Posnetek smrti potapljača

Vas poleg navtike zanima še potapljanje? Vprašanja o apnei in potapljanju z avtonomnimi napravami lahko zastavite tukaj.

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » So Mar 10, 2012 07:10

mamaMicka napisal/-a:Mat2000 samo res pretiravaš.

Na youtubu je ca 40.000 zadetkov, ce vpises fatal. Gor je posnetek Simonchelija, Senne, Kato. Potem se cel kup prometnih, letalskih nesreč. Gor so posnetki cunamija, potresov itd...

edit:
Jaz v FAQ ne najdem tega pravila...


Saj ga ne moreš!

Gre za pravilo najbolj degenerirane družbe, kateri se pa z velikimi koraki pridružujemo. V Ameriki je seveda dovoljeno umiranje v njihovih filmih, kjer se opeva velikost ameriškega naroda (čeprav nimam blage, kaj je ta narod).

Spočetje, rojstvo in smrt so edine obvezne točke v življenju in nekdo, ki to zanika ali glavo obrača stran od povsem naravnih zadev je sam močno bolan.

Moje pisanje ne pomeni, da sočlovek ne sme biti žalosten ob tem dogodku, vendar je potrebno to dejstvo sprejeti (tako, kot si vesel rojstva). Meni osebno se zdi bolj pomembno, da se živi tako, da ko pride čas za inventuro ni obžalovanj.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Mar 12, 2012 19:53

Mat2000 napisal/-a:Sandi sem te prijavil , tudi original posnetek.

Kazen cca 250e.

Idijot

Idijot je bil odveč, manjkalo je pa pojasnilo, kaj te je razburilo.
MM je za začetek dobro odgovoril in Mat2000 na to tudi.

Sandi__ je napisal, da je povezavo posredoval v svarilo. Razumem pa tudi tebe, Mat2000 - tudi družina nekega alpinista, ki se ni vrnil z gora, ni želela objaviti podrobnosti nesreče, čeprav bi se iz tega lahko naučili, čemu se izogibati. Razumem, ampak se v tem ne strinjam z njimi.

Problem je lahko že splošno in pretirano 'varovanje ljudi' pred zavestjo o smrtnosti in smrtni nevarnosti, v kateri pa smo vsi in stalno, dokler smo živi.

Najprej, v otroških oddajah je prepovedano pokazati kri, zato recimo ne moreš - tudi v vzgojne namene objaviti posnetka lutkovne igrice z zobno miško. Če tako pretirano varuješ otroke - ki bi se po možnosti morali s smrtnostjo srečati, ko premine kateri od njihovih ljubljenčkov, recimo papagajček, muca ali podobno, potem si lahko čisto uničen, ko ti nepripravljenemu umre kdo od dragih, ali ko se zaveš, da si smrten.

Američani imajo tu po mojem malo skrivljene kriterije (in če vzamemo amandma o svobodi izražanja, so taki mogoče malo ameriško protiustavni, ne?)
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Po Mar 12, 2012 20:08

Jaz razumem oba, eden je želel opozorit, drugi pa gleda to s strani potencialnih svojcev žrtve, namreč hitro bi se našli "brezvestni norci" ki bi snemali prometne ali drugačne nesreče in potem objavljali posnetke žrtev v agoniji, namesto da bi jim pomagali.
Osebno me je najbolj ganila fotografija 5letne deklice, ki se utaplja, za katero je fotograf dobil eno najvišjih nagrad.
Mat2000

OdgovorNapisal/-a Mat2000 » To Mar 13, 2012 00:20

..
Nazadnje spremenil Mat2000, dne To Mar 19, 2013 13:16, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
ttomi73
Admiral
Prispevkov: 975
Pridružen: To Jul 21, 2009 22:41
Kraj: Kranj-okolica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a ttomi73 » Ne Maj 06, 2012 22:31

kocka napisal/-a:Jaz razumem oba, eden je želel opozorit, drugi pa gleda to s strani potencialnih svojcev žrtve, namreč hitro bi se našli "brezvestni norci" ki bi snemali prometne ali drugačne nesreče in potem objavljali posnetke žrtev v agoniji, namesto da bi jim pomagali.
Osebno me je najbolj ganila fotografija 5letne deklice, ki se utaplja, za katero je fotograf dobil eno najvišjih nagrad.



In da ji niso mogli pomagat in jo rešit pasti pod vodo ne razumem. Tudi ne fotografa, ki je sprejel odlikovanje oziroma nagrado. Sram naj ga bo.
Izpit za čoln sedaj imam, kaj pa zdaj... na morje seveda.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov