Elan pasara 490

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Elan pasara 490

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » So Jun 01, 2019 14:55

Tele elanove so zmeraj od znotri slabse kot zunaj ker niso cinkane so pa pobarvane in to samo zunaj... tud sam sem si naredil novo in ko kupis akso pa priklop pa kabl pa luci pa barvo pa zelezo pa elektrode ali žico za varilni aprat pol si s ceno tam nekje kot sem napisal. Vsaj jaz sem bil.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Elan pasara 490

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » So Jun 01, 2019 18:14

Zato je najbolj kupit cinkano, da je mir.Če imaš namen barko obdržat in se mirno vozit po cestah, je to,to.Za tak čoln ni tako velik strošek nakupa rabljene ali nove.Ko se ti enkrat na cesti nekaj zgodi, se pa tolčeš po glavi, kaj nisem takrat zamenjal prikolico.
mašinfirer
Kiri
Naddesetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr Maj 29, 2019 14:55

Re: Elan pasara 490

OdgovorNapisal/-a Kiri » So Jun 01, 2019 23:17

Prikolico je res že malo rja načela, ampak se za to ne sekiram pretirano. Koristil bi jo za transport cca 2 km ter spust v vodo in nazaj. Barke ne bi vozil na dolge relacije. Seveda bi jo toliko porihtali, da ne bi ravno razpadla. Ima pa prikolica tablico pri priklopu, številko šasije pa tudi. Najbolj me je zanimala taka groba ocena stanja barke.
Pred nakupom česarkoli pa se itak moram pozanimati še, kako je z možnostjo komunalnega priveza. Očitno smo ga izgubili, ker barka nekaj let ni bila v vodi in nismo koristili priveza.

Zdaj pa še eno čisto začetniško vprašanje. Kaj vse potrebujem za to, da tako barko spravim v dobro formo? Zgornji del, ki je pokrit, je po mojem spominu potrebno samo očistiti. Poškodb ne bi smelo biti nobenih. Dno je treba pobrusiti na fino in pobarvati. Koliko približno potrebujem barve in kakšno/katero?
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Elan pasara 490

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Ne Jun 02, 2019 08:37

No, za tako kratke relacije, jo le mal poštimej, da bo vsaj njen izgled lepši.Če boš dajal gor antifouling, dno operi, obrusi dno z ne pregrobim šmirglom(80-100)nanesi dve roki prajmerja in dve roki antifoulinga.Kaj boš dajal gor ne vem, vem pa, da če ti bo barka stala celo poletje v vodi in bi rad imel dokaj cisto dno, vsaj brez školjk, ti nebi priporočal Hempla Vithe(mehki samopolirni)niti Hard.Imel sem oba in je vseeno če nimaš gor nič.Zelo veliko se nas odloča za Yuton, ki ga dobiš pri našem Polancu ali Bonaparteju, cena pa je več kot pol cene Hempla.Yuton je bolj oranžnobakrene barve, je trd in dolgotrajen.Pa saj bo še kdo kaj dodal, tako, da upam, daboš potegnil kaj iz nasvetov.
mašinfirer
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Elan pasara 490

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Ne Jun 02, 2019 10:07

Yotun in ne yuton
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Elan pasara 490

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Jun 02, 2019 11:01

Slika

Slika

Nas je več pol v elan obnova klubu :)
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Elan pasara 490

OdgovorNapisal/-a kocka » To Jun 04, 2019 08:44

Ko sem sam pripeljal prvi Elanov čoln domov in preiskusil prikolico s kladivom je kladivo kar notri ostalo. :? In potem sem pa težkih mukah dobil varilca, ker Kogovšek ni hotel slišat za popravilo, bi jo pa vzel v račun za 50eur. No potem smo ob pomoči prijatelja na šverc naredili novo za ceno materiala in en plato piva. :D .
Bi te pa opozoril na dediščino, če ni uradna na papirju, bo precej problemov in prevajanja. Ne plačuj nič dokler ni vse uradno. Po navadi je potem cela žlahta skregana ti pa brez denarja. :idea:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov