Strokovni pregled pred nakupom

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

toni8

Re: Strokovni pregled pred nakupom

OdgovorNapisal/-a toni8 » Po Jan 22, 2018 12:40

habibi Vll napisal/-a:Vsaj do sedaj kar sem imel, sem vedno naredil kar je v osnovi treba, da vem pri čem sem.Tako dela tudi vsaj večina fantov, ki imajo barke take ali drugačne.

Se strinjam.
toni8

Re: Strokovni pregled pred nakupom

OdgovorNapisal/-a toni8 » Po Jan 22, 2018 12:44

TR68 napisal/-a: Jebene baterije pa ze nafilas ali pa prej poves da je tezava ki jo bos odpravil in da predlagas nov termin. Pokazal bi se v popolnoma drugacni luci kot se je sedaj.

In po vsem tem se sprasujemo zakaj Nemec od nas ne kupi avta, barke...itd...ne samo da nas imajo za balkance, zal to tudi smo!


Se tudi strinjam.
toni8

Re: Strokovni pregled pred nakupom

OdgovorNapisal/-a toni8 » Po Jan 22, 2018 14:18

Tr68... Vsakakor pa lahko ustrezno barko kupiš od Nemca. Bo vzdrževana po programu proizvajalca in 10000-15000 dražja.
TR68
Višji vodnik
Prispevkov: 17
Pridružen: Če Avg 31, 2017 11:50
Kraj: On a boat

Re: Strokovni pregled pred nakupom

OdgovorNapisal/-a TR68 » Po Jan 22, 2018 14:36

toni8 napisal/-a:Tr68... Vsakakor pa lahko ustrezno barko kupiš od Nemca. Bo vzdrževana po programu proizvajalca in 10000-15000 dražja.



Tako je, vsak posameznik pa se bo odlocil kaj bo kupil. Poceni je ponavadi drago, skoraj vsak ima vsaj eno tako izkusnjo, nisem pa povsem preprican, da si to zelis okusit na dopustu, kjer naj bi naceloma uzival in se spocil.

Prav tako nisem povsem preprican, da bi redno vzdrzevana barka z visjo prodajno ceno bila na koncu drazja, to je ves moj point!

Nisem dobil obcutka, da avtor teme isce najcenejsi primerek, zato tudi moj odziv, ce pa se motim se opravicujem!



Lp
I don't know where I'm going, but I'm on my way!
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Strokovni pregled pred nakupom

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Po Jan 22, 2018 14:54

Tudi pri Nemcih in Avstrijcih je rad problem.Res barke so dobro in lepo opremljene, tudi tehnično so kar uredu.Pri njih je bolj problem in tudi včasih so rekli- od njih pa ne-, zakaj.Videl sem tudi na lastne oči.Ko so obnavljali antifouling na 10m barki kako delajo.Barko-čoln, obrusijo do živega(poliestra)nanesejo temeljno, pokitajo, ker brusijo s tamalo fleksarico, na grobi šmirgel in naredijo se zabruski, kit zgladijo in nanesejo prajmer in antifouling.Se pravi pobrusijo ves osnovni gelkout :shock: To sem videl lani, jim malo omenil zakaj tako, ja tako je prav, pravijo.Ja prav, če vi pravte pa imejte, sem si mislil.Gelkout je osnova na poliestru, in čoln brez tega, narediš eno prasko po dnu in že lahko dobiš osmozo.Že po raznih pogovorih, leta nazaj, so oni tako delali, zato je treba bit tudi tu previden, da ne dobiš jogi podn.
mašinfirer
salesky
Viceadmiral
Prispevkov: 343
Pridružen: To Jan 22, 2013 21:59
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Strokovni pregled pred nakupom

OdgovorNapisal/-a salesky » Po Jan 22, 2018 15:09

habibi Vll napisal/-a:Tudi pri Nemcih in Avstrijcih je rad problem.Res barke so dobro in lepo opremljene, tudi tehnično so kar uredu.Pri njih je bolj problem in tudi včasih so rekli- od njih pa ne-, zakaj.Videl sem tudi na lastne oči.Ko so obnavljali antifouling na 10m barki kako delajo.Barko-čoln, obrusijo do živega(poliestra)nanesejo temeljno, pokitajo, ker brusijo s tamalo fleksarico, na grobi šmirgel in naredijo se zabruski, kit zgladijo in nanesejo prajmer in antifouling.Se pravi pobrusijo ves osnovni gelkout :shock: To sem videl lani, jim malo omenil zakaj tako, ja tako je prav, pravijo.Ja prav, če vi pravte pa imejte, sem si mislil.Gelkout je osnova na poliestru, in čoln brez tega, narediš eno prasko po dnu in že lahko dobiš osmozo.Že po raznih pogovorih, leta nazaj, so oni tako delali, zato je treba bit tudi tu previden, da ne dobiš jogi podn.


To je hec ne? :shock:
--- Lenuhec.si ---
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Strokovni pregled pred nakupom

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Po Jan 22, 2018 17:50

Niti slučajno, videl na lastne oči.Pa tudi šlišal od drugih, kako delajo nekateri Nemci in Avstrijci.Zato je pač dobro preverit če je na podnu gelkout, da ni bzrušen.
mašinfirer
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1162
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Strokovni pregled pred nakupom

OdgovorNapisal/-a igorb » Po Jan 22, 2018 20:33

jaz sem to videl,barko so zbrusili do poliestra,vendar so nanesli nanjo poseben kit za osmozo menda ima primešan alu prah tako mi je povedal lastnik ki je barko obnavljal oz nadziral obnovo,na škatlah je pisalo akzo nobel, ni dovolil delat če je bila zračna vlaga prevelika in je vse nadziral z zračnim hygrometrom,čez kit so dali primer in antifavling barko so kar z brusilkami olupili vendar so jo po kitanju lepo zbrusili.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Strokovni pregled pred nakupom

OdgovorNapisal/-a Paco » To Jan 23, 2018 07:53

Govorite o antiosmoznem premazu ki se dela direktno na poliester.
pojdi se z bikom bost!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov