Calafuria 25 - pomoč

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Panty Dropper
Štabni vodnik
Prispevkov: 29
Pridružen: Po Okt 30, 2017 13:32

Calafuria 25 - pomoč

OdgovorNapisal/-a Panty Dropper » To Okt 31, 2017 20:06

Pozdravljeni,

ker je vsak čoln enkrat prekratek, sem se tako tudi jaz odločil za nakup večjega. V poplavi malih oglasov je ogromno plovil, med njimi pa je težko izbrati pravega. Ker omenjenega čolna ne poznam, prosim za tiste, ki ste imeli izkušnjo z njimi ali mi lahko pomagate z kakšno informacijo, dobro ali slabo, da to tukaj napišete. Zanimajo me plovne lastnosti, motorji, poraba, vzdrževanje, skratka karkoli kar bi mi lahko olajšalo nakup ali me odvrnilo od tega.

Zanima me čoln iz linka: https://www.mornar.net/view/ad.asp?id=248670

Hvala za pomoč,
lp
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3945
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Calafuria 25 - pomoč

OdgovorNapisal/-a kasaudio » To Okt 31, 2017 20:25

Izkušenj s temi plovili nimam, pa vseeno... 2 x diesel na dobrih 7m dolgi polizpodrivni barki, ki sama po sebi v nobenem parametru ni nekaj posebnega? To mi nekako ne gre skupaj, če cene sploh pogledam ne.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Calafuria 25 - pomoč

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Sr Nov 01, 2017 07:42

.

Te barke so nekaj posebnega! Delane so kot stroj za na vodo! Zato dva motorja!!!
Ogromno jih uporabljajo italijanske-logično, državne službe na morju. Tule je bolj malo šminke. No v sedanjem času jih delajo tudi s "šminko", toda vseeno so to barke s karakterjem. Zame so skoraj legendarne, kot

Slika

Ko ti pogledaš vse te fotke TUKAJ!, ti je hitro jasno o čem je govora.

Vsak ki takole sprašuje o porabi, motorjih, plovnih lastnostih, vzdrževanju plovil je zame, ali naiven, ali pa še ni pripravljen na navtiko.

Panty Dropper , ne razumi narobe! Ni nič osebnega, toda v navtiki kot tudi nasploh ni bližnjic do znanja, iskušenj in podobno.
Plovne lastnosti!!! Za mirno morje je hitro vsaka lupina dobra, kot vsaka guma, za suho toplo cesto in umirjenega šoferja.

Za kaj potrebuješ plovilo je tudi vprašanje, itd .....

Intakodalje .....
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
entrenous71
Poročnik fregate
Prispevkov: 68
Pridružen: Če Mar 10, 2016 15:44

Re: Calafuria 25 - pomoč

OdgovorNapisal/-a entrenous71 » Sr Nov 01, 2017 08:58

zakaj takšen ničev odgovor ob prošnji za pomoč? ker ni volje ali znanja pomagati?
memento mori
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Calafuria 25 - pomoč

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Sr Nov 01, 2017 09:01

entrenous71 napisal/-a:zakaj takšen ničev odgovor ob prošnji za pomoč? ker ni volje ali znanja pomagati?
memento mori


Komu ti to?

Najprej je potrebno razčistit razloge za nakup!

Šele potem sledijo konkretni nasveti!

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Calafuria 25 - pomoč

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Nov 01, 2017 09:28

8) To je super barka za ribolov, seveda tudi za dopust :D Če ne bi bil mahnjen na jadrnice bi imel kaj takega :)
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1132
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

Re: Calafuria 25 - pomoč

OdgovorNapisal/-a aleks09 » Sr Nov 01, 2017 09:30

Pajer 1.. tu ti dam 100 % prav.. je fant navedel premalo podatkov za kaj bo plovilo uporabljal. Panty dropper... za mene veliko boljša izbira bi bila https://www.mornar.net/view/ad.asp?id=249062 .. če bi mel dnar bi bla verjetno že v najbolj sončnem kraju na svetu :D
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Calafuria 25 - pomoč

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Nov 01, 2017 11:41

Pazi kajti ni vsaka Calafuria original. Pred leti so eni slovenci kupili nek Calafuriji ukraden kalup in izdelovali v domači delavnici samogradnjo, ki še zdaleč ni Calafuria. Preveri prej kljub temu da je registrirana, da se ne nategneš.

Vsekakor pa je na mestu, da zastaviš pametno in celovito vprašanje že na začetku.
Nazadnje spremenil Nikola T., dne Sr Nov 01, 2017 12:53, skupaj popravljeno 1 krat.
nac
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Jul 02, 2009 22:18

Re: Calafuria 25 - pomoč

OdgovorNapisal/-a nac » Sr Nov 01, 2017 12:12

Nikola T. napisal/-a:Pazi kajti ni vsaka Calafuria original. Pred leti so eni slovenci kupili nek Calafuriji ukraden kalup in izdelovali v domači delavnici samogradnjo, ki še zdaleč ni Calafuria. Preveri prej kljub temu da je registrirana, da se ne nategneš.


Tudi HR Damor in pa Donatboats jih kopirajo,pa mogoče še kdo.
Panty Dropper
Štabni vodnik
Prispevkov: 29
Pridružen: Po Okt 30, 2017 13:32

Re: Calafuria 25 - pomoč

OdgovorNapisal/-a Panty Dropper » Sr Nov 01, 2017 12:16

Pajer1, o namenu uporabe čolna namenoma nisem nič napisal, o samem čolnu vem skoraj vse kar se najde na spletu, zato bi rad še mnenje koga drugega, ki ima morda še kakšno informacijo, ki je ni na spletu.
O moji naivnosti ali neizkušenosti ne bom izgubljal besed. Za porabo sem vprašal zato, ker imam podatek lastnika kolikšna je, ampak se mi zdi, da je v resnici veliko večja od tega kar navaja lastnik.
Če plovilo preizkusiš in greš večkrat na testno vožnjo in je vedno bonaca, potem to ni niti približno pravo mnenje o plovnih lastnostih. Lahko pa morda kdo poda svojo izkušnjo iz plovbe na takšnem prijateljevem čolnu po burji ali tramontani ali karkoli.

Za kaj bi čoln uporabljal, zaenkrat še ne bom napisal, ker se mi zdi, da to ni pomembno, če želim samo nekaj informacij o samem čolnu. Ne sprašujem ali je čoln primeren za to kar bi ga uporabljal.

Nikola T. čoln je Catarsi Calafuria, kar 1. lastnik dokazuje z originalnim računom in vsemi certifikati, lahko pa so tudi papirji prirejeni, za kar pa malo dvomim.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Calafuria 25 - pomoč

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Nov 01, 2017 13:34

Calafuria in tvoj nadimek nekako ne gresta skupaj če razmišljam o namenu plovila. :D
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Calafuria 25 - pomoč

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Nov 01, 2017 15:50

Za kaj ga boš uporabljal?
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Calafuria 25 - pomoč

OdgovorNapisal/-a jozko » Sr Nov 01, 2017 16:35

AEgir napisal/-a:Za kaj ga boš uporabljal?

Je napisal, da NE BO napisal :roll:

"Za kaj bi čoln uporabljal, zaenkrat še ne bom napisal, ker se mi zdi, da to ni pomembno..."
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Calafuria 25 - pomoč

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Sr Nov 01, 2017 17:28

.

Kako naj človek odgovarja takim , ki nočejo podat več informacij?


Samo še tole bi dodal!


Poraba goriva je zelo odvisna od načina uporabe plovila in prevožene poti. Edina relevantna je poraba na miljo v režimu plovbe, ki je najmanjša poraba časa za določeno razdaljo z najbolj ekonomično možno porabo. Se pravi, da je poraba na potovalni hitrosti barke, najbolj relevantna. Koliko goriva porabi na miljo poti in ne na uro!

Res ne vem zakaj sploh še odpisujem na taka vprašanja, ki niso vprašanja , ampak dvomi?

Ne bom več, pa najsi bo to ribolovna, motorna, intakodalje tema!

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Calafuria 25 - pomoč

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Nov 01, 2017 18:10

jozko napisal/-a:
AEgir napisal/-a:Za kaj ga boš uporabljal?

Je napisal, da NE BO napisal :roll:

"Za kaj bi čoln uporabljal, zaenkrat še ne bom napisal, ker se mi zdi, da to ni pomembno..."


Ja že, ampak zakaj ga bo uporabljal?
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov