okoli cresa z napihljivim kajakom

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Dec 20, 2011 14:43

Bravo, čudovita reportaža, krasne slike in nepozabno doživetje!
jure23
Desetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: Po Jul 18, 2011 19:36

OdgovorNapisal/-a jure23 » To Dec 20, 2011 15:35

DREAMS napisal/-a:Spala sta skozi na divjih olažah ane? Kaj pa glede kazni in ostalih problemov če sta jih kaj imela?


samo dve nočitvi v kampu Osor (na šverc :lol: ), drugače pa vedno drugje na divjem in nepoznanem....problemov ni bilo....sicer pa sva zmeraj oprezala za čolnički, ki bi bili lahko kako sumljivi...pa šotor sva postavila, ko se je začelo že nočiti, zjutraj pa (kadar se nama je dalo) tudi zgodaj podreti...aja pa bila sva na takih lokacijah, ki mogoče niso dostopne po kopnem...(če bi pa slučajno kaj prišlo - so bili pa tudi izgovori na zalogi...bolj ali manj utemeljeni :)

HVALA vsem za pohvale....res je bilo NEPOZABNO....

p.s. za drugo leto tudi računam na kaj podobnega...okoli Ugljana in Pašmana...ali mogoče kdo predlaga kaj drugega? kar bi bilo podobno temu...
al

OdgovorNapisal/-a al » To Dec 20, 2011 16:55

Daj nam še kako pikantno zgodbico stisn...
Sej veš, plaža, večer pa te zgodbe... kurc... erotika mora bit. Sej ni fora samo v veslanju tja v en dan :D
DREAMS
Kapitan
Prispevkov: 178
Pridružen: Ne Jun 14, 2009 22:49

OdgovorNapisal/-a DREAMS » To Dec 20, 2011 17:02

Fajn je edino to da to malo prevozno sredstvo se da skriti :) Če pa je kakšen gumenjak je pa že mal težje ane. Ali ste tudi drugi tako prakticirali in spali vsepovsod?

Jaz mam velike želje to za drugo leto samo še mojo sopotnico mal prepričam pa greva. Samo da bi to prakticirala z motornim pogonom :)

Lp
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3945
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kasaudio » To Dec 20, 2011 17:10

Tudi z gumenjakom se da, večji ko je čoln lažje se greš te zadeve. Edino skrit ga res ne moreš, kar pa tudi ni problem, saj se vseeno človek varneje počuti če na čolnu prespiš nekje bolj v civilizaciji oz. varen pred vremenom. Kar se spanja tiče, dokler na čolnu spiš se ne rabiš bat težav s policijo. Menda moraš neko takso plačat... tako je bilo na morjeplovski ruti.

Pa da se razumemo, spanje na pomolu se plača po metrih čolna, tako pač je. Sem se večkrat lotil robinzonskega potepa po jadranu in je vse super, edino spal pa nebi več na divje.
roman67
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 87
Pridružen: Sr Avg 04, 2010 12:27

OdgovorNapisal/-a roman67 » Sr Dec 21, 2011 18:58

Jure 23 hvala za super reportažo.Res sta občudovanja vredna pustolovca.Tudi slike so odlične!Ker hodim na Cres že kar nekaj let mi je nekaj lokacij iz vajinega ptovanja poznanih.Vama je najljubša plaža tista pred lubenicam kjer gledaš na svetilnik.Upam da jo bom drugo leto našel ker res zgleda lepa.Nam najljubši zaliv z petimi mini plažicami pa je tisti kjer stoji vila Draga.To je malo naprej od Cresa proti Valunu.Slika ti je res uspela.Na tej lokaciji je kar dosti rib.Letos smo tam vedno nalovili za večerjo.Če te zanima kako ti lahko tudi povem uspeh je zagotovljen.Še enkrat vama hvala da sta to potovanje delila z nami.Upam da bosta nadaljevala v podobnem stilu.Za naslednje potovanje je najbolje da se odločita sama sem pa siguren da se bosta odločila pravilno.lp Roman
bamby
Kapitan fregate
Prispevkov: 114
Pridružen: Sr Apr 14, 2010 10:23
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a bamby » Če Dec 22, 2011 09:51

Res dobra reportaža in odlične slike, za katere je že potrebno že kar nekaj znanja. S katerim tipom Canona si fotografiral?

lp
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Če Dec 22, 2011 16:40

Bravo, za zares dober podvg!!!
Koliko vode sta vozila s sabo? Kako sta se navadila na neohlajeno pijačo? koliko tekočine sta popila na dan? Kaj od hrane sta vzela s sabo? Sta imela opremo v običajnih vrečah, da je ostala suha? Proti soncu sta se dobro zaščitila z oblačili, pa tudi po obrazu vas ni ožgalo, verjetno je bil zaščitni faktor kreme zelo velik?
Še veliko tako zanimih dogodivščin vama želim. Drugo leto pa sporoči ko greš na takšno ruto, vama morjeplovci dostavimo kakšno hladno pijačo, če bomo kje v bližini-si jo pošteno zaslužita za to reportažo.
mirno morje
jure23
Desetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: Po Jul 18, 2011 19:36

OdgovorNapisal/-a jure23 » Če Dec 22, 2011 19:22

roman67 ....če bi radi točno izvedeli lokacijo te plaže povejte...in vam točno razložim kje se nahaja (je dvojna plaža)...pogled na svetilnik Zaglav...drugače pa me zanima katere ribe sva ujela (iz slik sodeč)...in pa če mogoče kdo ve: ali lahko uloviš take ali podobne ribe brez dovolilnice (ker nekje sem prebral, da ti do ene kile ni treba imeti dovolilnice...)...pa vsak nasvet prav pride!

bamby.... drugače se punca s fotografijo ljubiteljsko ukvarja, tko da je ona imela prste čez slike (samo, med nama rečeno, sem sam slikal 20krat iz te galerije in, če ste našteli 20 odličnih slik, potem je vidno kdo ima fotografsko žilico :lol: )... aja Canon EOS 450D in pa malo manjši Canon PowerShot A560 (ki je bil primeren predvsem za plovbo...) (pa tudi na desni strani imate informacije od fotografije - stran z vsemi podrobnostmi)...

Roman 1.... vode sva imela 2krat po 5litrov pitne vode...in pa solarno posodico, ki sprejme 20litrov (največ sva jo imela notri ene cca.10litrov)...torej skupaj po napolnitvi zalog 20litrov... (seveda sva vsakič, ko je bila možnost napolnila)....neohlajene pijače jaz osebno nisem opazil oz. nisem nikoli imel občutka žeje...mogoče je k temu pripomoglo drugačno ozračje, ko si dejansko na morski gladini, večinoma dni sva imela bolj kot ne oblačno vreme in pa na Cresu je morje dokaj mrzlo...za količino popite pa ne bi znal povedati...sicer me je to najbolj skrbelo, pa na srečo nisva imela teh težav...
hrana so bile konzerve(rio mare, paštete), suha salama, sir, testenine, frutabele, oreščke, isostar, za vsak slučaj prepečenec in rižev stiropor (ki sta ostala nedotaknjena)...
kot že rečeno prvi teden nisva srečala veliko sonca...drugi teden pa malo več samo niso bili ekstremi...opazil sem (na podlagi 2.tednov), da je na Cresu dosti spremenljivo vreme (mislim, da je 5 noči padal dež)...faktor 15 in majice z dolgimi rokavi...

aja pa najprej vi povejte kam greste, da bova potem na podlagi pijače načrtovala ruto... :D
animal
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 149
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 19:44

OdgovorNapisal/-a animal » Če Dec 22, 2011 19:40

Največ sta ujela knezov (Coris julis) in eno mediteranko (Symphodus mediterraneus). Mediteranka je na rdeči listi ogroženih živali.
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Če Dec 22, 2011 20:04

Jaz sem zdaj stacioniran na Krku in če boš šel kdaj okoli Krka te sigurno počastim z mrzlim pivom. Bi pišibal tudi na Cres, če bi prej sporočil.
Za ribolov je sicer obvezna dovolilnica, vendar tam kjer ti loviš (daleč od civiliuacije) se ne rabiš bat....
mirno morje
roman67
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 87
Pridružen: Sr Avg 04, 2010 12:27

OdgovorNapisal/-a roman67 » Ne Dec 25, 2011 18:00

roman01 kako sem letos lovil?Lovil sem na lahko panulo.To mi je do sedaj odkar lovim na morju prineslo daleč največji uspeh.Tehnika je zelo enostavna med plovbo vlečeš za sabo umetno vabo brez obtežitve.Hitrost je nizka 3 do 5 vozlov vaba pa obvezno Daiwa dr.Minnow!Tako bi lahko lovil tudi jure23 hitrost sta imela kar primerno.Jaz sem imel ribolovno dovolilnico mislim da pride za en teden 300kun.Tako si brez skrbi.Podrobneje si lahko preberete o lahki panuli tukajmorski-ribolov.net/ - tudi jaz sem dobil vse inf. tukaj.Probal sem tudi druge tehnike vendar mi ni uspelo tako da jaz prisegam na lahko panulo in dr.minnowa.lp http://morski-ribolov.net/
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Dec 26, 2011 08:49

Pozdravljen
Lep prispevek. Zares škoda, ker nisi prilepil slik, da bi si lažje predstavljali kje sta bila in na kaj se opis nanaša. Sem bral in stočano gledal slike ampak samo ti veš kam kaj paše. Potopis je lep, ko ga boš opremil še z slikami bo pa vrhunski. Prosim potrudi se.

Navodilo za pripenjanje slik sem opisal TUKAJ...

Verjetno pa bo že tale info dovolj. Najprej z info o sliki kopiraš link in ...
Slika

Pojdi na sliko, desni klik>lastnosti>Podatki o sliki>Naslov:> klik, ctrl-A, copy. Prenesi v morjeplovca>prilepi>označi modro>Img v urejevalniku morjeplovca>Voila!! Ali pa takole če ti je lažje.

Primer:
[img]https://lh6.googleusercontent.com/-qJuYgdL6YlE/Tumj684tfcI/AAAAAAAAA20/7T3eh86pPlc/s640/24-7-2011%25252010-04.JPG[/img]
Ta link sedaj ne dela zato, ker sem za .JPG dodal presledek!

Če boš rabil še kaj informacij piši.Srečno
LP NT :D
roman67
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 87
Pridružen: Sr Avg 04, 2010 12:27

OdgovorNapisal/-a roman67 » Po Dec 26, 2011 12:11

Ja mogoče tisti ki ne poznajo Cresa imajo določene težave kje je kaj in kam paše.Jaz na srečo teh težav nimam tudi tisto dvojno plažo sem že našel ki je juretu najlepša.Pomagajte si z google zemlja.lp roman
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Po Dec 26, 2011 13:55

Nikola Tesla napisal/-a:Pozdravljen
Lep prispevek. Zares škoda, ker nisi prilepil slik, da bi si lažje predstavljali kje sta bila in na kaj se opis nanaša. Sem bral in stočano gledal slike ampak samo ti veš kam kaj paše. Potopis je lep, ko ga boš opremil še z slikami bo pa vrhunski. Prosim potrudi se.

Navodilo za pripenjanje slik sem opisal TUKAJ...

Verjetno pa bo že tale info dovolj. Najprej z info o sliki kopiraš link in ...
Slika

Pojdi na sliko, desni klik>lastnosti>Podatki o sliki>Naslov:> klik, ctrl-A, copy. Prenesi v morjeplovca>prilepi>označi modro>Img v urejevalniku morjeplovca>Voila!! Ali pa takole če ti je lažje.

Primer:
[img]https://lh6.googleusercontent.com/-qJuYgdL6YlE/Tumj684tfcI/AAAAAAAAA20/7T3eh86pPlc/s640/24-7-2011%25252010-04.JPG[/img]
Ta link sedaj ne dela zato, ker sem za .JPG dodal presledek!

Če boš rabil še kaj informacij piši.Srečno
LP NT :D


Tole bi lahko še boštjanu9 poslal da se že enkrat nauči nalepit fotke ;) :twisted:
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov