izpit za čoln

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

gregihaha
Kapitan fregate
Prispevkov: 113
Pridružen: So Maj 11, 2013 12:04
Kraj: Kamnik

izpit za čoln

OdgovorNapisal/-a gregihaha » Če Nov 28, 2013 17:21

Kakšen postopek je potreben za izpit (ali so prej potrebni kakšni dodatni tečaji itd.) ?
Lepo prosim za odgovore

Gregor
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Če Nov 28, 2013 17:36

Če misliš izpit za avto, greš v najbližjo avtošolo in ga kupiš :) :wink:

Če pa mislih izpit za voditelja čolna, pa ti tu vse piše:
http://www.up.gov.si/si/storitve/izpiti ... lna_morje/

LP
snake
Viceadmiral
Prispevkov: 472
Pridružen: Po Dec 12, 2011 12:01

OdgovorNapisal/-a snake » Če Nov 28, 2013 18:19

Enako kot za avto....................le da moraš na Hrvaško. :lol:
Uporabniški avatar
darkobmw
Kontraadmiral
Prispevkov: 289
Pridružen: So Nov 05, 2011 18:57
Kraj: Žalec-Ankaran

OdgovorNapisal/-a darkobmw » Če Nov 28, 2013 19:41

Zdravo.

Tečaj za voditelja čolna traja tri dni po štiri ure.Tečaji so po večjih Slovenskih mestih izpit pa se opravlja v Kopru,Ljubljani ali v Mariboru.
Pred dvemi leti me je stal 170e.Več info na:
http://www.spinaker.si/izpit-za-coln/tecaj-za-voditelja-colna.html?gclid=CKjLiv6PiLsCFcVX3godFDEAlw
Lp.Darko
gregihaha
Kapitan fregate
Prispevkov: 113
Pridružen: So Maj 11, 2013 12:04
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a gregihaha » So Nov 30, 2013 13:38

Kaj pa če izpita ne naredim moram za vsako ponavljanje izpita toliko plačati?
Ali mi potem vseeno poberejo 170 eurov?
Ali je za izpit potrebno znati veliko vozlov?
Kateri vozli so potrebni?
Koliko položajev lučk se je potrebno naučiti ?
Mi priporočate da začnem vaditi in se učiti že prej ?
Ali moram tečaj in izpit plačati posebej,(če ja ) koliko me potem približno pride vse skupaj?
:?: :?: :?:
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » So Nov 30, 2013 15:47

gregihaha napisal/-a:Kaj pa če izpita ne naredim moram za vsako ponavljanje izpita toliko plačati?
Ali mi potem vseeno poberejo 170 eurov?
Ali je za izpit potrebno znati veliko vozlov?
Kateri vozli so potrebni?
Koliko položajev lučk se je potrebno naučiti ?
Mi priporočate da začnem vaditi in se učiti že prej ?
Ali moram tečaj in izpit plačati posebej,(če ja ) koliko me potem približno pride vse skupaj?
:?: :?: :?:


Hej ti!


Slika

-Nihče ti ne pobere evrov , ampak jih sam nakažeš.
-Ni potrebno znati veliko vozlov, vendar samo tiste za katere te vpraša komisija.
-Potrebni so več ali manj vsi vozli.
-Samo toliko položajev lučk se je potrebno naučiti, po kolikor položajev lučk te bo komisija vprašala.
-Vse življensko učenje je sedaj moderno, "fancy".
-Vse skupaj te pride približno toliko kot si zapisal.


Daj napiši, zakaj ga sploh potrebuješ.

LP

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
snake
Viceadmiral
Prispevkov: 472
Pridružen: Po Dec 12, 2011 12:01

OdgovorNapisal/-a snake » So Nov 30, 2013 15:51

Al si ti faca..................a ti bi se naučil samo ene 2 vozla :) in lučke samo ene 2,ostale bi se pa v barke zaletaval. :roll:

Ti pejdi na tečaj in mogoče ti že v drugo rata naredit izpit :lol:

En popravni imaš zastojn (vsaj bilo je tako) ostale pa plačuješ. ampak le izpit ne pa tečaj.
Uporabniški avatar
darkobmw
Kontraadmiral
Prispevkov: 289
Pridružen: So Nov 05, 2011 18:57
Kraj: Žalec-Ankaran

OdgovorNapisal/-a darkobmw » So Nov 30, 2013 19:08

snake napisal/-a:En popravni imaš zastojn (vsaj bilo je tako) ostale pa plačuješ. ampak le izpit ne pa tečaj.


Popravni izpit je 30e in padeš lahko samo dvakrat,potem moraš opraviti cel tečaj od začetka.
Izpit pa je najboljše opravljati v Mariboru,ker v Ljubljani so veliko bolj zahtavni in te radi zmedejo.Mene so pri navigaciji potem sem imel popravnega in sem se prijavil v Maribor in naredil takoj.

Lp.
gregihaha
Kapitan fregate
Prispevkov: 113
Pridružen: So Maj 11, 2013 12:04
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a gregihaha » So Nov 30, 2013 21:17

Izpit potrebujem ker si želim kupiti malo večji čoln in motor, znati tudi malce jadrati, se znati obnašati na morju brez da motim druge ladje in čolne ter zaradi varnosti.

Koliko pa je vseh vozlov in lučk ?
Uporabniški avatar
bladzo
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: Ne Okt 26, 2008 21:45
Kraj: Lj-Portorož
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bladzo » So Nov 30, 2013 21:42

gregihaha napisal/-a:Izpit potrebujem ker si želim kupiti malo večji čoln in motor, znati tudi malce jadrati, se znati obnašati na morju brez da motim druge ladje in čolne ter zaradi varnosti.

Koliko pa je vseh vozlov in lučk ?



Lučke so le 3! Rdeča, zelena in bela... :twisted:
navtik_borut
Admiral
Prispevkov: 701
Pridružen: Ne Maj 05, 2013 20:46

OdgovorNapisal/-a navtik_borut » So Nov 30, 2013 21:47

Nima smisla, da se sedaj obremenjuješ s številom vozlom in lučk, ampak se enostavno prijaviš na enega od tečajev. En dober link si dobil v začetku teme. Ta cena pokrije celotne stroške - tečaj, gradivo in opravljanje izpita. Vozlov, ki jih moraš znati za izpit, je cca. 8, niso pretežavni, lučk je malo več, ampak se jih da naučit, ker imajo smiseln sistem. Potem so še pa tu lateralne oznake in dnevne oznake, navigacija, motoroznanstvo, vetrovi, zvočni signali, .... Če si res želiš v navtiko, so to stvari, ki bi te morale zanimati, tako da ne bi smel biti problem se naučit zadev. Tečaj + nekaj ur učenja in si varen..

Glede Maribora, pa ne vem, če kaj veliko gledajo skozi prste. Ko sem delal jaz, so določene kar konkretno matrali (komisija je sestavljena iz treh izpraševalcev, tako da je v učilnici več kandidatov naenkrat). Če pa znaš, so pa prijazni in oprostijo kakšen manjši kiks.
vento
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 89
Pridružen: Po Jun 15, 2009 22:16
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a vento » So Nov 30, 2013 21:59

gregihaha napisal/-a:Izpit potrebujem ker si želim kupiti malo večji čoln in motor, znati tudi malce jadrati, se znati obnašati na morju brez da motim druge ladje in čolne ter zaradi varnosti.

Koliko pa je vseh vozlov in lučk ?
Tečaj (izpit) bo (žal) bolj ali manj le na teoretičnem nivoju (recimo jadranja te ne bo naučil).
Je pa tako, da smo svoj čas (pred več kot 10 leti) vsi, ki smo pridno obiskovali tečaj, naredili bolj ali manj brez težav, čeprav so izpraševalci bili kar zahtevni. Glavni področji sta bili navigacija po karti in izogibanje na morju (sem spadajo tudi lučke). Je pa bilo potrebno biti pri stvari in je šlo. 8)
gregihaha
Kapitan fregate
Prispevkov: 113
Pridružen: So Maj 11, 2013 12:04
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a gregihaha » So Nov 30, 2013 22:05

Lepo se vsem zahvaljujem mislim da mi bodo odgovori prišli res prav sicer pa me navtika zelo zanima tako da učiti se mi ne bo muka.
Če pa ima kdo še kakšen drug napotek ki bi mi lahko prišel prav se z veseljem pripiročam :) .
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Ne Dec 01, 2013 10:37

gregihaha napisal/-a:Lepo se vsem zahvaljujem mislim da mi bodo odgovori prišli res prav sicer pa me navtika zelo zanima tako da učiti se mi ne bo muka.
Če pa ima kdo še kakšen drug napotek ki bi mi lahko prišel prav se z veseljem pripiročam :) .


OK, da se bo in se je tudi kasneje potrebno učit, si ugotovil sam.

Drugi napotek je pa ta, da se morda pridružiš, priključiš kakšnemu izkušenemu morjeplovcu. Stik z realnostjo in pogovor, zakaj se neki manever naredi tako ti da dovolj snovi, da v glavi začneš logično sklepat obnašanja na morju.
Manevriranje na vodnih poteh ima veliko več logičnosti kot v prometu na cestah.

LP

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
gregihaha
Kapitan fregate
Prispevkov: 113
Pridružen: So Maj 11, 2013 12:04
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a gregihaha » Ne Dec 01, 2013 11:03

S stricem vsako leto preživim kakšnih 10 dni na morju, malo sem se že naučil tudi z upravljanjem svojega čolna, ( bombard Ax1 ) motor sicer ni najmočnejši (Jarvis Marine sellior- ima 54 lb potiska ter 1750 potisne moči) ampak pluje še kar dobro čeprav počasi.
Nazadnje spremenil gregihaha, dne Ne Dec 01, 2013 11:17, skupaj popravljeno 1 krat.
Always think like a fish, no matter how wierd it gets

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov