Relcraft Sapphire 23

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro

Navtik1
Desetnik

Relcraft Sapphire 23

OdgovorNapisal/-a Navtik1 » Ne Apr 26, 2020 18:19

Pozdravljeni.

Na mornarju sem zasledil, da se prodaja Relcraft Sapphire 23, ki bi bil potreben obnove.

Informativno me zanima vaše mnenje glede omenjenega plovila in če se splača iti v tak nakup. Sam imam trenutno Elan 402, ki ga vsako leto vozim zraven na dopust, ampak imam željo po nakupu nekaj večjega, kar bi lahko imel celo poletje na morju in bi bilo primerno za prespati za dve osebi.

Glede obnove plovil nimam veliko izkušenj ampak imam željo po restavriranju in bi večino stvari pri obnovi postoril sam, restavriral sem že nekaj mopedov in traktorjev, kar je sicer čisto nekaj drugega ampak se ne bojim izzivov pri obnovi plovila.

Oglas plovila : https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 03000.-EUR

Glede plovila mi je všeč oblika in sama razporeditev prostorov, kar bo povsem zadostilo mojim potrebam. Glede motorja bo verjetno smiselno kupiti nekaj novejšega čez čas. Trenutno je na plovilu Johnson 175 Ocean Pro.

Zanima me na kaj bi bilo potrebno biti pozoren ob morebitnem ogledu. Skrbi me kako je z krmnimi stenami pri teh plovilih, verjetno obstaja možnost da je krmna stena v slabem stanju.

Hvaležen bi bil za kakršnokoli informacijo in nasvete od vas, ki ste že šli skozi podobne obnove, da poveste ali je v tak nakup sploh smiselno iti ali ne.

Lp
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral

Re: Relcraft Sapphire 23

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Apr 26, 2020 22:02

Čolna ne poznam, ta tip motorja pa do zadnga šraufa. To so odlični motorji in niti ne požrešni, so pa deli dragi. Ni mi tudi ne čist jasna ta vodna linija na motorju, precej pregloboko po moje. Jaz bi tle zelo dobro preveril spodna cilindra.

Ta oznaka ocean runner pro ne obstaja.

Bo pa kot radi pravijo te trije jurčki prvi obrok. Pri takem čolnu gre jurčkov še pa še..
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Ne Apr 26, 2020 23:06

Bi rekel, da je tukaj vsag drug val plajhnil vodo v cilinder.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Apr 26, 2020 23:39

Bil sem radoveden in pogledal nekaj mnenj od drugod.
Povzetek: nisem opazil nobene posebne graje ali opisa težav; pri lastnikih, ki jih imajo
nekaj časa neko zmerno zadovoljstvo: YBE Relcraft Owners in YBW Relcraft 23, pa še tole od posnetkov.
Meni je bilo več reči zanimivih (od tega kakšne motorje vse imajo in kako so jih nataknili ali vgradili, pa do nadomestkov za premčni in krmni potisnik, ampak bolje kot da jaz tu pišem 'obnovo', bo če na zgornjih povezavah pogledaš sam.
Correct me if I am wrong, please.
Navtik1
Desetnik

OdgovorNapisal/-a Navtik1 » Po Apr 27, 2020 06:06

Hvala za informacije. Sem si pogledal prispevke na forumu in omenjene videoposnetke na YouTube, kjer sem opazil, da je na posnetkih omenjeno plovilo z enako registracijsko oznako in motorjem seveda je posnetek 6 let star.

Ko bo mogoče si bom šel plovilo ogledato v živo, če bo še na voljo in se potem odločil glede nakupa.
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Po Apr 27, 2020 07:43

Motor je itak pregloboko montiran. Ampak “težava” je v velikem ugrezu. Za taka plovila je idealen jackplate ali motor z extra dolgo nogo.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Apr 27, 2020 09:21

Tole je predelan iz notranjega motorja in je tist nosilc motorja precej prenizko montiran. Verjetno je blo delan za kratko peto.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost