Maestral 18

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

monster_d
Kapitan
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 18:43
Kraj: Ptuj

Maestral 18

OdgovorNapisal/-a monster_d » To Okt 30, 2007 17:46

Zanima me kak se obnese omenjena gumica. Po podatkih naj bi bil 3.8metra dolg. Kolko konjski motor se da maximalno gor obesit, oz kolko dovoljujejo papirji? V kako rolo se da zlozit? Sem na netu zasledil 18s eni pa majo samo 18, je kaka razlika al eni pac nimajo napisano S poleg?
Skratka cimvec informacij bi mi prav prislo.

Sem mel letos maestrala 6ko pa sem bil res zadovoljen.
Prodal sem ga zato ker ni mel papirjev da bi dal kaki vecji motor kot 4.5tomos gor, pa rahlo premali (2.8m). Zaj pa mam namen nekaj kupit za drugo leto. Razmislal sem o kakem tomosu 18ki.
Z dvema osebama bi najvrjetneje glisiral.

lp
Uporabniški avatar
Piki
Admiral
Prispevkov: 2206
Pridružen: To Avg 28, 2007 21:45
Kraj: Ljubljana-Opatija

OdgovorNapisal/-a Piki » To Okt 30, 2007 20:57

Mislim, da je ta čoln dolg 3.5 metra, ne 3.8... Maks.moč motorja je 18 KM. Sam sem se vozil s tem čolnom na katerem je bil T 18, pa ga je kar malo preveč "zvijalo". Tudi krmno zrcalo zgleda premalo trdno za osemnajstico, zna se hitro odlepiti. Druga pesem pa je izvedba s plastičnim dnom. Ta prenese do 30 KM. Izvedba S je imela vetrobran, SD pa še sedež v obliki napihljivega valja.
ribon
Kapitan fregate
Prispevkov: 119
Pridružen: To Jul 10, 2007 22:59
Kraj: vrhnika

OdgovorNapisal/-a ribon » To Okt 30, 2007 22:19

SD ima zadaj tubuse obrnjene navzgor, drugače pa imam Maestrala 18 z T18, res je motor premočan za čoln, z dvema osebama se voziš z pol gasa, poraba je pa takrat kar ugodna. Tudi z 4 se da glisirat če le nimaš preveč protitoka...
Uporabniški avatar
racman
Admiral
Prispevkov: 692
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 15:25

OdgovorNapisal/-a racman » To Okt 30, 2007 22:20

predvidevam da si zelo na tekocem in da ne bom prevec brskal po netu me cisto za info zanima koliko kaj pride taksna zadeva z motorjem in koliksno jje vzdrzevanje in vsi potrebni dokumenti(zavarovanje...)
hvala lp
monster_d
Kapitan
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 18:43
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a monster_d » To Okt 30, 2007 23:35

colni so malo starejsi letniki tam od 80-90 sem nasel na netu. Zaj ce je dobro ohranjen pol ni panike. Sem mel tudi sam prej 6ko maestrala l.90 pa je bil skoro kot nov, vecina jih tak rabi samo poleti na morju teden ali dva.
Cene 200-300eurov gumica, pa tam nekje 300eurov motor tomos18.
Tudi tomos 10ka bi pomoje bil kar vredu samo so zelo redki.
Glede vzdrzevanja ti nebi znal razlozit saj sem mel gumico le kratek cas tak da z tem se nisem se rabil ukvarjat.
Za registracijo pa use kar rabis mas napisano pod zakloni podforumom, nevem usega napamet.

Drugace pa cem met zadevo z mehkim dnom da jo lahko zbasem v avto, sem pred kratkim kupil karavana tak da glede prostora ni panike.

lp
ribon
Kapitan fregate
Prispevkov: 119
Pridružen: To Jul 10, 2007 22:59
Kraj: vrhnika

OdgovorNapisal/-a ribon » Sr Okt 31, 2007 00:48

Ja, takole bo. Čoln je brez dokumentov res okoli 200-300 evrov, z dokumenti pa okoli 500 evrov, z motorjem pa prav tako. Tako da je soliden komplet okoli 1000 evrov. (registriran, plovno dovoljenje...sidra, vesla..)
Z T10 se solidno voziš, vendar se mi zdi 18 primernješa, pač ne škodi nekaj dodatnih KM
Glede vzdrževanja, čoln po sezoni očistič, namažeš z napr. glicerinom in to je to, motor spereš z sladko vodo, konzerviraš...
Odvisno koliko se voziš menjava impelerja. vžigalnih svečk..ni pa kakšnen grozen strošek.
Registracija, okoli 100 evrov z zavarovanjem, plovno dovoljenje za Hrvaško okoli 400 kun..
Uporabniški avatar
racman
Admiral
Prispevkov: 692
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 15:25

OdgovorNapisal/-a racman » Sr Okt 31, 2007 12:48

ce prav razumem bi pol nekaj ok dobil za 1000eur in letno imel 150eur stroskev z vzdrzevanjem in vsemi potrebnimi dokumenti za plovbo...

nikoli pa se nisem vozil kaksne take zadeve...koliko pa kaj prednese valov? a je to tako kot ce bi se igral s colnickom na baterije ali je ze zadeva vredna svojega denarja - sam imam namrec prepricanje da si vsako poletje nekaj najamem in me pride dokaj huda marcina cca 600-1000 eur a uporabe je samo 14 dni :cry:

pomojm je nepopisna razlika v primerjavi 5m z 90ko?
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Okt 31, 2007 18:42

Ja primerjava s 5 metrsko gumico, trdim dnom in 90 konjev za ritjo je res nemogoča. Omenjeni Maestral je luštkeno plovilce za ne prezahtevnega uporabnika in predvsem začetnike. Je pa dobro tam začeti. Najslabši skiperji so prav tisti, ki niso nikoli pluli s 3 ali 4 metrsko barko. TO je pravi stik z morjem, odzivnost. Pristajanje s 4 metrskim gliserčkom je umetnost, ki jo le redko kdo obvlada. Pristati s 30 ali 40 čeveljsko motorno barko pa zna vsak, če mu nekdo samo enkrat pokaže... Torej za začetek vsakemu priporočam čoln po njegovih zmožnostih in seveda ne prevelik.

Kar pa se tiče najemanja, se to vsekakor bolj izplača, plačaš tistih 1000 EUR in nimaš nič. Po koncu dopusta lepo vrneš in ne pereš, konzerviraš, pospravljaš, servisiraš... Svoj čoln se splača samo tistim, ki ga rabijo nekaj tednov in še kakšen vikend. No to je sicer malce čudno, splača se čoln nikoli ne! Vedno je z njim samo strošek, so pa zato užitki! :wink:

LP
autokamp
Viceadmiral
Prispevkov: 592
Pridružen: Po Jul 09, 2007 13:39

OdgovorNapisal/-a autokamp » Pe Nov 02, 2007 10:43

Te primerjave so bolj tako, težko je pač primerjati taka plovila med seboj. Je pa res, da se z Maestralom veliko naučiš skratka tako kot je bile že večkrat napisano je nek logičen začetek ukvarjanja z navtiko.
Za potrebe prevoza do bližnjih plaž v normalnem vremenu, za popoldanski ribolov ali vožnjo do bližnjega obmorskega mesteca je takle Maestral Tomosom 18 več kot dovolj. Naložba ca. 1000 EUR pa se ti povrne tudi po nekaj letih normalne uporabe in rednega vzdrževanja - predvsem konzervacije plovila čez zimo. Skratka toplo priporočam.
monster_d
Kapitan
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 18:43
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a monster_d » Pe Nov 02, 2007 18:10

Hvala za odgovorje, mislim da bom kaj takega si res omislil drugo leto.
Drugace pa tudi ce vozis nekaj casa pa pol prodas se zmerom za isto ceno ga lahko prodas, na mojem bivsem maestrali 6ki sem se celo zasluzo :lol:

Gumica bi predvsem sluzila za fijakanje po mirnem morju (10-14dni), voznja na kaki bljizni otocek, pa seveda voznja po sladki vodi tu pa tam. Mam dravo dober kilometer od mene, tak da treba tudi tu nekaj koristit zadevo.

lp
cermatt
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Jul 20, 2022 14:16

Re: Maestral 18

OdgovorNapisal/-a cermatt » Če Avg 11, 2022 19:24

Zivjo!

Ima kdo izkušnjo z Maestralom 18 in novim 10km motorjem? Kako se obnese?

Lp

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov