NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5973
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Nov 27, 2018 12:20

Se pravi je navadno zavarovanje za ~5m čoln v vrednosti ~10k€ okoli 50€ kasko pa 500€.

Sosed na privezu mi je rekel da za 5.2m čoln z 90 konjsko jamaho plačuje 100e na let kasko.

Tle je nek kratek stik nekje.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » To Nov 27, 2018 13:17

Pri adriaticu plačam malo manj kot 2000kun za plovilo v vrednosti 100.000 kun. Zavarovanje obsega: obvezno+kasko+odgovornost do drugih plovil,....s tem, da je čoln celo leto v morju, sicer bi bilo še ceneje.
mirno morje
KANCLER
Poročnik fregate
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr Nov 29, 2017 20:47
Kraj: Spodnji Duplek

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a KANCLER » Sr Nov 28, 2018 08:08

Najprej bi se vam zahvalil za odgovore..

Za nakup te barke, registrirane na Hrvaskem se na koncu nisem odlocil, Me je nekako spet bolj pritegnila gumica.zato sem kupil gumico(SLO registracija), seveda vecjo kot je bila do sedaj :P

Kar se tice registracije plovila na Hrvaskem je tako kot smo napisali: potrebujemo OIB(dobis ga v 5 min na bilokaterem davcnem uradu v HR), kupoprodajno pogodbo v Hrvaskem jeziku overjeno v slo ali HR in pa stalno prebivalisce na HR oziroma pooblastilo v katerem pooblascamo nekoga s stalnim prebivaliscem v HR(punomoc) in tudi to pooblastilo mora biti overjeno..

Glede kasko zavarovanja.. sam sem ga do sedaj imel sklenjenega pri Savi. Za gumico 4.30m in motor suzuki 40/60 4 takt novi.. sem placal cca 230 €


Lp
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5973
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Dec 03, 2018 15:18

A kdo ve slučajno kateri obrazec točno je potreben za to poštno zgodbo hrvaško?

Dobil sem osebne podatke in dovoljenje hrvaškega državljana za ta podvig sam zdej ne vem kater obrazec moram izpolnit. Punomoč je mal preveč splošen izraz in je kup obrazcev na voljo..
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 960
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Po Dec 03, 2018 15:48

-----------------
***Naj bo vsak dan najlepši!
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5973
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Dec 03, 2018 16:30

Najlepša hvala! :D
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
dj75
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 140
Pridružen: To Jun 16, 2015 10:14

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a dj75 » Pe Maj 10, 2019 11:28

Meni so na kapetaniji v Zadru zavrnili kupoprodajno pogodbo v hrvaškem jeziku overjeno na naši UE, moram dati prevesti overovitev od UE. :(
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 960
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Pe Maj 10, 2019 11:53

Normalno, oni ne razumejo kaj tisto piše na overitvi... :roll:
-----------------

***Naj bo vsak dan najlepši!
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5973
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Maj 10, 2019 12:20

Vsak let majo več slovenskih izrazov v svoji verziji srbščine, tko da še par let pa bodo vse razumel. :)
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Maj 11, 2019 14:43

dj75 napisal/-a:Meni so na kapetaniji v Zadru zavrnili kupoprodajno pogodbo v hrvaškem jeziku overjeno na naši UE, moram dati prevesti overovitev od UE. :(


sej zate bi se lahko tudi vprašal, če si sploh opravilno sposoben. Tvoja pogodba ni uverjena na slovenski UE, ampak je samo podpis uverjen, pa če piše v arabščini koliko kamel si kupil, bojo uverili SAMO podpis. Pogodba kot taka, velja en p.d. na hrvaškem.

seveda ne velja in ne bo veljala. Eni ste res malce za šale...
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 960
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a theDamjan » So Maj 11, 2019 15:31

kr3mn1 napisal/-a:
dj75 napisal/-a:Meni so na kapetaniji v Zadru zavrnili kupoprodajno pogodbo v hrvaškem jeziku overjeno na naši UE, moram dati prevesti overovitev od UE. :(


sej zate bi se lahko tudi vprašal, če si sploh opravilno sposoben. Tvoja pogodba ni uverjena na slovenski UE, ampak je samo podpis uverjen, pa če piše v arabščini koliko kamel si kupil, bojo uverili SAMO podpis. Pogodba kot taka, velja en p.d. na hrvaškem.

seveda ne velja in ne bo veljala. Eni ste res malce za šale...


No, tole NIKAKOR ne drži. Tudi overitev pri notarju je SAMO overitev podpisa v tem primeru. Notar piše še notarske pogodbe, ki pa se ne uporabljajo pri prepisih plovil in so bistveno dražje zadeve.

Ampak gre za večplasten problem, kjer pač hrvati vedno po svoje. Pač normalna pooblaščena oseba to uredi - če le razume, komur se pač ne da, je tako najhitreje končal.
V EU je vsak jezik članic EU uradni jezik EU, tako imamo 24 uradnih jezikov. Velja pa pravilo "razumljivosti". Uradnik mora rešiti vsako vlogo na način, da se potrudi z razumevanjem. V kolikor ne, poskrbi za prevod.
-----------------

***Naj bo vsak dan najlepši!
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Maj 11, 2019 16:10

theDamjan napisal/-a:
kr3mn1 napisal/-a:
dj75 napisal/-a:Meni so na kapetaniji v Zadru zavrnili kupoprodajno pogodbo v hrvaškem jeziku overjeno na naši UE, moram dati prevesti overovitev od UE. :(


sej zate bi se lahko tudi vprašal, če si sploh opravilno sposoben. Tvoja pogodba ni uverjena na slovenski UE, ampak je samo podpis uverjen, pa če piše v arabščini koliko kamel si kupil, bojo uverili SAMO podpis. Pogodba kot taka, velja en p.d. na hrvaškem.

seveda ne velja in ne bo veljala. Eni ste res malce za šale...


No, tole NIKAKOR ne drži. Tudi overitev pri notarju je SAMO overitev podpisa v tem primeru. Notar piše še notarske pogodbe, ki pa se ne uporabljajo pri prepisih plovil in so bistveno dražje zadeve.

Ampak gre za večplasten problem, kjer pač hrvati vedno po svoje. Pač normalna pooblaščena oseba to uredi - če le razume, komur se pač ne da, je tako najhitreje končal.
V EU je vsak jezik članic EU uradni jezik EU, tako imamo 24 uradnih jezikov. Velja pa pravilo "razumljivosti". Uradnik mora rešiti vsako vlogo na način, da se potrudi z razumevanjem. V kolikor ne, poskrbi za prevod.


a res? smo spet pravniki na kupu zgleda. me zanima če bi ti sprejel pogodbo v madžarščini, uverjen podpis 1 na švedskem, drugi pa v španiji. Za to so vse vzvodi in zakoni, po katerih so dolžni in spet ne direktno dolžni sprejemat tole lenobo in nategovanje. če bi ta tvoja teorija o 24h uradnih jezikih držala, bi moralo vsako uradno mesto GOVORIT in PISAT teh 24 jezikov, tako da se malce umiri s tem. V švici morajo uradne osebe na občinah kjer je to določeno in zaželjeno govorit vse 4 jezike, drugje pa ne, pa obstaja 4jezično območje stoletja dlje, kot pa tale umetna tvorba evropa. In ti si predstavljaš da bo vsak govoril in upošteval v 24h jezikih napisane zadeve na uradnih mestih, ki jih tudi pod točko razno ne more preverit? z zakonom hitro pridejo le tisti, ki drugače vse kršijo. pa če se kdo najde v tem stavku, mi je žal za njega.

sploh pa da so sedaj vsi uradi pristojni, da bodo sami prevajali stvari na lastne stroške? pa sej vam manjka par pik v glavi...lahko da piše v naslovu zakona, v 53. členu, podtočka 4B, pa spet zakaj ni treba.
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 960
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a theDamjan » So Maj 11, 2019 16:22

kr3mn1 napisal/-a:
theDamjan napisal/-a:
kr3mn1 napisal/-a:
....a.

Preberi svoje zapise in si preštej svoje pike.

Over and out.
-----------------

***Naj bo vsak dan najlepši!
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Maj 11, 2019 17:41

theDamjan napisal/-a:
kr3mn1 napisal/-a:
theDamjan napisal/-a:

Preberi svoje zapise in si preštej svoje pike.

Over and out.


ti pa svoje, ko se imaš za nekaj več od ostalih.
dj75
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 140
Pridružen: To Jun 16, 2015 10:14

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a dj75 » Ne Maj 12, 2019 11:24

kr3mn1 napisal/-a:
dj75 napisal/-a:Meni so na kapetaniji v Zadru zavrnili kupoprodajno pogodbo v hrvaškem jeziku overjeno na naši UE, moram dati prevesti overovitev od UE. :(


sej zate bi se lahko tudi vprašal, če si sploh opravilno sposoben. Tvoja pogodba ni uverjena na slovenski UE, ampak je samo podpis uverjen, pa če piše v arabščini koliko kamel si kupil, bojo uverili SAMO podpis. Pogodba kot taka, velja en p.d. na hrvaškem.

seveda ne velja in ne bo veljala. Eni ste res malce za šale...


Očitno imaš ti težave z bilo kakšno sposobnostjo, prepis ali vpis je na Hrvaškem možen z pogodbo v hrvaškem jeziku, na kateri je overjen podpis na UE, dela pa vsaka kapitanija drugače, v Puli nič ne komplicirajo, komplicirajo pa pri drugih zadevah, za katere pa ne komplicirajo v Zadru, ne vem koliko čolnov si reg. pod HR zastavo, ko si takšen poznavalec predpisov.... Bom pač dal prevesti overovitev pa bo... Ne užigaj se za vsako stvar tako...

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 6 gostov