnega. Ta novi Pravilnik se je osredotočil predvsem na novogradnje in nove registracije plovil. Lahko pa da sem napačni predpis prebral. :lol:
Je pa konec dirkanja na ruti z malimi tenderji, saj sta po novem lahko do 2,5m dolžine gor samo dve osebi. :lol:
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Kraj: Lj-Pag

OdgovorNapisal/-a Paco » Če Feb 13, 2020 07:53

4.1.7 Prsluci za spašavanje.

Kot osnova, pa bo vzeta specifikacija jopičev glede na oznako plovnosti. ( osebno mnenje)
pojdi se z bikom bost!
janadino
Admiral

OdgovorNapisal/-a janadino » Če Feb 13, 2020 12:21

Paco napisal/-a:4.1.7 Prsluci za spašavanje.

Kot osnova, pa bo vzeta specifikacija jopičev glede na oznako plovnosti. ( osebno mnenje)

Ja, saj to sem pisal, čolni morajo biti opremljeni tako, to mi je jasno že sedaj, 10 jopičev za 10 oseb vozim vedno zraven... kje piše da se mora dejansko to nositi med plovbo, meti oblečeno gor? Ta člen naj nekdo poišče...
...tak predpis je že pri nas....pod oprema čolnov, sedaj so to tudi oni sprejeli...
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Če Feb 13, 2020 12:54

Jaz mam 10 jopičev že 10 sezon skoz na čolnu. Bo treba to met oblečeno ali ne?
Uporabniški avatar
MareC
Admiral

OdgovorNapisal/-a MareC » Če Feb 13, 2020 12:56

janadino napisal/-a:
Paco napisal/-a:4.1.7 Prsluci za spašavanje.

Ja, saj to sem pisal, čolni morajo biti opremljeni tako, to mi je jasno že sedaj, 10 jopičev za 10 oseb vozim vedno zraven... kje piše da se mora dejansko to nositi med plovbo, meti oblečeno gor? Ta člen naj nekdo poišče...
...tak predpis je že pri nas....pod oprema čolnov, sedaj so to tudi oni sprejeli...

mislim, da je vsem jasen zapis :
Sve brodice čija brzina prelazi 20 čvorova moraju imati sigurnosnu narukvicu
Sve osobe na brodicama čija brzina prelazi 20 čvorova moraju za vrijeme plovidbe nositi prsluke za spašavanje
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Če Feb 13, 2020 13:06

Ja to je jasno - hvala!
janadino
Admiral

OdgovorNapisal/-a janadino » Če Feb 13, 2020 13:33

jaz sem samo to našel v novem pravilniku, pa imam že žulj od miške od iskanja. :lol:
To kaj vi navajate pišejo po časopisih, nobeden pa ne citira točnega člena s tem navedkom v omenjenem novem Pravilniku. Že itak po tem zapisu imam vse rešilne jopiče neskladne...Tak da mi je kar slabo od vsega že od navtike pa njihovega izmišljevanja. :lol:

4.1.7. Prsluci za spašavanje

1. Brodice za osobne potrebe koje plove u području plovidbe III, IIIa, IIIb, IIIc i IV moraju biti opremljene prslucima za spašavanje bez zviždaljke i samoupaljivog svjetla za sve osobe koje se nalaze na brodici za vrijeme plovidbe (odrasli i djeca);

2. Brodice za osobne potrebe koje plove u području plovidbe I i II moraju biti opremljeni prslucima za spašavanje za sve osobe koje se nalaze na brodici za vrijeme plovidbe sa zviždaljkom i samoupaljivim svjetlom (odrasli i djeca);

3. Brodice za gospodarsku namjenu koje plove u području plovidbe III, IIIa, IIIb, IIIc i IV moraju biti opremljene prslucima bez zviždaljke i samoupaljivog svjetla za sve osobe koje se nalaze na brodici za vrijeme plovidbe (odrasli i djeca);

4. Brodice za gospodarsku namjenu koje plove u području plovidbe I i II moraju biti opremljeni prslucima za spašavanje za sve osobe koje se nalaze na brodici za vrijeme plovidbe sa zviždaljkom i samoupaljivim svjetlom (odrasli i djeca);

5. Na brodicama za gospodarsku namjenu prijevoz putnika uvijek se mora nalaziti broj prsluka koji odgovara maksimalnom broju osoba koje je brodica ovlaštena prevoziti i to u ovisnosti o području plovidbe kako je navedeno u točkama 3. i 4.;

6. Brodice čija je maksimalna brzina > 20 čvorova, bez obzira na namjenu, u području plovidbe I, II, III, IIIa, IIIb i IIIc moraju biti opremljeni prslucima za spašavanje za sve osobe koje se nalaze na brodici za vrijeme plovidbe sa zviždaljkom i samoupaljivim svjetlom (odrasli i djeca).
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral

OdgovorNapisal/-a MareC » Če Feb 13, 2020 13:40

janadino napisal/-a:jaz sem samo to našel v novem pravilniku, pa imam že žulj od miške od iskanja. :lol:

4.1.7. Prsluci za spašavanje

1. Brodice za osobne potrebe koje plove u području plovidbe III, IIIa, IIIb, IIIc i IV moraju biti opremljene prslucima za spašavanje bez zviždaljke i samoupaljivog svjetla za sve osobe koje se nalaze na brodici za vrijeme plovidbe (odrasli i djeca);

2. Brodice za osobne potrebe koje plove u području plovidbe I i II moraju biti opremljeni prslucima za spašavanje za sve osobe koje se nalaze na brodici za vrijeme plovidbe sa zviždaljkom i samoupaljivim svjetlom (odrasli i djeca);

3. Brodice za gospodarsku namjenu koje plove u području plovidbe III, IIIa, IIIb, IIIc i IV moraju biti opremljene prslucima bez zviždaljke i samoupaljivog svjetla za sve osobe koje se nalaze na brodici za vrijeme plovidbe (odrasli i djeca);

4. Brodice za gospodarsku namjenu koje plove u području plovidbe I i II moraju biti opremljeni prslucima za spašavanje za sve osobe koje se nalaze na brodici za vrijeme plovidbe sa zviždaljkom i samoupaljivim svjetlom (odrasli i djeca);

5. Na brodicama za gospodarsku namjenu prijevoz putnika uvijek se mora nalaziti broj prsluka koji odgovara maksimalnom broju osoba koje je brodica ovlaštena prevoziti i to u ovisnosti o području plovidbe kako je navedeno u točkama 3. i 4.;

6. Brodice čija je maksimalna brzina > 20 čvorova, bez obzira na namjenu, u području plovidbe I, II, III, IIIa, IIIb i IIIc moraju biti opremljeni prslucima za spašavanje za sve osobe koje se nalaze na brodici za vrijeme plovidbe sa zviždaljkom i samoupaljivim svjetlom (odrasli i djeca).

mislim, da je to stari zakon
ker nov predvideva , da jih morajo imeti osebe oblečene!!

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/slu ... 3_223.html
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Feb 13, 2020 13:53

Pa v novem zakonu tudi piše, da so kopalke na plovilu prepovedane za vso posadko. :lol: :lol: :lol: :P :P :P
janadino
Admiral

OdgovorNapisal/-a janadino » Če Feb 13, 2020 14:03

Mare iz tega sem ven citiral. Res ne vem več kje iskati...
Po vseh njihovih časopisih pa res vse to piše o nošenju in tem ostalem....
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Kraj: Lj-Pag

OdgovorNapisal/-a Paco » Če Feb 13, 2020 17:34

3.1.81

bo dovolj janadino ? Tudi prej sem ti drugi člen jasno navedel da si ga lahko citiral nižje :idea: in ti ga ni bilo potrebno iskati

drugače pa cmd +F čudeže dela 8)
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Kraj: Zanzibar

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Če Feb 13, 2020 19:16

janadino napisal/-a:Mare iz tega sem ven citiral. Res ne vem več kje iskati...
Po vseh njihovih časopisih pa res vse to piše o nošenju in tem ostalem....

No daj Serjanec sprijazni se, da se ne boš več razkazoval z ljubavnim tepihom na gumi :lol: :lol: :lol:
...samo ne kupit skuter, ker pol tut čupa odpade :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Piki
Admiral
Kraj: Ljubljana-Opatija

OdgovorNapisal/-a Piki » Če Feb 13, 2020 19:23

Kako bodo zahtevali sedaj, da morajo imeti slo čolni pod 5 m jopiče na krovu? Kolikor jaz vem je oprema čolna vezana na zakonodajo države, kjer je čoln registriran.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost