COASTLINER 475

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Mihamojca
Desetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: So Sep 02, 2017 20:35
Kraj: Murska sobota

Re: COASTLINER 475

OdgovorNapisal/-a Mihamojca » Če Sep 07, 2017 21:59

Se tudi sam nagibam k nakupu Quicksilverja. Bo to nas prvi kupljen coln in nebi rad da za eno al dve sezoni prodajamo zaradi zalivanja ipd nabijanja ipd...
hvala vam za nasvete!
igor11
Kontraadmiral
Prispevkov: 251
Pridružen: To Nov 24, 2009 13:06
Kraj: ljubljana

Re: COASTLINER 475

OdgovorNapisal/-a igor11 » Če Sep 07, 2017 22:20

Koliko časa si na morju, če si 14 dni se ti bolj splača rentat, ker ko si lastnik imaš veliko stroškov: zimovanje, servis motorja, tudi ko imaš novi čoln se vsako leto nekaj polomi in moraš popravljat, zavarovanja (novi čoln kasko), tko če nisi sam svoj mojster je kar drago. Stroški vzdrževanja enako 10-14 dni rentanja. Če rentaš ne rabiš plačevat, spust-dvig, priveza, prikolo na trajektu ti zaračunajo 2x avto, je pa največja prednost lastništva, da imaš tak model, dolžino in proizvajalca čolna in motorja, ki ti je ljub. Če si pa na morju več kot mesec je lastništvo ceneje.
morje, morje...
Mihamojca
Desetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: So Sep 02, 2017 20:35
Kraj: Murska sobota

Re: COASTLINER 475

OdgovorNapisal/-a Mihamojca » Če Sep 07, 2017 22:35

Coln bi bil v uporabi nekje 25-35 dni letno... na rabu kam hodimo je rampa za spust, za privez se lahko dogovorim z lastnikom apartmaja, zimovanje doma na toplem v garazi ali delavnici, glede sam svoj mojster pa je tako.. imamo avtolicarstvo in mizarstvo, glede motorja in servisa pa bo potrebne se kilometrine :oops:
Uporabniški avatar
primorc84
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Okt 16, 2014 12:54
Kraj: kras

Re: COASTLINER 475

OdgovorNapisal/-a primorc84 » Če Sep 07, 2017 23:07

Oj vsi odprti čolni zalivajo s tem se bos moral sprijaznit pa če imajo premec v nebo. Kar se pa tiče nabivanja pa se mi zdi da do enih 6 metrov ni razlik Nevem moje mnenje proti zalivanju so fishermeni oz odprti colni nemočni proti tistim kateri imajo zaprt premec nimajo pa toliko placa pač so plusi in minusi. Zato pa imaš potem črpalko oz eni majo da sami spraznijo odvečno vodo iz čolna. Mal adrenalina ko ti pluskne mal v oči pa tudi ne škodi je pa res da so ponavadi bolše polovice malo jezne :lol:
en mrzu špric, še raje en knc terana in ena feta pršuta, na zdravje morjeplovci
Mihamojca
Desetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: So Sep 02, 2017 20:35
Kraj: Murska sobota

Re: COASTLINER 475

OdgovorNapisal/-a Mihamojca » Če Sep 07, 2017 23:21

Ja tega se zavedam, je pa sedaj ce gledam coastlinerja al tega Quicksilverja bolj primeren Quicksilver pa tudi cena je pomojem kr uredu za ta kopmlet nakar bi me novi coastliner z motorjem in prikolco stal 16000€.. glede na to da bo coln za dnevne izlete ter kak ribolov ostajamo na odprti varianti brez kabine. Drug teden grem gledat tega quicksilverja :roll:
salesky
Viceadmiral
Prispevkov: 343
Pridružen: To Jan 22, 2013 21:59
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: COASTLINER 475

OdgovorNapisal/-a salesky » Pe Sep 08, 2017 08:54

Mihamojca napisal/-a:Ja tega se zavedam, je pa sedaj ce gledam coastlinerja al tega Quicksilverja bolj primeren Quicksilver pa tudi cena je pomojem kr uredu za ta kopmlet nakar bi me novi coastliner z motorjem in prikolco stal 16000€.. glede na to da bo coln za dnevne izlete ter kak ribolov ostajamo na odprti varianti brez kabine. Drug teden grem gledat tega quicksilverja :roll:


Moje mnenje...Ali bo to vaš prvi čoln? Če je si kupite raje nekaj iz druge roke za okoli 5-7k € in ga imejte sezono/dve. Tu boste takoj videli kaj vam paše in kaj ne.

Sem podobno razmišljal in nabavil fishermana ampak se sedaj po 2sezonah se že nagibam proti čolnu z manjšo kabinco, kjer bi lahko za kak dan prespal v kakem zalivu.
--- Lenuhec.si ---
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: COASTLINER 475

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Pe Sep 08, 2017 09:18

Najboljša izbira bi pa bil Qucksilver 505 Cabin. Tukaj te ne bo zalivalo, si malo za vetrom, je pa še vedno kar prostoren. Samo hudiča še nikjer ni rabljenega za dobit.
Drugače pa o lastništvo vs rentanje, je pa itak bilo že marsikaj povedanega. Tukaj je skoraj nesmiselno razpredat. Vsak ve kar mu paše.
Mihamojca
Desetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: So Sep 02, 2017 20:35
Kraj: Murska sobota

Re: COASTLINER 475

OdgovorNapisal/-a Mihamojca » Pe Sep 08, 2017 11:13

Da to bo nas prvi kupljen coln. Po stirih sezonah rentanja smo se odlocili za nakup. Je res glede kabine in zaveterja te opcije za prespat, ampak nam ni do tega da bi prespali na colnu.
Nam dnevni izleti bolj pasejo..
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: COASTLINER 475

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Pe Sep 08, 2017 12:16

Saj tista kabinca ni ravno za spanje. Meni je bolj pomembna, da mogoče manj piha, da manj šprica, in da kramo namečem noter in imam pod nogami prosto in se ne spotikam. Ker zdaj na 4m gumenjaku sem bolj po torbah, hladilkah in rešilnih jopičih hodil, kot po samem čolnu. Pa še moja mulca velikkrat zaspita med vožnjo in bi se mogoče lahko celo notri vlegla.
Sam pa iščem nekaj takega kot ti, pa se malo nagibam na Quicksilver 470 cabin. Vem da je grda jajca, ampak za moj avto in velikost parkirišča na morju je pravšnji. Ni pa verjetno biser na morju. Ker sam ne mislim tega vozit domov, ker nimam nobenega prostora pod streho in mi je na koncu vseeno, če mi na morju stoji pod milim nebom ali doma.
Mihamojca
Desetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: So Sep 02, 2017 20:35
Kraj: Murska sobota

Re: COASTLINER 475

OdgovorNapisal/-a Mihamojca » Pe Sep 08, 2017 20:14

Ja se strinjam, meni se pri temu ful dopade da se odpre cela krmarska konzola spredaj in je tako veliko placa za shranjevanje glih takih stvari.. ja mogoce ni nek biser ampak moje mnenje je: raje kupim staro dve leti pa kupim kar se mi dopade kot pa da kupim nekaj kar mi ni usec pa je za recimo pol cene, pol pa ni tistega tapravega uzitka pa studiranja le gdaj in kam bos to prodal :D
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: COASTLINER 475

OdgovorNapisal/-a moro12345 » So Sep 09, 2017 07:08

Ce bos kupoval tak mali coln pol vsaj kupi posten gliser. 16000€ se mi zdi res predrago glej brez zamere samo ta coln ni vreden ves ta denar.

Za kakih 12000€ dobis recimo nov quicksilver activ 505 in mercury pro 40/70 kar je res super coln, ga ima kolega in je res dober: lepo glisira, ne sprica. Vidim po oglasih jih dobis rabljene tudi za manj...tak colnicek je pa homologiran tudi za motor do 80km.

Samo primer ti pokazem model https://www.mornar.net/view/ad.asp?id=247050

Tle v slo je malo krita cena samo v italijo so bolj poceni
Mihamojca
Desetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: So Sep 02, 2017 20:35
Kraj: Murska sobota

Re: COASTLINER 475

OdgovorNapisal/-a Mihamojca » So Sep 09, 2017 11:24

Glih ga sel pogledat :)

Upam da v ponedeljek izvedem nakup :)
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: COASTLINER 475

OdgovorNapisal/-a mrdaco » So Sep 09, 2017 16:37

morosito napisal/-a:ima tolko tega sranja do 5m z dobrim motorjem na mornarju....99% folka zacne tako...kupi novo malo sranje in ga naslednjo sezono proda ker res ti mali colnicki ce se sidras 2 min na kak blazen maestral dobis zivcni zlom....


Kaj pa naj.... kredit za 140 let pa 12m jahto? Pač tam okol 5 m je finančno sprejemljivo in pelješ lahko z enim avtom spodnjega srednjega razreda poraba je sprejemljiva in to je to.
Nazadnje spremenil mrdaco, dne Po Sep 11, 2017 09:26, skupaj popravljeno 1 krat.
Mihamojca
Desetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: So Sep 02, 2017 20:35
Kraj: Murska sobota

Re: COASTLINER 475

OdgovorNapisal/-a Mihamojca » So Sep 09, 2017 23:00

Kaj pa naj.... kredit za 40 let pa 12m jahto? Pač tam okol 5 m je finančno sprejemljivo in pelješ lahko z enim avtom spodnjega srednjega razreda poraba je sprejemljiva in to je to.[/quote]


Se podpisem na to izjavo :wink:
yamaha
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Okt 25, 2017 17:43

Re: COASTLINER 475

OdgovorNapisal/-a yamaha » Če Okt 26, 2017 12:58

lahko ti potrdim da je ta čoln odličen v tem segmentu.ima veliko odlagalnih mest.odlično oblada valove seveda do neke meje.edino kaj je slabo so stopnice zadaj .te sem zamejal in je sedaj vse ok.sem zelo zadovoljen z čolnom.
l.p. darko

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov