Mnenje glede plovila za do 10 oseb

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

PRISTAN
Desetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: So Jan 19, 2013 15:37
Kraj: Zreče/Ugljan

Mnenje glede plovila za do 10 oseb

OdgovorNapisal/-a PRISTAN » Če Jan 03, 2019 18:51

Pozdravljeni,

prejšnje plovilo sem prodal, sedaj pa iščem plovilo (bivalni cruiser, gliser s kabino), ki bi bilo registrirano za 10 oseb.
Dolžina plovila 8 - 9m.
Teh 10 oseb je mišljenih le za dnevna križarjenja, ne za spanje in od tega je 6 otrok starosti od 1 do 11 let.
Ima kdo kakšne izkušnje, katero plovilo je najbolj primerno?
Trenutno imam na vidiku RINKER 270 in Four winns 278 (vendar je vse to registrirano le za 8 oseb).
Hvala za nasvet. :D

Borut
Morje ni nič drugega, kot uživanje!
Chaparral
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

Re: Mnenje glede plovila za do 10 oseb

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Če Jan 03, 2019 19:57

Ali se boste ustrezno uredili s tem programom https://download.cnet.com/Quick-Zip/300 ... 65678.html, ali bo potrebno pogledati ~ 10 m
https://vodovod-rh.si/
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Mnenje glede plovila za do 10 oseb

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Jan 04, 2019 08:44

Za 10 oseb na plovilu rabiš precej močan motor, kajti masa je pri vsakem gliserju ključna!
Po mojem menju glej barke z dvema motorjema ali pa kakega večjega bow riderja, eventualno cuddy. Pocket cruiserji velikosti okrog 27 ft z enim motorjem so vsi podhranjeni in imajo težave že pri 4 odraslih osebah, ko je na barki še redna krama in polni rezervoarji.
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: Mnenje glede plovila za do 10 oseb

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » So Jan 05, 2019 12:13

Roberth1: Hahaha dobra, da zip-ajo v manjšo obliko :)

Ampak imate prav, na 8m deset ljudi je kot sardine v konzervi. Sej gre apak ljudje hitro postanejo živčni.

Nobeden ne želi preživet lepega sončnega dne v podpalubju. Tako da, moj nasvet, glejte barke ki imajo veliko površino za sončenje in malo kabino. Na dnevnih izletih nikoli nobeden ni v kabini. V kabino se gre samo prespat, ko si na dopustu. Na dnevnih izletih pa preživiš ves dan na blazini za sončenje, za mizo ob kozarcu, za roštiljem ali v morju.

Ena od bark 8m na kateri smo uživali na dnevnem izletu in nas je bilo na palubi neverjetnih 27 odraslih oseb je apreamare open. Z veliko sončno tendo je izredno lep čoln za dnevne izlete. Čoln je v celoti iz poliestra, čeprav izgleda lesen. Le tikovina je prava. Čoln ima kabino v podpalubju do katere se pride tako da se dvigne podnico. Kaina je lepa prostorna.

Glede na to, da so otroci na barki, ki radi tekajo okoli, se mi zdi čoln kar primeren.




Jaz sem sebi kupil Colombo 29, na katerega gre ravno tako deset ljudi in se lahko tudi uleže in sonči deset ljudi. Pet na premcu, kateri je ogromen in popolnoma raven. Štiri na blazinah zadaj in eden na klopci. Čoln ima lepo kabino. Zadosti veliko, da se lahko zmečka notri deset ljudi in preživijo nevihto na morju kot sardine v konzervi.

Kakor koli če se ženske ne bodo mogle ulešt in se sončit se ne bodo več vrnile na barko. Ker ženske hodijo na barko se sončit, da so lepe, ne hodijo lovit ribe. Tako da glejte da bo zadosti površine da se lahko vse ženske uležejo hkrati, ker bo slaba volja če ne bo prostorja za vse ženske (zakaj ona leži jaz pa ne morem). Potem so tu še otroci ki be se tudi radi ulegli zraven. Pa tam kjer vse ženske ležijo in se družijo hočemo bit zraven še moški, tako da kakor koli obrnete potrebujete barko ki ima ogrooomnoooo ležalno blazino.
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: Mnenje glede plovila za do 10 oseb

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » So Jan 05, 2019 14:45

Mogoče Sessa Marine S32
in dodatna blazina na premcu kot dodatna površina za sončenje

Slika
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov