Mnenje Quicksilver 455 cabin

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
elan450
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 138
Pridružen: Če Dec 29, 2016 12:54
Kraj: Ptujsko morje - Istra

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a elan450 » Pe Dec 21, 2018 16:06

Kot je AEgir napisal Golf, 140 KM dela čudeže, če je dizel pa sploh. Če ne gledaš samo na zakone in pravilnike je pravi avto za vleko. Sam sem videl, ko je v Portiču pri Peroju izvlekel 8 m Baylenerja z dvoosno prikolico po tlačini iz vode.

Je pa res, da mora biti ustrezna kategorija, prikolica in potem še vlečno vozilo. Če ima vse to, potem ima običajno še denar za privez in vsega tega ne rabiš.

Mogoče smo "mali morjeplovci" ki venomer nekaj improviziramo na koncu bolj zadovoljni in veseli kot "ta veliki"?
Boj se mora i boga
novinec1
Kontraadmiral
Prispevkov: 327
Pridružen: Po Maj 11, 2015 16:54

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a novinec1 » Po Dec 24, 2018 15:17

Mislim da se vsi strinjamo da dokler je "grip" se da marsikaj z marsičim potegnit koliko je pa potem naprej varno pa lahko povem na svojem primeru

Še dolgo let nazaj ko sem bil mlad in neumen ;) sem si lastil yugota 45 pa sem šel v kamnolom po pesek smo imeli doma narejeno oversize prikolico z dodatnimi špondami pa so mi fantje ko sem se sel zmenit za foro naložili do vrha vlažnega peska itak je blo vsem smešno .... so me provocirali da bom kljuko in prikolico pustil zadaj

Pa sem sprejel stavo. Vedel sem da ima prikolica težišče precej nazaj tako avto se niti ni toliko posedel tisti ki si je lastil ta avto ve da ima zelo kratko prvo brzino .... pa sem speljal z občutkom do vage. Na vagi je pokazalo nekaj čez 1570kg več kot prej ko sem bil prej prazen.
Pa sem pripeljal domov oziroma me je pripeljalo vmes me je potilo ;) ker sem že pri nizkih hitrosti imel občutek da gre vse "po svoje"

Dejstva so da sem enkrat speljal, do doma je cca 5km ravnine brez ustavljanja vozil sem cel čas v drugi brzini zaviral skoraj nič .... pripeljal v dvorišče naravnost. Prazen avto ima cca 700kg koliko je bilo še rezerve si lahko vsak misli. Varno sigurno ni bilo....
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a motorni » Po Dec 24, 2018 15:50

1. Če imaš težavo s klančino in avtom, ki ni ravno hummer ali kaj podobnega, mora biti avto na ravnem, ko prikolico vlečeš po klančini. Torej rabiš podaljšek za rudo, na eni strani kljuko (bunko), na drugi strani priključek za na bunko, vmes pa cev. Ali pa dovolj dolgo vrv, zadostuje 10mm poliestrska vrv. Kolega je (uspešno) to počel z vrvjo.
2. Gume so cenejše kot sklopka, zato je bolje, da pri speljavanju drsijo te.
__________________
lp
motorni
m1ha
Kontraadmiral
Prispevkov: 315
Pridružen: Pe Nov 18, 2011 12:40
Kraj: Postojna

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a m1ha » Po Dec 24, 2018 20:55

Ali pa daš 30€ za dvigalo pa so vsi problemi rešeni. Sklopka od insignije je pritestirala vsakič, sem vlekel slabih 6m gumo iz vode.

Lp Miha
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5973
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Dec 25, 2018 00:45

Ni fore z dvigalom. Jaz sam brez pomoči splavim in spravim nazaj gor čoln "za čas posla". Res ne vem zakaj bi dal za dve večerji za nekaj kar mi vzame urco časa in je tako fino klasično moško opravilo. Moja pospravi apartma in obriše tla, jaz pa pičim še za pol ure WOT-at okol zaliva pol pa na prikolo in ko je apartma pospravljen že čakam s kompletno kompozicijo. En tak pomorski zen je okol tega. Vsaj men.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a motorni » To Dec 25, 2018 08:31

Hudič pri sodobnih turbo dizlih je da nima pri nizkih vrtljajih nikakršnega navora, in potem hitro zažgeš sklopko
__________________

lp

motorni
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » To Dec 25, 2018 09:47

Sicer sam mrzim avtomatike ampak v takih primerih so pa najboljsa resitev. Glede motorja je pa tak da bencinar 2.5 recimo lazje potegne ven kot 1.9tdi ker lahko z nizkimi obrati speljujes kar kot je bilo ze omenjeno tubo dizl ne razume.

Aegir glede pomorskega zena se pa strinjam.
m1ha
Kontraadmiral
Prispevkov: 315
Pridružen: Pe Nov 18, 2011 12:40
Kraj: Postojna

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a m1ha » To Dec 25, 2018 09:47

motorni napisal/-a:Hudič pri sodobnih turbo dizlih je da nima pri nizkih vrtljajih nikakršnega navora, in potem hitro zažgeš sklopko

Zato je pa kombi fajn, ker ima kratek menjalnik.
Kakor koli guma je šla tako, aktualen pa na dvigalo.

Lp Miha
Jape
Viceadmiral
Prispevkov: 529
Pridružen: So Sep 13, 2008 10:41
Kraj: Stranska vas - Pag

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a Jape » To Dec 25, 2018 10:07

Pri nas v kampu ti Đimi s traktorjem spusti čoln v vodo in iz vode brez plačila. Je v ceni kampa za goste. 8)
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » To Dec 25, 2018 10:25

Še bolje pa je đip, če smo že pri vlekah.Imam LandCruiser z reduktorjem, zaporo sredinskega diferenciala in špero na zadnjem diferencialu.Je pa tako, še vedno pa je najbolj pomemben stik gume s podlago.Imaš lahko nevem kake pogone, če je podlaga spolska pač zdrsne.Vlačim pa 3T barko.Mi je pa žena včasih, ko smo hodil še na Pag(Sv.Duh)z Marutijem vlekla Elan GT 070 z motorjem Mariner 90, jas pa s svojim kamp prikolico.
Mi je pa Quicksilver 455 všeč, je uporaben in za dve osebi za eno ali dve nočitvi primeren.Ker je model -Cabin-je pa zaradi prostornosti dokaj visok, kar pa je posledično nagnjen na guncanje.Za spanje v njem, si moraš res najti miren zaliv.
mašinfirer
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a moro12345 » To Dec 25, 2018 10:32

https://www.youtube.com/watch?v=Id4NvIPcZ1U

evo resena stvar...sklopke bodo hvalezne :)
Uporabniški avatar
SebastjanM
Admiral
Prispevkov: 639
Pridružen: Po Maj 22, 2017 15:16
Kraj: Celje

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a SebastjanM » To Dec 25, 2018 11:58

Fajna stvar, lepo zgleda, ampak v realnosti se bojimo že za tista dva para pakn in ležaje, takega mehanizma jst niti pod razno ne bi rinil v slanico.
Je pa dobra igrača :!:
Tut jst se strinjam z Aegirjevo trditvo o moškem opravilu.
Viki
Praporščak
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr Nov 07, 2018 09:31

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a Viki » So Maj 11, 2019 19:51

Pozdravljeni
Imam vprašanje glede moči motorja.Sedaj imam na Quicku 50 konjski Mercury motor,bi pa z zamenjavo motorne elektronike dobil 10 ks, cena za to je 1000 eur.Koliko bi se teh 10 ks poznalo pri plovbi.Max moč motorja ki je dovoljena je 60 ks.Je pa teža čolna z vso opremo in posadko okrog 1000kg.Ali pa druga varianta,da motor prodam in kupim Yamaho 40-70 odprt na 70 ks je pa to dražja možnost.Čoln bi to varianto prenesel,ker krmna stena ima nosilnost 120 kg motor pa ima 121kg,registracija pa tudi ker bi uradno imel 40 ks.
stangarbojan
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 130
Pridružen: To Jan 02, 2018 16:18
Kraj: TURJAK

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a stangarbojan » Ne Maj 12, 2019 08:42

Ker si omejen z dolžino( tudi sam sem imel podoben primer),ti svetujem,da ne kupuješ kabin,ker
lahko prebereš na forumu tega precej-je kabina "uporabna" samo za kramo,zmanjkalo pa bo prostora za družinske člane,je pa na fishermanu toliko zaprtih odlagalnih prostorov,da boš večino opreme shranil tja.Tudi to je res,da s takim čolnom ne moreš(ne smeš) na daljša potepanja,ker je pač premajhen,zelo hvaležen pa za zgodnja dopoldanska potepanja po bližnih zalivčkih.
Srečno in pametno pri odločitvi.
Coastliner
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a kocka » Sr Maj 15, 2019 06:38

[quote="elan450"]Kot je AEgir napisal Golf, 140 KM dela čudeže, če je dizel pa sploh. Če ne gledaš samo na zakone in pravilnike je pravi avto za vleko. Sam sem videl, ko je v Portiču pri Peroju izvlekel 8 m Baylenerja z dvoosno prikolico po tlačini iz vode.
Klančina v Peroju je zelo položna, naj ga potegne v Sv.Katarini.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov