Registracija in vpis motorja

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

loveJDM
Poddesetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: To Mar 05, 2019 23:29

Registracija in vpis motorja

OdgovorNapisal/-a loveJDM » Sr Maj 01, 2019 08:10

Kako je najlazje registrirat nov gumenjak,kateremu bi namontiral tomos 18ko?To že imam,kot novo resnično vrhunsko,je pa vpisana na drugo plovilo že :/

Se da sploh kaj približno rešit ali je treba še motor s papirji dobit?
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Registracija in vpis motorja

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Sr Maj 01, 2019 08:50

Če je T18 še vpisan na drugo plovilo, mora lastnik T18 iti na kapetanijo, kjer je registriran in motor izpisat.Tam dobiš izpisni list in dokumente motorja.Nato naredita kopoprodajno pogodbo, ki jo uveroviš in nato lahko registriraš motor na svoje ime.
mašinfirer
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Registracija in vpis motorja

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » To Sep 17, 2019 10:15

Namen imam registrirat 6.5m barko na Hrvaskem. Za vpis rabijo kot vemo: izpisni list, overjeno in prevedeno pogodbo, nek certifikat barke zaradi karakteristik.

Umetniki pa sedaj hocejo se potrdilo hrvaskega rezidenta, da bo prejemal mojo posto in dokument motorja.

Motor je 6 km letnik 2017 a prodajale zal nima nic pap. od njega. Hrvat tezi, da rabi nekaj zaradi skladnosti z EU.

Kaj kurac se grejo ti birokrati? Ce recimo nimas nikogar na Hrvaskem, da podpise prejem poste zate, ne MORES tam registrirat colna. Plus kje naj dobim zdaj papirje za motor?

Kaksna ideja, izkusnja?
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Registracija in vpis motorja

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Sep 17, 2019 11:47

1stofficer napisal/-a:Namen imam registrirat 6.5m barko na Hrvaskem. Za vpis rabijo kot vemo: izpisni list, overjeno in prevedeno pogodbo, nek certifikat barke zaradi karakteristik.

Umetniki pa sedaj hocejo se potrdilo hrvaskega rezidenta, da bo prejemal mojo posto in dokument motorja.

Motor je 6 km letnik 2017 a prodajale zal nima nic pap. od njega. Hrvat tezi, da rabi nekaj zaradi skladnosti z EU.

Kaj kurac se grejo ti birokrati? Ce recimo nimas nikogar na Hrvaskem, da podpise prejem poste zate, ne MORES tam registrirat colna. Plus kje naj dobim zdaj papirje za motor?

Kaksna ideja, izkusnja?

VAL :idea:
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Registracija in vpis motorja

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Okt 23, 2019 13:03

Ce bo kdo imel podoben problem, tu je resitev za naknadno pridobivanje izpisnega lista iz Nemcije.

Izpisni list sem koncno resil. Napisal sem email na nemski DSV (bootsscheine@dsv.org) kjer je barka bila vpisana, prilozil vse papirje vkljucno s pogodbo med prvim lastnikom, ki je barko tja vpisal, in mojim prodajalcem. Sicer imajo vec registrov, pred tem sem pisal na BSH (flaggenrecht@bsh.de) kjer so mi povedali, da je barka vpisana pri DSV.

Po nekaj dneh dobim odgovor s skenom izpisa in obvestilom, da original prihaja po posti.

Enaka izkusnja z nekimi papirji za prikolico - Nemci se znajo it. Zelo profi !!!

Nisem pa se resil s papirji za motor. Rabim nek papir, da je certificiran v EU, ce ze ne kopije racuna... mejli zastopnikom zaenkrat ne nucajo, bo treba koga obiskat al pa poklicat.
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: Registracija in vpis motorja

OdgovorNapisal/-a weta » Sr Okt 23, 2019 18:40

Z vsem spostovanjem, ampak birokracije je tudi z nekim namenom. Ti se kurciš, ker ne moreš vpisati motorja brez dokumentov, pa da moraš imeti nekoga za prejem pošte? A si malo retardiran al kaj, ker taka razmišljanja me razkurijo.
Registriraj v sloveniji, kjer si verjetno drzavljan in pol problemov bo čudežno izginilo. Kar se tice motorja, ko zrihtas vpis brez papirjev, napiši tu, da bodo posamezniki lahko komu pajsnili motor, avto, čoln in ga nato registrirali na svoje ime brez papirjev. Mogoče bo kpga zanimal tudi ta tvoj motor.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1680
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Registracija in vpis motorja

OdgovorNapisal/-a Paco » Sr Okt 23, 2019 19:24

pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5971
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Registracija in vpis motorja

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Okt 24, 2019 11:49

Ti lahko listino za pošiljanje papirjev nasloviš na kogarkoli in ta papir neseš in ti bodo registrirali. Problem bo samo kako pol te položnice dejansko dobit. Ni pa res da te mora nekdo pooblastit z lepe njihove ker ti pooblastiš nekoga za prejem pošte in tvoj pospis je važn, prejemnik ne rabi bit zravn.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Registracija in vpis motorja

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Okt 24, 2019 12:16

AEgir napisal/-a:Ti lahko listino za pošiljanje papirjev nasloviš na kogarkoli in ta papir neseš in ti bodo registrirali. Problem bo samo kako pol te položnice dejansko dobit. Ni pa res da te mora nekdo pooblastit z lepe njihove ker ti pooblastiš nekoga za prejem pošte in tvoj pospis je važn, prejemnik ne rabi bit zravn.


Nacelno bi lahko to naredil in ponaredil podpis na obrazcu a potem poste ne bos dobil plus si naredil prekrsek. Malo me cudi ta zahteva, saj smo vendar v EU. Vso ostalo posto iz CRO tudi dobivam na naslov v Slo brez tezav.

Sploh pa je tale pretirana birokracija pateticna. Sem ze nekaj casa na severu Evrope in vsega tega ni. Ja, pogodbe so overjajo ampak za nakup hise naprimer in ne za transakcije nekaj 10 keur. Colni niso niti registrirani, ocitno ni potrebe. Je pa vsekakor tudi kultura malo drugacna. Ocitno na balkanu tko pac mora bit. Konec koncev. Ce sem ukradel barko, je ta vendarle izsledljiva tudi brez prevedene, overjene pogodbe. Sledljivost zagotavljajo racuni in kupoprodajne pogodbe, kjer je naslov strank, podpis in stevilka predmeta pogodbe dovolj...
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5971
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Registracija in vpis motorja

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Okt 24, 2019 12:52

Nobenga prekrška ne delaš niti ne rabiš nobenega podpisa od nikogar. Samo svojega.

Od kod ti to da rabiš tuj podpis?
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Registracija in vpis motorja

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Okt 24, 2019 13:16

Ne vem ce govoriva o isti stvari.

Za registracijo plovila kapitanija v Silu (Krk) med drugim zahteva potrdilo hrvaskega residenta, da lahko posto zate posiljajo njemu. Obstaja obrazec, kamor ta oseba pac napise svoj naslov in ga podpise. To neses potem na urad. Pomeni, ce ti nimas nikogar, si v buli.

In kot pravim, butasta zahteva. Smo v EU, v cem je problem posiljat posto v sosednjo drzavo? Ne vem sicer ce to zahtevajo tut ostale kapetanije. Predvidevam da ne, saj ima velik Slovencev barke reg. na Hrvaskem pa stavim k****, da nimajo vsi poznancev, ki bi jim naredili to uslugo.

Smo na isti valovni?
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3286
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Registracija in vpis motorja

OdgovorNapisal/-a MareC » Če Okt 24, 2019 13:40

1stofficer napisal/-a:Ne vem ce govoriva o isti stvari.

Za registracijo plovila kapitanija v Silu (Krk) med drugim zahteva potrdilo hrvaskega residenta, da lahko posto zate posiljajo njemu. Obstaja obrazec, kamor ta oseba pac napise svoj naslov in ga podpise. To neses potem na urad. Pomeni, ce ti nimas nikogar, si v buli.

In kot pravim, butasta zahteva. Smo v EU, v cem je problem posiljat posto v sosednjo drzavo? Ne vem sicer ce to zahtevajo tut ostale kapetanije. Predvidevam da ne, saj ima velik Slovencev barke reg. na Hrvaskem pa stavim k****, da nimajo vsi poznancev, ki bi jim naredili to uslugo.

Smo na isti valovni?

itak hrčki unikatni v vsemu, nekatere kapetanije pošiljajo v SLO brez problema, eni klinci od nadutih kapetanov pa hočejo imeti pooblaščenca za prejemanje priporočene pošte in to ob registraciji plovila v CRO striktno zahtevajo
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5971
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Registracija in vpis motorja

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Okt 24, 2019 14:10

1stofficer napisal/-a:Ne vem ce govoriva o isti stvari.

Za registracijo plovila kapitanija v Silu (Krk) med drugim zahteva potrdilo hrvaskega residenta, da lahko posto zate posiljajo njemu. Obstaja obrazec, kamor ta oseba pac napise svoj naslov in ga podpise. To neses potem na urad. Pomeni, ce ti nimas nikogar, si v buli.

In kot pravim, butasta zahteva. Smo v EU, v cem je problem posiljat posto v sosednjo drzavo? Ne vem sicer ce to zahtevajo tut ostale kapetanije. Predvidevam da ne, saj ima velik Slovencev barke reg. na Hrvaskem pa stavim k****, da nimajo vsi poznancev, ki bi jim naredili to uslugo.

Smo na isti valovni?


Sva na isti valovni samo ti si malo v zmotnem prepričanju.

Gre za to, da TI pooblastiš hrvaškega rezidenta, da prejema pošto v TVOJEM imenu.

Gre torej za to, da TI overiš pooblastilo s SVOJIM podpisom in s tem dovoliš nekomu, da prejema tvojo pošto.

Ne vem kje si še videl, da bi recimo jaz sam sebe pooblastil, da dobivam tvojo pošto.

Zatorej ti potrebuješ samo podatke nekoga, njegov OIB, datum rojstva, prebivališče ipd, to v ta obrazec vpišeš in ga TI OVERIŠ torej TVOJ lastni podpis overiš.

S tem dokumentom pol registriraš čoln.

Kako boš pa pol ti te položnce dejansko dobil, je pa tvoj problem.

Jaz sem najprej razmišljal, da bi pošto pošiljal Kolindi Grabar Kitarović, ampak sem si pol premislil, ker se mi ne da zajebavat in mam preveč drugih tekočih reči. Če bi mi bilo dolgčas bi prav gotovo nanjo naslovil. :)
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov