Čiščenje in vzdrževanje gumenjakov

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Roadracer
Kapitan
Prispevkov: 167
Pridružen: Po Feb 01, 2010 11:24
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Roadracer » Pe Mar 08, 2013 09:20

Kustos napisal/-a:Roberth1, poglej tule: http://www.navtikasport.com/index.php?productID=1323
LP


Tukaj je kar nekaj čistil za gumenjake? Ima kdo s katerim dobre izkušnje?
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Pe Mar 08, 2013 10:00

Kustos napisal/-a:Roberth1, poglej tule: http://www.navtikasport.com/index.php?productID=1323
LP


Hvala, sem že naročil.

Glede na to, da po napisanem ta firma v "kokoški" ni poznana, bi bilo najbrž smiselno, da vsak sam preizkusi.
Sam sem najprej gumenjake vzdrževal s, pri nas znano firmo", ko sem pa preizkusil izdelke Yachticon (za gumenjak) sem videl, da je precejšnja razlika.
Torej, vsak lahko preizkusi sam, jaz zadovoljen zelo, howg govoril sem.
https://vodovod-rh.si/
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Pe Mar 08, 2013 10:25

spregledal sem, da je tema gumenjak...

Moje navedbe o rumenem in lisastem so se nanasale na plastiko.


Yachticon v sloveniji je prodajalec, vendar ne najdem maila. Z njim sem govoril o polirnih pastah.
Moje mnenje je da je Yachticon dobra firma, vendar nic boljsa od ostalih. Vsa cistila so dejansko enaka, samo da na nekaterih pise marine in so zato drazja. V kolikor clovek ve zakaj je kaj bi bilo vse OK tudi če uporabljaš kaj drugega.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
janko
Kapitan korvete
Prispevkov: 94
Pridružen: Po Apr 07, 2008 11:40
Kraj: KK

OdgovorNapisal/-a janko » Če Apr 04, 2013 08:25

Za nego gume tudi sam uporabljam Yachticom in je gumenjak kot nov.
Zanima me kaj priporočate za nego plastike, namreč imam sacs jamaico, kateri ima veliko plastike in bi ji rad povrnil lep videz.

Hvala za priporočila.
mdavid
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 49
Pridružen: To Okt 04, 2011 19:08

OdgovorNapisal/-a mdavid » Pe Apr 05, 2013 05:42

Na spodnjih povezavi imajo izdelke Yachticon:

http://trgovina.tramontana-net.si/index ... duct_id=72
papajoe
Poročnik fregate
Prispevkov: 64
Pridružen: Če Mar 05, 2015 16:43
Kraj: Koroška

STARBRITE - ZAKON

OdgovorNapisal/-a papajoe » Ne Jun 28, 2015 21:26

pozdrav, ne vem če še kdo bere te poste, ampak vseeno no;

danes očistil polovico čolna tako kot je NikolaTesla opisal v prvem postu. Umil z Starbrite šamponom, posušil, izdatno premazal čoln z Starbrite za gumenjake, posušil in nato spet z starbrite za gumenjake lepo zdrgnil. Vse je šlo stran, to dela čudeže. Še tako trdovratna umazanija ki se je nabrala čez leta (ja, kar nekaj let je pomoje to blo gor), je šla brez problema dol.

Sicer je bilo danes veliko dela, ampak vseeno sem prepričan da po koncu sezone ne bo tako. Tako da lahko samo priporočam starbrite. No, verjetno je kakšno drugo čistilo tudi ok, vendar sem probal samo Starbrite.

Kar se pa tiče plastike in umazanih površin za sedenje, pa Meglio + krtača.

lep dopust vsem in mirno morje,

lp
urqlle
Poročnik korvete
Prispevkov: 53
Pridružen: To Jul 06, 2010 22:40

OdgovorNapisal/-a urqlle » Ne Jul 19, 2015 15:13

a mi lahko poveste s kakšno krtačo drgnete?

hvala
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Ne Jul 19, 2015 20:27

PapaJoe me veseli, da ti je uspelo. V mojem primeru je bila razlika taka, da so vsi mislili, da sem kupil novega gumenjaka.
Super, da si opisal svojo iskušnjo in da se je potrdil postopek, kot sem ga opisal.
Prilepi kakšno slikico.
LP NT
papajoe
Poročnik fregate
Prispevkov: 64
Pridružen: Če Mar 05, 2015 16:43
Kraj: Koroška

OdgovorNapisal/-a papajoe » Ne Jul 19, 2015 22:45

uf, nikola ko bi le znal prilepit fotko. sam nisem računalnški luzer ampak vseeno je tole preveč, če mi opišeš postopek po kmečko, mogoče uspe....;)

drgnil sem pa z navadno krtačo za roke, ampak tako z dolgimi nitkami oz. kocinami, si nisem upal s preveč trdo, da nebi kaj poškodval. Ja, moj čoln je tudi zlgedal ko iz trgovine, brez ene praske ali umazanije. Je hčerka dobila tako veselje, da mi je pomagala celega očistit, he he.

Saj po moje je še kaj drugega tudi ok, ampak moja je izkušnja s Starbrite in je zaenkrat odlična.

Sem bil zadjle 14 dni u istri, itak vreme fantastika, razen par "jugotov" ampak čoln se odrezal odlično, vse super razen ribičije, ki ni bila vredna karte (150kn). Rezultat: en kup drajsanja po vodi in zgodnjega vstajanja, pa nazadnje nakup rib u vrsarju, he he.

No, še vedno, lep dopust in mirno morje.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Jul 20, 2015 01:39

Bolj enostavnega opisa za lepljenje slik ne znam napisati.
Upam, da ti uspe.
LP NT
Pišem z mobilnega telefona med plovbo pred Kornati po zunanji strani in upam, da povezava na navodilo deluje.
Uporabniški avatar
PogachnyK
Admiral
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 11:09

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » Ne Avg 30, 2015 11:38

Pozdravljeni.

Po koncu sezone sem se odločil, da tako kot vedno tudi letos očištim svoj 25 let stari kanu. narejen je iz hypalona.

Do sedaj sem uporabljal
Slika

S katerim sem bil zadovoljen pač tako tako.. vedel sem, da je notri glicerol pa nekaj naravnih voskov ter silokonov, pa se mi je zdelo da zadeva funkcionira.

Leto sem se odločil, da kupim blu marin new gum. grem v bauhaus, pa reče tipček v rdeči majci, da imajo sedaj neki novi izdelek, ki je enakovreden, oz. boljši. cena tudi kar prava.. skoraj 25€. Malo gruntam, naposled pa le vzamem.
Slika

Če pogledate pozorno na sliko, se vidi, da je reševalnemu obroču ime "bioproduct". no to sem opazil, šele ko sem začel zadevo uporabljati. in sem spregledal, zakaj je učinek enak, kot da bi samo pluniln na krpo pa svoj pljunek obrisal.

Skratka eno navadno sranje, jaz sem zapravil, 25€, da lahko vi zapravite 25€ za nekaj drugega.

p.s Kje lahko kupim NEW GUM?
Slika
Hvala na razumevanju
bozo
Kapitan
Prispevkov: 175
Pridružen: So Jan 28, 2012 14:41
Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a bozo » Ne Avg 30, 2015 14:22

Tudi sam sem najprej uporabljal Starbrite... ko pa sem enkrat preizkusil Yahticon, sem ugotovil, da je zadeva neprimerno boljša. Pa naj si bo to čistilno sredstvo ali pa tudi sredstvo za impregnacijo - zaščito gume. Ko gumico enkrat zaprav obdelaš je kot iz trgovine.
mato
Admiral
Prispevkov: 817
Pridružen: Pe Apr 25, 2014 13:27
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a mato » Ne Avg 30, 2015 22:05

PogachnyK napisal/-a:p.s Kje lahko kupim NEW GUM?
Slika

tule:
http://www.navtikaceneje.si/NEW-GUM-CREMA-krema-za-gumo-450ml/
Mato :wink:
janko
Kapitan korvete
Prispevkov: 94
Pridružen: Po Apr 07, 2008 11:40
Kraj: KK

OdgovorNapisal/-a janko » To Sep 01, 2015 09:19

Navdno jedilno olje, krema za sončenje, katera ti ostane od poletja, glicerin iz lekarne, pa krpo in voljo pa je gum ko nova.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3287
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

OdgovorNapisal/-a MareC » To Sep 01, 2015 09:28

janko napisal/-a:Navdno jedilno olje, krema za sončenje, katera ti ostane od poletja, glicerin iz lekarne, pa krpo in voljo pa je gum ko nova.


ja seveda, pa svinjska mast tudi
:roll: :shock:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov