Kupujem gumico

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator, moderator2, janadino, MareC

elkodu
Višji štabni praporščak

Kupujem gumico

OdgovorNapisal/-a elkodu » Če Sep 10, 2020 14:15

Kupujem solidno gumico za soliden denar, pa me zanima če bi ta lahko bila taprava
https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 09500.-EUR
Uporabniški avatar
Stanley
Kapitan korvete

Re: Kupujem gumico

OdgovorNapisal/-a Stanley » Če Sep 10, 2020 14:30

Zakaj, pa naj bi bila tale guma ugodna? :? S tako opremo (beri skoraj nic) je dalec od ugodne.. :!:
elkodu
Višji štabni praporščak

OdgovorNapisal/-a elkodu » Če Sep 10, 2020 15:14

Hvala na odgovoru
Všeč mi je ker je precej široka in ima relativno velike tube za to dolžino.... sem jo bil pogledat in je res v dobrem stanju
Kakšna oprema pa recimo bi naj bila na taki gumici za tako ceno....
Pa če se komu da mal svetovat kera bi bla boljša za približno tak denar
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Stopi » Pe Sep 11, 2020 07:39

Ne solidna, to je vrhunska gumica! :wink:

Ogromna tenda, navigacija s sonarjem, tuš, miza, teleskopske stopnice, imitacija teaka na vseh pohodnih površinah, merilec porabe goriva, radio, 12V vtičnica, račji kljun, separator za gorivo, kalužna črpalka... Skratka, ima VSE kar rabiš za udobno plovbo in preživljanje dopusta na čolnu!

https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 09490.-EUR
Uporabniški avatar
Stanley
Kapitan korvete

OdgovorNapisal/-a Stanley » Pe Sep 11, 2020 08:16

@Elkodu, zdaj pa primerjaj tole Stopijevo gumo, pa tisto, katero si si ogledal, pa primerjaj.. Pa malo preberi glede opreme in prakticnosti.. Da ne bom jaz zgubljal besed o tem..

Pa za isti "denar"..

8)
elkodu
Višji štabni praporščak

OdgovorNapisal/-a elkodu » Pe Sep 11, 2020 14:58

Učim se....sprašujem....zato pa sem prišel sem....cena ni čist ista...tist bo okol 8k€.....pa recmo 8 let mlajši...
Če to kej pomeni
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Stopi » Pe Sep 11, 2020 18:05

elkodu napisal/-a:Učim se....sprašujem....zato pa sem prišel sem....cena ni čist ista...tist bo okol 8k€.....pa recmo 8 let mlajši...
Če to kej pomeni

Stopijev bo pa "9 pa roka" ... :lol:

Glede starosti ti pa lahko povem, da je npr. moja prejšnja gumica bila letnik 1986, prodal sem jo pred 5 leti, ko je bila stara 29 let, pa še danes služi svojemu namenu, nič ne pušča, material se ni razslojil, ni porozna, skratka, brez problemov. Četudi je moj Solemar star 22 let, računaj, da je bil v povprečju 1 mesec na leto v vodi, torej vsega skupaj ca. 2 leti, ostalo pa na suhem, in zaradi takšne dopustniške uporabe imajo kvalitetni gumenjaki iz hypalona življenjsko dobo zelo zelo dolgo. Če ga vsako leto po dopustu lepo spereš in namažeš s sredstvi za nego, ti brez težav zdrži 30 in več let.

Pa še glede opreme; "tisti za 8" nima praktično nič opreme, moj Solemar pa ima čisto vse, kar rabiš. Verjemi, da si boš po prvem dopustu zaželel nekaj dodatne opreme in boš potem vsako leto nekaj dokupil, po 2 ali 3 letih pa boš dodatno v čoln "zmetal" še nekaj 1000 EUR. Pri Solemarju pa imaš vse in le odpelješ na morje, vržeš v vodo in uživaš na dopustu. 8)

Pa ne spreglej, da je Solemar za pol metra daljši, kar pri prostornosti pomeni veliko... :wink:

P.S. Kdaj prideš na ogled? :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Pe Sep 11, 2020 19:31

Razlagati nima smisla. Danes živimo v času, ko se zaupa le sebi. Na žalost je to logična posledica prepogosto izigranega zaupanja.
.... in vsak se mora učiti na svojih napakah. Kdo smo ostali, da bomo individum prikrajšali za šolanje?
https://vodovod-rh.si/
kr3mn1
Admiral
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Pe Sep 11, 2020 19:50

Ne bi rad sral Stopiju, ampak tako stara guma z 2t motorjem bo vredna 6 Max čez tri leta. Če se malo več uporablja, se bo razslojil. Vsak bo gledal porabo, 2T motor pač pokuri ohoho za laike, čeprav napram 4t ni neke razlike. Un iz oglasa pa...moja 6m guma je imela 60cm tubuse, tale ima 40 do 50cm samo. Tako da je to nakladanje. Pa zakaj nov propeler? Je bil zbit? Super, lahko je tudi motor dobil eno po p. Pa 40 konj tudi ni nek presežek. Bolj mejno.

Jaz in stopi sva isto leto kupovala čolne. Oba sva dala neke 4k zanje, moj je bil malo večji. Ja sem po enem letu menjal tubuse. Pa cel čoln zrihtal, pa 4t yamaho gor itd...prodal za 11k nov čoln tako rekoč. Stopijeve tube so ok, pa je vseeno zabil denarja pa časa da je kar hudo. Jaz sem naredil 2k minusa. Stopi bo pa tud če bo prodal za 9k
elkodu
Višji štabni praporščak

OdgovorNapisal/-a elkodu » So Sep 12, 2020 10:38

Hvala za izčrpne informacije.....še kak ponudba, informacija
mikele
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a mikele » So Sep 12, 2020 12:45

kr3mn1 napisal/-a:Ne bi rad sral Stopiju, ampak tako stara guma z 2t motorjem bo vredna 6 Max čez tri leta. Če se malo več uporablja, se bo razslojil. Vsak bo gledal porabo, 2T motor pač pokuri ohoho za laike, čeprav napram 4t ni neke razlike. Un iz oglasa pa...moja 6m guma je imela 60cm tubuse, tale ima 40 do 50cm samo. Tako da je to nakladanje. Pa zakaj nov propeler? Je bil zbit? Super, lahko je tudi motor dobil eno po p. Pa 40 konj tudi ni nek presežek. Bolj mejno.

Jaz in stopi sva isto leto kupovala čolne. Oba sva dala neke 4k zanje, moj je bil malo večji. Ja sem po enem letu menjal tubuse. Pa cel čoln zrihtal, pa 4t yamaho gor itd...prodal za 11k nov čoln tako rekoč. Stopijeve tube so ok, pa je vseeno zabil denarja pa časa da je kar hudo. Jaz sem naredil 2k minusa. Stopi bo pa tud če bo prodal za 9k

“Če se malo več uporablja, se bo razslojil. Vsak bo gledal porabo, 2T motor pač pokuri ohoho za laike, čeprav napram 4t ni neke razlike. Un iz oglasa pa...moja 6m guma je imela 60cm tubuse, tale ima 40 do 50cm samo. “

O čem govoriš, oz. kaj želiš povedati??
Sonicus Ud Istre
Kapitan korvete
Kraj: Ljubljana / Novigrad

OdgovorNapisal/-a Sonicus Ud Istre » So Sep 12, 2020 16:14

Saj vem kako bo zvenelo, ampak skoraj 10 jurjev za 22 let staro gumo s 15 let starim motorjem je pa malo prehuda. Meni bi se zdelo to vse skupaj vredno max nekje 4 jurje ....
Sonicus Ud Istre
Kapitan korvete
Kraj: Ljubljana / Novigrad

OdgovorNapisal/-a Sonicus Ud Istre » So Sep 12, 2020 16:16

kr3mn1 napisal/-a:Če se malo več uporablja, se bo razslojil.

Haha, se pravi to ni plovilo/uporabni predmet, ampak umetniški predmet /dekoracija?
Ne se jebat no. Mogoče sem zgoraj 4 jurje še preveč napisal... :lol:
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » So Sep 12, 2020 16:46

Sem imel precej starejšega Solemarja in ko je šel od mene je bil poliester, gelcoat in hypalon v odličnem stanju!

Ne vem kakšen je ta, kolikor pa lahko vidim iz oglasa, pa deluje zelo OK!

PS
Aktivni na temo cene (ostalo vas pa ne briga) boste tudi sami kdaj kaj prodajali. Če se bom spomnil, se bom podobno kot vi vključil v oglas!
https://vodovod-rh.si/
kr3mn1
Admiral
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Sep 12, 2020 17:54

Roberth1 napisal/-a:Sem imel precej starejšega Solemarja in ko je šel od mene je bil poliester, gelcoat in hypalon v odličnem stanju!

Ne vem kakšen je ta, kolikor pa lahko vidim iz oglasa, pa deluje zelo OK!

PS
Aktivni na temo cene (ostalo vas pa ne briga) boste tudi sami kdaj kaj prodajali. Če se bom spomnil, se bom podobno kot vi vključil v oglas!

kaj je pa tebe pičilo? sem mar ceno komentiral? samo povedal sem kako zgleda situacija, brez da bi koga zabijal ali spodbijal. če kupiš čoln in ga imaš na morju samo 2 tedna ostalo pa zapakiranega na suhem, je popolnoma drugače kot če je 3x po 6 mesecev zunaj.

drugače mam pa aktiven oglas za čoln in za sidra, pa mal pokomentiraj.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta