Garancija za izvenkrmni motor Honda

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: Garancija za izvenkrmni motor Honda

OdgovorNapisal/-a weta » So Feb 15, 2020 21:21

Glede same evropske garancije se posipam s pepelom. Sem sel prebrat nekaj v zvezi tega. To v bistvu sploh ni garancija ampak moznost uveljavljanja stvarne napake. Torej ima tesla prav ali pa deloma prav na tem podrocju odvisno od posameznega trgovca. Tu se tesli opravicujem, ker nisem sel prej preverit, kaj evropska garancija je in da to ni to, za kar se pod to besedo oglašuje. Zmotila in zavedla me je beseda garancija, kar pa ima na domacem trgu drug pomen.
Garancijo pa za kupljene izdelke v drugih drzavah pa se doma lahko uveljavlja le, ce ima prodajalec sklenjene dodatne pogodbe in nudi te ugodnosti.
Znotraj drzave pa lahko garancijo uveljavljaš na katerem koli servisu, tudi ce ti ni prodal zadeve.

Kar se tiče šourumov pa ostajam pri svojem.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Garancija za izvenkrmni motor Honda

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Feb 15, 2020 21:47

Jaz hodim k zobarju v zagreb. Na ta račun si lahko privoščim čoln. :mrgreen:
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1162
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Garancija za izvenkrmni motor Honda

OdgovorNapisal/-a igorb » So Feb 15, 2020 22:04

moja izkusnja je taka
avto kupljen v nemciji pri uradnem prodajalcu,uveljavil garancijo v sloveniji,najprej slovenski uradni servis noce priznati,na koncu mail v nemcijo nemci malo preseneceni zaradi tega,na koncu posljejo navodila kako mora ravnati slovenski servis,vse ugodno reseno.
bernikmi
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 48
Pridružen: Po Avg 05, 2019 08:02

Re: Garancija za izvenkrmni motor Honda

OdgovorNapisal/-a bernikmi » Ne Feb 16, 2020 08:42

weta napisal/-a:Glede same evropske garancije se posipam s pepelom. Sem sel prebrat nekaj v zvezi tega. To v bistvu sploh ni garancija ampak moznost uveljavljanja stvarne napake. Torej ima tesla prav ali pa deloma prav na tem podrocju odvisno od posameznega trgovca. Tu se tesli opravicujem, ker nisem sel prej preverit, kaj evropska garancija je in da to ni to, za kar se pod to besedo oglašuje. Zmotila in zavedla me je beseda garancija, kar pa ima na domacem trgu drug pomen.
Garancijo pa za kupljene izdelke v drugih drzavah pa se doma lahko uveljavlja le, ce ima prodajalec sklenjene dodatne pogodbe in nudi te ugodnosti.
Znotraj drzave pa lahko garancijo uveljavljaš na katerem koli servisu, tudi ce ti ni prodal zadeve.

Kar se tiče šourumov pa ostajam pri svojem.



Noja moja izkusnja s Suunto uro kupljeno v AT in uveljavljsnjem EU garancije pri nas je pozitivna. Nobenih komplikacij.
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2527
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Garancija za izvenkrmni motor Honda

OdgovorNapisal/-a motorni » Ne Feb 16, 2020 09:39

Moja izkušnja je pa taka, avto kupljen v Sloveniji, nov, pri pooblaščenem prodajalcu, čez nekaj časa se odvije vijak nosilca drsnih vrat in zato poči okrasna plastika, tam kjer pridejo vrata do nosilca. Tisti vijak dobro privijem in pridem do prodajalca, ta pa pravi da garancijske zahtevke rešuje samo generalni uvoznik.
Toliko o tem, da za garancijo poskrbi prodajalec.
__________________
lp
motorni
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Garancija za izvenkrmni motor Honda

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Feb 16, 2020 09:56

Precej raznolike izkušnje s tem navajate...

Jaz iz svojih izkušenj sploh ne morem potegniti nobenega splošnega zaključka - in autoritativno izjavljam, da - na osnovi teh izkušenj - o tem sploh nimam mnenja.

To ne pomeni, da nimam takih izkušenj - nasprotno. Mojih izkušenj z uveljavljanjem garancij je bilo veliko, a ni šlo za moje reči (za te ne pomnim, če sem sploh kdaj moral uveljavljati garancijo) ampak za reči, pri katerih sem nudil podporo ali delal 'troubleshooting' (ali oboje - itd.). Naštevanje primerov, kaj se je kdaj zgodilo, presega obseg te teme, moj sklep pa je, da je (tudi) to področje človeških odnosov pač kaotično.

Tudi to, kaj menim z izrazom 'kaotično', presega obseg te teme. Takih področij - poleg tega z garanijami - poznam še veliko in sem se pač naučil ne le živeti s tem, ampak precejšen del življenja tudi živeti od tega.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Garancija za izvenkrmni motor Honda

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » To Feb 18, 2020 00:10

Jaz sem imel pooblasceni servis za prikolice.
Delo, material je VEDNO pokril proizvajalec. Pa sem dobil prikole iz hrvaske, srbije, madzarske in iz ukraine. Najvec pa itaq iz avstrije in nemcije ker tam so jih najvec prodali po evropi.
Res pa je, da so bile cene vnaprej dolocene z proizvajalcem in dela normirana.
Torej jaz sem bil vesel vsakega, ki je prisel.

Izkusnja z avtomobilom. Kupljen v Slo, na servis garancija pa sem peljal na Rijeko. Brezplacno so se oprali in posesali avto.
Vse kar sem placal je bila kava iz avtomata, ker so mi za tisti dan dali nadomestno vozilo.
Brusilke Mirka popravljam pod Garancijo v Lj. ceprav sem prve kupil v tujini... Tudi vprasal ni kje so kupljene. Pogledal serijsko in popravil.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
bernikmi
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 48
Pridružen: Po Avg 05, 2019 08:02

Re: Garancija za izvenkrmni motor Honda

OdgovorNapisal/-a bernikmi » To Feb 18, 2020 07:04

mamaMicka napisal/-a:Jaz sem imel pooblasceni servis za prikolice.
Delo, material je VEDNO pokril proizvajalec. Pa sem dobil prikole iz hrvaske, srbije, madzarske in iz ukraine. Najvec pa itaq iz avstrije in nemcije ker tam so jih najvec prodali po evropi.
Res pa je, da so bile cene vnaprej dolocene z proizvajalcem in dela normirana.
Torej jaz sem bil vesel vsakega, ki je prisel.

Izkusnja z avtomobilom. Kupljen v Slo, na servis garancija pa sem peljal na Rijeko. Brezplacno so se oprali in posesali avto.
Vse kar sem placal je bila kava iz avtomata, ker so mi za tisti dan dali nadomestno vozilo.
Brusilke Mirka popravljam pod Garancijo v Lj. ceprav sem prve kupil v tujini... Tudi vprasal ni kje so kupljene. Pogledal serijsko in popravil.


Točno to je to o čem govorim EU garancija !
Seveda je pa vse odvisno od serviserja in samega pristopa. Kot kaže se najdejo tudi ‘komplikatorji’
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Garancija za izvenkrmni motor Honda

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » To Feb 18, 2020 12:23

Ni nujno.
Doloceni proizvajalci imajo svoja pravila. Predvsem manjsi, ki nimajo servisne verige in se takorekoc za vsak primer posebej dogovarjas za popravilo.
Na sreco teh ni veliko jim je pa skupno, da gre tudi sicer za slabe proizvajalce.
Kot je NT napisal, da servisira zastonj. Ce proizvajalec ne more pokriti stroska dela popravila pod garancijo je bolje da ne obstaja.

Torej tudi jaz sem zacel, da sem za vsako prikolico posebej najprej poslal slike, opis okvare, stevilko sasije, da so odobrili popravilo in seveda normirali popravilo. Ampak nisem delal zastonj, delo je bilo placano pa pika. Stranke ne zanima postopek in v interesu tako proizvajalca, kot sveda kupca je, da se nepravilnosti popravijo cimprej.

Predvidevam, da je NTjeva situacija taksna, da proizvajalec sploh nima pooblascenega serviserja v Sloveniji. NT pa nastopa projektno bolj, kot ne za svoje stranke in ima sicer slab dogovor pod katerimi pogoji mu pustijo popraviti pod garancijo. Torej dela uslugo predvsem svojim strankam in posledicno svojemu poslu.

Ne vem. Samo ugibam. Nocem prejudicirat... ce bo zelel bo sam povedal.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: Garancija za izvenkrmni motor Honda

OdgovorNapisal/-a weta » To Feb 18, 2020 20:12

https://skandal24.si/ljudje/pooblasceni ... em-pomaga/

jaz sem nekaj bral tu. tu je tisto, kar sem v prejšnjih posth pisal. tisti, ki je član ZPS pa si lahko tam prebere, ker je sicer plačljivo.
očitno je tudi na tem področju, tako kot povsod, polno drobnega tiska in možnosti za nateg. Pred nakupom pa je očitno potrebno zadeve podrobno preučiti, ker so različne od proizvajalca do proizvajalca ali pa prodajalca.
Uporabniški avatar
PogachnyK
Admiral
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 11:09

Re: Garancija za izvenkrmni motor Honda

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » Sr Feb 19, 2020 08:57

Seveda, je v veliki meri odvisna tudi dobra volja serviserja/prodajalca.

Za uveljavljanje garancije priznam, da vedno pošljem ženo, njej vse odobrijo...

Sicer pa če greš brati navodila, za uporabo mobilnega telefona, ugotoviš, da ga ne smeš uporabljati izven zaprtih prostorov :)
Hvala na razumevanju
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Garancija za izvenkrmni motor Honda

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Feb 19, 2020 09:09

Dobro je če kakšen pravnik napiše mail pa mal zateži med vrsticami pol hitr vse vela povsod.

Ta folklora z računom je pri nas tudi mal smešna, garancija ne vela brez računa hkrati zakon pravi da ne rabiš računa.. Jaz računa nikoli ne vzamem, ker ne znam vklopiti razuma in posledično ga nikoli nimam. :)
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov