Izbira manjsega, zlozljivega gumenjaka

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Vitamin_G
Višji vodnik
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Jun 22, 2009 10:08

OdgovorNapisal/-a Vitamin_G » To Jun 23, 2009 15:23

uroš.r napisal/-a:Z nekaj truda ga lahko zložiš tako, da gre v prtljažnik Hyundai TRAJET enoprostorca, v bistvu je problem širina paketa ko ga zlagaš nazaj.

LP Uroš


Ravno to me je skrbelo... :( Hvala za odgovor! :)

LP, Gašper
plinko
Viceadmiral
Prispevkov: 404
Pridružen: Sr Mar 18, 2009 23:06

OdgovorNapisal/-a plinko » Sr Jun 24, 2009 15:37

Jaz se tudi počasi ogrevam za to kombinacijo, čeprav sem poskusil tudi že z večjimi čolni. Vendar v naš koncept, pa najbrž še od marsikoga (tako finančno, kot po uporabi) bi šel še najbolj tak gumnejak. Maja ga peljem dol, sestavim in je brezplačno privezan do septembra. Vse kar imam drugega je veliko, veliko dražje. Hitrosti takih kombinacij so zadovoljive, saj nekako dosegajo do 25 vozlov, kar je čisto dovolj, poraba je pa itak zanemarljiva.

Me pa zanima, kako to, da vas ne pritegne dvotaktni Evinrude ETEC 25 KM. Mene bi najbolj ta motor zanimal. Ima kdo izkušnje z njim? Po vsej verjetnosti je lažji in manjši od štiritaktne Yamahe 25. Poleg tega, ker je dvotaktni ga lahko poljubno vlečeš in obračaš na vse načine, ko ga daješ v avto.. Kar se porabe tiče pa bi tudi moral biti tam-tam.

Kaj menite? Ima kdo kaj izkušenj s tem.
vento
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 89
Pridružen: Po Jun 15, 2009 22:16
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a vento » Če Jun 25, 2009 19:14

plinko napisal/-a:Me pa zanima, kako to, da vas ne pritegne dvotaktni Evinrude ETEC 25 KM. Mene bi najbolj ta motor zanimal. Ima kdo izkušnje z njim? Po vsej verjetnosti je lažji in manjši od štiritaktne Yamahe 25. Poleg tega, ker je dvotaktni ga lahko poljubno vlečeš in obračaš na vse načine, ko ga daješ v avto.. Kar se porabe tiče pa bi tudi moral biti tam-tam.

Kaj menite? Ima kdo kaj izkušenj s tem.

Jaz sem si omenjeni motor ogledal na sejmu. Motor ima 66 kg (osnovni) kot jih ima tudi 30 konjski. Razstavljalec je malo potarnal, da v tem nižjem razredu "niso toliko lažji od 4 taktnikov". Pri meni je sicer še vedno v igri, čeprav so v tem primeru nujne "4 roke". Tega v nobenem primeru (najbrž tudi nujnem) ne bi mogel sam postavljat na čoln ali pospravljat v avto. :(
Zenkrat mi je najbližje 20 konjska Honda, ki ima okoli 45 kg. Če se bom "dogovoril" za več rok, pa se nabor razširi (po moči in po proizvajalcih). 8)
acrobat
Admiral
Prispevkov: 718
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 10:33

OdgovorNapisal/-a acrobat » So Jun 27, 2009 11:16

Jest imam Tomos 18,ki ima 36 kg,ne bom rekel da ga je enostavno vzeti iz avta in namontirati na čoln,se na 2 roki kar namatraš.Ampak mislim da bi šlo do tam okoli 50kg.Čeprav na dolgi rok,sploh če greš na morje večkrat na leto,ne priporočam.Ker se kmalu naveličaš.Jest že razmišljam o prikolici.
lp
monster_d
Kapitan
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 18:43
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a monster_d » Ne Jun 28, 2009 13:07

moja yamaha 25 ma 49kg pa se kar konkretno namantraš :D
Raje se mantram ko da z eno roko nosim naokoli tomos4.5 :lol: :lol:
vento
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 89
Pridružen: Po Jun 15, 2009 22:16
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a vento » Po Jun 29, 2009 14:46

monster_d napisal/-a:moja yamaha 25 ma 49kg pa se kar konkretno namantraš :D
Raje se mantram ko da z eno roko nosim naokoli tomos4.5 :lol: :lol:


:lol:
Kar je nad 40, dva zagrabita in prestavita. Da imaš le kaj zagrabit in kam prestavit. Zaenkar še kar razmišljam... :?
monster_d
Kapitan
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 18:43
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a monster_d » Pe Jul 03, 2009 18:59

vento napisal/-a:
monster_d napisal/-a:moja yamaha 25 ma 49kg pa se kar konkretno namantraš :D
Raje se mantram ko da z eno roko nosim naokoli tomos4.5 :lol: :lol:


:lol:
Kar je nad 40, dva zagrabita in prestavita. Da imaš le kaj zagrabit in kam prestavit. Zaenkar še kar razmišljam... :?


konc koncev pa kdaj greš sam na vodo, zmerom še maš bar enega zraven, tak da to ni neki problem. :D

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov