Rezervar vode elan 18 cabin

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

scaniamp
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 81
Pridružen: Ne Maj 20, 2018 17:23

Rezervar vode elan 18 cabin

OdgovorNapisal/-a scaniamp » Sr Avg 15, 2018 17:57

Lep pozdrav zanima me kako mate kej narjene rezervarje za vodo( tuš), pa kakšne pumpe mate zraun d to lepo cinda tku ku j treba. Hvala za odgovore. Ps. Lhka pa tut kaka slikca za idejo :D
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Rezervar vode elan 18 cabin

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Avg 15, 2018 21:37

Imel sem tak čoln na zimovanju.Zadaj je imel montiran plastičen rezervoar ,cca 40 l in malo pumpico cca 6 l na min. pretoka in to rotacijsko ne batno.Delalo je ok.Tuš je bil pri motorju speljan v korito,da si ga lahko izvlekel iz stopnic in male ploščadi zadaj.
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Rezervar vode elan 18 cabin

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Če Avg 16, 2018 08:58

Dobis tistega od 70Lt od osculati ki si pol sam vrtas luknje za slabih 50€. Prikljucke in te zadeve plasticne dobis v vsako trgovino poceni. Jaz sem kupil recimo pipico ki od zgornjega dela vlece vodo, nataknil malo cev da srka fi 10, itd.

Ce gledas pumpo za tus...jaz bi se izognil tiste znamke Europump..so poceni, sam niso tako dobre.
Imas ene dobre ki so lahko za vec uporabe, recimo imas tus pa imas blizu se cev za izpirat motor kar pridevedno prav ko ne mores uporabljati slusalke
Uporabniški avatar
Morski Jelen
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe Avg 15, 2014 22:08

Re: Rezervar vode elan 18 cabin

OdgovorNapisal/-a Morski Jelen » Če Avg 16, 2018 19:48

Kako pa so te čraplke kaj zadovoljne s slano vodo? Ravno planiram na fishermana dati črpalko za vodo. Sladka je že OK za malo tuša ali sprati obraz, bi mi pa precej večkrat prišel prav curek morske vode. Za sprati svinjarijo od muringov, galebjih drekov, drobtin od mularije ali polite pijače od tastarih...

Če bi pred črpalko dal nek razdelilnik, da lahko ročno preklapljam ali vleče iz kante ali iz morja, se teoretično sliši fajn rešitev. Je to izvedljivo?
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Rezervar vode elan 18 cabin

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Avg 16, 2018 22:08

Jaz to neb mešu neki vode ostane u ceveh in pol rabiš sladko in maš neki umes..." sistema je treba narest taka ok mala pumpa je ene 50 e
Uporabniški avatar
WSurfer
Kapitan
Prispevkov: 163
Pridružen: Sr Jul 29, 2015 22:51
Kraj: Domžale - Novigrad

Re: Rezervar vode elan 18 cabin

OdgovorNapisal/-a WSurfer » Če Avg 16, 2018 23:16

polanc napisal/-a:Jaz to neb mešu neki vode ostane u ceveh in pol rabiš sladko in maš neki umes..." sistema je treba narest taka ok mala pumpa je ene 50 e


Točno tako!
Sicer se pa čoln pere s sladko vodo. Tudi drobtine, sok, pijačo, galebji drek... slej ko prej vsa ta voda priteče do nosilcev, vijakov, spojev ograje in poskrbi za razžiranje kovine...

Bokobrane pa lahko odvežeš in jih opereš v morju.
Uporabniški avatar
Morski Jelen
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe Avg 15, 2014 22:08

Re: Rezervar vode elan 18 cabin

OdgovorNapisal/-a Morski Jelen » So Avg 18, 2018 01:50

A dej no, čoln se spira samo s sladko vodo?!
Ja, če imaš šlauf na pomolu ali pa pol kubika s sabo. Ko pa moraš na roke prinesti po par deset litrov v kantah, se pa ženi in mulcem odmerja koliko si pljuskajo po obrazu, ne pa da bi šprical po drekih, smokijih in politem piru.

V dvajsetih letih na morju skoraj ne pomnim barke, katera ne bi imela v bokaportu škafa na špagi ali pa vsaj neko improvizacijo tega. Se strinjava, da s temi najverjetneje zajemajo morsko vodo?














č
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Rezervar vode elan 18 cabin

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Sep 14, 2018 13:44

Pazi, če boš smokije polil z morsko vodo, jih bo gotovo razžrlo.. :mrgreen:
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti