Kupujem 4T motor 70-90 KM

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Kupujem 4T motor 70-90 KM

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Sr Jun 06, 2018 09:07

Redko kdo kupi hondo 115. Ker gre za isti motor 115,130,150. Razlika v ceni med temi tremi je 500€. Ves da pol vsak vzame rajsi bf150 :D

Ko pa bi ti jaz reku recimo da v italijo in nemcijo se najvec prodajajo mercury...od benetke do trsta pa honde in mercury najvec...to je tudi zelo odvisno od servisa.
Marina leporano monfalcone: uradni servis in uradno skladisce za rezervne dele.
Falconmariner: honda marine: ogromen servis, ogromno skladisce z rezervnimi deli.
Za falconmariner mi je vsec ki tipi dobivajo prav veliki sodi olja za motorje (zato liter ti ga racunajo 50% nizje ko iz flaske).

Jaz naprimer imam servis honda in mercury na morju v monfalcone: imajo sistem, zajahas platformo in servis je opravljen na vodi...ce bi kupil yamaho bi imel ze problem ker v ankaranu ali v kopru nebi najdu poblascenega serviserja....avarka bi morala na prikolico, in pol pelji okoli...razumem za gliserja do 1 tone...si predstavis da imas barko od 2tone naprej...

A servis zal za nekatere ki si ga sami delajo, mora bit motor priklopljen na racunalniku in prekontrolirat prav vse (se posebej termostate v slani vodi).
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Kupujem 4T motor 70-90 KM

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Jun 06, 2018 14:08

Me zanima če so dol tudi tako precenjeni deli za Hondasakije.

Btw(od prej): 2 taktn efi je tudi Yamaha OX66.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Kupujem 4T motor 70-90 KM

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Sr Jun 06, 2018 16:22

AEgir napisal/-a:Me zanima če so dol tudi tako precenjeni deli za Hondasakije.

Btw(od prej): 2 taktn efi je tudi Yamaha OX66.


pokličeš in vprašaš.... :)
meni gre bolj za servisno knjigo ki mi vpisuje servise pol za prodat pride vedno prav...uradni serviser :)
drugače pa mi vedno sprinta ven elektronski izpis motorja kaj javlja program in napake in mi svetuje pri zamenjavi.
pa še ko je kaj neprijetnega za popravit...kot lani...ki mi je puščal glavni trim....original del je bil 350€ ki moraš kupit cel kos ker se semering ne da zamenjati...pa mi je zrihtal enega rabljenega za 100€....
tudi propelerje mi je včasih dajat možnost za sprobat, od alu do inox...vse možno pred nakupom. pa še niso dragi...alu nekje cca 120€ in inox cca 300€.
Daki

Re: Kupujem 4T motor 70-90 KM

OdgovorNapisal/-a Daki » Sr Jun 06, 2018 21:06

Se pravi, da se da precej stvari zmeniti. Lepo je imeti takega mojstra.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov