Izpodrivna barka (a la Adria)

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro

Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Kraj: Ljubljana

Izpodrivna barka (a la Adria)

OdgovorNapisal/-a Stopi » To Apr 21, 2020 18:32

Po nekaj letih glisiranja in poležavanja na gumenjaku, sem začel razmišljat o počasnem križarjenju in preživljanju več časa na barki. Po prebiranju morjeplovca in ogledih na mornarju so mi najbolj v oči padle izpodrivne barke a la ADRIA. Na mornarju se že kar dolgo prodaja tale https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 20000.-EUR

Ker v nakup seveda ne bom šel brez predhodnega "družinskega testa", me zanima, če ima kdo od članov kaj podobnega in bi bil pripravljen po ugodni ceni posoditi za vikend najem (sobota-nedelja, 1 nočitev). Testna barka mora seveda biti zelo podobna glede na dolžino, letnik, vrednost, da ne bi naredili test na novejši in vrhunsko opremljeni barki in se, kakopak, navdušili, po nakupu 20 ali 30 let stare Adrie pa bomo potem popolnoma razočarani... :D

Slika
rado
Štabni praporščak

Re: Izpodrivna barka (a la Adria)

OdgovorNapisal/-a rado » To Apr 21, 2020 19:39

zakaj pa ne pokličeš ponudnika barke, katero bi rad preizkusil?
nac
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a nac » To Apr 21, 2020 20:21

Pokliči 051 489 002. To so eni,ki rentajo avtodome in pa takole barko.
Drugače pa to ni Adria,ampak Adriatic 790,čista izpodrivna in s tem tudi počasna barka. Adria je bila naslednica in so bile nekatere že tudi “kao” polizpodrivne.
Po slikah izgleda ok in tudi cene teh starih Adriaticov so tu nekje.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral

OdgovorNapisal/-a jozko » To Apr 21, 2020 20:54

Po slikah iz oglasa in te spletne strani http://www.najemavtodomov.com/najem_plovila_adria.html

ki je bila najdena na podlagi telefonske številke, ki jo je zapisal nac, gre zelo verjetno celo za isto barko :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
kocka
Admiral

OdgovorNapisal/-a kocka » To Apr 21, 2020 23:30

Preprosto, rentaj jo da za test in ce ti odgovarja gre cena najema v ceno barke, sploh v teh casih.
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral

OdgovorNapisal/-a Stopi » Sr Apr 22, 2020 08:12

jozko napisal/-a:Po slikah iz oglasa in te spletne strani http://www.najemavtodomov.com/najem_plovila_adria.html

ki je bila najdena na podlagi telefonske številke, ki jo je zapisal nac, gre zelo verjetno celo za isto barko :idea:

Sem našel tudi jaz, in gre za isto barko, a imajo izrecno napisano, da je najem možen le za 7/14/21 dni...
Uporabniški avatar
jozko
Admiral

OdgovorNapisal/-a jozko » Sr Apr 22, 2020 08:18

Stopi napisal/-a:Sem našel tudi jaz, in gre za isto barko, a imajo izrecno napisano, da je najem možen le za 7/14/21 dni...

Če s prodajo mislijo resno, ti jo bodo z veseljem dali tudi za krajši čas, če pa se boste dogovorili za posel, ti bodo verjetno, kot je zapisal že kocka, to najemnino tudi odšteli od kupnine :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
boris1
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a boris1 » Sr Apr 22, 2020 08:22

Povej da si resen kupec in da bi jo najel za par dni. Tudi če jo najameš za celi teden ne moreš nič zgrešiti.
LP
Boris
pblaz
Štabni vodnik

OdgovorNapisal/-a pblaz » Sr Apr 22, 2020 11:52

Pozdravljen Stopi,

jaz imam takšno barko. Ne dajem je sicer v rento, a če te zanese pot v Volme oziroma Pulj, se oglasi in si jo oglej ter pretipaj. Pa še kakšno o tem, kako je živeti s 35 let staro barko, lahko rečeva ...

Blaž

Slika

Slika
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Apr 22, 2020 12:17

Zelo lepa barka in če je še dobro vzdrževana je zame boljša kot nova.
:D
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral

OdgovorNapisal/-a Stopi » Sr Apr 22, 2020 13:34

pblaz napisal/-a:Pozdravljen Stopi,

jaz imam takšno barko. Ne dajem je sicer v rento, a če te zanese pot v Volme oziroma Pulj, se oglasi in si jo oglej ter pretipaj. Pa še kakšno o tem, kako je živeti s 35 let staro barko, lahko rečeva ...

Blaž

Slika

Slika

:!: HVALA :!:

Sem si prebral celotno temo o tvoji prenovi... :wink: Če res sprejemaš obiske, bi se definitivno oglasil in si jo ogledal v živo ter dobil informacije iz prve roke. Se uskladiva preko ZS.

ŠE ENKRAT, HVALA! :wink:
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Sr Apr 22, 2020 21:16

Ko enkrat prešaltaš na polispodrivno ali ispodrivno barko, to se slejkoprej zgodi marsikateremu morjeplovcu po letih glisiranja in nabijanja, takrat se pravi dopusti šele pričnejo.To sklepam tudi po sebi.Ko imaš enkrat potovalko tja do 10 knotov, potem vidiš vse tisto, kar je prej letelo mimo.In tudi počasi se daleč pride.Če imaš 2 ali 3 tedne dopusta, z lahkoto prekruzaš iz Istre pa do Korčule in nazaj.Med vožnjo lahko kuhaš, ješ, piješ in uživaš v vožnji.Če imaš tako barko, imaš tudi trdo streho nad glavo in pa celo podaljšek strehe, zato te dež ne moti, tudi stroški goriva padejo, ker so motorji dizli z mnogo manj konji, vsi imajo toplotne izmenjevalce, kar se pri vzdrževanju motorja močno pozna.Tudi vožnja v valovitem morju je prijetnejša, ker ste v kabini in tam ne piha, ne šprica, barka gre lepše v val kot gliser.Je pa res, da za take užitke, komur so to užitki, je treba žrtvovati brzino, ki si jo imel prej.No pa tudi polispodrivne, npr.7-9m z 80-150 KM, se pelje tudi tja do 15 knotov in se tudi kar nekam pride, če je treba mal hitreje.Predno se odločiš za nakup take barke, moraš hitrost vzeti v zakup.Se pa hitro navadiš in družina tudi, ker imaš med vožnjo mobilnost hoditi po barki in otroci se lahko v miru igrajo.Meni je barka, ki jo imam, prva, ki je polispodrivnega sloga pa sem bil prej 35 let na gliserjih.Leta prinesejo tisto kar si dolgo iskal.
To je moje mnenje, je pa res, vsak naj ima tisto kar mu odgovarja.
Stopi taka barka, ki jo gladaš je čist vredu, čo boš šel v njen nakup, si dobro oglej plastiko, razne spoje, da ni popokano, ker eni letniki pa ne vem kateri, so te barke rade na kakih spojih pokale, ena serija je bila slaba, nato so to odpravili.To sem slišal od domačinov.To so bili modeli 790.
mašinfirer
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral

OdgovorNapisal/-a franc5e » Sr Apr 22, 2020 22:53

No ja, ta je verjetno manjša, kot si želiš, link pripenjam samo za vpogled... upam da ni čist jezerska...

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... 344710088/
.....masaža je zakon.....
zlatko83
Admiral

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Po Apr 27, 2020 10:18

Adria (prej Event) je delala dobre barke. Sam imam njihovo jadrnico, debela in čvrsta plastika, kvalitetno narejeno pohištvo, premišljeno izdelani detajli, skratka odličen maloserijski proizvod. Tudi polizpodrivna Adria 750 je narejena podobno. Ima jo kolega, ima vez blizu mene in sem več krat pri njemu. Meni je všeč, on pa tudi zelo zadovoljen.
računaj pa, da je to barka za 2 odrasla in 2 otroka, če želiš bit komot. Tudi ni za premagovanje velikih razdalj v enem dnevu (kot gliser), ampak za premikanje od zalivčka do zalivčka in uživanje na morju.
Če želiš živet na vodi in ti tak način odgovarja in tudi budget, potem nimaš kaj razmišljat.
Je pa v tem rangu kar nekaj proizvajalcev, barke zelo podobne. Za mirnejšo plovbo naj bo barka čim težja (verjetno je ne boš vozil na prikolici okrog). Mnogi za boljšo stabilnost v kobilico vlijejo svinec.
mali brodski
Poročnik bojne ladje

OdgovorNapisal/-a mali brodski » Po Apr 27, 2020 11:00

Tudi sam imam takšen tip barke Omnia 850 in se strinjam z predhodniki o razmišljanju.Ko spoznaš čare katere ti nudi se težko odločiš za kaj drugega. Moja je za pogledat na mornarju in je v celoti obnovljena v nulo.Lp
Za srečo ni tablete

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost