volvo penta kad32-kompresor zraka

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro

SEBO7330

volvo penta kad32-kompresor zraka

OdgovorNapisal/-a SEBO7330 » Po Apr 27, 2020 13:15

Pozdravljeni,

Mene pa zanima kdo je ze imel probleme oz.izkusnje z kompresorjem zraka(za pospesen dovod zraka k turbini) na motorju vovlopenta kad32,
Imam dva motorja 170ks, in mi eden ne nardi dovolj pritiska zraka za turbino,dela vse normalno se prižge pravi cas in tudi ugasne pravi cas samo ne naredi dovolj pristiska do turbine :cry: .
gumi cev se sicer napihne(Lahko z roko stisnem med delovanjem) ampak dosti dosti manj kot v drugem motorju!
Nepovratni ventil mi tudi zapre loputo,pri zracnem filtru ko sesa zrak pa dela zelo mocan vakum!!(vlece zrak v kompresor)

Zanima me ali se lahko kompresor obrabi do te mere da ne daje vec dovolj pritiska?? Ali se je kaksna druga moznost?
Drugace mi ostalo vse deluje,barka mi sedaj dokaj hitro izglisira samo ne tako kot pred to tezavo!

Hvala vsem za odgovore.....lp.
Boris
Bavarko
Viceadmiral

Re: volvo penta kad32-kompresor zraka

OdgovorNapisal/-a Bavarko » Po Apr 27, 2020 15:12

Imaš enake obrate na motorjih, ko z roko preverjaš pritisk? Če ima motor, kjer je manj pritiska nižje obrate, je logično, da je tudi pritisk nižji.
Preden se lotiš večjih posegov, preveri osnovno: filtre goriva, filtre zraka, gre gas do konca na boš pumpi, jermeni.....
Če vse štima si nabavi en merilnik tlaka in izmeri tlak v sesalni cevi. Če je res manjši na enem motorju, bi jaz, preden bi šel v naročilo novega kompresorja(ni poceni) zamenjal kompresorja med seboj. Če drugi motor ne dosega obrate, si zmagal. Če bo bo isto, bo pa "veselica".
francelj
Admiral
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a francelj » Po Apr 27, 2020 19:09

Dealovanje kompresorjev na KAD motorjih zelo enostavno izmeriš.
Potrebuješ manometer, lahko tudi tisti iz pumpe za bicikl. Na vrhu glave motorja odviješ prav meritvam pritiska namenjen vijak M18 kamor priključiš manometer, z adapterjem in cevko... Neobremenjen motor meriš pri 2000 obratih. Izmerjena vrednost mora biti višja od 70 kPa (0,7 bar) pri temperaturi okolja 20C in pri običajnem zunanjem tlaku 1bar.

Nisi napisal kakšne težave pravzaprav ima tvoj motor. Katere obrate pa doseže pri obremenitvi, ko poskušaš izglisirati?
SEBO7330

OdgovorNapisal/-a SEBO7330 » Po Apr 27, 2020 19:38

tezava je samo v tem da ce jaz na morju dam desno rocico motorja do konca se prav cuti kako on potegne ko se vklopi kompresor..
na levem se tega ne obcuti ceprav deluje kompresor,tako pocasi se nabirajo obrati.

ce pa dam oba na enkrat pa se barka izglisira in se kompresorja izklopita..

bojim se da ko nas bo vec na barki da bom imel tezave s izglisiranjem!!

Hvala za odgovore

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost