Garancija za izvenkrmni motor Honda

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro

bernikmi
Višji štabni vodnik

Re: Garancija za izvenkrmni motor Honda

OdgovorNapisal/-a bernikmi » Ne Feb 09, 2020 19:08

Sem naročil iz Nemčije. 665€ s poštnino vred, sicer v Avstrijo ker v SLO ne pošiljajo samo vseeno, sem poslal h kolegu.
Toliko o maržah naših trgovcev in predvsem uvoznika :-)
Mimogrede, PPC cena v Nemčiji je enaka kot v SLO, samo da imajo pri njih trenutno 33% akcijo na 2.3 modele. Uvoznik za Slovenijo oz Hrvati (ki so to po novem) pa o tem nič ne vedo :-)
Če koga zanima https://www.echolotzentrum.de/shop/hond ... bordmotor/
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a MareC » Ne Feb 09, 2020 19:15

bernikmi napisal/-a:Sem naročil iz Nemčije. 665€ s poštnino vred, sicer v Avstrijo ker v SLO ne pošiljajo samo vseeno, sem poslal h kolegu.
Toliko o maržah naših trgovcev in predvsem uvoznika :-)
Mimogrede, PPC cena v Nemčiji je enaka kot v SLO, samo da imajo pri njih trenutno 33% akcijo na 2.3 modele. Uvoznik za Slovenijo oz Hrvati (ki so to po novem) pa o tem nič ne vedo :-)
Če koga zanima https://www.echolotzentrum.de/shop/hond ... bordmotor/

to je ok
kaj pa garancija?
sem bil pri Vrtinc-u :mrgreen:
no, da slišimo vsi skupaj glede na to, da si najprej vprašal kako je z garancijo?? :lol:
bernikmi
Višji štabni vodnik

OdgovorNapisal/-a bernikmi » Ne Feb 09, 2020 19:29

Garancija je EU, ki velja 3 leta po celotni EU. Motor ob nakupu honda.de registrira v bazo, ki velja povsod v EU. Prav tako je zraven račun in potrjena EU garancija.
Mislim da Hrvati oz uradni serviserji v SLO nimajo kej srati.

Tole je pa odgovor Vrtinca. Mi je pa tudi sam svetoval da kupim v Nemčiji, ker sami ne dobijo takšne cene od uvoznika.

Dobili smo sledeča navodila s strani trenutnega Honda Marine zastopnika za Slovenijo in Hrvaško:
1. Prodajalec naj pisno dokaže, da je uradni prodajalec - Pošlje naj skenirano potrdilo, ki ga je dobil od Honda Marine v Nemčiji
2. Prodajalec naj podpiše in žigosa garancijsko knjižico, ki je priložena ob motorju.
Tudi jaz ne vidim vzroka, da garancija nebi veljala po celi Evropi.
Nazadnje spremenil bernikmi, dne Ne Feb 09, 2020 19:35, skupaj popravljeno 3 krat.
bernikmi
Višji štabni vodnik

OdgovorNapisal/-a bernikmi » Ne Feb 09, 2020 19:35

Noja kamorkoli bo pač treba, upam pa da ne. Večina mi je tudi rekla da so ti motorji trpežni, da laufajo 10 let. Čeprav nikoli ne veš. Saj ga bo tako ali tako 1x na leto peljal Vrtincu na servis.
Kot sem že rekel, glede na to da smo v EU, in če ima izdelek mednarodno garancijo NIKOLI nebi smelo biti problem uveljavljanja le te izven države, kjer je bil izdelek kupljen.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral

OdgovorNapisal/-a MareC » Ne Feb 09, 2020 19:35

bernikmi napisal/-a:Garancija je EU, ki velja 3 leta po celotni EU. Motor ob nakupu honda.de registrira v bazo, ki velja povsod v EU. Prav tako je zraven račun in potrjena EU garancija.
Mislim da Hrvati oz uradni serviserji v SLO nimajo kej srati, če pa bodo jih pa prijavim tržni inšpekciji :-)

Tole je pa odgovor Vrtinca. Mi je pa tudi sam svetoval da kupim v Nemčiji, ker sami ne dobijo takšne cene od uvoznika.

Dobili smo sledeča navodila s strani trenutnega Honda Marine zastopnika za Slovenijo in Hrvaško:
1. Prodajalec naj pisno dokaže, da je uradni prodajalec - Pošlje naj skenirano potrdilo, ki ga je dobil od Honda Marine v Nemčiji
2. Prodajalec naj podpiše in žigosa garancijsko knjižico, ki je priložena ob motorju.
Tudi jaz ne vidim vzroka, da garancija nebi veljala po celi Evropi.

in kako je s tema dvema točkama?
bo šlo?
#samvprasam
bernikmi
Višji štabni vodnik

OdgovorNapisal/-a bernikmi » Ne Feb 09, 2020 19:38

Prva ne, je pa na honda.de zavedeno da je prodajalec uradni prodajalec za Honda marine. Tudi Nemški uvoznik za Hondo mi je napisal da to ni potrebno. Ne vem zakaj bi potem Hrvati to zahtevali. Kot kaže smo ne glede na vse skupaj še vedno Balkanci :-)
Poštemplana garancijska knjižica in vpis v uradno honda bazo pa izvede Nemški uvoznik

Glede na moje izkušnje, ni 2x za reči da so motorji za Nemški trg narejeno boljše kot za Balkan. Podobno izkušnjo imam recimo z Bosch pralnimi in sušilnimi stroji, kjer je za Balkanski trg made in Turkey za Nemški trg pa made in Germany.
Težko me bo kdo prepričal da ni razlike v kakovosti :-)
Nazadnje spremenil bernikmi, dne Ne Feb 09, 2020 19:41, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral

OdgovorNapisal/-a MareC » Ne Feb 09, 2020 19:41

bernikmi napisal/-a:Prva ne, je pa na honda.de zavedeno da je prodajalec uradni prodajalec za Honda marine. Tudi Nemški uvoznik za Hondo mi je napisal da to ni potrebno. Ne vem zakaj bi potem Hrvati to zahtevali. Kot kaže smo ne glede na vse skupaj še vedno Balkanci :-)
Poštemplana garancijska knjižica in vpis v uradno honda bazo pa izvede Nemški uvoznik

Slika
bernikmi
Višji štabni vodnik

OdgovorNapisal/-a bernikmi » Ne Feb 09, 2020 19:42

Saj če bi šlo za par evrov razlike se ne bi dajal, ker je pa razlika v ceni konkretna pa ne rečem ...
Vprašanje je tu kdo pobere razliko - Hrvati ?
Vrtinc
Kapitan korvete
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Vrtinc » Sr Feb 12, 2020 07:35

bernikmi napisal/-a:Saj če bi šlo za par evrov razlike se ne bi dajal, ker je pa razlika v ceni konkretna pa ne rečem ...
Vprašanje je tu kdo pobere razliko - Hrvati ?

Nima smisla zdaj blatit Hrvatov (Fred Bobek), če imajo v Nemčiji res akcijsko ceno za BF2,3. Nemčija je drug trg in garantirano ni samo Slovenija izjema. Cene ostalih motorjev sem preveril in so zelo podobne, v veliko primerih višje od trenutnega veljavnega Adriatic cenika.
Poleg tega na uradni Honda.de strani nisem našel nobene objave v zvezi z "akcijsko" ponudbo ampak samo ceno 969€.
Zato je Hrvaški zastopnik želel, da se pisno dokaže kdo stoji za prodanim izdelkom in je garancijska knjižica žigosana in podpisana. Če slučajno motor pride v kakršnokoli okvaro, da se ve s čigavega žepa se krijejo stroški. Ne da se potem ugotovi, da gre za neko serijo poškodovanih motorjev, ki so se prodajali pod drugačnimi pogoji.

Za Honda bazo, kamor se vpisuje motorje, še nisem slišal.

Ko dobiš račun nam pošlji kopijo in kopijo garancijske knjižice, da se zadeva z uredi dokler bo motor še zapakiran. Od Honda Fred Bobek moramo dobiti pisno potrditev.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Kraj: Lj-Pag

OdgovorNapisal/-a Paco » Sr Feb 12, 2020 08:36

Samo še mali "heads up" , ker se tako rado udriha po raznih zastopnikih.

Pred leti smo imeli za en model akcijo (istih artiklov od EUgeneralnega zastopnika smo kupili okrog 800) no in ko smo kasneje prišli na sejem k sosedom so jih tam ponujali za 40 EUR po kosu ceneje kot smo imeli mi nabavno :oops: :shock: :shock: :? :cry:

Včasih so zapletene igre tudi v ozadju , seveda potem zadevo razprodaš ( aja AKCIJA) in greš dalje. Včasih pa delaš ( AKCIJO) iz drugih poslovnih razlogov , za katere ve podjetje zakaj in ravno v tistem momentu....

pa , še in še in še bi se našlo raznih zanimivih primerov

"Slaba" volja nad cenami zastopnikov , kar tako na prvo žogo je res zelo hrabra izjava.

mine five cents
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
PogachnyK
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » Če Feb 13, 2020 09:59

Se povsem strinjam z NT, Slovenci smo prepričani, da so trgovine le "showromi" za E-bay...

Je pa zanimivo, da brez problema udrihamo po nekem malem SP-ju, po drugi strani, pa razno Hoferji, Lidli.... Služijo miljarde s hrano.

Kaj je bolj ali manj etično, je pa percepcija posameznika..
Slika
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Feb 13, 2020 12:33

SLOEXIT! :mrgreen:

Vedno morjo spji nastavt tazadnjo, tisti ta debeli elders of zion pa ne. Res novost velika a? :)

Mal še pa bomo toplo vodo odkril. Me pa res zanima kdo bi pri nas skartal 300€ več za to kosilnico tko mal iz podpore do spjevca. Sej glih tko lahko kateremkoli spju nakažete 300e za nič tudi brez motorja.

Glih tisti k najbolj jokajo okol tega se pol za 10e razlike peljejo v maribor po hladilnik.

Smo hotl eu in odprti trg evo ga, to je to.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
PogachnyK
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » Pe Feb 14, 2020 11:04

Mene ni nihče nič vprašal za EU...

JBG,sem pač zaostal, če imam rajši mleko po 1€/L od soseda, kot po 70c iz Madžarske.

Je pa res, pripravljeni smo se prodat za cente.

Jaz soseda kmeta Toneta, nimam za sovražnika št.1

Slika

Nevem no, moj tast ima v hiši iz 80ih vso pohištvo po meri, jaz pa v svoji vse iz momaxa, Ikeje, Dipota.... Če je to napredek, pa naj bo.

Pa tast ima KLI Logatec lesena okna, jaz pa plastična Polska.... :D
Slika
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral

OdgovorNapisal/-a franc5e » Pe Feb 14, 2020 11:52

PogachnyK napisal/-a:Se povsem strinjam z NT, Slovenci smo prepričani, da so trgovine le "showromi" za E-bay...

Je pa zanimivo, da brez problema udrihamo po nekem malem SP-ju, po drugi strani, pa razno Hoferji, Lidli.... Služijo miljarde s hrano.

Kaj je bolj ali manj etično, je pa percepcija posameznika..

Hrana bo vedno gromozanski zaslužek.....
.....masaža je zakon.....
bernikmi
Višji štabni vodnik

OdgovorNapisal/-a bernikmi » Pe Feb 14, 2020 17:34

https://www.marine-sales.de/images/akti ... _honda.jpg

Kot sem že rekel, cene za ostale modele so podobne kot pri nas, akcija je bila za 2.3 modela, ravno to kar sem sam iskal.
Tako da, 890€ pri nas ali 650 v DE, ne gre za nekaj evrov razlike :-)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost