Mnenje Quicksilver 455 cabin

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro

mrdaco
Kontraadmiral

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Če Dec 20, 2018 09:04

Čestitke še iz moje strani. Obvezno poslikat in veselje delit z nami :D

Če te pa vidim kje na Maunu, Škrdi, Olibu, Silbi pa glej da boš kak pir vrgel :lol:
klemzi
Admiral
Kraj: trzin

OdgovorNapisal/-a klemzi » Če Dec 20, 2018 11:17

mrdaco napisal/-a:
klemzi napisal/-a:Jaz bi se prvo vprašal, zakaj kabina na 4,55m čolnu. Ta kabina je funcionalna samo za ribiče ali kot zaščita pred slabim vremenom.
Glede na to, da bi avtor uporabljal čoln za dnevne izlete z družino, verjetno ne bo plul v slabem vremenu, sploh pa ne z 4,55 čolnom. V tem primeru je kabina samo balast, ki zavzema prostor, katerega je malo.
Tudi jaz imam dva otroka in smo super zadovoljni z fishermanom dolžine 4,99m in z Hondo 40. Imam pa tendo, katera se s strani lahko zapre, da smo lahko ves čas v senci. Zjutraj vzamemo dve hladilne z hrano in pijačo in smo lahko cel dan na čolnu. Še prehitro mine. Edino kar pogrešam na čolnu je tuš in hladilnik, ker pijače hitro zmanjka.
Ko je pa slabo vreme itak z družino ne izpluješ.
Drugače pa smo mi veliko hodili plavat iz Šimunov na otok Maun in to štirje odrasli z elanom 401 in T18. Samo moraš biti pazljiv na vreme. Na SZ imaš čudovito plažo z mivko. Je pa še od šimunov proti jugu še veliko lepih majhnih zalivov.
Čolni z uporabno kabino se začnejo nad 7m, kjer lahko spiš, kuhaš in imaš wc.
Moji začetki so šli takole: 3,70, 4,01, 4,35 in 4,99.

Malo OFF: Potem sma se kdaj srečala, mene je tudi velikokrat za videt v peščenem zalivu na Maunu. :D Drugače sem pa v Mandrah nastanjen. Pag je po vsej dolžini še vedno primeren, da najdeš kotiček kjer si lahko sam. Še posebej južno od Šimunov. Se pa strinjam s teboj. Na čolnu rabiš prostor, kot sem rekel za ležanje. Kabina je fajn da kaj pospraviš, uporabna na takem čolničku bi bila, če bi se spredaj lahko ležalo, pa se žal ne moreš.
Avtorju:
V moji ožji izbiri je tudi bil Qucksilver 505 open, pa me žal dolžina za skladiščenje baše, in sem se odločil za manjšega. Če boš izbral slednjega, ti sigurno nebo žal in boš imel vsaj 5 let mir, in te nebo pekla vest po čem večjem. Model 455 open pa tudi meni nekako ne sede...

Je pa zanimivo, da so modeli open dražji kot kabinski. Čudno... Človek bi rekel da obratno.

Mogoče sva se res, nazadnje sem dopustoval na Pagu 5 let nazaj.

Avtorju teme čestitam za nakup in želim mirno morje.
Pa domačini so mi rekli da, če je klobuk nad Velebitom pojdi čimprej v pristan. Sicer ja dnevni maestral okoli Paga kar močen in naredi velike valove, za bolj mirno plovbo pojdi raje zjutraj ali proti večeru.
V kolikor boš imel čoln na boji pred AC Straško, glej da bo boja čimbolj v globoki vodi, ker se na mivki ob neurju razvijejo valovi. Mislim pa, da je Jape stacioniran v Strašku, ti bo on kaj več povedal.

lp Klemen
klemzi
Admiral
Kraj: trzin

OdgovorNapisal/-a klemzi » Če Dec 20, 2018 11:27

Vidim, da ima kar zoprno narejeno za plezat iz vode. Težko je stopiti iz lestve na čoln.
Viki, v kolikor še nimaš lestve, bi ti svetoval tako, da ima še malo podesta, ker boš bistveno lažje stopil iz podesta na čoln, pa tudi stuširaš se lahko s sladko vodo.
lpk
Viki
Višji štabni vodnik

OdgovorNapisal/-a Viki » Če Dec 20, 2018 14:53

Jape-mobilna hiška na parceli1341,od trgovine druga ulica desno.Drugače pa sem že začel z dodelavo čolna in sem dodal še en tank za gorivo(30l)ker original ima samo 25l.Naštudirat moram še kako bom naredil privez v kampu,sicer eno bojo že imam samo je v vodi le 70 kg betona,za skuter je bilo dovolj zdaj pa moram zvlečti pomoje vsaj 300 kg betona.Včasih ti je kamp naredil betonsko kocko in jo spravil v vodo za 500 eur sedaj pa tega ne delajo več.Kako imaš pa ti rešen privez v kampu?
Mrdaco-če se kdaj srečamo ni problema takoj dam za pijačo.Še vprašanje- kje se dobi morjeplovska zastavica?
Jape
Viceadmiral
Kraj: Stranska vas - Pag

OdgovorNapisal/-a Jape » Če Dec 20, 2018 15:13

Viki napisal/-a:Jape-mobilna hiška na parceli1341,od trgovine druga ulica desno.Drugače pa sem že začel z dodelavo čolna in sem dodal še en tank za gorivo(30l)ker original ima samo 25l.Naštudirat moram še kako bom naredil privez v kampu,sicer eno bojo že imam samo je v vodi le 70 kg betona,za skuter je bilo dovolj zdaj pa moram zvlečti pomoje vsaj 300 kg betona.Včasih ti je kamp naredil betonsko kocko in jo spravil v vodo za 500 eur sedaj pa tega ne delajo več.Kako imaš pa ti rešen privez v kampu?
Mrdaco-če se kdaj srečamo ni problema takoj dam za pijačo.Še vprašanje- kje se dobi morjeplovska zastavica?

Jaz pa 451 , privez zabetoniraj sam, potem ti ga z bagrom odpeljejo v vodo. Vrže ti ga v vodo s prvega pomola od rampe za spust proti Gajcu , zaradi globine vode. Potapljač iz šole potapljanja FOKA v kampu ti ga pa odpelje s padalom na lokacijo. Vse skupaj te bo koštalo par sto kunic in pivo.
Jaz imam v vodi cca 600kg betona in do sedaj vse OK. Se vidmo kaj na pivu in travarci :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Če Dec 20, 2018 15:52

600kg? Kaj to mas za coln do 4m? Mamo kak kalkulator kolk tehata 600kg utez v slani vodi? Men se zdi mal lahka...
morosito
Admiral
Kraj: Ankaran

OdgovorNapisal/-a morosito » Če Dec 20, 2018 16:24

Nekdo je poleti napolnil malo pasaro od 5m skoraj do roba nafilan beton, in jo spustil v sv katerini, nato so plovilo pazljivo vlekli zgodaj zjutraj ko je bila bonaca do valdoltre in ga namerno potopili. Nanjo je zdaj privezana ena italjanska jadrnica...ki je na zadnjem mocnem jugo ostala na istem mestu...torej drzi :)

Jaz mislim da je to najboljsa varjanta za si naredit pisten korpo morto na odprtem
morosito
Admiral

OdgovorNapisal/-a morosito » Če Dec 20, 2018 16:33

Drugace za avtorja tu

En morjeplovec nas clan prodaja saver 590 cabin + selva yamaha 115 zelo dobro cuvano in motor kot nov z malo urami

https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... aver%20590

Res izjemna priloznost za tako plovilo...pa se bolj udoben kot tale quicksilver
mrdaco
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Če Dec 20, 2018 17:03

Ahjaj... Qucksilverja lahko vlečeš z Golfom. Tega Saverja rabiš že številko ali dve večje vozilo. Veš, ni to zanemarljiv podatek.
morosito
Admiral

OdgovorNapisal/-a morosito » Če Dec 20, 2018 17:12

golf 2.0 tdi ima v homologacijo do 1300 kg...ta stoji na prikolici 1300
touran 1500 kg
passat 1800 kg
Jape
Viceadmiral
Kraj: Stranska vas - Pag

OdgovorNapisal/-a Jape » Če Dec 20, 2018 17:36

Marcel_Mastnak napisal/-a:600kg? Kaj to mas za coln do 4m? Mamo kak kalkulator kolk tehata 600kg utez v slani vodi? Men se zdi mal lahka...

Teža čolna z motorjem in vso šaro je dobrih 800kg in nikdar nobenih problemov v nobenem vremenu.
Imam pa narejen privez nekako takole:
600kg betonski valj na vrhu inox uho 12mm od tu je 6m 12mm verige na koncu te verige je betonski valj 20kg in naprej 7m vrvi do boje. Od boje pa privezna vrv na čoln cca 3,5m. Globina vode je cca 6m.
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Če Dec 20, 2018 19:11

Amortizer dela čudeže to je res.
mrdaco
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Pe Dec 21, 2018 10:13

morosito napisal/-a:golf 2.0 tdi ima v homologacijo do 1300 kg...ta stoji na prikolici 1300
touran 1500 kg
passat 1800 kg

Ja, samo če misli tak čoln natovarjat preko dvigalke. Če ima slučajno idejo da gre na klančino, bo golf v najboljšem primeru ostal na istem mestu, v slabšem pa vemo kje....

Jaz imam vse skupaj z prikolo nekje preko 800 kg in sem z Astro na knap. Ok, imam prikolo brez zaletne zavore in se temu primerno dlje časa ustavljam, ampak problem je tudi hrib. Motor je sicer dovolj močen a pri speljevanju moram zelo pazit da se kolesa ne vrtijo v prazno. V Mandrah so nam recimo postavili ležeče policaje na cesti ki gre v hrib, valjda takrat dam v prvo in z drzečo sklopko peljem čez policaje, ampak ko spustim mi v hrib vedno kolo nekaj časa gre v prazno. Ne vem kako bi to izvedel z omenjenim Saverjem ki ima na palec 400kg več.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Dec 21, 2018 10:38

Nima 400 več. 200 mogoče. Glih isto se pele k 800 kilski nč bat.

Jaz sem 800 kilski kombo vlekel z a3 1.6 bencinarjem s klančine in pol še v 2x hujši hrib ki je po klančini, pa razn mal kopanja na trenutke ni bil problem. Je pa dizl bolj na komot vsekakor. Z golfom grem jaz brez problema 1300 vlečt tko na rampo kot kamorkol.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
morosito
Admiral

OdgovorNapisal/-a morosito » Pe Dec 21, 2018 12:35

mrdaco napisal/-a:
morosito napisal/-a:golf 2.0 tdi ima v homologacijo do 1300 kg...ta stoji na prikolici 1300
touran 1500 kg
passat 1800 kg

Ja, samo če misli tak čoln natovarjat preko dvigalke. Če ima slučajno idejo da gre na klančino, bo golf v najboljšem primeru ostal na istem mestu, v slabšem pa vemo kje....

Jaz imam vse skupaj z prikolo nekje preko 800 kg in sem z Astro na knap. Ok, imam prikolo brez zaletne zavore in se temu primerno dlje časa ustavljam, ampak problem je tudi hrib. Motor je sicer dovolj močen a pri speljevanju moram zelo pazit da se kolesa ne vrtijo v prazno. V Mandrah so nam recimo postavili ležeče policaje na cesti ki gre v hrib, valjda takrat dam v prvo in z drzečo sklopko peljem čez policaje, ampak ko spustim mi v hrib vedno kolo nekaj časa gre v prazno. Ne vem kako bi to izvedel z omenjenim Saverjem ki ima na palec 400kg več.

verjemi mi da v improviziranih spustih po avtokampih na hr obali (malo betona, strmina,..) bi tudi s prikolico 500kg ostal na mestu.

bi nekdo pred tabo vleku barko ven in ze tista voda na zlizanem betonu bi te motila....to je ko da bi polnega avta vleku gor po klancu v snegu...

zato ce imas tako vecje plovilo se izogibas teh spustov in si najdes dobrega ravnega brez klanca...tudi na murter sem gledal neko uvalo eno poletje iz hotela...spust raven torej nic klanca...spuscali in vlekli...raj na zemlji glej...pa to Suzuky Jimmy vleku 2 osno prikolico 3600 kg....tudi golfi so vlekli lepa plovila 20-22 ft wa in kabine....

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost