Prvi čoln? na Krku

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Prvi čoln? na Krku

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Po Dec 31, 2018 17:00

Nas je ene prkrat ujela ploha, ko sem imel open čoln,...pa ni hudega: se pač umakneš v zaliv in slečeš obleko in pod tendo počakaš da mine...
Sigurno je boljše , če imaš kabino, ampak ne zaradi dnevnih izletov , bolj zato, da imaš kam kramo pospravit, pa kdaj za par dni izplut,pa da si v zavetrju,...
Izgubiš pa na majhnem kabinarju premčno ležalno površino za sončenje. Moje hčere še vedno pogrešajo prejšnega aquamarja ravno zaradi izležavanja na premcu
Jaz sem začel z 5m fishermanom in bil z njim zadovoljen 5let,...mogoče bi ga imel še veliko dlje, če nebi imel priložnost zamenjat za kabinca (ker mi je muka prodajat)....ko pa si enkrat na kabincu, bi pa le stežka šel nazaj na open,...
mirno morje
ennavtik
Kapitan
Prispevkov: 187
Pridružen: Sr Mar 14, 2018 20:37

Re: Prvi čoln? na Krku

OdgovorNapisal/-a ennavtik » To Jan 01, 2019 12:56

Poleti na morju bit moker? A obstaja se kaj hujsega :lol: :lol:
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Prvi čoln? na Krku

OdgovorNapisal/-a polanc » To Jan 01, 2019 13:45

Jasno da obstaja..bit ŽEJEN je še huje
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Prvi čoln? na Krku

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » To Jan 01, 2019 14:05

Ni hudo bit moker ampak ko si moker zna pa bit posten mraz... to sem si probal predlani se rece zdaj ze. Z mojo cezoceanko 3.7m mimo zadra v razburjenem morju. Zeblo naju je ko psa ampak ksreci naju je grel strah ce boma prisla domov :lol:

No od takrat brez neoprena vec nikamor s colnom :wink: in takrat se je pojavila zelja po dodatnem metru. Ampak dobro je vse to preizkusit ce se le vse vredu konca :wink: potem znas cenit in ocenit.
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Prvi čoln? na Krku

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » To Jan 01, 2019 16:36

Simpstičen in vreden tega denarja sigurno ce je vse vredu.
https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... d%20spl150
standi79
Kapitan korvete
Prispevkov: 93
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 20:07

Re: Prvi čoln? na Krku

OdgovorNapisal/-a standi79 » Sr Jan 02, 2019 08:30

Marcel_Mastnak napisal/-a:Simpstičen in vreden tega denarja sigurno ce je vse vredu.
https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... d%20spl150


res je, a ga kdo pozna?
vidim, da so blazine spredaj za preoblečt, verjetno še kaj druga za postorit...

kako so drugače ti čolni in motor? ne poznam nič od tega :(!
m1ha
Kontraadmiral
Prispevkov: 315
Pridružen: Pe Nov 18, 2011 12:40
Kraj: Postojna

Re: Prvi čoln? na Krku

OdgovorNapisal/-a m1ha » Sr Jan 02, 2019 10:09

Živijo.
Preoblačenje blazin na 25 let starem čolnu je zadnja skrb. Moje mnenje je, da si kupiš kaj takega če imaš kar nekaj znanja, ogromno časa in še več voljein pa seveda dovolj velik ogrevan prostor, predvsem pa da si pripravljen, da dopust ne bo počivanje ampak delo na čolnu.
Pa še to. To kar boš plačal, da boš pripeljal tak čoln pred hišo je prvi obrok, do poletja pa jih bo sledilo še kar nekaj.
Samo v razmislek.

Lp Miha
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Prvi čoln? na Krku

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Sr Jan 02, 2019 16:21

Nočem pametovat. Ampak težava je ker nekateri gledajo na letnik in pol kupijo nek krep ki je precej mlajši ampak dost bolj zanič. Men to plovilo po slikah zgleda čist primerno za prvih 14 dni raziskovanja jadrana in svojih želj. Potem pa vidiš če se ti dopade in ga obnoviš in uštimaš po svoje ali pa prodaš. Servis pa mora bit na enem ali drugem. S tem da tule do servis 150€ na enem novejšem 4t pa 500€ če bo na vrsti jermen. Če ti je plovilo interesantno povabi na ogled nekoga ki ve kaj gledat in nima predsodkov. Če pa jih imaš tudi sam potem pa sprehej oglas in pač kupi nekaj mlajšega ki bo dražje in bo ponujalo dosti manj. Za budget 4000 mislim da je to plovilo postimano tak da se lahko nanj zaneses usako sekundo in ti ne bo nerodno kamorkoli ga privezat :wink:
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

Re: Prvi čoln? na Krku

OdgovorNapisal/-a cibro » Sr Jan 02, 2019 22:44

Pa na Krku je ze:)
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5975
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Prvi čoln? na Krku

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Jan 03, 2019 09:12

Za hondo je servis 1000€+.. Sam jermen s šponerjem je 600+. :D

Roman 1 napisal/-a:Izgubiš pa na majhnem kabinarju premčno ležalno površino za sončenje.


Moj 5m kabinež ima za enega čist zadost prostora spredaj. Odvisno od zasnove.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Mornar pohorc
Kapitan
Prispevkov: 189
Pridružen: Če Nov 08, 2018 18:53

Re: Prvi čoln? na Krku

OdgovorNapisal/-a Mornar pohorc » Če Jan 03, 2019 11:09

Za zacetek in letni dopust, je ta coln kar odlicna izbira.
Jaz sem zacel z maistralom 9 in tomosom 4,5. Nato sem dobil kalup in sam izdelal klicka, na katerega sem obesil 40 k. Yamaho in s tem colnom, resda sam in za stavo, prisel iz Omisa na Vis in nazaj! Z druzino pa (3k) smo s tem colnom obredli kar veliko otokov, od kornatov, dugi otok, solta, brac...! Potem s fishermanom elan 15 CC in Yamaho 60, pa ze skoraj ni bilo otoka, da se nebi spustili nanj! Res je pa tudi, da takrat smo se bili mladi in nori!
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Prvi čoln? na Krku

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Če Jan 03, 2019 12:50

No evo. Sicer so tole ekstremne razdalje. Ampak 15ft je ocitno ze dovolj za kamorkoli na jadranu v lepem. Vse ostalo je potem sam se boljse. Ampak za zacetek smo vecina imeli maestral 8ali 9. Jaz sem mel vsaj yamaho 5 in ne tomos 4
Uporabniški avatar
SebastjanM
Admiral
Prispevkov: 639
Pridružen: Po Maj 22, 2017 15:16
Kraj: Celje

Re: Prvi čoln? na Krku

OdgovorNapisal/-a SebastjanM » Če Jan 03, 2019 14:52

https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... pri%201750

Še en primer več kot odličnega plovila za družino in začetek!

Pa če ti bi bila prikolica preširoka, menjam za mojo popolnoma obnovljeno, iščem točno tako kot je na tem Bayliner-ju.
Mornar pohorc
Kapitan
Prispevkov: 189
Pridružen: Če Nov 08, 2018 18:53

Re: Prvi čoln? na Krku

OdgovorNapisal/-a Mornar pohorc » Če Jan 03, 2019 16:28

Res je zanimivo, ko prebiras razne nasvete katere podajajo stari morjeplovci zacetnikom, ki bi si radi omislili svoj prvi coln za dopust. Prvic, velika je razlika med colnom za dopust in barko odnosno jadrnico za potepanja po jadranu. Vec kot dvajset let sem imel razne colne, male, velike z manj in mocnejsimi motorji in sem obredo skorej vse otoke tega jadrana. Sam pri teh zadevah so druge zakonitosti kot pri krizarjenih. Tukaj pac koristis zjutraj pa vecer, ko je morje mal bolj umirjeno, pa kaksen dan ko je bonaca, pa zalive v katerih si das duska z raznim smucanjem itd...! Pri krizarjenjem pa so seveda zoped druge zakonitosti, ki jih je treba upostevat, in mesat ti dve zadevi se mi zdi vcasih mal smesno! Se pa strinjam, da pa pri obeh moras imet doloceno spostovanje do narave-vremena, ce tukaj zamocis, si ga pa naj....!
No, potem sem vse te razne colnicke prodal in 15 l. potoval po svetu, sedaj sem si pa na jesen zivljenja omislil 10 m barko za duso na kateri mislim prezivet kar lep del svojega ostanka, kolikor mi bo pac nanenjeno, vendar se kljub bogatimi izkusnjami z gliserji pocutim cisti zelenc. Cisto vse je popolnoma drugacno!
standi79
Kapitan korvete
Prispevkov: 93
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 20:07

Re: Prvi čoln? na Krku

OdgovorNapisal/-a standi79 » Pe Jan 04, 2019 08:09

SebastjanM napisal/-a:https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID=274854&title=Bayliner%20Capri%201750

Še en primer več kot odličnega plovila za družino in začetek!

Pa če ti bi bila prikolica preširoka, menjam za mojo popolnoma obnovljeno, iščem točno tako kot je na tem Bayliner-ju.



Ta je res zanimiv oglas na hitro...
Kako pa je s temi motorji? Kaksna poraba?
Kaksno vzdrzevanje pogona zadaj ?
Žal mi to ni nič poznano. So notranji motorji boljši kot zunanji?

Pozna kdo prodajalca?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov