volvo penta 3.0 gl hlajenje

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro

SimonJ
Naddesetnik

volvo penta 3.0 gl hlajenje

OdgovorNapisal/-a SimonJ » To Mar 10, 2020 19:33

Pozdravljeni. Ker sem bolj nov tukaj in v svetu navtike me zanima naslednje....
imam Volvo penta 3.0 gl motor prejšnji lastnik je peto pomočil v antifriz itd potem pa je sistem zaprl da je antifriz ostal v sistemu
Jaz sem osebno mislil da vem kje se ta zadeva (sistem) odpre ampak očitno ne vem, mi lahko kdo pomaga z nasvetom? hvala
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: volvo penta 3.0 gl hlajenje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Sr Mar 11, 2020 09:19

To, da nekdo namoči peto v antifriz, ne tega pa še res nisem slišal pa sem že 45 let v navtiki.Se pa antifriz, pred zimovanjem potegne preko pete v motor.Ko pripravljaš motor za zimovanje, ga najprej spereš, preko pete(motor more teči), motor laufa 10-15 min, ga ugasneš in greš v čoln in spustiš vodo iz kolektorja in bloka, nato narediš mešanico vode in antifriza za npr.-25c, cca 15l.Na peto natakneš slušalke, zalaufaš motor, da potegne antifriz, dokler ti ga ne vrže na izpuhu in tako imaš motor zavarovan pred zmrzaljo, obenem pa je podmazana peta in rizer, ki je ponavadi suh, ko motor ugasneš.Ker je antifriz masten tudi precej prepreči oksidacijo aluminija(peta) in rjavenje rizerja(ispušno koleno).
Dobro je tudi sneti peto in podmazati niplne na kardanu, ker 30.z sx peto jih ima.S silikonskim sperjem tudi našpricaj tudi oba gumi meha, ki ščitita kardan in izpuh.Peta naj bo spuščena in ne dvignjena.Jaz osebno v motor nebi šprical nikakršnih konzervansov.Pričakuj na ta stavek kakšen odgovor ostalih forumašev, da to pač moraš narediti.......Sam nisem tega nikoli delal, ker so lahko tudi negativne drage posledice.Če imeš čoln doma, ti lahko stoji 10 in več let pa ti ne bo nikoli zapikal ali kaj podobnega.Nekaj drugega je dvotaktni motor.Odločitev je tvoja, itak večina želi motor kaj najbolje obvarovati, sploh pa začetniki navtike in vestni lastniki.
mašinfirer

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost