Kako daleč s čolnom do 5 m

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Kako daleč s čolnom do 5 m

OdgovorNapisal/-a jozko » Sr Jul 17, 2019 13:54

Relacija ni ravno kratka za dnevno kopanje, je pa ob res primernem vremenu možna :idea:

Če vzameš najkrašo pot pod paškim mostom, je to preko 40 nm v eno smer, kar je verjetno z opisanim čolnom vsaj cca. 5 ur plovbe na obe strani, saj povsod glisiranje ni mogoče :!:

Sam boš moral preračunati, če ti kapacitete goriva zadoščajo za takšno pot, saj na tej relaciji ni nobene črpalke, predvsem pa, če je posadka pripravljena na tako dolgo vožnjo :!:

Vsekakor je potebna dobra zaščita pred soncem in predhodna temeljita preučitev različnih vremenskih, vetrovnih, .... napovedi :!:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Kako daleč s čolnom do 5 m

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Jul 17, 2019 14:12

S tremi otroci in predvidevam ženo, je to še kar nevdržna opcija. Po mojem vsaj.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Stanley
Kapitan
Prispevkov: 153
Pridružen: Ne Jul 15, 2018 10:18

Re: Kako daleč s čolnom do 5 m

OdgovorNapisal/-a Stanley » Sr Jul 17, 2019 15:24

Hvala vsem za mnenja.. To mi veliko pomeni.. Seveda sem mislil "picit" pod Paskim mostom pa do Oliba.. Ampak ce je res 2h v eno stran to absolutno odpade.. Zarad otrok, nepredvidljivih razmer itd.. Za info. Od Zubovicev do mesta Pag smo potrebovali nekje 15 do 20 min zmernega plina..

Ze prej sem razmisljal coln dati dati ven v Metajni in ga spustiti notri v Simunih in gas naprej na Olib.. To mislim da je se najbolj varna varianta.. Kaj mislite? Avto in prikolo bi moral pustiti nekje v blizini rampe.. Kaksen nasvet?

V mislih imam celodnevno kopanje.. Jutro - vecer..
ennavtik
Kapitan
Prispevkov: 187
Pridružen: Sr Mar 14, 2018 20:37

Re: Kako daleč s čolnom do 5 m

OdgovorNapisal/-a ennavtik » Sr Jul 17, 2019 15:51

To ti je najboljša varijanta. Avto že pustiš nekje. Greš lepo na Olib, mogoče Silbo ki ni tako daleč, mogoče malo na Maun...
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Kako daleč s čolnom do 5 m

OdgovorNapisal/-a kocka » Sr Jul 17, 2019 19:09

Sam sem bil v Vlašičih in tam pod Mostom je že v skrajni plimi in oseki precej toka in vala, potem proti Viru imaš kar nekaj plitvin, ko je treba počasi, ker lahko v oseki z motorjem kam udariš, če ne poznaš in to brez kakšne burje. Bo res boljša iz zahodne strani Paga.
ennavtik
Kapitan
Prispevkov: 187
Pridružen: Sr Mar 14, 2018 20:37

Re: Kako daleč s čolnom do 5 m

OdgovorNapisal/-a ennavtik » Sr Jul 17, 2019 19:32

Kje so plitvine proti Viru ce gres iz Vlasicev? Tam sem sel ze velikokrat in se nimas cesa bat. Pazit je treba samo ce gres pod virskim mostom, kjer je cca 100m razdalje kjer moras res pazit, ampak tudi se da brez problema ce pazis...
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Kako daleč s čolnom do 5 m

OdgovorNapisal/-a Paco » Sr Jul 17, 2019 20:56

Virskega mosta se ogibaj če ne poznaš terena !

Kdor trdi da je ploven ima ali zelo majhno barko (ter zelo ve kdaj zaviti levo/desno da se ogneš naslednji skali), - posebej če malo valovi jih ne vidš dobro !! ali pa..

Najhitrejši način za hitro skrajšat dopust je odločitev za tam skozi ker je krajše...nekam.. Veliko bi moralo povedati že to da vsi 3 je ki jih osebno poznam v Rent a boatu tukaj od mosta do Novalje vsi prepovedujejo plovbo pod Virskim mostom.

Nasvet lahko upoštevaš ali pa ne.

Tole je bolj mišljeno kot opozorilo tistim, ki niste veliko v tem akvatoriju.

Navedbe globin ( na mapah) že dolgo tu ne drže več in časi ko so poglabljali in urejevali plovnost izpod tega mostu so tudi že davno za nami.

Paco
pojdi se z bikom bost!
ennavtik
Kapitan
Prispevkov: 187
Pridružen: Sr Mar 14, 2018 20:37

Re: Kako daleč s čolnom do 5 m

OdgovorNapisal/-a ennavtik » Sr Jul 17, 2019 21:25

No no, ne straši preveč. Jaz sem šel letos že trikrat spodaj, čoln 5,5m. Za prvič je res ja, treba precej pazit...Drugače pa redno hodijo tam spodaj, tudi večji čolni, se lahko priključiš nekomu zadaj mogoče za prvič...
Nekje na forumu je lepo opisano kako it tam spodaj. Če greš iz Paga proti Privlaki se držiš cca 5m levo od tistih betonskih blokov, potem naprej greš proti mostu, jaz grem med tretjim in četrtim stebrom iz desne, tam je voda že globoka 3-4m in lahko že glisiraš...
Uporabniški avatar
Stanley
Kapitan
Prispevkov: 153
Pridružen: Ne Jul 15, 2018 10:18

Re: Kako daleč s čolnom do 5 m

OdgovorNapisal/-a Stanley » Sr Jul 17, 2019 21:41

A je to normalno? :) pa te bratje hrvatje so sli res u k***c..

Slika

Spust in dvig po drci za malo frcafelo.. Ni dvigalo.. Ampak samo uporaba rampe.. Marina Simuni..
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Kako daleč s čolnom do 5 m

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Jul 17, 2019 22:18

Ante je prehlajen malo v glavo.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2309
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

Re: Kako daleč s čolnom do 5 m

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » Če Jul 18, 2019 08:32

Daj ga notri v Novalji z dvigalom. Je ceneje kot rampa v Šimunih, pa še prikolico lahko tam zastonj pustiš. Avto pa zapelji v garažo v Plodine. Če se odločiš, da nekaj dni pustiš čoln na tej strani Paga, pa ti lahko odstopim bojo.
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2309
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

Re: Kako daleč s čolnom do 5 m

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » Če Jul 18, 2019 08:35

Stanley napisal/-a:A je to normalno? :) pa te bratje hrvatje so sli res u k***c..

Slika

Spust in dvig po drci za malo frcafelo.. Ni dvigalo.. Ampak samo uporaba rampe.. Marina Simuni..


Bi rekel, da je šlo za nesporazum in je to cena dvigala.... Drugače pa vprašaj v kampu za uporabo rampe.
Uporabniški avatar
Stanley
Kapitan
Prispevkov: 153
Pridružen: Ne Jul 15, 2018 10:18

Re: Kako daleč s čolnom do 5 m

OdgovorNapisal/-a Stanley » Če Jul 18, 2019 09:30

tomaz_slo napisal/-a:Daj ga notri v Novalji z dvigalom. Je ceneje kot rampa v Šimunih, pa še prikolico lahko tam zastonj pustiš. Avto pa zapelji v garažo v Plodine. Če se odločiš, da nekaj dni pustiš čoln na tej strani Paga, pa ti lahko odstopim bojo.


To je kar dobra ideja.. Kje pa je tam dvigalo? Tam pri hotelu pri pumpi mogoce? Kdo pa s tem upravlja? Koliko od oka je spust?

Za bojo pa tudi zanimivo in interesantno, vsaj za 2 dni.. Da ne vlecem ven, pa drug dan spet notri.. Kje pa imas bojo? Ob glavni rivi? Lahko mi pustis stevilko na zs da se slisiva, kdaj bi ti najbolj odgovarjalo, ter ceno najema:)

.. A je v Simunih se kaksna rampa razen v kampu in marini? Nekdo mi je pred casom rekel da je tam pod cesto takoj na ovinku se ena.. V Simunih.. Da pa placas par 10kn tam v bliznji hisi katera odklene verigo.. Je to se aktualno?
Dimen
Viceadmiral
Prispevkov: 391
Pridružen: Sr Dec 29, 2010 11:57

Re: Kako daleč s čolnom do 5 m

OdgovorNapisal/-a Dimen » Če Jul 18, 2019 10:38

Đabe rampo imaš v Jakišnici: https://goo.gl/maps/5pM7icmeype93B7L8
Dovolj široka, prikolco lahk pustiš zraven, avto pa pred štacuno. Potem jo pa direkt pičiš na Olib. Mi smo rabili cca 40min na potovalki - 19 kn.

Kar se mosta na Vir tiče sploh ni panike. Letoval dve leti na otoku in smo dnevno pluli mod postom.
Morš pa prečkat direkt na sredini oz. pogledaš kje ostali plujejo.
ennavtik
Kapitan
Prispevkov: 187
Pridružen: Sr Mar 14, 2018 20:37

Re: Kako daleč s čolnom do 5 m

OdgovorNapisal/-a ennavtik » Če Jul 18, 2019 11:15

Dimen, saj ni problem direkt pod mostom, problem je lahko pri tistih betonskih kockah

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov