Privez v kampu Strasko

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Saskoo
Naddesetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: So Maj 23, 2020 22:23

Privez v kampu Strasko

OdgovorNapisal/-a Saskoo » Sr Maj 27, 2020 22:13

Pozdravljeni,

Letos sem kupil svojega prvega gumenjaka in tako kot vsako leto greva s punco in psom v kamp Strasko na Pag. Zanima me ce imate kaj izkusenj s privezom v temu kampu, rad bi ga privezal v kampu za kaksno bojo, ce ima kdo izkusnje kako to gre bi bil zelo vesel vseh informacij :)

Najlepsa hvala za odgovor morjeplovci :D
DREAMS
Kapitan
Prispevkov: 178
Pridružen: Ne Jun 14, 2009 22:49

Re: Privez v kampu Strasko

OdgovorNapisal/-a DREAMS » Če Maj 28, 2020 20:33

V kempu imajo svoje boje za svoje stranke in ni problem glede veza.

Veliko klepih trenutkov z novo pridobitvijo. :D
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

Re: Privez v kampu Strasko

OdgovorNapisal/-a Stopi » Pe Maj 29, 2020 10:50

Res je! Lani so naredili red in odstranili skoraj vse boje, ki so bile postavljene na črno. Kamp ima sedaj ca. 20-30 svojih boj, ki so BREZPLAČNE (vsaj lani so bile, letos še nisem preveril na recepciji)! :D Prideš in se privežeš na tisto, ki je prosta.
Saskoo
Naddesetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: So Maj 23, 2020 22:23

Re: Privez v kampu Strasko

OdgovorNapisal/-a Saskoo » Ne Maj 31, 2020 20:21

Hvala vam za vsa pojasnila, bom preveril na recepciji ampak če imajo boje se bom že nekje privezal :D kje pa imajo rampo da ga spustim v vodo če mogoče veste?

hvala za odgovore :D
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2310
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

Re: Privez v kampu Strasko

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » Po Jun 01, 2020 09:36

Če v iskalniku znaš najti zemljevid kampa Straško, je na njem rampa vrisana. Sem pravkar preveril.
44°32'16.86" S 14°52'56.70" V
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

Re: Privez v kampu Strasko

OdgovorNapisal/-a Stopi » Po Jun 01, 2020 10:18

Saskoo
Naddesetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: So Maj 23, 2020 22:23

Re: Privez v kampu Strasko

OdgovorNapisal/-a Saskoo » Sr Jun 03, 2020 18:48

Jaaa vem kje je to seveda tam pri lokalu ob vodi ane.

Še nekaj me zanima,
imam kombi Ford transit, skupna dovoljena masa je 3000 kg, prikolica ima nosilnost 750 kg( lahki priklopnik), ali potrebujem izpit B+ koda 96, ali je dovolj samo izpit B kategorije, da lahko vlečem čoln? Gledal sem po forumih in so podatki zelo različni ? hvala se enkrat za odgovore
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Privez v kampu Strasko

OdgovorNapisal/-a jozko » Sr Jun 03, 2020 20:49

Če boš imel pripet lahki priklopnik, je dovolj izpit B kategorije :!:

Lahki priklopnik lahko ima največjo dovoljeno maso do 750 kg, če ima nosilnost 750 kg (kot pišeš), to ni lahki priklopnik :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4395
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Privez v kampu Strasko

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Če Jun 04, 2020 06:58

Ne vem kaka je situacija v Straškem, ampak več kot trideset let nazaj smo bili tam nekaj let zaporedoma. Takrat se je vezalo direkt pred plažo, kakih 20-50 m od obale.

Takrat je bilo pametno upoštevat Paško burjo. Vsaj dvakrat se je zgodilo, da je pometalo na kopno precej plovil in brez težave so preživela le tista, ki so bila privezana le na premec, da so se sama zavrtela v valove. Vsa, ki so bila vezana tudi na krmo je ali obrnilo in potopilo, ali pa strgalo iz priveza in naplavilo na obalo.

Sicer sem pa tam, neposredno pred kampom nekajkrat med smučanjem naletel na vrtince, ki jih delajo tune, ko se približajo obali. :D
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3287
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Privez v kampu Strasko

OdgovorNapisal/-a MareC » Če Jun 04, 2020 07:06

SR 290 napisal/-a:Ne vem kaka je situacija v Straškem, ampak več kot trideset let nazaj smo bili tam nekaj let zaporedoma. Takrat se je vezalo direkt pred plažo, kakih 20-50 m od obale.

Takrat je bilo pametno upoštevat Paško burjo. Vsaj dvakrat se je zgodilo, da je pometalo na kopno precej plovil in brez težave so preživela le tista, ki so bila privezana le na premec, da so se sama zavrtela v valove. Vsa, ki so bila vezana tudi na krmo je ali obrnilo in potopilo, ali pa strgalo iz priveza in naplavilo na obalo.

Sicer sem pa tam, neposredno pred kampom nekajkrat med smučanjem naletel na vrtince, ki jih delajo tune, ko se približajo obali. :D



brez zamere Sašo, ampak 30 let stara informacija mu ne bo pomagala kaj prida, pa tudi tun ni več tam, preverjeno :wink:
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2310
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

Re: Privez v kampu Strasko

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » Če Jun 04, 2020 07:38

SR 290 napisal/-a:Takrat je bilo pametno upoštevat Paško burjo. Vsaj dvakrat se je zgodilo, da je pometalo na kopno precej plovil in brez težave so preživela le tista, ki so bila privezana le na premec, da so se sama zavrtela v valove. Vsa, ki so bila vezana tudi na krmo je ali obrnilo in potopilo, ali pa strgalo iz priveza in naplavilo na obalo.


V Straškem ob obali so bolj problematični nevihtni vetrovi iz zahodnih smeri. Burja ob obali ne dela valov.
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4395
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Privez v kampu Strasko

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Če Jun 04, 2020 07:59

Mare, vreme je starejše od 30 let in vetrovi se zadnja leta le še krepijo.
Tune sem omenil kot prispodobo kako lepo je bilo včasih tam. V mivki je bilo toliko srčank in predvsem porcelank, da smo jih nehali nabirat, ko smo jih imeli dovolj in ne, ko jih nismo več našli.
Tudi rib se je dalo kakih 500 m od obale nametat ven za eno večerjo. Mi sicer nismo imeli pojma kako to napravit, ena dva sta pa z kanujem vsak dan odveslala ven in prinesla celo košaro merskih "šparov" z več kot 20 cm dolžine. (Tako smo rekli vsem šparom podobnim ribam.) :oops:

Tomaz, morda imaš prav. Ne vem ali je bila burja, ali nevihta, takrat smo vsakemu močnemu vetru rekli burja, če je deževalo pa jugo.
Pihalo je iz morja v kamp in vsaj dvakrat je za časa naših letovanj popolnoma poradiralo prvi dve linijo šotorov ob obali. Mi smo bili kakih 150-200 m v notranjosti in dobro se spominjam, da smo kot uteži viseli vsak na eni štangi šotora, ki ga je dvigovalo. Noro je pihalo pol noči, nato je bilo pa vetrovno še kak dan in potem "nikome ništa". Tudi stare borovce je takrat klestilo.
Plovil niso pometali na obalo valovi. Tista, ki so bila privezana na premcu in na krmi je veter zajel bočno, jih potrgal iz sidrišč in zmetal na obalo. Ostala so se obrnila proti vetru in jim nič ni bilo.

Povedat sem samo hotel, da je tam treba biti zelo previden, ko vežeš plovilo.
Saskoo
Naddesetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: So Maj 23, 2020 22:23

Re: Privez v kampu Strasko

OdgovorNapisal/-a Saskoo » Če Jun 04, 2020 21:40

Jozko, se opravičujem narobnemu izražanju. Največja dovoljena masa prikolice do 750 kg :) mislim, da bo treba kar "plunit v roke " pa narediti izpit da kodo 96 in pa izpit za coln, kar pa bo do dopusta na začetku avgusta kar težko, ker je povsod vse "nabito", tudi zaradi korone ....

Ja tudi jaz sem lani držal svoj šotor in pa "arafata", ker naju je dvakrat močno napralo...

Tune sem pa do sedaj videl samo na Visu, ker me je vsako jutro prišla pogledat v zaliv, ko sem z obale lovil ribe :), na Pagu tega še nisem videl..
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Privez v kampu Strasko

OdgovorNapisal/-a jozko » Če Jun 04, 2020 23:54

Saskoo, kot sem ti že napisal: za omenjeno kombinacijo zadostuje izpit kategorije B :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

Re: Privez v kampu Strasko

OdgovorNapisal/-a janadino » Pe Jun 05, 2020 07:53

Za vleko lahkega priklopnika do 750kg NDM s katerimkoli vozilom ne rabiš nič dodatnega.
Edino za motorje ne vem. :D
Guma je guma, zaenkrat.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov