ALI PRINCE 475 ALI COASTLINER 475 ?

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro

VINKO
Praporščak
Kraj: celje

ALI PRINCE 475 ALI COASTLINER 475 ?

OdgovorNapisal/-a VINKO » To Nov 20, 2018 20:27

Resno se zanimam za nakup čolna do 5 m,z motorjem 60 ks.V ožji izbor (ceni sta nekje 16.000 kpl s prikolico-vse novo!!) sem postavil omenjena čolna PRINCE 475 in coastliner 475 sport.
Zanimajo me mnenja oziroma izkušnje z enim ali drugim v kolikor ste jih sprobali…
Uporabljal bi ga na lokaciji;Vir,Pag,Zadar in tam okoli...
Čoln nameravam imeti vezanega na boji,saj na Viru druge možnosti žal ni in ga večkrat izvlačiti (te se še verjetno da brez prevelike muke).

https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 20KOMPLETA
https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... ICA-AKCIJA

HVALA!! :shock:
Uporabniški avatar
primorc84
Viceadmiral
Kraj: godnje

Re: ALI PRINCE 475 ALI COASTLINER 475 ?

OdgovorNapisal/-a primorc84 » To Nov 20, 2018 20:50

Osebno raje Prince ker ima zadaj klop in pa klop za kapitana in na konzoli si višje in maš lepši pregled v smeri plovbe. Tudi princ mi deluje da ima višje boke.
en mrzu gemišt, še raje en knc terana in ena feta pršuta, na zdravje morjeplovci
Albert
Višji vodnik
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Albert » To Nov 20, 2018 22:28

mrdaco
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Sr Nov 21, 2018 08:12

Jaz sem bil v enaki dilemi. Izbral sem Princea. Predvsem zaradi dveh klopi zadaj in večjo prostornostjo na čolnu. Zna pa imeti Coastlier večji V kot in mogoče boljše reže valove. Ima tudi že vgrajen rezervar in kalužno pumpo, katero moraš pri Prince dokupit. Novi letniki Princa so certificirani do 90KS in 6 oseb, medtem ko je Coastliner do 60KS in 5 oseb. Prince je tudi za vsaj 50 KG Težji. V trgovinii pravijo da ima 425 kg, podatki iz tovarne pa se mi zdi da 480. Mogoče so letošnji model malo ojačali. Je pa tako da če imaš 70, 80 ali 90KS motor si na 750kg prikolici pretežek. Jaz jo sicer imam, ker je lažja in ročno lažje opravljam, po velikosti je dovolj velika in močna, ampak če bi kdo hotel tehtat.....

Tako da kar se tiče Princa kar vprašaj iz prve roke povem.
moro12345
Admiral
Kraj: Ankaran

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Sr Nov 21, 2018 08:58

mrdaco napisal/-a:Jaz sem bil v enaki dilemi. Izbral sem Princea. Predvsem zaradi dveh klopi zadaj in večjo prostornostjo na čolnu. Zna pa imeti Coastlier večji V kot in mogoče boljše reže valove. Ima tudi že vgrajen rezervar in kalužno pumpo, katero moraš pri Prince dokupit. Novi letniki Princa so certificirani do 90KS in 6 oseb, medtem ko je Coastliner do 60KS in 5 oseb. Prince je tudi za vsaj 50 KG Težji. V trgovinii pravijo da ima 425 kg, podatki iz tovarne pa se mi zdi da 480. Mogoče so letošnji model malo ojačali. Je pa tako da če imaš 70, 80 ali 90KS motor si na 750kg prikolici pretežek. Jaz jo sicer imam, ker je lažja in ročno lažje opravljam, po velikosti je dovolj velika in močna, ampak če bi kdo hotel tehtat.....

Vsa nova plovila imajo kaluzno crpalko in vgrajen rezervoar...vprasanje je ce ti trgovec da kvalitetno...europump crpalke stanejo v trgovini po 15€ in ko se kaj zgodi ugotovis takrat ko ti voda uhaja da je eno sranje...

Jaz za prince nebi se odlocil ker je to plovilo narejeno za reke in jezera....za ta denar dobis italijanski coln in po mojem tudi boljsega. Glej Italmar 17 ze glisira in vre dobro z 40/60. Zdi se mi nesmiselno da za plovilo od 4.80m in motor da je ze teza 750kg....to je ubijalno za tako plovilo. Predstavi si morje ki je bolj razburkano kot neko jezero kako se to plovilo in 3 osebe gor dejansko muci....

Jaz nebi nikoli, nikoli dal na plovilo od 4.80m motor od 70-80km...to je cisti absurd....

Ze ce zelis kupit recni gliser, naj si clovek kupi nemsko barko aqualine....ki je v istem segmentu, ina tudi kabino in stanje manj ko to neko nizozemsko sranje....
mrdaco
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Sr Nov 21, 2018 09:18

morosito napisal/-a:
mrdaco napisal/-a:Jaz sem bil v enaki dilemi. Izbral sem Princea. Predvsem zaradi dveh klopi zadaj in večjo prostornostjo na čolnu. Zna pa imeti Coastlier večji V kot in mogoče boljše reže valove. Ima tudi že vgrajen rezervar in kalužno pumpo, katero moraš pri Prince dokupit. Novi letniki Princa so certificirani do 90KS in 6 oseb, medtem ko je Coastliner do 60KS in 5 oseb. Prince je tudi za vsaj 50 KG Težji. V trgovinii pravijo da ima 425 kg, podatki iz tovarne pa se mi zdi da 480. Mogoče so letošnji model malo ojačali. Je pa tako da če imaš 70, 80 ali 90KS motor si na 750kg prikolici pretežek. Jaz jo sicer imam, ker je lažja in ročno lažje opravljam, po velikosti je dovolj velika in močna, ampak če bi kdo hotel tehtat.....

Vsa nova plovila imajo kaluzno crpalko in vgrajen rezervoar...vprasanje je ce ti trgovec da kvalitetno...europump crpalke stanejo v trgovini po 15€ in ko se kaj zgodi ugotovis takrat ko ti voda uhaja da je eno sranje...

Jaz za prince nebi se odlocil ker je to plovilo narejeno za reke in jezera....za ta denar dobis italijanski coln in po mojem tudi boljsega. Glej Italmar 17 ze glisira in vre dobro z 40/60. Zdi se mi nesmiselno da za plovilo od 4.80m in motor da je ze teza 750kg....to je ubijalno za tako plovilo. Predstavi si morje ki je bolj razburkano kot neko jezero kako se to plovilo in 3 osebe gor dejansko muci....

Jaz nebi nikoli, nikoli dal na plovilo od 4.80m motor od 70-80km...to je cisti absurd....

Ze ce zelis kupit recni gliser, naj si clovek kupi nemsko barko aqualine....ki je v istem segmentu, ina tudi kabino in stanje manj ko to neko nizozemsko sranje....

Sigurno je Italmar 17 boljši. Je tudi pol metra daljši. Zanimivo pa da je lažji od Princa. In seveda 2000 eur dražji.

Meni je tudi bil pogoj skupna mera z motorjem 5,2m da ga lahko skladiščim. Z veseljem bi vzel Italmarja, a ga potem ne spravim na suho.

Jaz sem z Princem zadovoljen. Letos smo šli relacije Mandre (Pag) na Olib, Silbo, Vir, Ist. Enkrat se nam je iz Ista nazaj obrnil veter in po morju so se začele sprehajat ovčke. Saj veš kaj mislim, valovi so se začeli lomit. Takrat priznam da sem šel na 3000 obratih z polglisiranjem. Ne vem kaj bi naredil Italmar.

Aja... pa glede absurda z 70-80 KS.... Letos bom namontiral še vlečni drog, za smučanje ali tubo. Po mojem bo beseda absurd izgubila pomen.

LP Boris
Uporabniški avatar
primorc84
Viceadmiral
Kraj: godnje

OdgovorNapisal/-a primorc84 » Če Nov 22, 2018 07:51

Morosito čoln je delan na Poljskem kar pa ne pomeni da je slab čoln, jaz če bi gledal za nov čoln bi bil ta kar med favoriti. Glede raznih italjanskih čolnih no neme pa bi se dalo tudi debatirat glede kvalitete izdelave. Glede da se je tehnologija proizvodnje plovil v zadnjih 20 letih spremenila predvsem iz cenovnega stališča so plovila ki so v nižjem cenovnem rangu glede kvalitete tam tam.
en mrzu gemišt, še raje en knc terana in ena feta pršuta, na zdravje morjeplovci
Uporabniški avatar
RokF
Štabni praporščak

OdgovorNapisal/-a RokF » Po Dec 03, 2018 14:17

Mogoče bi bilo tu bolj vmesna primerjava z Italmar 16.5 ki je samo cca 500€ dražji in ima 5m in zadaj za konzolo svojo klop. Pozna kdo Italmar 16.5 s prve roke in v primerjavi z princem 475?

Suzuki ima svoj 60km motor v akciji in stvar zgleda zanimiva. Kolk je treba računat še za razne montaže itd. ko kupiš čoln+motor+prikolica?
moro12345
Admiral

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Po Dec 03, 2018 14:59

Rajsi 17 kot 16.5
Montaza motorja cca 300€.
Rabljena prikolica 750kg cca 600€

Novo nebi kupoval ker je tolko tega rabljeno da boli glava...staro 3,4 leta kot novo z malo urami
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Dec 03, 2018 15:05

Oki boats Barracuda 434 in 545 sta tudi luštna čolna v tem stilu.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
RokF
Štabni praporščak

OdgovorNapisal/-a RokF » Po Dec 03, 2018 15:31

morosito napisal/-a:Rajsi 17 kot 16.5

Novo nebi kupoval ker je tolko tega rabljeno da boli glava...staro 3,4 leta kot novo z malo urami

A to v Italiji? Na Mornarju imajo samo dva rabljena https://www.mornar.net/show/results.asp ... ke=Italmar
stangarbojan
Višji štabni praporščak

OdgovorNapisal/-a stangarbojan » Po Dec 03, 2018 19:46

Morosito,praviš " nizozemsko sranje"...,seveda Tvoje mnenje.Preberi moj prispevek,da se ne bom ponavljal,sicer si me pa prepričal,da tega čolna še od blizu nisi videl,kaj šele.....
pa mirno morje tebi in ostalim.Jaz pa komaj čakam naslednjo sezono, da svojega lepotca Coastlinerja odpeljem v Baško.
Coastliner
moro12345
Admiral

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Po Dec 03, 2018 21:18

Sem ga rental poleti...zato govorim po izkusnji.
Smesno je to da v sloveniji ima ceno ko en lep open 6m...na hrvaskem pa polivicno ceno.

Drugace podjetje se klice Prins a ne prince...so dali tako ime da bi zavajali kupce da nebi vidli dejansko ceno plovila....

https://www.prinswatersport.nl

Podjetje sem par krat videl po sejmih...

Trup izdelan po viziji recnih plovil in po valovih samo neprijetna plovba.

Drugace denar je tvoj..ti odlocas. Zato obstajajo forumi. Ce si trdo preprican da bos kupil to sranje s prenabito ceno pol ne razumem kaj isces mnenja ce si se ze odlocil..

Ti lepo cakaj sezono....mi smo primorci imamo morje in ne rabim poslusat celince ki plovilo koristijo 1 teden v letu. Zato al se kaj nauci in spostuj forumase tu gor ali odpelji stran...adijo
moro12345
Admiral

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Po Dec 03, 2018 21:31

RokF napisal/-a:
morosito napisal/-a:Rajsi 17 kot 16.5

A to v Italiji? Na Mornarju imajo samo dva rabljena https://www.mornar.net/show/results.asp ... ke=Italmar

Na mornar obcasno se kaj dobi. Zdaj je itak metev cas, v tem istem casu sem pisal in ponavljam. Decembra do februarja so oglasi vsi mrtvi...se ne splaca razen ce je kaksen oglas se od poletja...
mrdaco
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a mrdaco » To Dec 04, 2018 09:22

morosito napisal/-a:Sem ga rental poleti...zato govorim po izkusnji.
Smesno je to da v sloveniji ima ceno ko en lep open 6m...na hrvaskem pa polivicno ceno.

Drugace podjetje se klice Prins a ne prince...so dali tako ime da bi zavajali kupce da nebi vidli dejansko ceno plovila....

https://www.prinswatersport.nl

Podjetje sem par krat videl po sejmih...

Trup izdelan po viziji recnih plovil in po valovih samo neprijetna plovba.

Drugace denar je tvoj..ti odlocas. Zato obstajajo forumi. Ce si trdo preprican da bos kupil to sranje s prenabito ceno pol ne razumem kaj isces mnenja ce si se ze odlocil..

Ti lepo cakaj sezono....mi smo primorci imamo morje in ne rabim poslusat celince ki plovilo koristijo 1 teden v letu. Zato al se kaj nauci in spostuj forumase tu gor ali odpelji stran...adijo

Res ne vem zakaj govoriš da so sprmenili ime da bi skrili visoko ceno. Na tvojem linku od PRINSa je cena 8295 eur, As Boats ga ima na ceniku 7690. Tvoja teorija o ceni ne pije vode. Glede oblike dna nebom komentiral, ker nisem strokovnjak, ampak pri dolžini trupa 4,7m je sploh lahko bistvena razlika? Tukaj pa seveda morate primorci podat svoj komentar.

Osebno bi se verjetno tudi odločil za Italjana, samo mi dolžina ne skozi. Pod milim nebom, pa ga nebi rad puščal. Domov vozil pa itak ne.

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot], jakajuka in 2 gosta