kakšen dingy

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

mehanik
Naddesetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: To Maj 15, 2007 22:38

kakšen dingy

OdgovorNapisal/-a mehanik » To Maj 15, 2007 23:11

Zanima me, kaj mislite o dingy-jih? :)

So dobra rešitev za dostop do obale, majhni, priročni. Tam kjer ni prav globoka voda, pa tudi med sezono, ko so ponavadi rive zasedene... Toda kljub svoji majhnosti je ponavadi v napoto

lp
:lol: :lol:
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Maj 16, 2007 19:33

Če križariš s svojo barko po jadranu, boš tender zagotovo potreboval. Na manjših čolnih ga ponavadi res nimaš, vendar sem sam to že večkrat preklel. Največji problem je, ker zvečer na rivi ni prostora, da bi šel v miru na večerjo... Vsekakor ti bo več v napoto kot pa ga boš res rabil, vendar ko ga rabiš ga rabiš. Če je le možno in je na barki dovolj prostora, toplo priporočam. Za pogon ne potrebujete motorja, saj za osnovno zadostujejo že vesla. Če denar in prostor ni problem, pa priporočam motor 2.2 ali 2.5 do največ 3 HP. Večji motorji so pretežki in zoprni za prenašanje ter montažo in demontažo.
Seveda pa imajo nekateri na večjih plovilih dolgih preko 10m tudi večje gumenjake z močmi okrog 10 ali 20 HP, ki omogočajo tudi glisiranje...

LP
anzi
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 146
Pridružen: Če Mar 29, 2007 13:56
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a anzi » Sr Maj 16, 2007 21:14

admin napisal/-a:Seveda pa imajo nekateri na večjih plovilih dolgih preko 10m tudi večje gumenjake z močmi okrog 10 ali 20 HP, ki omogočajo tudi glisiranje...

LP


To sem ugotovil lani, ko sva bila z najinim malim gumenjakcem Yam380 in 15KM motorjem na morju. Veliko tenderjev je bilo bistveno boljših od najinega čolna :oops:

LP
LP anzi
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Maj 17, 2007 12:58

Hahaha :D .
Naj te ne bo sram. Tudi ko boš imel 10 metrskega cruiserja, se bo še vedno pojavil nekdo "a la" Abramović, ki bo imel na svoji jahtici namesto tenderja helikopter :shock: :D :D .

LP

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov