Naslovi

Vas poleg navtike zanima še potapljanje? Vprašanja o apnei in potapljanju z avtonomnimi napravami lahko zastavite tukaj.

Moderatorji: moderator2, moderator

maus
Kapitan
Prispevkov: 184
Pridružen: Pe Jan 18, 2008 22:46
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Naslovi

OdgovorNapisal/-a maus » Če Jun 25, 2009 09:28

Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Če Jul 08, 2010 16:27

Sem včeraj kupil 5 kg jeklenko v Sepadiver na Škofijah. Le toliko, za izronit sidro, če se zatakne, ali pa odmotat muring iz propelerja. Cena zelo ugodna ! Imajo cel kup potapljaške (tudi profi) opreme.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
ss9940
Viceadmiral
Prispevkov: 435
Pridružen: Če Apr 10, 2008 19:15
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a ss9940 » Če Jul 15, 2010 13:12

Kaj je to ugodno? Sam razmišljam da bi bilo fajn met eno mini flašo na barki, če je treba kaj pod vodo delat... Sem vprašal pri belindašport, pa so mi rekli 400 eur in me je skoraj pobralo...

LP

SS
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo naredili dobro prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat?
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Če Jul 15, 2010 14:42

Flaša (5kg), "nahrbtnik", regulator, monometer za kontrolo = 240 € (brez IVE).
Dostop : 300 metrov od meje (Škofij)
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Jul 15, 2010 20:18

kr en napisal/-a:Flaša (5kg), "nahrbtnik", regulator, monometer za kontrolo = 240 € (brez IVE).
Dostop : 300 metrov od meje (Škofij)


Cena je res taka, samo kako pa to kupiš brez IVE???
Na firmo ali kakšen izvoz čez mejo na Hrvaško?
MARKO1977
Viceadmiral
Prispevkov: 369
Pridružen: Pe Dec 18, 2009 12:46

OdgovorNapisal/-a MARKO1977 » Če Jul 15, 2010 23:58

Nisem vedel da se da to napravit, tudi sedaj ko smo v EU.
Da pa se napravit če si hrvaški državljan.
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Pe Jul 16, 2010 10:53

ss9940 napisal/-a:Kaj je to ugodno? Sam razmišljam da bi bilo fajn met eno mini flašo na barki, če je treba kaj pod vodo delat... Sem vprašal pri belindašport, pa so mi rekli 400 eur in me je skoraj pobralo...

LP

SS


Hja Sašo, Belinda plača toliko reklame Radijo Sity-ju, kjer je skoraj vsako uro oglas za njih, da pač mora malo dvignit ceno za artikle :) .
LP
Uporabniški avatar
ss9940
Viceadmiral
Prispevkov: 435
Pridružen: Če Apr 10, 2008 19:15
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a ss9940 » Pe Jul 16, 2010 12:50

Haha atilone, to je pa res! Reklamo je treba plačat! Ima kdo izkušnje s temi 2L flašami?

LP

SS
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo naredili dobro prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat?
Uporabniški avatar
nig888
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 83
Pridružen: Če Sep 10, 2009 12:26

OdgovorNapisal/-a nig888 » Pe Jul 16, 2010 15:46

[/quote]

Hja Sašo, Belinda plača toliko reklame Radijo Sity-ju, kjer je skoraj vsako uro oglas za njih, da pač mora malo dvignit ceno za artikle :) .
LP[/quote]

Že kar nekaj časa berem na tem forumu kako slovenski prodajalci dvigujejo cene in bogato služijo na račun navtike in podobno. Glede na to, da sem tudi sam v podobnem poslu in zelo pri koritu tudi v nekaterih navtičnih firmah lahko rečem samo, da to ni res (vsaj v veliki večini primerov ne). Gre za nekaj popolnoma drugega. Slovenija ima 2mio prebivalcev in 46km obale. Vprašanje je kolikšen odstotek od teh dveh milijonov se vsaj malo ukvarja z navtiko in ima svoje plovilo? Odstotek je zelo majhen in številka zanemarljiva. Na drugi strani meje imamo Italijo, ki ima bogato navtično tradicijo, nekaj več kot 60mio prebivalcev in nekaj več kot 8000km obale. Že sam odstotek navtikov je bistveno večji kot pri nas, da o številki, ki pride iz tega ven niti ne govorimo. Ko italijanski uvoznik naroči neko zadevo (naj bo to jeklenka za potapljanje) na kitajsko, jo naroči v nekaj sto mogoče celo v nekaj tisoč kosih. Cena na kos je zanemarlijiva. Na drugi strani lahko slovenski uvoznik z veliko samozavesti in poguma naroči največ 100 kosov, ki jih po vsej verjetnosti v eni sezoni niti ne proda. Ponavadi je tako, da Italjanu nižja prodajna cena prinese več dobička na kos kot Slovencu visoka prodajna cena. Nikogar ne prepričujem, da je potrebno kupovati v Sloveniji, tudi sam kupujem kjer je ceneje, potrebno pa je razumeti določene stvari. Tudi v primeru, da gre slovenski prodajalec do italjanskega in se dogovori za "večjo" količino pri njem, je ponavadi tako, da cena ni bistveno boljša kot jo daje končnemu kupcu, ki pride po kos ali dva.
Pred približno dvema mesecema smo v moji firmi želeli naročiti in pripeljati neko blago (elektroniko) iz kitajske. Ker ne gre za blago široke potrošnje smo ocenjevali, da bo na letni ravni mogoče prodati 20 do 30 kosov. Ko smo v tovarno na kitajsko poslali povpraševanje za toliko kosov so rekli: "aha, vzorci, vam jih bomo poslali" - seveda proti plačilu zelo visoke cene, ki jo potem odštejejo pri prvem naročilu. Ko smo se začeli pogovarjati o resnem naročilu je bila po pogajanjih najmanjša količina 1000 kosov. Seveda smo od posla odstopili, ker bi zadeve lahko prodajali naslednjih 100 let. Ko smo želeli to pripeljati iz Italije ali Nemčije je bila cena žal previsoka in hitro bi se nam zgodilo enako kot se je zgoraj napisani trgovini, ki jo obtožujete visokih cen zaradi oglaševanja na radiju... :twisted:
Še to v razmislek. Pred leti sem bil nekaj časa na kitajskem. Ko sem povedal, da sem iz Slovenije, male evropske države s populacijo 2mio, sem dobil približno takšne odgovore in vprašanja:
"o hudo, potem se vsi poznate med sabo?"
"aha, potem je cela vaša država samo en kraj?"
"v kateri državi pa pristane letalo, ko greš domov?"
"koliko hiš pa imate?"
Skratka sploh si ne znajo predstavljati, da je nekaj kar je pri njih samo manjši zaselek, lahko država. Tako, kot si mi ne znamo pravzaprav dobro predstavljati kako velika je kitajska...
Vsem želim lep vikend na morju!
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Pe Jul 16, 2010 21:21

Si malo heca narobe razumel, glede oglaševanja na radiu in njihovih cen.
Vprašujem pa se, če je že taka situacija, da morate imeti visoke cene ( vem za nekaj trgovin, katere so konkurenčne celo D trgovcem, za to , to ni neki izgovor za visoke cene :wink: ) in veste , da bo malo prometa, zakaj trgovine z temi artikli rasejo ko gobe po dežju. Zapirajo se tudi kot gobe v suši, ker mislijo da bodo z takimi cenami v letu dveh obogateli.
O sistemu "mravljica" sem pisal že leto- dve nazaj. To je sistem, delaj dosti, prodaj dosti za nižjo ceno. Pod črto boš na profitu. Ampak se mora pač napisat ne tri račune, visoke ( od slučajnih kupcev), ampak trideset računov, rednim strankam. In na koncu je boljši sistem kateri
:?: .
LP
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Jul 19, 2010 19:19

Jaz tukaj povsem razumem obe strani, samo to, kar je napisal nig888 je hudimano res. In kot ugotavlja atilone, nekateri trgovci imajo pri nas res konkurenčne cene, vendar sem prepričan, da ne na celotnem programu...
Recimo določeni artikli se lahko tudi pri naročilu nekaj 10 kosov dobijo po dobri ceni, spet drugi žal ne...
Spet drugi problem je, da VSI naši trgovci z maloprodajo kupuje 99% pri evropskih distributerjih (predvsem italijanskih), ki jih na daleč pogledano sicer dajo dobro ceno, potem pa mogoče za nekaj % višjo ponudijo končnemu kupcu v njihovi trgovini... Seveda tudi jaz najraje kupujem poceni in sem vesel, če mi italijanski "konjski mašetar" kaj poceni proda, samo po drugi strani pa sem tudi jezen, saj me vedno že pri naslednjem nakupu FINO nategne! Ljudje smo taki, da mnogo prehitro izgubimo občutek za ceno. In ko nam je enkrat nekaj prodal ugodno, smo kar prepričani, da je pri njem vse ugodno... Pa je to daleč od resnice.
Moje načelo je sedaj tako, da raje kupim vse kar je možno pri SLO distributerju, seveda če obstaja za določeno znamko... Mogoče plačam zato 1 ali 2% več, samo sem prepričan, da bom naslednjič plačal enako, kar pa ne morem reči za prehod zahodne meje...

Kar pa se tiče sevenih trgovcev tipa AWN, SVB, Allpa in podobnih, pa v njihovih katalogih nikakor ne najdem ugodnih artiklov... Praktično je vse dražje kot pri nas.

LP
Uporabniški avatar
DR.E
Admiral
Prispevkov: 1693
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 11:39
Kraj: Maribor, Bunarina - Pula
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DR.E » Po Jul 19, 2010 20:30

Pozdrav!

Pa da še jaz malo vskočim, sicer se tema malo oddaljuje od bistva ampak:

- res je, da je nekje ugodna cena za privezno vrv, drugje pa recimo cena za šampon za pranje plovila... to drži, v Nemčiji že 40 let ljudje kupujejo v določenih trgovinah samo špagete in mineralno vodo, v drugih pa meso in pralni prašek... nas je to zadelo komaj zdaj, ko je kriza pritisnila in moramo razmišljati, kje bomo prihranili, da bomo drugje lahko malo več "razmetavali".
- težava je tudi v tem, da posamezni uvozniki pri nas nimajo kapitala, da bi postali veliki, da bi lahko kupili toliko, da bi potem prodajali v italijanske in nemške trgovine, čeprav je to mogoče in deluje.
- še večji problem je v tem, da so Italijani in Nemci navtiki v pravem pojmu besede že vsaj zadnjih 40 let, samo poglejte, kdo je spisal veliko večino priročnikov za Jadran... in mi smo v glavnem posnemovalci že dobro utečenih poslovnih kanalov, pri čemer nastopi težava iz prejšnje alineje, če pa le te ni, pa veliki trgovci in uvozniki navtike iz EU s svojim mogočnim pritiskom dobaviteljem prepovedujejo prodajo malim trgovcem (podobno je v drugih branžah, ko veliko podjetje proizvajalcu enostavno odpove naročila, ker je prodajal drugim manjšim dobaviteljem po njim primerljivi ceni, proizvajalec je v tem trenutku primoran prenehati prodajati po primerljivo ugodni ceni manjšim, saj bo ostal brez ključnega kupca, ki daje "kruh" celi proizvodnji), nato se pojavi še "boom" efekt, ko veliki trgovec v tem trenutku šibkosti od proizvajalca izsili še nižjo ceno, ter jo ponudi na tržišču, s tem pa popolnoma ubije voljo malim trgovcem, ki bi želeli narediti še kakšno potezo...
- sam vidim tudi težavo pri prodaji v naših navtičnih trgovinah v tem, da večina ima na zalogi nekaj materiala, ostalo prodajajo po katalogih, četudi je cena skoraj ugodna, je dobavni rok težava. Pri velikih trgovcih je ravno obratno, blago je najprej na zalogi, šele potem pride v katalog.
- in pa še nekaj.... po malem smo Slovenci narod posnemovalcev, ko nekomu uspe dobro prodajati "klobase" se njegov sosed odloči, da jih bo prav tako prodajal, počasi seveda oba "crkneta". Tako je zdaj v marsikateri branži, kjer malarji prodajajo računalnike, so ugodni, ampak jih ne znajo "prižgati" in obratno računalničarji pleskajo bloke, ker je zaslužek velik in hiter, a barve so spacane.

Sam sem se malo znašel in pri SVB prijavil svoje podjetje kot prodajalca opreme za navtiko.... kupujem z rabatom in pošiljajo mi s cenovno ugodno varianto....

Toliko.. .upam, da ni kdo med vami malar!
MMSI: 238 460 540---- Call.s.: 9AA5011
POZOR: Kdo je trenutno na oblasti pri nas?
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Po Avg 02, 2010 09:51

admin napisal/-a:
kr en napisal/-a:Flaša (5kg), "nahrbtnik", regulator, monometer za kontrolo = 240 € (brez IVE).
Dostop : 300 metrov od meje (Škofij)


Cena je res taka, samo kako pa to kupiš brez IVE???
Na firmo ali kakšen izvoz čez mejo na Hrvaško?


Te športne rekvizite vzamem na klub in potem narediš samoobdavčitev. Tako, da čisto brez ni. Je pa lažje potem DDV poračunavat, ker IVO (ki je že plačana) si lahko vtakneš nekam.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost