NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro

KANCLER
Višji štabni praporščak
Kraj: Spodnji Duplek

NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a KANCLER » Po Nov 19, 2018 19:37

Pozdravljeni.

Odlocil sem se za nakup plovila v Sloveniji od Slovenca, gliser pa je registriran na Hrvaskem. Zanima me kaksen je postopek za prepis lastnistva.. ali drzi da v sloveniji na uprqvni enoti naredimo kupoprodajno pogodbo s katero grem potem jaz v lucko kapetanijo mesta kjer je plovilo na Hrvaskem registrirano in tam se lastnistvo prepise na mene in imam jaz to registracijo naprej ali je bolj komplicirano?

Lp
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Nov 19, 2018 21:10

Kupoprodajno naredta v hrvaščini.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
polanc
Admiral
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Nov 19, 2018 21:33

OIB rabta oba pol delajta pr HR notarju Ko maš pogodbo morš dat barko zavarovat in po tem na kapetanijo po novo knjižico s tvojimi podatki pa nekoga moraš imeti ki je prijavljen na HR da zate sprejema pošto
KANCLER
Višji štabni praporščak

OdgovorNapisal/-a KANCLER » Po Nov 19, 2018 21:56

polanc napisal/-a:OIB rabta oba pol delajta pr HR notarju Ko maš pogodbo morš dat barko zavarovat in po tem na kapetanijo po novo knjižico s tvojimi podatki pa nekoga moraš imeti ki je prijavljen na HR da zate sprejema pošto

Hvala za odgovor. OIB je davcna stevilka ce prav razumem? Torej slovenska davcna stevilka? SE pravi je problem ce naredimo kupoprodajno pogodbo na slovenski upravni enoti..? In pa za sklenitwv zavarovanja je dovolj kupoprodajna pogodba? Za zavarovalnico je verjetno vseeno ali sklenem pri Slovenski ali Hrvaski..

Na Kapetaniji samo navedes podatke te osebe ki bo sprejemala posto ali mora biti prisotna?

Hvala se enkrat ..

Lp
Uporabniški avatar
jozko
Admiral

OdgovorNapisal/-a jozko » Po Nov 19, 2018 22:13

V tej temi je bilo kar nekaj napisanega o tem: viewtopic.php?f=13&t=23118
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
polanc
Admiral
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Nov 19, 2018 23:03

OIB je osobni identifikacijski broj psi pa mačke majo čip nam so pa list uturil haha
mato
Viceadmiral
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a mato » Po Nov 19, 2018 23:10

polanc napisal/-a:OIB je osobni identifikacijski broj psi pa mačke majo čip nam so pa list uturil haha

Pa brezplačno ga dobiš
Mato :wink:
KANCLER
Višji štabni praporščak

OdgovorNapisal/-a KANCLER » Po Nov 19, 2018 23:29

Ok. Ostalo mi je zdaj vse jasno.. se pravi kupoprodajna pogodba, oib, in pa oseba ki ima stalno prebivalisce na hrvaskem..

Najbolj pa me zanima ce je obvezno da je kupoprodajna v hrvascini in s strani javnog biljeznika potrjena ali velja kupoprodajna v slo(overjena).. saj bi sel po plovilo v soboto, nahaja se v Sloveniji.. In zaradi narave dela prodajalca in kupca(mene) se bova tezko ponovno uskladila sploh pa se cez teden..
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Nov 20, 2018 09:34

Lahko je slovenska sam pol rabš še overjen prevod. :D
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a MareC » To Nov 20, 2018 09:45

AEgir napisal/-a:Lahko je slovenska sam pol rabš še overjen prevod. :D

overjen prevod vsega in to od sodnega zapriseženega tolmača, ne kar od nekega prevajalca
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Nov 20, 2018 10:31

AEgir napisal/-a:Kupoprodajno naredta v hrvaščini.

MareC je nekoč dal na forum vzorec oziroma obrazec za pooblastilo za uporabo plovila v več jezikih. Ideja je bila, da če je že (overjeni) izvirnik v vseh potrebnih jezikih, ne bo toliko zapletov okrog prevodov.

Bi bilo kaj podobnega izvedljivo in uporabno tudi pri kupoprodajnih pogodbah?
Correct me if I am wrong, please.
ennavtik
Poročnik fregate

OdgovorNapisal/-a ennavtik » To Nov 20, 2018 11:57

to sem jaz popolnoma enako letos spomladi delal in gre popolnoma enostavno. od slovenca kupil na hrvaškem...rabiš OIB, kupoprodajno, greš na zavarovalnico in potem na kapetanijo...enostavno! AMPAK rabiš obvezno overit nekoga s STALNIM prebivališčem na hrvaškem za prejem položnic itd...

pa ni toliko nujno da greš v kapetanijo kjer bo čoln stalno, za začetek greš lahko v najbližjo, jaz sem šel v Opatijo, čoln pa imam blizu Zadra...
KANCLER
Višji štabni praporščak

OdgovorNapisal/-a KANCLER » To Nov 20, 2018 14:09

ennavtik napisal/-a:to sem jaz popolnoma enako letos spomladi delal in gre popolnoma enostavno. od slovenca kupil na hrvaškem...rabiš OIB, kupoprodajno, greš na zavarovalnico in potem na kapetanijo...enostavno! AMPAK rabiš obvezno overit nekoga s STALNIM prebivališčem na hrvaškem za prejem položnic itd...

pa ni toliko nujno da greš v kapetanijo kjer bo čoln stalno, za začetek greš lahko v najbližjo, jaz sem šel v Opatijo, čoln pa imam blizu Zadra...

Hvala ti za odgovor. Sem klical na kapetanijo kjer je coln prijavljen in mi je gospod lepo vse razlozil. Zanima pa me se samo to: ali sta vidva s prodajalcem kupoprodajno sklenila na Hrvaskem oz v sloveniji v hrvaskem jeziku, ali pa le v slovenscini? In ti potem niso komplicirali na kapetaniji.. je pa mi gospod rekel da zavarovanja ob spremembi lastnistva ne potrebujem s sabo oz. Imeti sklenjenega saj to njega ne zanima.. moras pa ga obvezno imeti sklenjenega in pri sebi med plovbo...
ennavtik
Poročnik fregate

OdgovorNapisal/-a ennavtik » To Nov 20, 2018 15:21

tako je, ga ne rabiš v kapetaniji, ampak je pa obvezno imet na čolnu, če te ustavijo recimo...kupoprodajno sva naredila na hrvaškem, ker sem zraven čolna vzel še prikolico, ki sva jo prav tako prepisala na hrvaškem
Uporabniški avatar
MareC
Admiral

OdgovorNapisal/-a MareC » To Nov 20, 2018 15:24

KANCLER napisal/-a:
ennavtik napisal/-a:to sem jaz popolnoma enako letos spomladi delal in gre popolnoma enostavno. od slovenca kupil na hrvaškem...rabiš OIB, kupoprodajno, greš na zavarovalnico in potem na kapetanijo...enostavno! AMPAK rabiš obvezno overit nekoga s STALNIM prebivališčem na hrvaškem za prejem položnic itd...

Hvala ti za odgovor. Sem klical na kapetanijo kjer je coln prijavljen in mi je gospod lepo vse razlozil. Zanima pa me se samo to: ali sta vidva s prodajalcem kupoprodajno sklenila na Hrvaskem oz v sloveniji v hrvaskem jeziku, ali pa le v slovenscini? In ti potem niso komplicirali na kapetaniji.. je pa mi gospod rekel da zavarovanja ob spremembi lastnistva ne potrebujem s sabo oz. Imeti sklenjenega saj to njega ne zanima.. moras pa ga obvezno imeti sklenjenega in pri sebi med plovbo...

kancler najmanj problemov bo če jo napišeta v hrvaščini in overita v CRO

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta