Maestral H80F - Maestral Scorpio H50F

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Andrej68
Višji vodnik
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Mar 18, 2009 09:59
Kraj: okolica Ptuja

Maestral H80F - Maestral Scorpio H50F

OdgovorNapisal/-a Andrej68 » Po Sep 13, 2010 20:07

Pozdravljeni !

Trenutno sem lastnik čolna Maestral Scorpio H50 + Yamaha 40 2t .
vse skupaj je letnik 1999 . Lastnik čolna sem 4 leta in v tem času je vse delovalo BP - zelo zadovoljen.
Sedaj pa , kot je to za morjerplovce normalno , so se pojavile želje po večjem čolnu. Zagledal sem se v čoln Maestral H80F + Yamaha 40 2t . Prodaja se na
http://www.avto.net/mornar2003/ad.asp?ID=92085

Kakšna so vaša mnenja za omenjen čoln + motor in ali je cena primerna .

Lp
Andrej K.
theuros
Kapitan
Prispevkov: 202
Pridružen: Po Avg 06, 2007 18:48

OdgovorNapisal/-a theuros » Po Sep 13, 2010 20:40

Sicer je motor na oglasu 50 KM, ampak tudi to ne bo ravno najboljše. Sicer odvisno kolko vas bo gor, kako daleč boste pluli ipd. Vseeno pa priporočam močnejši motor, tam okoli 70 - 80 KM, oziroma malenkost pod najvišjo dovoljeno mejo proizvajalca.

Kar se čolna tiče, se je nekaj govorilo, da naj bi šprical (po nemirnem morju seveda) malo bolj in sicer po notranjosti, kjer so potniki. Prosim popravite me, če se motim.
Sicer pa Lep dizajn, kvaliteta pa bo podobna tvojemu sedanjemu.

Na tvojem mestu bi pogledal še za kakšno večjo (daljšo) varianto, tam od 5-5,50m, seveda odvisno od buđeta. Mogoče se najde kaj v tem rangu. Preskok iz 4,20m na 4,80m je relativno majhen. Po moje, boš (pre)kmalu gledal za večjim.
Andrej68
Višji vodnik
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Mar 18, 2009 09:59
Kraj: okolica Ptuja

OdgovorNapisal/-a Andrej68 » To Sep 14, 2010 05:53

Postavil sem si neko mejo , to je čoln do 5m in motor do 60KM .
Za svoje potrebe zaenkrat :D ne potrebujem nekaj ne večjega ne močnejšega . Koliko bi bil pripravljen dati za čoln pa je predvsem odvisno od ponudbe . Zanimiv bi mi bil recimo tudi Trimarinov TM500 .
Glede špricanja sem tudi že nekaj slišal , tako da če dobim še kakšno informacijo ...

Lp
Andrej
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » To Sep 14, 2010 07:18

Mislim da bo tu razlika velika, predvsem v prostornosti in bolj mirni vožnji. Ta čoln ima že kar izrazito dno in bo lepše rezal valove od prejšnjega. Motor je dober, če je bil pravilno vzdrževan, moči ne bo glih na pretek. Cena pa je tam tam, če malo še spusti in če je dobro ohranjen bo to dober nakup. Pa še daleč ti ni treba iti po njega. :D
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
skiper1
Kontraadmiral
Prispevkov: 316
Pridružen: Po Jun 29, 2009 22:27
Kraj: Velenje - Krk

OdgovorNapisal/-a skiper1 » To Sep 14, 2010 21:44

Andrej68
Sam sem bil ponosni lastnik Maestrala H80. Imel sem motor štiritaktni suzuki 70 konjev. Ta kombinacija je bila zelo dobra. Pri 50 konjih, bo res minimalna moč, ampak še vedno dovolj za "normalno" vožnjo. Veliko se da rešiti z pravilnim trimanjem motorja in seveda pravilno izbiro propelerja. Plovne lastnosti čolna so zelo dobre. Res pe je, da včasih na sprednjih bokih, če pluješ proti valovom malo poškropi v čoln. Tudi tu je veliko odvisno od hitrosti in seveda trimanja. :D
Vsekakor se mi zdi pameten nakup.
Morje da in morje vzame.
Andrej68
Višji vodnik
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Mar 18, 2009 09:59
Kraj: okolica Ptuja

OdgovorNapisal/-a Andrej68 » Sr Sep 15, 2010 09:37

skiper1
Hvala za informacije iz prve roke . Moje želje so Maestrala H80 ali kaj podobnega + motor 60KM . Razmišljam vse možne variante , ne vem pa ali naj še počakam na pravo ponudbo ali je to ta iz omenjenega oglasa.
Svojega Maestrala h50f pa še nisem niti začel prodajat ( moj prvi čoln , lastnik 5let , skratka zelo zadovoljen) .

Lp
Andrej
Uporabniški avatar
skiper1
Kontraadmiral
Prispevkov: 316
Pridružen: Po Jun 29, 2009 22:27
Kraj: Velenje - Krk

OdgovorNapisal/-a skiper1 » Sr Sep 15, 2010 16:54

Andrej68.
Če te še muči kakšno vprašanje glede Maestrala me lahko še vprašaš. Predlagal, pa bi ti, da se obrneš na generalnega zastopnika za te čolne, on ti bo lahko najbolje pomagal. Je kar prijeten gospod. Če rabiš kontaktne podatke mi prosim javi. Pošljem ti jih po zasebnem sporočilu, da ne bom delal prevelike reklame. :D
Morje da in morje vzame.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov