Arba poldeplasman mnenje?

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

standi79
Kapitan korvete
Prispevkov: 93
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 20:07

Re: Arba poldeplasman mnenje?

OdgovorNapisal/-a standi79 » Ne Avg 25, 2019 10:20

Ja ampak mi bi uporabljali za dnevne izlete, za ribolov, kopanje... imam moznost veza blizu app na morju na Krku.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5961
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Arba poldeplasman mnenje?

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Avg 25, 2019 10:42

Nihče ti ne more povedat kaj bo tebi odgovarjalo. Jaz sem zamenjal 7 čolnov, da sem zdaj prišel do 6m gliserja kjer smo se nekako našli. Trije, 2 odrasla in en otrok. :)

Za dnevne izlete je dobro, da je čoln hiter v smislu potovalke 20 ali več vozlov. Dan gre hitro okol in če se pol dneva vlačiš v eno smer pol dostkrat zmanjka časa.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Arba poldeplasman mnenje?

OdgovorNapisal/-a kocka » Ne Avg 25, 2019 17:28

Kokpit ni velik in za 5oseb bo majhen, kabina pa komaj za dva, opreme je res veliko vendar ta ni tako pomembna kot prostor, če so v posadki ženske, ki se rade iztegnjeno sončijo se nimajo kje, pa tudi tebi bo pasalo iztegnit noge. Nerad ti zbijam voljo ampak tole je za 5 oseb max urco v eno smer dnevnega izleta, čoln je lepo ohranje in vzdrževan 10k eur pa spet ni malo denarja.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5106
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Arba poldeplasman mnenje?

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Ne Avg 25, 2019 17:55

Zakaj pa ne razmišljaš o gumenjaku, ki bi bil veliko primernejši za dnevne izlete in tudi s petimi osebami še vedno zelo hiter in ugoden glede stroška!??
standi79
Kapitan korvete
Prispevkov: 93
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 20:07

Re: Arba poldeplasman mnenje?

OdgovorNapisal/-a standi79 » Ne Avg 25, 2019 20:20

Nikola T. napisal/-a:Zakaj pa ne razmišljaš o gumenjaku, ki bi bil veliko primernejši za dnevne izlete in tudi s petimi osebami še vedno zelo hiter in ugoden glede stroška!??


gumenjak se mi zdi, da nima toliko prostora... pa problem je spet vzdrževanje gum ali ne?

no zanimiva je tudi tale... pozna kdo?

https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 09900.-EUR
m1ha
Kontraadmiral
Prispevkov: 315
Pridružen: Pe Nov 18, 2011 12:40
Kraj: Postojna

Re: Arba poldeplasman mnenje?

OdgovorNapisal/-a m1ha » Ne Avg 25, 2019 20:48

standi79 napisal/-a:
Nikola T. napisal/-a:Zakaj pa ne razmišljaš o gumenjaku, ki bi bil veliko primernejši za dnevne izlete in tudi s petimi osebami še vedno zelo hiter in ugoden glede stroška!??


gumenjak se mi zdi, da nima toliko prostora... pa problem je spet vzdrževanje gum ali ne?

no zanimiva je tudi tale... pozna kdo?

https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 09900.-EUR

Na normalnemu 5,5m gumenjaku bo bistvenk več prostora kot na tem. Tukaj ti za dnevne izlete neuporabna kabina vzame pol čolna.
Kakšno vzdrževanje gum?
Reskiraj par 100€ rentaj par plovil in se odloči. To definitivno ni čoln za 5 ljudi za dnevne izlete.
Kje na krku si?
Lp Miha
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Arba poldeplasman mnenje?

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Ne Avg 25, 2019 20:53

Za 10k€ se dobi že spodoben fisherman ki ne bo zmočil potnikov ob prvem malem maestralu. Motor 60-100ps. In vetrobrana imajo nekateri kar nekaj. Predalov in prostora sigurno največ od vseh ostalih. In ko plačaš 6m priveza lahko tudi uporabljaš vsaj 5m čolna kar je tudi največ od vseh ostalih. Tudi večina ima trup oblikovan kot se spodobi.
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2527
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Arba poldeplasman mnenje?

OdgovorNapisal/-a motorni » Ne Avg 25, 2019 22:22

Še naše izkušnje, ata, mama in trije otroci. Najprej smo imeli fisherman 5m in 70 konjev motor. Pa doma sešito bivalno cerado. Za kakšna 2 dni potepa je bilo še sprejemljivo. Potem so otroci malo zrasli, pa je čoln postal premajhen, naslednji je bil fisherman 6m in 115 konjev motor, spet z doma sešito bivalno cerado iz tyvek folije. Poletna do 5 dnevna potepanja so bila odlično doživetje. Prednosti? z dobro prikolico ga daš v vodo na vsaki drči, na morje greš, kadar imaš čas in denar. Slabosti? Glede na gostoto črpalk moraš imeti s seboj dovolj goriva, na tem zadnjem 140l za pot okoli Cresa. Poraba prvi 1l na miljo, drugi 1,5l na miljo, oba 2T.
Zakaj fisherman? pri določeni dolžini imaš največ prostora.
Slika
Slika
Potem smo prodali tudi tega in sedaj jadramo.
__________________
lp
motorni
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Arba poldeplasman mnenje?

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Po Avg 26, 2019 12:41

AEgir napisal/-a:Se strinjam s povedanim. Moj sosed na privezu ima arbo 500 in pravi da je premajhna. Bi se kar strinjal. Je pa lepa, meni precej lepša kot klasične pasare.

V živo je čoln majhen in niti prbližn za 5 odraslih na udobno.


Na arbi od tvojega soseda je večkrat več več kot 5 oseb.... Pa vsi razen ozrok so čez 100kil....zato mu je premajhen
Meni se zdi, da ima za svojo dolžino zelo veliko prostora in bi jo imel rajši kot katerokoli open varjanto.... Kabina je odličen shrabni prostor za kramo in ribiške palice,da vsak dan ne tovoriš v apartma, na njej pa se da todi sedet
Boš pa moral ob takem čonu iskat zalive, kjer se bo vsaj del posadke izkrcal na obalo, ker 5 vas pa ne bo ležalo na takem čolnu.,....pa tudi na nobenem drugem 5metrskem ne....
Cene pa ne bom komentiral, ker ne poznam rszmer na trgu.... Aegirov sosed jo je kupil, ker je z njo dobil največ v tem rangu in mu je bi ravnk tako prvi čoln, morda ti lahko posljem njegov tel. (ga mlram vprašat), pa dobiš informacijo od uporabnika....ne pa od nas, ki to gledamo le od daleč
mirno morje
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Arba poldeplasman mnenje?

OdgovorNapisal/-a kocka » Po Avg 26, 2019 13:39

Ta drugi ima kar nekaj večji kokpit za sedet in mlajši je, res pa je, da ti evergreeni držijo ceno. Če pa ti hitrost ni pomembna mogoče razmisli v smeri kakega večjega kabinca 7m z uničenim notranjim motorjem in potem ga zabrišeš ven in zadaj " rezervni" 4T okoli 30KM. Takega dobiš za 3-4000 in imaš prostora dovolj za nižjo ceno.

Imaš pa na mornarju 8m pasaro z dieslom.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5961
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Arba poldeplasman mnenje?

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Avg 26, 2019 13:55

Dve arbi 500 sta v istem zalivu in lani sem bil od ene sosed letos sem pa od druge. Kako veš o kateri govorim?

Drugače se strinjam s tabo v poanti. Kabina je super stvar in za 2-3 je Arba verjetno odlična ampak za 5 pa hm hm. Če se zelo dobro razumejo mogoče. :)
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Arba poldeplasman mnenje?

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Po Avg 26, 2019 15:08

Nisem vdel, da sta dve... eno ima moj sosed iz Nm vezano v Stinjici....
mirno morje
gs nautica
Kontraadmiral
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr Mar 04, 2009 18:51
Kraj: GROSUPLJE-KRK

Re: Arba poldeplasman mnenje?

OdgovorNapisal/-a gs nautica » Po Avg 26, 2019 15:33

Marcel_Mastnak napisal/-a:Za 10k€ se dobi že spodoben fisherman ki ne bo zmočil potnikov ob prvem malem maestralu. Motor 60-100ps. In vetrobrana imajo nekateri kar nekaj. Predalov in prostora sigurno največ od vseh ostalih. In ko plačaš 6m priveza lahko tudi uporabljaš vsaj 5m čolna kar je tudi največ od vseh ostalih. Tudi večina ima trup oblikovan kot se spodobi.


Nazalost sem bil veliko veckrat moker na 5.5 fishermanu znamke Ranieri, kot pa na gumenjaku Sacs 5metrov.

Nisem zagovornim gumenjakov, niti plastike. Imeli 4 plastike in 4 gumenjake.
Mirno morje.
KANCLER
Poročnik fregate
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr Nov 29, 2017 20:47
Kraj: Spodnji Duplek

Re: Arba poldeplasman mnenje?

OdgovorNapisal/-a KANCLER » Po Avg 26, 2019 16:13

Res je v Stinici sta 2 Arbi.. ena od teh 2 je od mojega strica iz Maribora.. on ima gor Hondo 40. Kupil je nov komplet in je po cca 10 letih še vedno zelo zadovoljen, brez enega samega problema..

Lp
Uporabniški avatar
Ljubitelj_morja
Štabni praporščak
Prispevkov: 38
Pridružen: Po Maj 15, 2017 09:26

Re: Arba poldeplasman mnenje?

OdgovorNapisal/-a Ljubitelj_morja » Po Avg 26, 2019 18:16

Pozdravljeni.
Podobna varianta plovila je tudi Raiden 620 Family.
https://www.burzanautike.com/hr/raiden_ ... ily/877/51
Ga je že kdo izmed vas videl v živo?

Pozdrav, Dejan

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov