Antares 750 OB

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro

Teo77
Kapitan korvete

Antares 750 OB

OdgovorNapisal/-a Teo77 » So Jan 25, 2020 13:57

POzdravljeni morjeplovci.
Ali je med nami kdo lastnik Antares 750 OB?
Zanima me par vprašanj.
l.p.
kr3mn1
Admiral
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Antares 750 OB

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Jan 25, 2020 14:13

jaz sem ga kupoval, pa sem se premislil, ker je prevelik pofl od čolna za ta denar. Poceni izdelava, obnašanje na vodi za to dolžino katastrofalno - nabijo ko norc (prelahek pač), tisto tulipanovo dno in da reže kot puščica valove je za lase prvlečeno, da prideš na palubo moraš bit že akrobat, to sploh pripomore h varnemu pristajanju.

tema od takrat: viewtopic.php?f=3&t=24399

prednosti so dnevni cock-pit ki se ga popolnoma zapret - veter ali dež, kontra so pa kilave plovne sposobnosti v nemirnem morju, pokanje na valovih etc...zadnji del je ok če imaš dodano tendo in stranske ponjave. tiste kopalne ploščadi so pa...ja lih za v vodo skočit, to je pa to.
Teo77
Kapitan korvete

OdgovorNapisal/-a Teo77 » So Jan 25, 2020 14:47

Jaz gledam enega pa se ne morem odločit.
Potrebujem nad kabino torej zaprt čol z zadnjimi vrati.
Sprašujem ljudi po svetu kako in kaj in je vsak po svojem pameten Nekateri ga hvalijo nekateri ne ( na forumu ).
Berem hrvaške forume spet hvala ,,,,ne vem. . Moje mneneje ....vsak čoln pri taki dolžini v valovih pri 30 miljah nabija.
Bolj me zanima kako se pelje pri potovalki , torej cca 20 milj.
Na hrvaški obali jih je veliko tako da tako slab že ne more bit ( spet sklepam po svoje )
Nekateri govorijo čez Bay-e vse živo kako se slabo pelje jaz sem imel 212 - ko ,kolega pa schaparalla 215 pa nisem videl nobene razlike,razen o detajlih in oblazinjenju, pri vožnji pa ne.
Danes sem bil na njem in mi plastika ne dela težav vse je narejeno dokaj močno noben kos plastike ne deluje ob dotiku
kr neki vse je nekako kompaktno.
Razen lesenih pokrovov predalov kateri so samo postavljeni na odprtine....to bom že rešil.
Všeč mi je širina in uporabnost čolna zadaj na krmi pa itak lahko plešeš gor.
Mi smo 4 , dva odrasla dva otroka in se mi zdi dovolj velik.
Opazil sem v prostoru pod sediščem (med dnom in sediščem ) en del plastike neobdelan z notranje strani.
Zanima me če imajo vsi tako ali je bilo kaj popravljano. Sicer je laminacija iste barve in odtenka kot drugod po čolnu.
Vendar vseeno bi rad vedel da sem bolj miren.
l.p.
kr3mn1
Admiral

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Jan 25, 2020 16:19

Teo77 napisal/-a:Jaz gledam enega pa se ne morem odločit.
Potrebujem nad kabino torej zaprt čol z zadnjimi vrati.
Sprašujem ljudi po svetu kako in kaj in je vsak po svojem pameten Nekateri ga hvalijo nekateri ne ( na forumu ).
Berem hrvaške forume spet hvala ,,,,ne vem. . Moje mneneje ....vsak čoln pri taki dolžini v valovih pri 30 miljah nabija.
Bolj me zanima kako se pelje pri potovalki , torej cca 20 milj.
Na hrvaški obali jih je veliko tako da tako slab že ne more bit ( spet sklepam po svoje )
Nekateri govorijo čez Bay-e vse živo kako se slabo pelje jaz sem imel 212 - ko ,kolega pa schaparalla 215 pa nisem videl nobene razlike,razen o detajlih in oblazinjenju, pri vožnji pa ne.
Danes sem bil na njem in mi plastika ne dela težav vse je narejeno dokaj močno noben kos plastike ne deluje ob dotiku
kr neki vse je nekako kompaktno.
Razen lesenih pokrovov predalov kateri so samo postavljeni na odprtine....to bom že rešil.
Všeč mi je širina in uporabnost čolna zadaj na krmi pa itak lahko plešeš gor.
Mi smo 4 , dva odrasla dva otroka in se mi zdi dovolj velik.
Opazil sem v prostoru pod sediščem (med dnom in sediščem ) en del plastike neobdelan z notranje strani.
Zanima me če imajo vsi tako ali je bilo kaj popravljano. Sicer je laminacija iste barve in odtenka kot drugod po čolnu.
Vendar vseeno bi rad vedel da sem bolj miren.
l.p.

po napisanem si se že odločil za nakup :)

potovalko 20 vozlov boš ti videl samo v bonaci, čoln ni gumica, poraba je kar "poštena" za tak čoln, jaz sem vzel MFja v najem, AOja sem pa dobil v tranzitu med Splitom in Reko, ker je kolega kupil novega, pa se je ustavil pri meni, še številk ni imel nalimanih na čoln. sem mu dobesedno čreva ven vlekel tisto popoldne - 30-32 vozlov je bilo v zmernem morju (1-2) s 4mi odraslimi največ kar je dosegel (175 Yamaha), poraba med 30 in 40L na uro, pri polnem gasu čez 50, tank 170L, kar ti je dalo avtonomije 4 ure na morju itd..narejen pa ko ena stara kopalnica v ADRIA 550 prikolicah. večina sten na tem čolnu s hrbtne strani ni obdelane. toplotna/zvočna izolacija je nekaj, kar pri antaresu ne poznajo.

meni je drug kolega ki ima 650MFja govoril podobne reči, pa tu na forumu MAreC, preden sem ga sam dobil v roke, in sem samo debelo gledal kaj mi ti ljudje govorijo. Pa lej kako se pelje, pa na YT tudi vse super v filmčkih. no...

čoln nabija pri 25 vozlih da te je kar groza - za to dolžino absolutno preveč. problem je pomanjkanje teže, kuri pa še vedno, ker upor je tam. Sedaj na krmi ne bi plesal, za 4 je dovolj za sedet, spredaj odrasel človek ne more udobno ležat razen če je fakir, presežke prostora pa zadaj žal nima - vsaj zame več ne. v kabini med vožnjo 4je, če res ne sedijo ko sardele, nimajo prostora, pa še na gobec se skipaš en štuk nižje če priletiš v val in nisi pripravljen. maje se na privezu na najmanjšem valu.

je pa tako, vsak išče po svojih izkušnjah in s svojimi očmi. ti očitno potrebuješ potrditev, zato ne vidiš negativnih komentarjev ampak samo pozitivne prispevke. in da bi jih bilo ravno veliko na hrvaškem morju...jih ni. Ampak to je isto kot recimo z ZAR gumenjaki. jih je veliko? niti ne, pa še dragi so (Antares in MF sta za moje pojme primerna s cenami, glede na kvaliteto ki ni visoka) - so pa prepoznavni, da ga spoznaš na miljo daleč. In potem je teh gumic največ, čeprav jih ni. Tako si ti najbrž že nekaj časa gledal za tem tipom barke, in si jih pač videl veliko, ostalih pa ne - po načelu, zaradi dreves ne vidi gozda.

naredi si uslugo pa riskiraj tistih 300 eur pa vzemi za en dan ali dva v najem tak čoln, pa mogoče poglej še kaj drugega. test na morju za malce dlje kot 10 minut veliko več pove kot en poslinjen prodajalec v salonu, na toplem pod streho.

sem jih pa lani gledal potem, ko sem se vlekel s svojo 4tonsko kravo pri 25-27h vozlih v smeri Rab-Split zunaj v kanalu pri 1.5 metrskih valovih - kaj sem bil srečen da ga nisem takrat kupil.
Teo77
Kapitan korvete

OdgovorNapisal/-a Teo77 » So Jan 25, 2020 17:09

Pozdravljen.
Ne nisem se še odločil.
Iščem in študiram in.... :evil:
Gledam tudi antaresa 760 z notranjim dizlom sam jih ni, razen pri pronavtiki.
Iščem čoln z zaprto kabino nekje 7 do 8 m1 pa ni neke velike izbire...
Itak da bo poraba med 25 in 30 litri če bo bencinc , malo manj če bo dizel.
Ker bo čoln celo leto v morju in bo padla tudi kakšna ribičija po zimi iščem optimalen čoln..
nevem.... :cry:
kr3mn1
Admiral

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Jan 25, 2020 17:55

Teo77 napisal/-a:Pozdravljen.
Ne nisem se še odločil.
Iščem in študiram in.... :evil:
Gledam tudi antaresa 760 z notranjim dizlom sam jih ni, razen pri pronavtiki.
Iščem čoln z zaprto kabino nekje 7 do 8 m1 pa ni neke velike izbire...
Itak da bo poraba med 25 in 30 litri če bo bencinc , malo manj če bo dizel.
Ker bo čoln celo leto v morju in bo padla tudi kakšna ribičija po zimi iščem optimalen čoln..
nevem.... :cry:

halo, ti sedaj iščeš Antaresa 7OB ali 7HB? novega ali rabljenega? Ker imel si tud modele z notranjim motorjem, brez opreme, z nekaj opreme, itd...
Teo77
Kapitan korvete

OdgovorNapisal/-a Teo77 » So Jan 25, 2020 18:24

Iščem čoln z nadkabino - rabljen , kateri ima podobno razporeditev kot antares 750 ali 780 ( to je isti čoln samo da ima od leta 2015 pojačano zadnjo steno in gre gor do 200KM )
Če bi našel dizla bi vzel dizla in osovinski pogon. ( sam ga ni za moj denar )
Vzel bi tud Antaresa 750 če je ok .Berem forume na hrvatiji in veliko ljudi hvali čoln glede plovbe in izdelave.
Porabo pa vrednotijo od 25-30l na uro.Je pa res da vsak svojega hvali.
To mi je ok, in tudi danes sem gledal 750 OB v živo in mi je čoln za moje potrebe top, prav tako razporeditev in odlagalne površin je veliko. Glede na to da smo sedaj bili na 6,5 m1 in 2,5 m1 širine je ta dost velik. :D
Verjetno bo drugo leto premajhen za 1m1 :lol:
Mal heca .
Kar bom kupil to bom imel, in ne mislim prodajat zato bi rad kupil v redu čoln.
Vozimo se večina po 1 do 2 h na dan ko smo na morju, ostalo smo v zalivih, gremo pa tudi malo naokrog za kak teden in kakšna ribičija vmes.
Težko se je odločit...
kr3mn1
Admiral

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Jan 25, 2020 19:02

Teo77 napisal/-a:Iščem čoln z nadkabino - rabljen , kateri ima podobno razporeditev kot antares 750 ali 780 ( to je isti čoln samo da ima od leta 2015 pojačano zadnjo steno in gre gor do 200KM )
Če bi našel dizla bi vzel dizla in osovinski pogon. ( sam ga ni za moj denar )
Vzel bi tud Antaresa 750 če je ok .Berem forume na hrvatiji in veliko ljudi hvali čoln glede plovbe in izdelave.
Porabo pa vrednotijo od 25-30l na uro.Je pa res da vsak svojega hvali.
To mi je ok, in tudi danes sem gledal 750 OB v živo in mi je čoln za moje potrebe top, prav tako razporeditev in odlagalne površin je veliko. Glede na to da smo sedaj bili na 6,5 m1 in 2,5 m1 širine je ta dost velik. :D
Verjetno bo drugo leto premajhen za 1m1 :lol:
Mal heca .
Kar bom kupil to bom imel, in ne mislim prodajat zato bi rad kupil v redu čoln.
Vozimo se večina po 1 do 2 h na dan ko smo na morju, ostalo smo v zalivih, gremo pa tudi malo naokrog za kak teden in kakšna ribičija vmes.
Težko se je odločit...

? sedaj antares 750 že vrsto let ne obstaja več kot nov model, 7ka je 750 dolg čez in čez v resnici je to 650cm, 8ka je pa 8metrov pa še nekaj cela dolga, čoln sam pa slabih 7 metrov. čoln je popolnoma drugačen od starih 750 pa 850 modelov. 7ka ima 175 konj, 8ka pa 200 max, je pa na novo zasnovan cel čoln in nima s starim kaj veliko skupnega razen podobne oblike na prvi pogled. ni samo krma drugačna, spremenili so mesta za tank, hladilnik, kohar, črn tank, krmna skupina je daljša, s pomično krmno steno itd...ti glej koliko je čoln dolg, ne koliko ima oznako. Beneteau in Jeanneau prav lepo zavajajo z oznakami, našteta proizvajalca vedno uturita cele dolžine z kopalnimi ploščadmi. in največji hec - na doplačilo so. se pravi če jih ne kupiš imaš kar nekaj potem :)

je pa ta čoln z max dovoljeno konjenico komaj dovolj opremljen.
Teo77
Kapitan korvete

OdgovorNapisal/-a Teo77 » So Jan 25, 2020 19:28

Ja vem da je to stari model in koliko je dolg.
Ampak ta rasporeditev in čoln mi odgovarja in mi je dovolj velik za moje potrebe in potrebe potovanj z družino.
Čoln je dolg 6,99 ali 6,98 in je vpisan lahko kot trajna registracija na najširšem delu pa mislim da je širok 2,85 ali celo kakšen cm zraven.
Ko sem danes gledal čoln sem opazil da nekaj plastike pri podnu ni do konca nanešenega gelcoata....kot da bi bilo odrezano .
Je pa ta del na spodnjem delu trupa na boku pa do zgornjih predalov.
Vendar je ta laminacija iste barve in čisto istega odtenka kot pod predali tako da mislim da je to tovarniško tako narejeno .
Vendar nisem siguren, zato sem mislil če mi lahko kateri pomaga od lastnikov da vidim če ima isto narejeno.
Težko opišem kje točno je to.
Pa sploh nebi opazil ampak ker sem bol picajzl sem se splazil med sediščem v salonu in bok da sem pogledal če je kje bil čoln poškodovan in sem videl to zadevo na robu boka in podna.
Z zunanje strani pa je vse ok.
Če se bom pa odločil za ta model oziroma ta čoln pa še ne vem ....premlevam, vozimo se pa tud ne tako veliko da bi na liter gledal. Rad bi pa kupil kar se da dobro tako kot vsak. Itak je še zmeram kaj za postorit.Navtika pač.
Seveda če pa ugotovim da je bil poškodovan pa itak odpade.
Glede mnenj pa so vedno različna mnenja kot hvale kot graje , enemu paše to enemu drugo.
Navtiko moraš imeti rad.... :D
kr3mn1
Admiral

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Jan 25, 2020 20:48

Teo77 napisal/-a:Ja vem da je to stari model in koliko je dolg.
Ampak ta rasporeditev in čoln mi odgovarja in mi je dovolj velik za moje potrebe in potrebe potovanj z družino.
Čoln je dolg 6,99 ali 6,98 in je vpisan lahko kot trajna registracija na najširšem delu pa mislim da je širok 2,85 ali celo kakšen cm zraven.
Ko sem danes gledal čoln sem opazil da nekaj plastike pri podnu ni do konca nanešenega gelcoata....kot da bi bilo odrezano .
Je pa ta del na spodnjem delu trupa na boku pa do zgornjih predalov.
Vendar je ta laminacija iste barve in čisto istega odtenka kot pod predali tako da mislim da je to tovarniško tako narejeno .
Vendar nisem siguren, zato sem mislil če mi lahko kateri pomaga od lastnikov da vidim če ima isto narejeno.
Težko opišem kje točno je to.
Pa sploh nebi opazil ampak ker sem bol picajzl sem se splazil med sediščem v salonu in bok da sem pogledal če je kje bil čoln poškodovan in sem videl to zadevo na robu boka in podna.
Z zunanje strani pa je vse ok.
Če se bom pa odločil za ta model oziroma ta čoln pa še ne vem ....premlevam, vozimo se pa tud ne tako veliko da bi na liter gledal. Rad bi pa kupil kar se da dobro tako kot vsak. Itak je še zmeram kaj za postorit.Navtika pač.
Seveda če pa ugotovim da je bil poškodovan pa itak odpade.
Glede mnenj pa so vedno različna mnenja kot hvale kot graje , enemu paše to enemu drugo.
Navtiko moraš imeti rad.... :D

lej, kot sem že napisal, jaz sem bil kar malce razočaran nad kvaliteto, ki ni bog ve kaj pri teh čolnih. pa ne govorim o kvaliteti materijalov, ampak se vidi da je proizvajalec šparal na urah pri finiširanju. ob strani v kokpitu na levi, imajo tanovi škafi poglobitve za stvari, tastari so imeli tam viseče žepe. no ko gledaš je ok, ko greš pa z roko malce navzgor, pa potegneš roko ven ki izgleda kot jež - polno poliestra. če bi en Pepe v fabrki samo s pištolo zalakiranje letel enkrat čez bi bilo v redu, tako je pa surov odlitek zunanje lupine dostopen. Pa še drugje se najdejo detajli, samo lej, tak čoln, da je lepo narejen in ima kvalitetno opremo je še enkrat dražji v nabavi.

Vprašaj še drugje, Merryfisher in Antares sta oba delana v isti fabriki, sta si pa po opremi on vsem ostalem identična, antares mogoče za odtenek več ponuja za isto ceno
Teo77
Kapitan korvete

OdgovorNapisal/-a Teo77 » So Jan 25, 2020 21:40

Ok hvala za info.
Pred leti si ti tudi povpraševal o teh čolnih...kaj si potem kupil?
Jaz gledam pa ne najdem nič pametnega.
Razen katerega damorja 700 ali pa betino 700.....nevem kakšna je kaj plovba z temi čolni ( nisem se še peljal )
En čas sem gledu sesso sam je predraga za moj žep ima pa osovinski pogon.
l.p.
Uporabniški avatar
BOJA
Admiral
Kraj: Trzin

OdgovorNapisal/-a BOJA » Ne Jan 26, 2020 08:59

Če si lahko sposodim temo... Kaj pa menite o plovilih Galia 750 HT, Parker 770 Weekend, ali pa Quicksilver Weekend 640? Ima kdo kakšno izkušnjo, informacijo, itd? Sicer me vleče novi MF 695 marlin (zaradi stranskih vrat iz kabine), ogledujem pa si tudi omenjene. Pa sem kar malo skeptičen zdaj, ko berem toliko minusov pri MF...
Hvala v naprej, če kdo kaj koristnega napiše...
Mirno morje!
Green to green or red to red, safety go ahead!
Teo77
Kapitan korvete

OdgovorNapisal/-a Teo77 » Ne Jan 26, 2020 09:59

Pozdravljen.
Za qucksilverja 640 wekend ti lahko povem da nisem bil zadovoljen.
V tem primiru je MF mercedes proti njemu.
ostalo pa nevem.
Po mojem so ti čolni cenejšega ranga vsi bolj kot ne enaki.
l.p.
Simon_s
Štabni praporščak
Kraj: G.Radgona

OdgovorNapisal/-a Simon_s » Ne Jan 26, 2020 10:00

kr3mn1 - tudi mene zanima kaj si kupil, saj tudi jaz kupujem in me zanima
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Kraj: Lj-Pag

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Jan 26, 2020 10:17

Koliko pa imate budget pri nakupu in kaj so vasi osnovni kriteriji za nakup oz kaj mora imeti in kaj ni 100% nujno je osnova za kakrsnokoli svetovanje in pomoc v smeri modelov. Navedeni , so vsi modeli z gliserskimi karakteristikami in manipulacij v tem razredu brez podaljsevanj in dodatnih cekinov v dolzino je bolj omejeno, sploh ce se gleda novo v EU.
pojdi se z bikom bost!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost