Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » To Feb 13, 2018 01:50

:D Ko sem pregledal vseh 21 strani, bi ta kombinacija bila kar prava :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=EQK9m_OBVgY
darkojakob
Kontraadmiral
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 13:22

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a darkojakob » To Feb 13, 2018 07:50

Jaz sem ga imel na sredini...v bistvu prva vrsta, če prideš iz hriba v Klimno :D . Zraven gospe, ki živi celo poletje na barki in je non stop gola :shock: Kako ste sused? pa naga...Nič ok vse v redu.Super vreme bomo imeli... :D Samo vi polako i držite se obale... :lol:
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » To Feb 13, 2018 12:27

m1ha napisal/-a:
Roman 1 napisal/-a:...tedija žal ne poznam... desno je Franjo, levo Lacijo,(njihovih čolnov ni na vezu)...še malo bolj levo naš član MORNAR,...nas je kar nekaj članov v tem zalivu...ja , to je Klimno


Ja vidim da je klimno. Tadej Horvat iz Lj. On je več v klimnem kot doma, zato sem sklepal da ga poznas. pa fishermana s hondo ima.

Lp Miha

Mislim, da vem za kater čoln gre.....21feetov open in močna honda zadaj...
mirno morje
toni8

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a toni8 » To Feb 13, 2018 12:50

MareC napisal/-a:
drago.puksic napisal/-a:Res se pametuje na to temo v prazno že dvajset strani.


groza, 20 strani , komaj čakam, da ta ernesto kupi en škaf al s kabino al brez sam da bo mir, ker se mi vedno bolj dozdeva, da ta človek nima osnovnega pojma o navtiki in bi rad, da mu še mi kupimo barko :roll:


Tudi meni se to dozdeva.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a MareC » To Feb 13, 2018 13:45

glede na to, da član Ernesto še kar ne neha groziti po ZS in zaničevati mene , ki sem si upal povedati par krepkih na njegov račun mu tukaj še 1 x javno napišem
če dobro pogledate teh 23 strani je ogromno članov foruma morjeplovec svetovalo ernestu pri njegovem problemu pri nakupu. Vsi ti člani, ki so karkoli napisali so napisali v dobri veri in z znanjem, ki ga imajo. Vsak si je vzel nekaj časa in skopiral slike, linke in se poglobil v problem. Ne zdi se mi pa niti malo "higjenično", da potem označi vse tiste, ki so se potrudili za brezveznike, ki "itak nimajo svojih plovil" in nakladajo v tri dni. Take zahvale si niti eden od teh, ki so se vključili v debato ne zasluži!! toliko od mene iz zaključujem debato
m1ha
Kontraadmiral
Prispevkov: 315
Pridružen: Pe Nov 18, 2011 12:40
Kraj: Postojna

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a m1ha » To Feb 13, 2018 14:04

Roman 1 napisal/-a:
m1ha napisal/-a:
Roman 1 napisal/-a:...tedija žal ne poznam... desno je Franjo, levo Lacijo,(njihovih čolnov ni na vezu)...še malo bolj levo naš član MORNAR,...nas je kar nekaj članov v tem zalivu...ja , to je Klimno


Ja vidim da je klimno. Tadej Horvat iz Lj. On je več v klimnem kot doma, zato sem sklepal da ga poznas. pa fishermana s hondo ima.

Lp Miha

Mislim, da vem za kater čoln gre.....21feetov open in močna honda zadaj...


Zna bit nekaj takega.

Lp Miha
erneesto
Kapitan
Prispevkov: 178
Pridružen: Po Jul 08, 2013 23:22

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a erneesto » To Feb 13, 2018 17:43

Tistim ki ste vložili energijo v to da ste mi poskušali pomagati in svetovali po svojih močeh se iskreno zahvaljujem in s tem postom upam da zaključujem temo.
Je pa tukaj gor nekaj osebkov, ki samo pametujejo, samo oni vedo kaj je dobro, jih je sama hvala....tistim pa svetujem da se posvetijo kaki drugi strasti kot pa svinjanje po forumu, kajti ti neumesni komentarji ki jih trosijo mečejo slabo luč na forum in odganjajo uporabnike, brez katerih portal ne more preživeti.

Lp
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a moro12345 » To Feb 13, 2018 17:59

ko bos zrihtal fisherman te cakam na palomi....na kako burjo... :D in seveda te bo cakal kozarec viskija :)
erneesto
Kapitan
Prispevkov: 178
Pridružen: Po Jul 08, 2013 23:22

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a erneesto » To Feb 13, 2018 18:21

morosito napisal/-a:ko bos zrihtal fisherman te cakam na palomi....na kako burjo... :D in seveda te bo cakal kozarec viskija :)

Upam da čimprej najdem, drugače pa se na palomi lahko dobimo tudi prej, če gremo tja greva s kolegom ki ima gliser samo zdej ne vem če se kaj lovi gor...ponavadi greva konec poletja na škombre..., drugače pa se lahko srečamo tudi prej bom počasi začel redno loviti vsaj ob vikendih okoli Vide in okolici, kajti z mojo počasno barkico ne hodim dosti dlje..viski pa vsekakor spijemo.
Še enkrat hvala za nasvete
MaticMatia
Naddesetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Avg 24, 2018 23:27

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a MaticMatia » Ne Sep 16, 2018 13:52

erneesto napisal/-a:
Daki napisal/-a:To je res, da kabina zavzame prostor. Pride pa pri ribolovu tudi zelo prav (odlagalna površina, suhi prostor, priložnostno prenočišče...) in trije ribiči na 5m kabinarju z lahkoto lovijo, če niso ravno amaterji.

Kabina je pogoj ker ga uporabljam skozi vse leto. Nadkabina bi bila super smo sem kot rečeno omejen z izbiro kar pa se že dobi ti ful zmanjša krmo pa še stojne višine ni. Če ima kdo kak čoln v mislih se priporočam za predlog. Tole sem gledal ne izgleda slabo:
http://darekco.eu/en/galleries/texas-500/#!
bi ga iz Poljske za dober denar dobil sem se že nekaj menil samo se ne morem odločit ker če pigledaš z druge strani dobiš pri klasičnem gliserju bistveno več prostora če pametno izpelješ nek vetrobran spredaj in opcijo tende da te čimanj ovira....kaj mislite?


Pozdravljen.

Zanima me če morda veš kako je z davkom in ostalo papirologijo, če bi si ta čoln pripeljal iz Poljske v Slovenijo?? Hvala za odgovor in lep pozdrav.
Uporabniški avatar
Stanley
Kapitan
Prispevkov: 153
Pridružen: Ne Jul 15, 2018 10:18

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a Stanley » So Jul 17, 2021 18:22

Mogoce kaksna info. vec glede uvoza iz Poljske? V oko mi je padel en izmed texas plovil..

Kolikor sem se pogovarjal na hitro, nemores kupiti direktno iz Poljske, ampak od zastopnika v SLO..

Ve kdo, kako je s tem?

Gledal sem model texas 540 (streha, kabinica..)

Kaksno mnenje glede teh texas colnov?

Hvala in mirno morje..
marko170419
Desetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: Ne Nov 04, 2018 13:02

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a marko170419 » To Avg 17, 2021 08:53

Pozdravljeni morjeplovci, ima morda kdo informacije o sledečem plovilu? Iščem nekaj za dnevne izlete, s kabino in streho, tako da je na morju prijetno tudi ob hladnejšem vremenu. Kabina mora biti dovolj velika, da se lahko kak dan tudi prenoči.
https://www.mornar.net/Show/boat_media.asp?ID=322409
Hvala za informacije in lep pozdrav, Marko
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5961
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Avg 17, 2021 19:56

Cool čovn.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Sandimoto
Poročnik fregate
Prispevkov: 69
Pridružen: To Okt 17, 2017 14:32
Kraj: Izola

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a Sandimoto » Sr Avg 18, 2021 13:14

marko170419 napisal/-a:Pozdravljeni morjeplovci, ima morda kdo informacije o sledečem plovilu? Iščem nekaj za dnevne izlete, s kabino in streho, tako da je na morju prijetno tudi ob hladnejšem vremenu. Kabina mora biti dovolj velika, da se lahko kak dan tudi prenoči.
https://www.mornar.net/Show/boat_media.asp?ID=322409
Hvala za informacije in lep pozdrav, Marko


Nisem nek poznavalec, ampak ko sem jaz kupoval čoln z namenom tudi prenočiti, so se mi zdeli tej fishermani malo majhni v kabini. Sploh ta ko je 5.5o metra ima po mojem majhno kabino,razen če boš sam gor. Kar sem takrat vse pogledal, mislim da za večjo kabino bi rabil gledati vsaj 6 metrov, ali pa drugačen tip čolna. Ampak to je samo moje mnenje. Na moji Aquamar Bahii 6m, je postelja d: 180 cm, š: 180 cm na najširšem delu na špici pa okoli 120 cm.
l.p
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3945
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Sr Avg 18, 2021 14:19

Xilinx Vivado HLx trainee

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov