ADRIA 500 CABIN

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

sardela
Poročnik korvete
Prispevkov: 53
Pridružen: Po Jan 25, 2010 20:27
Kraj: Maribor

ADRIA 500 CABIN

OdgovorNapisal/-a sardela » Če Feb 08, 2018 13:19

Zanimam se za pasaro Adria 500 cabin
Cena te pasare v Zagrebu je 2800€ nova
Ampak gola
Motor že imam 9.9km 4T dolga noga Yamaha
Rabil bi ograjo račji kljun in blazine za v kabini
mogoče še volan če ne bi bilo predrago,upam da obstaja kakšen kit za moj motor
da preurediš na volansko upravljanje
Kaj predlagate
HVALA
tyson

Re: ADRIA 500 CABIN

OdgovorNapisal/-a tyson » Če Feb 08, 2018 13:53

A da bi pa kako rabljeno iskal, ki ima že vse na sebi, kar iščeš, nebi? Z motorjem, tvoj pa ostane kot rezerva? Po moje jih najdeš poleg Mornar.net še na Njuškalu (HR Bolha)
toni8

Re: ADRIA 500 CABIN

OdgovorNapisal/-a toni8 » Če Feb 08, 2018 15:08

Evo tyson tukaj se pa strinjam s tvojim mnenjem. Velja pogledat rabljene tudi v SV Italiji, npr. na Subito.it.
Moj bratranec je predlani v Dolini pri Trstu kupil Gobbi 499 z Yamaho 25/50 z e-startom in trimom in Ellebi 1000kg NDM za 2800€. Ker mu je žrlo 30plus na uro je naslednjo zimo prodal in bil celo 800€ v plusu. Lani je v Maranu lagunare za 2000€ kupil Vego 499 s 25KM 4takt e-start brez trima polizpidrivno brez prikolice, ki jo je po eni sezoni prodal s 600€ plusa (v obeh primerih ob upoštevanju vseh prevozov, registracij...), ker mu je bila prepočasna. V zadnjem primeru je prodajalka celo šla z njim v Novo Gorico overit podpis na pogodbi. Kaj vse je doživel v Italiji ob poskusih overitve pa je predolgo za razlagat.
tyson

Re: ADRIA 500 CABIN

OdgovorNapisal/-a tyson » Če Feb 08, 2018 15:21

Evo tyson tukaj se pa strinjam s tvojim mnenjem.

Sej nism tko glup, ne? Sam delam se tacga :lol:

Ampak res...če hoče nekdo novo, bo kupil novo...kle ni kaj.
Po drugi strani pa so rabljene opcije, ki ti lahko prišpara čas za opremljanje, pa denar...
sardela
Poročnik korvete
Prispevkov: 53
Pridružen: Po Jan 25, 2010 20:27
Kraj: Maribor

Re: ADRIA 500 CABIN

OdgovorNapisal/-a sardela » Če Feb 08, 2018 16:10

Seveda iscem tudi rabljene
ampak cena se giblje okoli 8000€ navzgor
Za ta denar pa imam vse novo ali ne
toni8

Re: ADRIA 500 CABIN

OdgovorNapisal/-a toni8 » Če Feb 08, 2018 16:53

V "klasi Adria 500 cabin" dobiš v Italiji "raketo" za 8000€.
tyson

Re: ADRIA 500 CABIN

OdgovorNapisal/-a tyson » Če Feb 08, 2018 16:55

Odvisno, koliko močan motor boš iskal... moj nasvet je: maximalna dovoljena moč! Vse kar je manj, ti ne bo uredu...tudi z močnim se da počasi, s podhranjenim pa nikakor ne boš šel hitreje, kot lahko, pa bi šel, če bi imel max konjenico...
Zato težko verjamem, da prideš z novim nakupom pod 8000€, če daš max KM na čoln.
toni8

Re: ADRIA 500 CABIN

OdgovorNapisal/-a toni8 » Če Feb 08, 2018 17:45

tyson napisal/-a:... moj nasvet je: maximalna dovoljena moč! Vse kar je manj, ti ne bo uredu...

Tudi to je eno zanimivo (po moje zmotno) prepričanje (pre)mnogih slovenskih navtikov.
Kot bi svetoval: če kupiš golfa vzami z max. motorizacijo - to je 6cyl. becinc, že GTI je premalo.
Pa vemo da ni glih tak, saj se nato tako na barki kot v avtu vozita 95 odstotkov časa največ 2 osebi.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3288
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: ADRIA 500 CABIN

OdgovorNapisal/-a MareC » Če Feb 08, 2018 18:11

toni8 napisal/-a:
tyson napisal/-a:... moj nasvet je: maximalna dovoljena moč! Vse kar je manj, ti ne bo uredu...

Tudi to je eno zanimivo (po moje zmotno) prepričanje (pre)mnogih slovenskih navtikov.
Kot bi svetoval: če kupiš golfa vzami z max. motorizacijo - to je 6cyl. becinc, že GTI je premalo.
Pa vemo da ni glih tak, saj se nato tako na barki kot v avtu vozita 95 odstotkov časa največ 2 osebi.



ti tonček si pa pojedel vso znanost v navtiki, če malo pogledaš tvoje objave, mater pa ti si znanstvenik SlikaSlikaSlika
tyson

Re: ADRIA 500 CABIN

OdgovorNapisal/-a tyson » Če Feb 08, 2018 18:32

toni8 napisal/-a:
tyson napisal/-a:... moj nasvet je: maximalna dovoljena moč! Vse kar je manj, ti ne bo uredu...

Tudi to je eno zanimivo (po moje zmotno) prepričanje (pre)mnogih slovenskih navtikov.
Kot bi svetoval: če kupiš golfa vzami z max. motorizacijo - to je 6cyl. becinc, že GTI je premalo.
Pa vemo da ni glih tak, saj se nato tako na barki kot v avtu vozita 95 odstotkov časa največ 2 osebi.


Navtike ne primerjat z avtomobilizmom, debata potem ne pelje daleč...
Zagovarjam max.moč na čolnu, razloge si poišči sam ali pa vprašaj bolj izkušene od sebe ...ne mislim se zapletat in biti nekoristen v dialogu, ko nekdo išče sebi primeren čoln.
toni8

Re: ADRIA 500 CABIN

OdgovorNapisal/-a toni8 » Če Feb 08, 2018 18:57

Glede na to, da je začetnik te teme vprašal za Adrio 500 in povedal, da že ima 9,9 motor, smatram da je v igri izpodriven trup, za katetega je čisto vseeno če ga poganja 9,9 ali 6 ali 25 konjski motor.
sardela
Poročnik korvete
Prispevkov: 53
Pridružen: Po Jan 25, 2010 20:27
Kraj: Maribor

Re: ADRIA 500 CABIN

OdgovorNapisal/-a sardela » Če Feb 08, 2018 20:15

Hvala za odgovore
Ampak jaz iščem pasaro ker imam čas na dopustu
Drugače bi iskal gliser z močnim motorjem
pu
Poročnik korvete
Prispevkov: 55
Pridružen: To Maj 29, 2007 07:07

Re: ADRIA 500 CABIN

OdgovorNapisal/-a pu » Če Feb 08, 2018 21:24

Pozdravljen,
V enaki situaciji sem bil tudi sam pred štirimi leti - na koncu sem se odločil za nakup nove Adrie 500 od Malak sport iz Zagreba.
Po ceni sodeč gledaš verjetno tega proizvajalca in izpodrivni tip, predvidevam.

Sam sem se odloči za polizpodrivno različico, ki je že kar "hitra". Vzel sem golo, saj je bila cena "ugodna".
Sam sem potem izdelel vse, kar naj bi bilo na takem čolnu in ga opremil po mojih potrebah, stroške sem si beležil za svojo evidenco. Res, jaz sem šel vse na novo, prikolico, motor 20 ks z volanskim mehanizmom, komandami,.... Po prvi vožnji sem ugotovil, da bo potrebno na čolnu še marsikaj postoriti in ojačati, pač koliko denarja toliko muzike.

Ko sem na koncu potegnil črto in brez svojega dela, hmmm, sem se zamislil nad cifro. Bila je visoka, danes bi bila verjetno še višja.

Ne želim te odvrniti od nakupa, vendar samo v vednost.
Mogoče je pametno kupiti vse kar ponuja proizvajalec in ne iskati ovinkov, ker ti ne bodo cenejši, razen če ne delaš sam in v tem uživaš, potem je to druga zgodba.
Rabljeno 10 let +, ja če boš zopet delal sam in vložil še nekaj denarja, vendar na koncu bo letnik še vedno star.

Če te slučajno zanima moja kombinacija, je naprodaj, saj je nam postala premajhna. Več informacij na ZS.

LP
A
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3950
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: ADRIA 500 CABIN

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Po Feb 12, 2018 20:15

Pri tej adrii500 nima kaj dosti smisla pretiravat z močjo motorja in iskat max. To je polizpodrivna barka, nekje višje gor sem zasledil da je nekomu s 25/50 HP žrlo 30l/h. Morda je malo pretiraval, je pa vsekakor dejstvo, da bo taka barka performančno neprimerljiva z gliserjem. To pomeni, da bo najverjetneje večino plutja izpodrivnega. Ne vem koliko gre max. gor in nimam cajta gledat ampak preko 25 oz. 30 konjev nikakor nebi šel.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: ADRIA 500 CABIN

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Feb 17, 2018 08:28

MareC napisal/-a:
toni8 napisal/-a:
tyson napisal/-a:... moj nasvet je: maximalna dovoljena moč! Vse kar je manj, ti ne bo uredu...

Tudi to je eno zanimivo (po moje zmotno) prepričanje (pre)mnogih slovenskih navtikov.
Kot bi svetoval: če kupiš golfa vzami z max. motorizacijo - to je 6cyl. becinc, že GTI je premalo.
Pa vemo da ni glih tak, saj se nato tako na barki kot v avtu vozita 95 odstotkov časa največ 2 osebi.



ti tonček si pa pojedel vso znanost v navtiki, če malo pogledaš tvoje objave, mater pa ti si znanstvenik SlikaSlikaSlika


Hahaha umiram :)
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov