alu stopnice

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

alu stopnice

OdgovorNapisal/-a cibro » Ne Jun 06, 2010 11:42

je kdo na gumenjaku trdo ali mehko dno v mojem primeru trdo nucal takšne lestve in kako se obnesejo, zanimajo me na 3 kline?

http://www.lotos-marin.com/?uime=&sid=1 ... j=1&a=2173
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Ne Jun 06, 2010 21:19

Dobr da lotos marin ne žvi od teh lojtr.a res noben ni še imel tega?
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Ne Jun 06, 2010 21:53

.


Bom pa jaz poskušal odgovorit.

Težava pri vzpenjanju na čolne, ki so v bistvu nizki, je v tem, da se nimaš kje malce višje prijet z rokami. Ponavadi so to manjši, lažji čolni, ki so še močno nagnjeni proti tistemu, ki leze iz vode. Takrat je "tazadnja" težka kot cent. Na pasari, pred leti, sem uporabljal te

http://www.lotos-marin.com/?uime=&sid=1 ... &j=1&a=963

Ne rečem, saj gre, ampah kam jih pospravit, ko jih ne potrebuješ? Stalno pod nogami, da bi jih najraje zabrisal v vodo, če ...... Tiste na vrvi so pa sploh neuporabne.

Odločit se boš moral pa sam.


LP


.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Ne Jun 06, 2010 22:09

Ja sedaj imam une za na steni zadnjo a ker imam tudi platformo ali kot pravi tomi73 yacht program se mo motor pri obračanju zaletava v n jih če so pa spuščene mi jih pa pri izglisiranju dvigne v luft in potem ne morem zavijati kot je treba.na štrik sem imel in imam tudi samo bežijo pod čoln edino za te ki sprašujem ne vem kako se obnesejo.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Po Jun 07, 2010 09:16

Matr fantje vas že EMŠO daje. To moraš brez lojtrc skočit iz vode na tubo, potem pa( za publiko na plaži) še ene 3-4 obrate na tubi kot Miro Cerar na konju.
:lol: :lol: :lol:
Blaz
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 134
Pridružen: Če Maj 10, 2007 19:27

OdgovorNapisal/-a Blaz » Po Jun 07, 2010 09:49

Mi smo jih kupil za na gumenjaka, ampak so ble zelo malo v uporabi. Problemi so takšni kot so jih zgoraj našteli. Jest sem rajš stopil na peto motorja in pri zrcalu ven :lol:
LP Blaž
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Po Jun 07, 2010 09:50

Ja saj jaz to kupujem za ostale potnike, jaz ne rabim nobene lojtre. men še skor pesek iz hlac ven pada :oops:
ne resno a to ne morem verjet še noben ni lesel po tem gor.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Po Jun 07, 2010 11:07

Jaz na gumi (3m) sem uporabljal tiste vrv-deščica, malo smo jih lovil z nogo ker se niso potopile ampak je šlo, pa še zložil sem jih lahko. Potem sem za plastiko vzel snemljive- kombinacija alu -plastika (zraven na sliki v linku) pa je popustil vijak in si je moja ga.(samo 55kg), ko je stopila gor lepo odrgnila piščal, potem sem jih moral zamenjat. Jih je bilo pa povsod polno kjer ni treba. Tako da za gumo ali fiksne ali pa tiste iz vrvi, vse drugo je krama na čolnu, ki je pod nogami ali pa jo loviš ko poskočiš.
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Po Jun 07, 2010 11:10

Cibro kaj čoln tak leti da boš samo potnike pobiral' :lol:
Guma je guma, zaenkrat.
klemzi
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Sr Apr 16, 2008 15:24
Kraj: trzin

OdgovorNapisal/-a klemzi » Po Jun 07, 2010 13:37

cibro napisal/-a:Ja saj jaz to kupujem za ostale potnike, jaz ne rabim nobene lojtre. men še skor pesek iz hlac ven pada :oops:
ne resno a to ne morem verjet še noben ni lesel po tem gor.




Jaz sem jih imel na 401. Obnesle so se točno tako, kot je napisal Pajer1. Probleme so imele predvsem ženske ampak kot kavalirji smo jim malo pomagali. Ampak je šlo. Če boš kupoval jih kupi s čimveč stopnicami oziroma čimdaljše.

LP Klemen
Uporabniški avatar
ttomi73
Admiral
Prispevkov: 975
Pridružen: To Jul 21, 2009 22:41
Kraj: Kranj-okolica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a ttomi73 » Po Jun 07, 2010 14:35

Blaz napisal/-a:Mi smo jih kupil za na gumenjaka, ampak so ble zelo malo v uporabi. Problemi so takšni kot so jih zgoraj našteli. Jest sem rajš stopil na peto motorja in pri zrcalu ven :lol:


Na to se pa nisem spomnil. Cibro ima montirano poleg kosa Yacht programa še platformo (krilca) sicer je malce potopljena a bi bila uporabna kot prva štenga.

V bistvu sem se šele sedaj spomnil, da bi lahko stestiral in patentiral "Krilca wave ride". Se pravi objameš kapo motorja in stopiš na krilca, pa gas in kolkr časa zdržiš gor.
Izpit za čoln sedaj imam, kaj pa zdaj... na morje seveda.
Uporabniški avatar
bluesky
Viceadmiral
Prispevkov: 541
Pridružen: To Sep 02, 2008 21:00
Kraj: Ljubljana Šentvid
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bluesky » Po Jun 07, 2010 15:48

Problem pri teh lojtrah je ta, da so stopničke zelo ozke in pri lezenju navzgor precej žulijo v podplate. Zelo dobro se odnesejo stopniške s tikovim lesom, ki so nekoliko širše in zato do podplatov prijaznejše.
Stopničke uporablja celotna družina, tudi jaz, pa čeprav zlezem ven kot delfin (enkrat sem skočil malo preveč pa sem zdrsnil na drugem koncu dol... :wink: ).
BlueSky
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Po Jun 07, 2010 21:10

Ja smo bli s tomijem73 v soboto na slo obali on s svojim mi s svojim. k...c leti. 3 na krovu skupne teže ljudi ene 230 kg 28 vozlov enkrat drugače pa tm 25,5.
nisem mogel prav do daske pustit ker je mal panika potnike zagrabla pri 28. to je bilo s korakom 14 potem sva šla s kolegom še s korakom 12 pa ga prej vrže ven kot s 14 čeprav tudi s 14 ne traja da se poravna, če je mirna voda seveda.no z 12 se mi zdi da ni šel nič hitreje kot s 14(potem nisem več meril z gps) sam pospeški so boljši. Sem pa pozabil(pozna ura) še malo trim štelat ker je ročni. Tako da drugič. Sicer pa rezultat poškodba hrbta pri moji in kolega moj ki se je preselu k tomijiu mjavka da ga rama boli neki:) k tomi gre k tank čez valove. mal smo s tubo se vlekl me je končno en dol stresu z nje. sm mislu da bo večja končna. bomo vidl drugič ko trim malo dvignem.no potopil se nismo ;) bom vzel štenge na štrik za goste jaz ne rabim nič;)
Bartol
Kapitan korvete
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Avg 13, 2015 16:47

OdgovorNapisal/-a Bartol » Sr Jul 13, 2016 17:44

Z lastnimi izkušnjami obujam staro temo.

Takole meni na 3,4m dolgem gumenjaku odlično služi manjša lojtr'ca.
Pospravljena nemoteče zavzame prostor med klopjo in predalom na premcu, iztegnjena pa omogoči nezahteven dvig na tubus.

Slika

Slika
Bavarko
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Ne Maj 01, 2011 18:46

OdgovorNapisal/-a Bavarko » Če Jul 14, 2016 20:00


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov