Vodni skuter

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

zigec000
Naddesetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Jul 16, 2018 20:48

Vodni skuter

OdgovorNapisal/-a zigec000 » Če Jul 26, 2018 16:31

Pozdravljeni,

Prvo kot prvo ja vem dosti je tem o tem kaj pri prvem nakupu vodnega skuterja itd ampak doben oz vsaj jaz nisem najdel ni podal konkretnega odgovorja.

Zanima me sledeče zanimam se za nakup vodnega skuterja in sicer yamahe ag 1800 letnik 2008 pa me potem zanima kak je z registracijo, plovno dovoljenje? kako to poteka kaj morem vse storit da bi brez problema se vozil po hrvaškem in slovenskem morju? od A do Ž če se komu da razložit pa vsaj približno povedat kake so cene teh storitev.... dam za pivo :P

hvala :D :D :D :D :D :D
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Vodni skuter

OdgovorNapisal/-a jozko » Če Jul 26, 2018 18:47

Pozdravljen in dobrodošel na forumu zigec000 :!:

Sem ti poslal zs :idea:

Takšna vprašanja zahtevajo konkretne odgovore, ob katerih se običajno pojavi kup novih vprašanj :roll:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Bench
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 84
Pridružen: Če Jan 22, 2009 01:32

Re: Vodni skuter

OdgovorNapisal/-a Bench » Če Jul 26, 2018 19:36

Ker sem šel pred kratkim čez to, iz prve roke povem nekaj točk:


-LK Koper ima zasedeno za preglede na polno in je čakalna doba kar dolga
-LK Piran te vzame kar kmalu, imajo urejeno parkiranje zastonj
-ob vpisu sem dal naslednje papirje: overjeno kupoprodajno pogodbo, CE certifikat, potrdilo o izpisu iz registra. Originalnega računa, carinske deklaracije ter COC certifikata niso hoteli.
-za papirje v hrvaščini niso komplicirali
-zavarovanje je grdo drago v SLO, če misliš vleči smučarja ali podobno pa mora biti tudi vleka zavarovana, pri naši največji zavarovalnici je premija za vleko 100% (torej skupaj plačas 2x osnovno zavarovanje), za kasko nisem niti spraševal ko sem videl številke. Zavarovalna polica mora kriti tudi hrvaško morje, če boš tam plul
-četudi pri vpisu več ni potrebno pokazati zavarovalne police, sem moral naknadno na kapitanijo javiti številko police, na zavarovalnici pa so mi prvo rekli da lahko zavarujem za poljubno število mesecev od 1 naprej, ko sem prišel pa tja, pa so mi rekli da za manj kot eno leto ni pogojev
-pri registraciji sem imel probleme, ker mi hrvaška kapetanija ni izdala originalnega CE certifikata, ampak le kopijo. Nekako je sicer ob jamranju kapitana pri nas šlo čez
-pri pregledu skuterja so mi iskali CE nalepko, ki naj bi bila obvezna. Pri meni je tako zguljena, da se ne vidi kaj piše gor. Spet, ob negodovanju smo nekak rešili
-nalepke za registracijo ne komplicirajo okoli velikosti, daj tako, ki paše. Jaz sem imel 10cm velike s sabo in je kapitan rekel naj kar nalepim
-pri pregledu so želeli videti vrv, čeprav nisem nikjer zasledil da je obvezna oprema, je bil pa kapitan zelo vesel, da imam dve vrvi, sidro, ter jopiče zase in punco s sabo, da sem jih pokazal
-v plovnem dovoljenju nimam križca za clinske vode (!?)
-uslugo v Piranu lahko močno pohvalim, so zelo prijazni in korektni

Pri nakupu rabljenega glej, da vsi papirji štimajo, sploh, če boš kupil na hrvaškem.


Če te zanimajo dejanske številke in celoten postopek, mi javi, pa ti pošljem ZS
corleone4865
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: Po Avg 06, 2018 15:57

Re: Vodni skuter

OdgovorNapisal/-a corleone4865 » Sr Avg 08, 2018 17:08

Pozdravljeni!Prvič sem na forumu in najprej en lep pozdrav vsem skupaj.Zanima tudi mene vse v zvezi z vodnimi scoterji.Kupil bi novega,ker se baje najbolj izplača.Namreč za nima me sledeče.Kaj moram,če bi scoter peljal v Italijo in se tam z njim vozil,plačat tam plovno dovoljenje ali še kaj drugega.L.P.Iztok
corleone4865
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: Po Avg 06, 2018 15:57

Re: Vodni skuter

OdgovorNapisal/-a corleone4865 » Če Avg 09, 2018 16:30

Lep pozdrav!Ali ni nobenega,ki bi si lastil vodni scoter,da mi malo več pove?
corleone4865
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: Po Avg 06, 2018 15:57

Re: Vodni skuter

OdgovorNapisal/-a corleone4865 » Pe Avg 10, 2018 13:41

Vidim da se morjeolovci raje vozite z jadrnicami in čolni,ker ga ni junaka ki bi se prevažal z scoterjem. :lol:
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Vodni skuter

OdgovorNapisal/-a jozko » Pe Avg 10, 2018 22:14

zigec000 je 26.07.2018 zastavil vprašanja, poslal sem mu zs, kar sem mu napisal tudi zgoraj, pa ga še ni uspel niti pogledat :roll:

Toliko o resnosti nekaterih "novih" članov foruma :!:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
corleone4865
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: Po Avg 06, 2018 15:57

Re: Vodni skuter

OdgovorNapisal/-a corleone4865 » So Avg 11, 2018 07:59

Pozdravljeni!
Dobesedno imaš popolnoma prav.Če te nekaj zanima,ali kakorkoli,se vsaj zahvali,ali pa preberi,kar je napisanega,Vsa čast. :)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov