Hitrost in doseg (mojega :) ) gumenjaka

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator, moderator2, janadino, MareC

Lebowski
Poročnik bojne ladje

OdgovorNapisal/-a Lebowski » Sr Maj 07, 2008 08:43

S kakšnim (oziroma katerim) lepilom pa lahko lepim na gumenjaka?
superpuntar
Kapitan

OdgovorNapisal/-a superpuntar » Sr Maj 07, 2008 08:59

Hm, mislim, da ni potrebno preveč komplicirati, najbrž je dobro vsako lepilo za gumo. Ali pa npr. lepilo za popravilo gumenjakov, nekateri uporabijo vulkanizersko lepilo, ....
Glede na to, da mora zlepiti in nositi samo številke, zadeva ni tako komplicirana.

Jaz moram najprej še platno najti, Induplati vabijo..
Lebowski
Poročnik bojne ladje

OdgovorNapisal/-a Lebowski » Sr Maj 07, 2008 10:45

A platno za številke? Za šablono si najprej sprintaj registracijsko (ustrezne velikosti) na A4 liste in nato preriši na platno :wink:
Uporabniški avatar
Pozejdon
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Pozejdon » To Maj 13, 2008 19:51

Morjeplovci ..., glede črk in številk sem jaz napravil takole. Iz samolepilne tapete izrežeš A4 ali A3 formate kot je papir (odvisno kaj ti vleče printer), nato na rač. oblikuješ željene št. in črke, ki morajo biti napisane zrcalno. Ko vse to izoblikuješ natisneš (na spodnjo stran nalepke) in lepo št. in črke izrežeš. S tem dobiš šablono ki jo nalimaš na čoln nato pa kar z barvo čez šablono. Ko je suho previdno odlepiš šablono in občuduješ kako dobro si naredil ...

Paziti moraš le, da napišeš res tisto kar si hotel, če ne sledi brušenje ...
Pozejdon,
Grem spet na morje, da se spomnim kako diši morski zrak, da vsaj malo znebim se vsakdanjih debat ...
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Kraj: Zanzibar

OdgovorNapisal/-a gregor.n » To Maj 13, 2008 20:06

Pozdravljen
Glede registracije na gumici, je najbolje, da ti nekdo ki ima rezalnik izreže cifre, in potem nalepiš na gumico v bistvu šablono in popipsaš s sprejem-barvo za plastiko in potem odlepiš šablono. Meni je držalo 3 leta potem sem prodal čoln, verjetno še funkcionira.
lpg
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Kraj: Zanzibar

OdgovorNapisal/-a gregor.n » To Maj 13, 2008 20:08

še to, če rabiš se javi imam rezalnik folije.
lpg
Uporabniški avatar
Pozejdon
Admiral

OdgovorNapisal/-a Pozejdon » Sr Maj 14, 2008 09:42

Naredi dve šabloni saj je ena samo za enkratno uporabo
Pozejdon,
Grem spet na morje, da se spomnim kako diši morski zrak, da vsaj malo znebim se vsakdanjih debat ...
theuros
Kapitan

OdgovorNapisal/-a theuros » Pe Jun 05, 2009 18:38

Če se lotim barvanja oz. sprejanja s šablonami, katero barvo ali sprej naj uporabim? Gumenjak je stari rumeni Maestral - gumirano platno.
Uporabniški avatar
cibro
Admiral

OdgovorNapisal/-a cibro » Pe Jun 05, 2009 18:57

Ne barvat, poglej na netu firma prosign na tržaški, ti naredijo kakršne češ in prav lepo držijo tudi če ga zložiš, 10 eur za obe strani.
Sam ne barvat gumice
Uporabniški avatar
MareC
Admiral

OdgovorNapisal/-a MareC » Pe Jun 05, 2009 19:16

superpuntar napisal/-a:Tele številke k se jih nalepi (samolepilne) so za en ku...c.

Jaz imam podoben problem..
Dve varijanti ostaneta - tako kot praviš, da se nariše ali pa da se s pravim lepilom nalepi številke, ki so iz gumiranega paltna ali podobnega materiala.

LP

bom kar obema skupaj odgovoril pa še komu, nabaviti je potrebno nalepke, ki so iz folije, ki se uporablja za kamionske cerade. So iz posebnega materiala(folije), ki se razteza. Meni in še kar nekaj prijateljem, ki imamo gumenjake so te nalepke gor od vsega začetka, če potrebuješ dober naslov za izdelavo po dobri ceni probaj
http://www.gio-jerasa.si/

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost