Antares 750 OB

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro

Teo77
Kapitan korvete

Re: Antares 750 OB

OdgovorNapisal/-a Teo77 » Ne Jan 26, 2020 10:35

A mogoče kdo ve ali so na Antaresu 780 od leta 2015 ,ko so lahko motorji do 200 km spremenili krmo ( ojačali ) ali
je to zgolj papirnato rešeno?
kr3mn1
Admiral
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Ne Jan 26, 2020 11:13

Teo77 napisal/-a:A mogoče kdo ve ali so na Antaresu 780 od leta 2015 ,ko so lahko motorji do 200 km spremenili krmo ( ojačali ) ali

Teo, sem ti že napisal. To so od leta 2016 dalje čisto novi čolni in s starimi, razen na prvi pogled nimajo veliko skupnega. Ne vem kdo ti je nasanjal da so v fabrki "ojačali" steno, ti čolni če so OB izvedbe so imele vedno isto močne stene. iz 175 na 200KS je samo 12 procentov razlike v moči, tako da ni to nek podatek za izdelovalca čolna. vsi imajo hidravlične volane, teža 175 pa 200ke je pa skoraj ista. Spremenili so krmno steno da je sedaj pomična, ki prej ni bila.

Samo 780ke ne boš več na prikolici vlekel - 2.8m širine, si že izredni transport. 7OB še gre, je pa pol metra manj čolna...
Simon_s
Štabni praporščak
Kraj: G.Radgona

OdgovorNapisal/-a Simon_s » Ne Jan 26, 2020 11:21

kr3mn1 - tudi mene zanima kaj si kupil?

Imam namreč Merry Fisher 695, ki ga prodajam ker bi kupil malo večjega.
V mislih sem imel MF 795, saj sem z 695 zelo zadovoljen.
Ko pa berem kaj pišete - kakšen klump je MF bi kupil seveda nekaj boljšega, saj se bojim da mi MF med plovbo razpade...

lp
Teo77
Kapitan korvete

OdgovorNapisal/-a Teo77 » Ne Jan 26, 2020 11:41

kr3mn1 napisal/-a:
Teo77 napisal/-a:A mogoče kdo ve ali so na Antaresu 780 od leta 2015 ,ko so lahko motorji do 200 km spremenili krmo ( ojačali ) ali

Teo, sem ti že napisal. To so od leta 2016 dalje čisto novi čolni in s starimi, razen na prvi pogled nimajo veliko skupnega. Ne vem kdo ti je nasanjal da so v fabrki "ojačali" steno, ti čolni če so OB izvedbe so imele vedno isto močne stene. iz 175 na 200KS je samo 12 procentov razlike v moči, tako da ni to nek podatek za izdelovalca čolna. vsi imajo hidravlične volane, teža 175 pa 200ke je pa skoraj ista. Spremenili so krmno steno da je sedaj pomična, ki prej ni bila.

Samo 780ke ne boš več na prikolici vlekel - 2.8m širine, si že izredni transport. 7OB še gre, je pa pol metra manj čolna...

Imaš tudi na 780 - ki ima lahko 200 KM.
Jih je nekaj na njuškalo.
Ampak to so letniki od 2015 naprej in so isti čolni kot 750 samo da imajo lahko 200KM ( zato me je zanimal če so kaj krmo ojačal)?
2016 pa so oznake antares 7 in antares 8. - novi čolni
Teo77
Kapitan korvete

OdgovorNapisal/-a Teo77 » Ne Jan 26, 2020 11:53

Simon_s napisal/-a:kr3mn1 - tudi mene zanima kaj si kupil?

Imam namreč Merry Fisher 695, ki ga prodajam ker bi kupil malo večjega.
V mislih sem imel MF 795, saj sem z 695 zelo zadovoljen.
Ko pa berem kaj pišete - kakšen klump je MF bi kupil seveda nekaj boljšega, saj se bojim da mi MF med plovbo razpade...

lp

Simon_s kateri letnik imaš 695?
Simon_s
Štabni praporščak

OdgovorNapisal/-a Simon_s » Ne Jan 26, 2020 11:55

2019
Teo77
Kapitan korvete

OdgovorNapisal/-a Teo77 » Ne Jan 26, 2020 11:59

Simon_s napisal/-a:2019

Potem tako veš kakšen je čoln , če si zadovoljen z njim kupi večjega.
Če si z 695 zadovoljen potem boš tudi z 795...kvečem bolj.
l.p.
Simon_s
Štabni praporščak

OdgovorNapisal/-a Simon_s » Ne Jan 26, 2020 12:11

Ja, saj.
Samo eni pišejo kot da je MF samo za suho marino...

Zato me zanima katera znamka je edina dobra
kr3mn1
Admiral

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Ne Jan 26, 2020 13:02

sem poslal avtorju teme na ZS opis, tukaj vlada vsesplošna ogroženost samomora, če se kaj napiše čez kako znamko
Nazadnje spremenil kr3mn1, dne Ne Jan 26, 2020 13:16, skupaj popravljeno 1 krat.
kr3mn1
Admiral

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Ne Jan 26, 2020 13:08

podvojeno
Vrtinc
Kapitan korvete
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Vrtinc » Po Jan 27, 2020 20:22

kr3mn1 napisal/-a:
Teo77 napisal/-a:Jaz gledam enega pa se ne morem odločit.
Potrebujem nad kabino torej zaprt čol z zadnjimi vrati.
Sprašujem ljudi po svetu kako in kaj in je vsak po svojem pameten Nekateri ga hvalijo nekateri ne ( na forumu ).
Berem hrvaške forume spet hvala ,,,,ne vem. . Moje mneneje ....vsak čoln pri taki dolžini v valovih pri 30 miljah nabija.
Bolj me zanima kako se pelje pri potovalki , torej cca 20 milj.
Na hrvaški obali jih je veliko tako da tako slab že ne more bit ( spet sklepam po svoje )
Nekateri govorijo čez Bay-e vse živo kako se slabo pelje jaz sem imel 212 - ko ,kolega pa schaparalla 215 pa nisem videl nobene razlike,razen o detajlih in oblazinjenju, pri vožnji pa ne.
Danes sem bil na njem in mi plastika ne dela težav vse je narejeno dokaj močno noben kos plastike ne deluje ob dotiku
kr neki vse je nekako kompaktno.
Razen lesenih pokrovov predalov kateri so samo postavljeni na odprtine....to bom že rešil.
Všeč mi je širina in uporabnost čolna zadaj na krmi pa itak lahko plešeš gor.
Mi smo 4 , dva odrasla dva otroka in se mi zdi dovolj velik.
Opazil sem v prostoru pod sediščem (med dnom in sediščem ) en del plastike neobdelan z notranje strani.
Zanima me če imajo vsi tako ali je bilo kaj popravljano. Sicer je laminacija iste barve in odtenka kot drugod po čolnu.
Vendar vseeno bi rad vedel da sem bolj miren.
l.p.

po napisanem si se že odločil za nakup :)

potovalko 20 vozlov boš ti videl samo v bonaci, čoln ni gumica, poraba je kar "poštena" za tak čoln, jaz sem vzel MFja v najem, AOja sem pa dobil v tranzitu med Splitom in Reko, ker je kolega kupil novega, pa se je ustavil pri meni, še številk ni imel nalimanih na čoln. sem mu dobesedno čreva ven vlekel tisto popoldne - 30-32 vozlov je bilo v zmernem morju (1-2) s 4mi odraslimi največ kar je dosegel (175 Yamaha), poraba med 30 in 40L na uro, pri polnem gasu čez 50, tank 170L, kar ti je dalo avtonomije 4 ure na morju itd..narejen pa ko ena stara kopalnica v ADRIA 550 prikolicah. večina sten na tem čolnu s hrbtne strani ni obdelane. toplotna/zvočna izolacija je nekaj, kar pri antaresu ne poznajo.

meni je drug kolega ki ima 650MFja govoril podobne reči, pa tu na forumu MAreC, preden sem ga sam dobil v roke, in sem samo debelo gledal kaj mi ti ljudje govorijo. Pa lej kako se pelje, pa na YT tudi vse super v filmčkih. no...

čoln nabija pri 25 vozlih da te je kar groza - za to dolžino absolutno preveč. problem je pomanjkanje teže, kuri pa še vedno, ker upor je tam. Sedaj na krmi ne bi plesal, za 4 je dovolj za sedet, spredaj odrasel človek ne more udobno ležat razen če je fakir, presežke prostora pa zadaj žal nima - vsaj zame več ne. v kabini med vožnjo 4je, če res ne sedijo ko sardele, nimajo prostora, pa še na gobec se skipaš en štuk nižje če priletiš v val in nisi pripravljen. maje se na privezu na najmanjšem valu.

je pa tako, vsak išče po svojih izkušnjah in s svojimi očmi. ti očitno potrebuješ potrditev, zato ne vidiš negativnih komentarjev ampak samo pozitivne prispevke. in da bi jih bilo ravno veliko na hrvaškem morju...jih ni. Ampak to je isto kot recimo z ZAR gumenjaki. jih je veliko? niti ne, pa še dragi so (Antares in MF sta za moje pojme primerna s cenami, glede na kvaliteto ki ni visoka) - so pa prepoznavni, da ga spoznaš na miljo daleč. In potem je teh gumic največ, čeprav jih ni. Tako si ti najbrž že nekaj časa gledal za tem tipom barke, in si jih pač videl veliko, ostalih pa ne - po načelu, zaradi dreves ne vidi gozda.

naredi si uslugo pa riskiraj tistih 300 eur pa vzemi za en dan ali dva v najem tak čoln, pa mogoče poglej še kaj drugega. test na morju za malce dlje kot 10 minut veliko več pove kot en poslinjen prodajalec v salonu, na toplem pod streho.

sem jih pa lani gledal potem, ko sem se vlekel s svojo 4tonsko kravo pri 25-27h vozlih v smeri Rab-Split zunaj v kanalu pri 1.5 metrskih valovih - kaj sem bil srečen da ga nisem takrat kupil.

Pri nas imamo MF695 v floti zato še z moje strani kratek komentar:
Neverjetno je občutljiv na bočni veter in premec se še s thrusterjem težko obvladuje. Visok čoln s plitkim ugrezom.
Pri cca 0,5m vala "šprica" na vetrobransko steklo, brisalci razmažejo sol in kmalu ne vidiš več naprej. Izpiranje sprednje šipe s sladko vodo naj bo obvezna oprema.
Tudi ko je motor maksimalno dvignjen iz vode je velik del pete namočen v vodo - nabirajo se alge.
Slab prehod je iz desne na levo krmno platformo.
Spredaj je visok in s premca skočiti na obalo (ali nazaj na čoln) je težko in nevarno, če imaš spredaj STD sidro.
Drži tudi vse ostalo kar je napisal kr3mn1.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Kraj: Lj-Pag

OdgovorNapisal/-a Paco » Po Jan 27, 2020 20:39

Mislim , da si Vrtinc s tem postom zasluži respect za poštenost in objektivnost. :arrow:
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
jozko
Admiral

OdgovorNapisal/-a jozko » Po Jan 27, 2020 20:57

Se strinjam Paco in vsa čast Vrtinc-u za objektivno predstavitev plovila :D
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
pinosat
Viceadmiral
Kraj: Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a pinosat » Po Jan 27, 2020 21:04

Kar se tega tiče, kar je Vrtinc povedal, sem ravno zadnjič videl ta posnetek, na posnetku je sicer večji val...tudi resno razmišljam o menjavi, pa ne vem, kaj bi...oz. jaz bi mel Teo-tovega, če ne bi bil z notranjim motorjem...

https://www.youtube.com/watch?v=_a9ISggXIhc
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
Teo77
Kapitan korvete

OdgovorNapisal/-a Teo77 » Po Jan 27, 2020 21:29

Pri antaresu 750 je motor povsem iz vode ko je dvignjen
https://www.youtube.com/watch?v=52UYvhDzVto
Pri merry fisher-ju ne vem...je pa res da je antares 750 večji čoln kot merry fisher 695.
Kako se kateri pelje ne vem zato sprašujem vas kateri so se že peljali da povejo svoja mnenja.
Kateri čoln podobne dolžine z nad kabino bi po vašem mnenju bil bolj ploven in boljši od antaresa 750 ali 7.8 in merry fisher?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost