HR dovolilnica

Vas poleg navtike zanima še potapljanje? Vprašanja o apnei in potapljanju z avtonomnimi napravami lahko zastavite tukaj.

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Po Avg 11, 2014 23:15

.

MareC napisal/-a:Ce imas cisto vest ne rabis skrivat stvari


Japajade, čista vest, načelnost, pokončnost me je ravno na HR stala preveč živcev in obiskov pri sodniku za prekrške. Enkrat sem še debelo plačal 11 (enajst) komadov školjk kapesant.

Slika

OK, ne bi jih smel nabrat, to je res. Toda, da te za tako količino obsodijo gospodarskega izlova morskih organizmov, začasno zasežejo vso opremo, da te drugi dan pridejo iskat s službenim policijskim vozilom in te odpeljejo k sodniku za prekrške, domov pa ne, je pa malo preveč.
Da v poznojesenskem času loviš ribe in te trikrat, štirikrat na teden preverjajo na vodi ali imaš dovolilnico in količino ulova, ... In to ista ekipa na barki P-11, za kozlat.
Pa nisem izzival in nisem bil nepoznan lokalnemu okolju. Aktivno sodeloval v ŠRD RIBON kot tekmovalec in odnesel kar nekaj prvih mest. Na eno drugo mesto sem pa še posebno ponosen. Na pokalu ALPE-ADRIA osvojil drugo mesto za enim in pred mnogimi italjani, slovenci, hrvati. Bil "mentor" na zelo uspešni ribiški poti dvema mladincema, kasnejšima svetovnima prvakoma, žal pokojnim Erikom Radinom in Stefanu Stelku. Sodil sem na tekmah do U-21. Aktivno sem sodeloval pri izvedbi tekmovanj v podvodnem ribolovu, ....

V svoji dvajset letni eri bivanja na zahodni obali Istre sem videl in doživel marsikaj in ravno oblast na morju je tista, ki mi je dala vedet, da če ona nekaj reče to drži.

Malo sem se razpisal, toda prvenstveno sem odgovoril al-u, kako bi jaz preprečil mogoče težave zaradi opreme, ki jo imaš s seboj za ribolov in potapljanje na bivalni barki.

Nič nisem sklepal in nikogar obtožil, ker se mi zdi, da istočasno uporablja puško in potapljaško opremo. Morda je pa to povsem legalno v Grčiji, kdo ve?

LP
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
al

OdgovorNapisal/-a al » To Avg 12, 2014 03:08

Pa kaj se vam meša?! A so že nore gobe al kaj?? A majo ribe preveč kemije notri??

Kakšen krivolov?
MareC kaj se greš? Daj preberi malo moje prispevke in poglej zakaj imam na barki potapljaško opremo.

Mater!

Poln kufer mam tega pokroviteljstva na tem forumu.
Pizdarija! Vprašam kakšna so pravila glede potaljanja, potem se grem pa že krivolov.

Razmišljaš točno tako kot omejeni CRO policaji in tega me je strah. Ker ko bo CRO COP videl flašo in poleg še puško mi en kurac pomaga baby face pa neka vest, ker me bo pomoje popokal in odpeljal.
Pač omejeno razmišljanje.

in zato tukaj (naivno) sprašujem, kaj je prav in kaj ne. Ker pač na CRO nikoli ne vem (očitno nisem edini) kaj je prav in kaj ne in samo nabiram papirje, dozvole, T2L... kar hočejo. A to ni vedno dovolj.

Kaj misliš, da sem tako tele, da če bi že bil kreten in lovil s flašo, da bi to na forumu spraševal?

In ja. Pač imam bivalno barko in na njej sto in eno stvar in vem, da je problem tudi (kot piše že Pajer1),če imaš gor puško ali palico lepo pospravljeno. Ker če ti bi kak lokalni šerif (vojni veteran) brskal, se bi lahko tudi v to zapičil. NE lahko. Se bi.

In ne predavaj mi o neki vesti, ker to pri tukajšnjih oblasteh pomeni prav en k...

Če pa imam na barki še popolno potaljaško opremo, ker se pač rad potapljam, IN NE LOVIM PRI TEM RIB; NARBIRAM ŠKOLJK (tudi samo oklepov ne) oz. imam to preventivno za reševanje zataknjenega sidra... je to povsem moj problem in ker ne želim, da postane to problem tudi s policijo. tukaj sprašujem.

Mater. Za popizdit. Res no.

Pa opravič se zdaj in napiši nek pametni odgovor.

Obtoževal pa plenil barke bomo kdaj drugič.
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » To Avg 12, 2014 12:11

Hr. policaji si predpise razlagajo po svoje. Moj primer: z sinom loviva ušate na stiroporček (plavajoča samica) kar je seveda prepovedano. Se pripeljejo do naju in vpraša kaj delamo. Povem da s sinom loviva. Kako? Pokažem stiroporček, nato vpraša če imam na barki ribolovni alat. Ker sem v prekršku raje povem za dve majhni teleskopki na izgled bolj bogi ki sta v kabini kot, da sam preveri in najde še dve za panulo in talne samice.
Kljub temu, da mu razlagam, da sta palici od otrok in da sta pospravljeni v kabini, pravi da sem v prekršku. Vzame dokumente in za 10 min izgine v kabino. Ko se vrne reče neka bude za sada i nek mali guštira. Zanimivo, da stiroporčka sploh ne omeni.
Pa razumi če moreš
mirno morje
tiyo
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: To Jan 13, 2015 13:04

OdgovorNapisal/-a tiyo » To Jan 13, 2015 13:18

Pozdravljeni!

A ve kdo mogoče, so se kaj spremenili zakoni glede individualnega potapljanja na Hrvaškem? Zanima me, če kdo od vas prakticira to z ali brez dovolilnice, saj je 2400kn le malo preveč...

Slišal sem, da tudi če nimaš dovolilnice in pride kontrola, da nimajo pravne podlage za kaznovanje, pa ne vem kako je s tem..
:D
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » To Jan 13, 2015 15:57

tiyo napisal/-a:Pozdravljeni!

A ve kdo mogoče, so se kaj spremenili zakoni glede individualnega potapljanja na Hrvaškem? Zanima me, če kdo od vas prakticira to z ali brez dovolilnice, saj je 2400kn le malo preveč...

Slišal sem, da tudi če nimaš dovolilnice in pride kontrola, da nimajo pravne podlage za kaznovanje, pa ne vem kako je s tem..
:D


Nič ni novega v vezi potapljanja na HR.

Kar si slišal je ...... , ma saj ni res pa je!

Lp

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » To Jan 13, 2015 15:58

ne, zaenkrat je vse po starem.

jaz sem ta problem obšel tako, da sem kupil potapljaški klub na HR in se mi zdej sladko smeje.
al

OdgovorNapisal/-a al » To Jan 13, 2015 15:59

kr3mn1 napisal/-a:ne, zaenkrat je vse po starem.

jaz sem ta problem obšel tako, da sem kupil potapljaški klub na HR in se mi zdej sladko smeje.



kreativno! daj kaj več povej
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Sr Jan 14, 2015 07:59

hja,

začelo se je s tem, da nihče od naših skoraj ni več hotel na hrvaško se potapljat, sam imam pa vikend na otoku v jadranu in mi je smrdelo do amena, da moram ali:

plačat 5000 kun za dve osebi + polnjenje jeklenk po 50 kun/jeklenko
ali po 20-30 evrov na potop na osebo plačevati povečini "zanimivim" dive mastrom, ki so bili ali prejšnji dan alkoholizirani, ali pa te je brcnil z barke in te tam čakal eno uro, s tem da jeklenk nisem upal pogledat od bližje, da o katastrofalnem stanju čolnov (govorim dotično za odložišča opreme, kjer so bili ostri robovi, kaveljni etc..) ne govorim, potem te pa še zajebava, da je samo oprema, niš neče bit. Kaj niš neče bit j*ebem ti sunce, dokler košta oprema na osebo 2k EUR in jo sam plačam, mi ni treba takih prevoznih sredstev in dobesednih "svinj do opreme" prenašat.

Zanimivo, ko sem začel razmišljati v to smer, da bi nekaj spremenil, se je takoj nagnetlo par diving centrov, "nemoj, daj dopelji ljude, pa možeš onda gratis kod mene ronit" - ja ql, če ne bi bli v 80% vsi isti kot zgoraj opisani...

Svojo opremo imam, punca prav tako, jeklenke, regulatorje, vse novo ali pa redno servisirano in atestirano.

Koliko 10L jeklenk (sam imam 15, ona 12) po 50 kun da kupim kompresor? 120 polnjenj, kar je 60 potopov za oba - ena sezona???? In je poleg mačka prišel še en družinski član, 300barski BAUER kompresor. računati je ob tem treba, da je cena kompresorja za 16 skupnih potopov po rednih cenah brez PDVja!

Še vedno pa je obstajalo vprašanje, kako zaobiti ronjenje za strance bez individualne dozvole. Kaj rabim da se lahko potapljam? Potapljaški dnevnik - ok, kdo ga ima? Potapljaški klub reg. na hrvaškem. Še kaj? P3 potapljača da podpiše dnevnik. Ok, to ni problem. Gremo odpret klub! No na srečo me je pred tem kolega pocukal, pa rekel da znanec prodaja na hrvaški obali svoj klub, ker se mu ne da več. No in tako se je štorija začela...

Pa da ne bo kdo mislil da je potem kar vse oh in sploh. Od tega, da mi je policist na vodi - Rabljan, težil da se potapljam brez dnevnika, ker sem imel jeklenko s čistim kisikom in regulatorjem še vedno na čolnu, druge opreme nič (vsak potapljač ve, da bo na 20m globine crknil s tem), do prevezovanja čolna v pristanišču (vlekli so mi čoln z opremo na boje pred valobrani, čeprav sem imel plačano pristojbino in dodeljen vez), do podjebavanj v lokalni trgovini/bifeju/zelenjavarju, vlečenje za potapljaško bojo med potopom, panuliranje nad "lokacijo" - zanimivo, da so mulci celo uro drkal po isti špuri gor in dol...rešilo se je tako, da sem poklical par kolegov iz Zagreba, kateri so po eni "podaljšani" noči v bifeju razložil parim lokalpatriotom - da naj raj kaj izboljšajo, ne pa da k slovencom hodjo hrvatarji, ker hrvatarji niso dovolj "kvalitetni".

Sam nisem nikoli imel namena se ukvarjat s tem biznisom, in se tudi ne, imam pa sedaj mir, no razen makaronarjev, čehov in poljakov, ki mislijo da DVIER BELOW pomeni zastonj vez, Alfa zastavica pa označuje zastonj pijačo...

taka je štorija tega. Kreativnosti ni bilo veliko, je pa blo ene jebade...če bi še enkrat isto naredil? ja, samo ne bi 2 leti študiral pa iskal pot ampak s prve takoj.
al

OdgovorNapisal/-a al » Sr Jan 14, 2015 11:28

Bravo.
Lajkam tisti del o "podaljšani noči" in najbrž tudi kakšni batini...
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Sr Jan 14, 2015 11:57

me na srečo ni bilo zraven, so pa najbrž bili "glasni"

:)

al pa so toliko častili, ne vem, jih nisem kak dan potem videl :)
tiyo
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: To Jan 13, 2015 13:04

OdgovorNapisal/-a tiyo » Če Jan 15, 2015 10:06

In kako to sedaj poteka ko imaš potapljaški klub? Se lahko kdo potaplja tudi preko tebe?
:D
tiyo
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: To Jan 13, 2015 13:04

OdgovorNapisal/-a tiyo » Če Jan 15, 2015 10:07

Zanima me še ali se je že kdo od vas potapljal brez dovolilnice in kakšne so bile sankcije :)
al

OdgovorNapisal/-a al » Če Jan 15, 2015 10:32

tiyo napisal/-a:Zanima me še ali se je že kdo od vas potapljal brez dovolilnice in kakšne so bile sankcije :)


jaz se vsako pomlad v marini, ko očistimo barko.
sankcij ni, ker me noben ne "šmergla"...
:D
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Če Jan 15, 2015 12:14

ja sedaj se lahko vsak ki ima P2 narejen potaplja prek kluba, pač vpisat te morm v dnevnik, pa če umreš, rečem da si odlutal :)

brez dovolilnice gre, samo te v roku dveh potopov že pridejo iskat, ali na morju, ali pa na kopnem. so alergični da se jim drugi "zastonj" potapljajo
damjanr
Kapitan
Prispevkov: 186
Pridružen: To Sep 30, 2008 21:30
Kraj: mb

OdgovorNapisal/-a damjanr » Če Jan 15, 2015 13:50

Zdravo,
zanima me, kakšni so pogoji za članstvo v tvojem klubu, ter, ali lahko(glede na to da sem potapljač P4) pri tebi dobim svoj potapljaški dnevnik?

l.p.Damjan
Če različni ljudje delajo isto, ni isto

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti