Potaplač začetnik gre podvodo

Vas poleg navtike zanima še potapljanje? Vprašanja o apnei in potapljanju z avtonomnimi napravami lahko zastavite tukaj.

Moderatorji: moderator2, moderator

Slootack
Viceadmiral
Prispevkov: 545
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 14:02
Kraj: Kras/ Trst
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Slootack » Sr Jan 19, 2011 20:12

joeloe napisal/-a:Aja, še tole: Jaz nisem skubaš in nikoli ne lulam v obleko...


V tem primeru zmagajo shorty-ji. Obleko se enostavno potegne za hlačnico, da se lulanje spusti v okolico in tako ven iz obleke.
Če pa te zebe, samo potegni za del obleke na hrbtu ali trebuhu in lulanje te bo prijetno grelo še naprej.
Seveda, boš lulanje kasneje tudi zavohal na obleki, kar ni nič kaj prijeten vonj. :mrgreen:
Nazadnje spremenil Slootack, dne Če Jan 20, 2011 22:01, skupaj popravljeno 1 krat.
superpuntar
Kapitan
Prispevkov: 186
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 08:49

OdgovorNapisal/-a superpuntar » Sr Jan 19, 2011 20:57

joeloe napisal/-a:Aja, še tole: Jaz nisem skubaš in nikoli ne lulam v obleko...
Vse kar v obleko spustiš lahko pride tudi v kapuco in pogoji za vnetje so tu...


Od urina ni infekcije. Zadeva je sterilna.
http://en.wikipedia.org/wiki/Urine
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3287
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

OdgovorNapisal/-a MareC » Sr Jan 19, 2011 23:19

superpuntar napisal/-a:
joeloe napisal/-a:Aja, še tole: Jaz nisem skubaš in nikoli ne lulam v obleko...
Vse kar v obleko spustiš lahko pride tudi v kapuco in pogoji za vnetje so tu...


Od urina ni infekcije. Zadeva je sterilna.
http://en.wikipedia.org/wiki/Urine


NI RES!! urin je sterilen ko pride iz uretra al tiča po slovensko
potem ko se razlije po obleki to ni več in ko se nekaj časa kuha v obleki pri 38stC pa sploh ne več in takrat začnejo bakterije svoje delo

sam sem odkar imam pišolin to je nastavek za lulanje iz obleke veliko bolj čist, ne smrdim, nimam vnetih ušes(dobro nisem jih imel a imeli so jih prijatelji)
in vsi - prav vsi ki so si dali narediti pišolin nimajo več nič problemov z vnetji ušes

tako pa izgleda


Slika
Slika
joeloe
Kontraadmiral
Prispevkov: 270
Pridružen: Pe Jan 18, 2008 20:46

OdgovorNapisal/-a joeloe » Če Jan 20, 2011 07:57

Pišolin :lol:
Luštno ime :lol:


Jaz sem si dal všiti zadrgo in takoj pod njo poklopec, da ne prihaja mrzla voda not.

Tale pišolin pa meni nikakor ni všeč, čisto z vidika estetike...
Sve će to narod da pozlati!
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3287
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

OdgovorNapisal/-a MareC » Če Jan 20, 2011 08:08

joeloe napisal/-a:Pišolin :lol:
Luštno ime :lol:


Jaz sem si dal všiti zadrgo in takoj pod njo poklopec, da ne prihaja mrzla voda not.

Tale pišolin pa meni nikakor ni všeč, čisto z vidika estetike...


ja kaj pod vodo je važna estetika al kaj? saj ne greš s tem na ples, da bi mladenke opazovale kaj skrivaš, jaz sem si naredil dolgega s tremi luknjicami, da ga občudujejo vse

zdaj pa resno, pišolin se elegantno skrije pod zgornji del obleke-diagonalno med velcro trakom in postane skoraj neviden

to sliko sem pobral iz drugega foruma, jaz imam vse v isti barvi in se skoraj ne vidi, ker sem naročil pišolin že v tovarni ob naročilu obleke
superpuntar
Kapitan
Prispevkov: 186
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 08:49

OdgovorNapisal/-a superpuntar » Če Jan 20, 2011 08:41

MareC napisal/-a:NI RES!! urin je sterilen ko pride iz uretra al tiča po slovensko
potem ko se razlije po obleki to ni več in ko se nekaj časa kuha v obleki pri 38stC pa sploh ne več in takrat začnejo bakterije svoje delo


to je seveda res. Samo, potem isto velja tudi za vodo, ki ti pride pod obleko. Da bi pa urin povečal možnost infekcije, če je v štartu sterilen - to se mi ne zdi smiselno..

Je pa tale Pišolin prov smešna zadeva, mogoče lahko deluje še kot gredelj, pa lažje plavaš :)
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4389
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Če Jan 20, 2011 08:53

Odvisno od dolžine "gredlja" :lol: :lol: :lol: , ker če je predolg imaš probleme z vgrezom. :lol:
lpg
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Jan 20, 2011 08:53

superpuntar napisal/-a:Da bi pa urin povečal možnost infekcije, če je v štartu sterilen - to se mi ne zdi smiselno..



Če je človek zdrav, je urin sterilen, dokler ne pride ven. Na koži pa je kup bakterij (od simbiotov naprej), in čim to pride skupaj, ni več sterilen.

Svež urin ni razkužilo, da bi v stiku pobil bakterije, ampak nasprotno vsebuje kup za bakterije še užitnih snovi, tako da se lahko namnožijo.

Če bi počakal, da temeljito razpade (urea v amonijak), potem bi bil razkužilo, ampak jaz tega rajši ne bi vohal, pa tudi za kožo ne bi bilo dobro :wink:.
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Če Jan 20, 2011 08:58, skupaj popravljeno 1 krat.
superpuntar
Kapitan
Prispevkov: 186
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 08:49

OdgovorNapisal/-a superpuntar » Če Jan 20, 2011 08:58

Marjan Tomki napisal/-a:
superpuntar napisal/-a:Da bi pa urin povečal možnost infekcije, če je v štartu sterilen - to se mi ne zdi smiselno..



Če je človek zdrav, je urin sterilen, dokler ne pride ven. Na koži pa je kup bakterij (od simbiotov naprej), in čim to pride skupaj, ni več sterilen.

Svež urin ni razkužilo, da bi v stiku pobil bakterije.


:) to mi je jasno. Samo, to enako velja za vodo, švic in vse ostale "tekočine" ki pridejo na kožo. Se pravi, da ni urin v tem kontekstu nič posebnega. Ali se motim?
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Jan 20, 2011 09:01

Švic podobno - vsebuje hranljive snovi, svež nima izrazitega vonja, razpadni produkti so druga stvar.

Bistvena razlika je pa najbrž količina - veliko več bi bilo urina kot znoja, in ko imaš urina v obleki 'do ušes', smo pa tam.

Pa ko smo že tam - to s pišolinom je izvrstna finta (z imenom vred) in me spomni na podoben problem pri obleki za himalajce in podobne - še bolj na tovrstne probleme pri puncah v teh okoliščinah. Vse prej kot enostavno.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3287
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

OdgovorNapisal/-a MareC » Če Jan 20, 2011 09:06

superpuntar napisal/-a:
Marjan Tomki napisal/-a:
superpuntar napisal/-a:Da bi pa urin povečal možnost infekcije, če je v štartu sterilen - to se mi ne zdi smiselno..



Če je človek zdrav, je urin sterilen, dokler ne pride ven. Na koži pa je kup bakterij (od simbiotov naprej), in čim to pride skupaj, ni več sterilen.

Svež urin ni razkužilo, da bi v stiku pobil bakterije.


:) to mi je jasno. Samo, to enako velja za vodo, švic in vse ostale "tekočine" ki pridejo na kožo. Se pravi, da ni urin v tem kontekstu nič posebnega. Ali se motim?


pa je verjetno bo kak medicinc znal več povedat o urinu na koži v tesno oprijeti topli obleki
poleti se meni kljub temu, da ne uriniram v obleko po 5-6 ali včasih celo 10 urah v obleki pojavljajo razne akne, mozolji, turi na koži, marsikaj se izloča skozi pore na koži ko se potimo
enako je pod obleko, ki je zaradi toplega okolja še bolj primerna za rast raznih gljivic, bakterij...

zato jaz vsaj 5x na sezono temeljito operem z antibaktericidno raztopino za neoprenske obleke svojo izdeluje Mares in še kdo v 1l plastenki. Prodajajo vse boljše potapljaške trgovine.
Gre pa tudi s Plivasept ali Contrasept v lekarnah, Sanolabor
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » Če Jan 20, 2011 21:44

Enkrat sem dobil vnetje ušesa, da sem moral po zdravila. Bilo je za 1 november. Po potapljanju na dah si nisem popivnal ušes z WC papirjem, pa na čoln pa gas. Sedaj vedno uporabim takoj ko pridem ven Normison kapljice (galenski pripravek, dobiš brez recepta), pa je mir.
__________________
lp
motorni

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti