Mnenje Quicksilver 455 cabin

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro

Viki
Višji štabni vodnik

Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a Viki » So Dec 15, 2018 07:24

Pozdravljeni morjeplovci
Kupujem naš prvi čoln in ogledanega imam Quicksilverja 455 cabin.Smo 4 članska družina in bi čoln uporabljali za dnevne izlete.Izhodiščna točka je kamp Straško-Novalja.Zanima me,če bi si upali s tem modelom čolna iti do Lošinja,Silbe...Še vprašanje o motorju.Ali se da Mercury 50 (letnik 2017) z zamenjavo motorne elektronike povečati moč motorja na 60 KM.
Hvala za odgovore in lep pozdrav
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Kraj: Celje

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » So Dec 15, 2018 09:02

To ni ravno čoln kateremu bi namestil 50 ali 60 ps motor če bi imel u mislih daljše plovbe in 4 ljudi na krovu. V težkem morju zna zmanjkat kdaj...
morosito
Admiral
Kraj: Ankaran

OdgovorNapisal/-a morosito » So Dec 15, 2018 10:21

4.5m bi spravil 4 osebe in poleti glisiral po maestralu in poleg tega premec totalno neudoben? Ce ti to rata, srecno
darkojakob
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a darkojakob » So Dec 15, 2018 16:28

Gledaj rajsi 510...malo vec prostora. Mi smo imeli Galio 485, Mercury 40 Pro, odprt na 60. Za prvi coln je ok...vendar bo kamalu premajhen. Je pa super, da se navadis. Mi smo bili 3, dosti se nas je peljalo tudi 5, 4 odrasli in otrok. 60 KM je cisto ok...pa se zravem smo se bordal....tko da...nam je 60 bilo cisto ok, edino kar je bilo...prostor ti kasneje kar nekaj pomeni. :D
Mils
Višji vodnik

OdgovorNapisal/-a Mils » Ne Dec 16, 2018 23:58

Mercury 50 ne moreš odpret na 60.
Sam sem preplul kar nekaj z quicksilver-jem 430 in mercury 60hp ,ko si sam je raketa z dvema odraslim še vse ok ko pa jih ke več gor je že potrebno razporejat težo ,z štirimi odraslimi pa obvezno 1 na premec drugače ne prideš iz vode...
Jape
Viceadmiral
Kraj: Stranska vas - Pag

OdgovorNapisal/-a Jape » Po Dec 17, 2018 10:30

Iz Straška imaš do Lošinja,Silbe cca 15nm . Plovba v popoldanskem času v tem predelu zna biti kar pestra, saj za to dolžino čolnička. Raje glej nekaj čez 5m dolžine.
novinec1
Kapitan

OdgovorNapisal/-a novinec1 » Po Dec 17, 2018 15:41

Ko kupuješ prvi čoln ti je vse "dovolj veliko" za uporabo bo že sej ne rabim večjega so samo stroški nerodno za vozit na prikolici kje bom to imel na dvorišču .... :)

Če smo realni je to čoln za 2 odrasla + do dva otroka manjših dimenzij pa morje mora bit prijazno potem nekako gre ....

Realnost je pa taka, da morje ni stalno najbolj prijazno pa tukaj ne mislim 5 metrskih valov in orkanske burje, otroci se povečujejo, občasno bi se še kdo zraven peljal in majhno postane premajhno ....

Tako da raje glej nekaj nad 5m pa 70KM + vsaj za začetek itak bo tudi to čez nekaj časa premajhno :wink:
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Po Dec 17, 2018 16:22

Člouk bi mel prvi čoln. A ni že blo enkrat o tem? Najboljše da kupi kr 12m ker je ravno prav za začetek... eni so zadovoljni s 3m gumo eni smo z 4.5 banjo... tak je to. Vrjetno je bil čoln narejen z nekim mamenom in ima ciljno publiko.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Dec 17, 2018 17:46

Ja, drži, vsak čoln ima ciljno publiko. So pa pač nasveti tistih, ki redno plujejo tudi verjetno kaj vredni. Nihče mu ni svetoval, da kupi 12 m, so pa nasveti, da mogoče namesto 2 leti starega 4.5 m čolna vzame raje 5 let star 5.5 m čoln, ki bo družini zagotovo nudil več prostora. To ne pomeni, da moraš imeti v žepu dvojno denarja, cena je ista, samo pač kakšno leto več ima. Glede tega, da vsak postane z leti premajhen, pa bi se tudi jaz strinjal. Tukaj si veliko ljudi to želi predstavljati skozi denar, pa ni tako! Na manjše plovilo greš takrat, ko ti otroci odrastejo in gredo po svoje, za 2 osebi pa je ponavadi tisto, kar je bilo prej za familijo postalo preveliko in predrago za vzdrževanje. Dokler pa so otroci v odraščanju, pa bo 4m postalo 5, iz 5 bo raje 6, mogoče 7, potem pa je res dovolj za dnevne čolne. Če ne presedlaš na cruiser je dnevni čoln med 6 in 7 metri res odličen.
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Po Dec 17, 2018 19:34

Čoln kot sam je sigurno boljsi 7 m kot 4.5m ampak ce si pripravljen sprejeti vse kar pride z njim. Sama nabava je najmajn. 2.5 m tazlike prinese tudi razliko v konjih in v porabi. Nekateri nimajo avta za tako karjolo vozit. Niti zelje jo vozit in vzdrzevat. Nekateri imajo za druzinski avto tud golfa medtem ko drugim je kombi premali... ljudje smo razlicni. Sem siguren da je v letnih stroskih razlike med tema dvema ploviloma sigurno 30%. Ce vstejemo morebitn trajekt, privez, tankanje, af, servis, bognedaj menjavo avta da lahk to peljes.
Roman 1
Admiral
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Po Dec 17, 2018 20:11

Razlika v plutju po maestralu, ki je dnevni veter in najbolj pogost je med 4,5 in 5,5 metri ogromna.
Pri 4,5 metrih je kabina bolj v napoto, kot v uporabo (sicer je kabina super za odlagat stvari pod ključem, da ni treba vsak dan tovorit stvari na čoln in nazaj dol...samo ne na tej dolžini)
Sam bi pri dolžini pod 5m raje izbral odprt čoln, ker je več prostora, nad 5,5m pa pride v poštev kabina....sem imel 5m fishermana in ga hčeri še po šestih letih pogrešata, ker sta lahko poležavali na premcu, kar zdaj na 5,5 m kabibarju ne moreta tako udobno....je pa meni vsekakor uporabnejša kabina,...samo, kot sem rekel ne na 4,5m...
mojih 5centov
mirno morje
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Dec 17, 2018 21:22

Marcel, ni bilo govora o 7 metrih, to sem jaz napisal samo kot obrazložitev, da več metrov je precej bolj mirna plovba...
Svetovali so mu enako kot Roman, da je mogoče iz 4,5 bolj pametno skočit na kakšnih 5,5 in imaš precej bolj prostorno zadevo in tudi precej bolj mirno po povprečnem dnevnem valu.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Dec 17, 2018 23:05

Res pa je, da je q455 kar dobro zasnovan za to dolžino. Ta sicer nagravžen odbit nos, ga skrajša za kakih 30cm ampak vseeno je v kompletu prostoren (skoraj) kot 5m.

Tudi jaz glasujem za kaj malo daljšega ampak če mora biti 4,5 pol je tole v primerjavi z drugimi 4.5 po moje kr za kakšno stopnico boljše.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
novinec1
Kapitan

OdgovorNapisal/-a novinec1 » To Dec 18, 2018 15:43

Marcel_Mastnak napisal/-a:Člouk bi mel prvi čoln. A ni že blo enkrat o tem? Najboljše da kupi kr 12m ker je ravno prav za začetek... eni so zadovoljni s 3m gumo eni smo z 4.5 banjo... tak je to. Vrjetno je bil čoln narejen z nekim mamenom in ima ciljno publiko.

Najbolj na mestu bi bil odgovor da se lasti 4,5m kabinc pa 5m open pa ... tja do 6m par sezon vozi na prikolici + vzdržuje pač vse kar prinese lastništvo potem povej kaj najbolj ustreza tvojim potrebam in pričakovanjem.

To ni mogoče zato je forum da se svetuje. Nakup čolna vsaj zame ni majhna investicija in že prvo sezono pogruntat da si kupil "neustrezen format" potem pa prodajat je dokaj stresno.

Že res da smo ljudje različni in posledično so potrebe različne ampak stvar je v temu da navdušeni bodoči lastnik ne ve kaj rabi no saj jaz nisem vedel... samo da je čoln pač da greš nekam proč od prenatrpanih plaž pa da ne porabi preveč goriva .... :wink:: svoj prvi čoln sem kupil "na pamet" samo sploh nisem vedel kaj gledat po prvi sezoni sem točno vedel kaj bom še vse "modificiral" ampak za 1,5m ga nisem mogel raztegnit in bokov povišat za 30cm pa tudi neke mini kabine nisem mogel našraufat gor. No in potem se še par sezon "trudiš" dokler se ne utrudiš in začneš gledat tisto kar misliš da rabiš

in kupiš v mojem primeru 6m da ima spredaj ravno za poležavanje pa mini kabina za 2 Recimo da to kar zdaj imam je tisto kar rabim in je potrebno "samo vzdrževat"

.Pa mislim da nisem edini ki je dal te "faze odraščanja" skozi. Zanima me koliko 4 članskih družin poznaš, ki so kupili 4,5m banjo kot ti praviš in ostali na tej dimenziji?

Je pa res da se vsak odloči zase pa tudi če ponovi vse naše napake ;)
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » To Dec 18, 2018 16:00

Nisem ravno v druzbi pomorscakov veliko... govorim iz lastnih izkusenj in mnenja. Kdor ima v glavi da je vsak coln za 1m prekratek ima tak al tak tezavo z v startu :wink: drugace pa 4.5 m banja lahko ima gor vec prostora kot ena 5.5guma ce smo pri tem... in s 5.5 gumo se jih vozi velik naokol in so zadovoljni. Za njega samega ki kupuje pa bo itak najboljse ce bo coln dejansko vsaj sel pogledat in stopil v njega in se kakega drugega da ima referenco. Potem pa ce se se zapelje in bo videl kaj je zanj. Jaz osebno tud ne razumem zakaj se nekateri tak radi vizijo na cestnem motorju medtem ko je potovalni enduro za moj okus totoloto. Ampak ce njim pase potem bo ze neki na tem...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost