Cink protektor

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

igor1
Kapitan fregate
Prispevkov: 122
Pridružen: So Apr 21, 2007 17:41
Kraj: Šentjur-Bunarina

Cink protektor

OdgovorNapisal/-a igor1 » Po Jun 04, 2007 19:31

Imam gliser celo leto v morju.Zadnjič,pa sem videl da ima sosed na istem pomolu v mreži cink protektorje i približno 10 cm v vodi.Seveda ima zadevo navezano na ograjo svoje barke,tako da zadevo ob odhodu dvigne iz morja.Uprašal sem ga zakaj ima to.Pravi,da če uporabljaš ta sistem ,ti cinkov na peti ne žre in da ima peta daljšo življensko dobo.
Zanima pa me vaše mnenje oziroma stari mački kje ste,da dobim pravi odgovor.
Cinki v mreži so lahko tudi že odsluženi.

lp.igor
anzi
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 146
Pridružen: Če Mar 29, 2007 13:56
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Cink protektor

OdgovorNapisal/-a anzi » Po Jun 04, 2007 22:06

igor1 napisal/-a:Imam gliser celo leto v morju.Zadnjič,pa sem videl da ima sosed na istem pomolu v mreži cink protektorje i približno 10 cm v vodi.Seveda ima zadevo navezano na ograjo svoje barke,tako da zadevo ob odhodu dvigne iz morja.Uprašal sem ga zakaj ima to.Pravi,da če uporabljaš ta sistem ,ti cinkov na peti ne žre in da ima peta daljšo življensko dobo.
Zanima pa me vaše mnenje oziroma stari mački kje ste,da dobim pravi odgovor.
Cinki v mreži so lahko tudi že odsluženi.

lp.igor


Prvič slišim, da bi to pomagalo. Po mojem morajo biti "cinki" privijačeni na peto motorja, drugače ni stika.
No, morda se pa motim,...
LP anzi
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Jun 04, 2007 22:56

Vsekakor pomaga. Mreža mora biti kovinska (ponavadi inox) in dobro povezana z maso (minus polom akumulatorja) plovila. Na maso je vezan tudi motor in peta. Nekaj se da prihranit na "pojedanju" cinkov na nogi motorja, ni pa res, da jih potem ne "žre". Najbolj zajeb*** so tavajoči tokovi, ki lahko prihajajo s sosednjega plovila ali pomola med tem, ko ste vi priklopljeni na 230V iz omarice na pomolu... Takrat lahko cinke požre v nekaj dneh, nato pa se loti same noge motorja. Problem je, ker se to velikokrat zgodi znotraj, kjer sploh ne vidiš. Napade ti lahko tudi kolektor...

LP
igor1
Kapitan fregate
Prispevkov: 122
Pridružen: So Apr 21, 2007 17:41
Kraj: Šentjur-Bunarina

OdgovorNapisal/-a igor1 » To Jun 05, 2007 13:14

Gre za to,da sem zadnji na pomolu,pomol je pa kovinske konstrukcije,tako da verjetno prihaja do ogromnih tokov,kot pravi admin.No sosed zadeve ni imel ozemljena oziroma napeljane na minus akomulatorja.Zadeva je privezana na vrvi in v plastični mreži.Pravi pa,da se ogromno pozna. Pa vaše mišljenje oziroma izkušnje?
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Jun 05, 2007 18:09

Privezano na vrvi in v plastični mreži ima efekt NIČ. Če ni ozemljeno ne vem kako bi to lahko pomagalo. Pri vsaki elektrolizi potrebuješ katodo in anodo, tukaj pa imaš potem samo eno??? Preprosto NO GO! :D

LP
igor1
Kapitan fregate
Prispevkov: 122
Pridružen: So Apr 21, 2007 17:41
Kraj: Šentjur-Bunarina

OdgovorNapisal/-a igor1 » Sr Jun 06, 2007 14:06

Torej zadeva ne funkcionira,če ni ozemljena?
Ko grem na obalo si bom zadevo pobližje ogledo in soseda malo več vprašal okoli tega.Se pa dejansko strinjam z teboj , ko praviš,da zadeva mora biti priklopljena na minus.
lp.
borisje
Desetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe Jul 06, 2007 22:09
Kraj: Polzela

OdgovorNapisal/-a borisje » Po Jul 09, 2007 11:39

Mene pa zanima, kje se na tomosu 9,9 nahaja cink če ga sploh ima ??
Lep pozdrav vsem ki se nahajajo na forum.
Boris
puch175
Višji vodnik
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Maj 07, 2007 11:53
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a puch175 » Po Jul 09, 2007 13:36

Cink se nahaja pod eliso, isto kot pri 18-tki.

Lp
Marko
borisje
Desetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe Jul 06, 2007 22:09
Kraj: Polzela

OdgovorNapisal/-a borisje » Po Jul 09, 2007 17:48

Hvala!
Kje se da kupiti ??
Boris
puch175
Višji vodnik
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Maj 07, 2007 11:53
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a puch175 » To Jul 10, 2007 07:05

Jaz nisem dobil originala za mojo 18-sto, zato sem kupil enga podobnega in ga pritdil kr na nogo motorja. Kupil sem ga pri Jurca TD na Žiganovi v Kosezah, tel.: 01/518-88-88. Drugače pa se ga lahko verjetno tudi dobi pri Kamm-u v btc-ju, ali pa v eni trgovini za navtiko na Zaloški nasproti Peugeot hiše.

Če pa hočš dobit original, potem ga boš pa dobil v eni trgovina na Hrvaškem in sicer Sven Jurec tel.:+385(0)1 27 53 614, www.jurec.hr, oni imajo pa vse za tomose, tako izvenkrmne kot za mopede.

Lp
Marko

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov