Pasara Istranka P 500 z kabino

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » To Avg 08, 2017 09:46

toni8 napisal/-a:
tyson napisal/-a:na int.netu se najde Mlaka Sport :wink:


Na internetu itak da se najde, no in?

Takonkretne za prodajo na Mornarju pa ni pod "Mlaka"...


Ja, tud sam sem jo iskal na "mornarju.net", pod istranka, pasara... do 10.000€...pa je ni!
Na netu vsaj vidiš, kaj je izdelek Mlaka Sport, vsaj za predstavo, če že na "mornarju" ne najdemo, kar naj bi se prodajalo.
toni8

OdgovorNapisal/-a toni8 » To Avg 08, 2017 11:15

pu
Poročnik korvete
Prispevkov: 55
Pridružen: To Maj 29, 2007 07:07

OdgovorNapisal/-a pu » To Avg 08, 2017 13:13

Tako je, to je to plovilo.

Pod mlaka blagovno znamko še ni bilo plovila na Mornarju - oblika je znana pod Adria 500 (več proizvajalcev ponuja praktično enako plovilo z manjšimi variacijami) imena so pa vsa podobna.

Slike najdete povsod na spletu mlakine in tudi od drugih

Kot sem že omenil v prejšnem postu, več na temo "adria 500" in podobnimi barkami je napisanega na hrvaških forumih, jasno saj od tam barka izvira.

Nekoliko več se najde o izpodrivnem tipu, o polizpodrivnem pa ni veliko napisanega - ni komentarjev uporabnikov. To sem pogrešal že sam ko sem se odločal za nakup.
toni8

OdgovorNapisal/-a toni8 » To Avg 08, 2017 13:23

Dobro bi bilo napisat če ima zagon na ključ, powertrim in še kaj...
urosm
Višji vodnik
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Avg 10, 2017 17:55
Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a urosm » Če Avg 10, 2017 18:33

Pozdravljeni!

Novinec. Forum spremljam že kar nekaj časa. In da ne odpiram nove teme, si bom sposodil kar tole, saj ravno govori o pasarah.

Na kratko predstavim svoje želje ... dolgoletna kampiranja in tu pa tam izposojanja čolnov bi zamenjali za dopustovanje na čolnu ter vandranje naokoli. Ker smo le trije (in kmalu bova verjetno le še z ženo solo dopustovala), je ena taka pasara odlična rešitev, vsaj po moje. Tudi do zdaj pri šotorjenju smo navajeni na majhen šotor z minimalno opreme (ne postavljamo šotorskih vil z kompletnimi kuhinjami ipd.), torej nam asketsko življenje na majhnem prostoru ne predstavlja problema. Kuhanje in pečenje na malem plinskem ringu obvladamo, za kak majhen hladilnik in kemični wc pa tudi verjetno bo prostora na takem plovilu.

Sicer pa bi barčica služila za kako uro, dve, tri plovbe dnevno (ko si zaželiš menjat lokacijo ali kak izlet), ter za spanje. Ostali čas na dopustu si itaq nekje zunaj.

S samo plovbo imam nekaj izkušenj, z lastništvom plovila pa absolutno nobenih.

Torej, povzetek mojih sanj: pasara s kabino (+ nadkabino opcijsko, ali pa vsaj vetrobransko steklo še gori), 5 - 6 m, 10 - 15 ihahajev motor + prikolica, da jo na koncu sezone domov pospravim. Nakup v roku leta - dveh, v glavnem se ne mislim na hitro zaletavat.

Tu pa se začnejo opcije.

1.
Kupit vse novo - pridem skozi z 12 - 15 k€, odvisno od dodatne opreme, verjetno bi pa vzel osnovni model in sam dodelal po svojih željah. Verjetno tudi samododelava pride ceneje kot instant proizvajalčevo. V tem primeru ni kaj veliko za ugibat, kaj dobiš. Gledam po Arta vela II, Adria 500 ipd.

2.
Rabljeno. Dosti ceneje (čeprav so nekatere, se mi zdi, kar malo precenjene). Je pa res, da z nakupom rabljene dobiš navadno zraven kar nekaj opreme, ki pri nakupu nove tudi nanese kar nekaj denarja. So pa te rabljene nekatere tudi kar zavidljive starosti. In tu se mi postavijo vprašanja:

- rabljena plastična - kaj je lahko narobe pri plastiki, na kaj bit pozoren

- rabljena lesena plastificirana - se pod plastifikacijo lahko še vedno kaj slabega dogaja z lesom? Nekatere imajo samo plastificirano nadgradnjo, nekatere so komplet.

- rabljena lesena ... lesena. Nekoč mi je nekdo rekel: "Če imaš preveč časa in denarja, potem si kupi leseno barko.". Koliko je resnice v tem? Kakšne so pasti lesenih bark? Vzdrževanje je verjetno malo bolj zahtevno in pogosto kot pri plastiki. Je pa res, kolikor gledam oglase, pri leseni varianti za manj denarja dobim večjo barčico (tja do 10 m). Je pa tudi res, da te potem ne bom vlekel s seboj in bom rabil vez oz. suhi vez. Kolikšni so kaj stroški dvigovanja in shranjevanja take beštije?


Skratka kup vprašanj, ki ste jih lastniki že (vsak po svoje) razrešili. Prosim za kako konkretno mnenje, pa tudi če bo kdo rekel, da sem butl. Če pa je kje kakšen že konkreten odgovor na moje vprašanje, pa prosim za povezavo namesto polurnega *urcanja. Saj sem brskal po forumu, a je dosti informacij precej raztresenih po različnih temah, tako da sem sigurno večino spregledal.


LP
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Če Avg 10, 2017 18:39

:D
Dobrodošel med morjeplovci.

Leseno barko ti odsvetujem.
Uporabniški avatar
widmann
Admiral
Prispevkov: 803
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 20:24
Kraj: KAMNIK-Minkendorf

Re: Pasara Istranka P 500 z kabino

OdgovorNapisal/-a widmann » So Avg 12, 2017 15:28

autokamp napisal/-a:Počasi sem se začel ogravati za nakup pasare Istranke P500. Zanimajo me vaše izkušnje o plovbi, prevozu po kopnem in spustom barke v vodo.

Hvala.


Pozdrav..

Jaz sem letos istranko najel za en dan za potepanje okoli Murterja.
Okoli Murterja sem vozil cca tri ure in pol na istranki pa je bil motor HONDA z 10 konjskimi močmi.
Zadeva se mi zdi zelo stabilna veliko odlagalnih predalov na kratko odlično se obnese tudi valove odlično reže fajn zadeva.

lp
Das Ist Valter
Leonardo
Kapitan
Prispevkov: 155
Pridružen: Sr Jan 07, 2009 15:52

OdgovorNapisal/-a Leonardo » Po Avg 14, 2017 10:37

Pozdrav..
Imam dalmatinko 590,izvenkrmni motor 25 Mercury dvotaktni dolga noga ročni zagon trenutno je v obnovi (notranji,zunanji)s homologirano prikolico,mogoče bo čez dva meseca za prodat,če koga zanima.
lp
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Pasara Istranka P 500 z kabino

OdgovorNapisal/-a franc5e » Po Nov 13, 2017 20:10

widmann napisal/-a:
autokamp napisal/-a:Počasi sem se začel ogravati za nakup pasare Istranke P500. Zanimajo me vaše izkušnje o plovbi, prevozu po kopnem in spustom barke v vodo.

Hvala.


Pozdrav..

Jaz sem letos istranko najel za en dan za potepanje okoli Murterja.
Okoli Murterja sem vozil cca tri ure in pol na istranki pa je bil motor HONDA z 10 konjskimi močmi.
Zadeva se mi zdi zelo stabilna veliko odlagalnih predalov na kratko odlično se obnese tudi valove odlično reže fajn zadeva.

lp

Sem imel isto na izposojo, pa nam je nagajala ročica za plin in prestave.....na koncu avgusta---lp

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov