Trawler < 40"

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

gs nautica
Kontraadmiral
Prispevkov: 266
Pridružen: Sr Mar 04, 2009 18:51
Kraj: GROSUPLJE-KRK

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a gs nautica » Po Maj 04, 2020 19:38

Nobene se ne bi branil :D upajmo da spet čimprej zaplujemo
Mirno morje.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a Paco » Po Maj 04, 2020 22:49

Pozna kdo še kak novejši bolj klasični trawler manjših dimenzij s CE dobavljivostjo ?
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a glens » Po Maj 04, 2020 23:26

Kako se ti zdi pa Seafaring 34?
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a glens » Po Maj 04, 2020 23:32

Ali pa Minship 340? Se da dobit v Italiji, Franciji in tudi na Hrvaškem se pojavi vsake toliko časa kak za prodajo. Tudi v Sloveniji bi se našel kak.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a Paco » Po Maj 04, 2020 23:34

Ne vem,
na prvi pogled mi deluje zelo steklen :shock: moja duša je vajena bolj tradicionalnih linij, bi moral od blizu videti da bi lahko karkoli komentiral...pa tudi vožnja na papirju prenese marsikaj vemo.
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a glens » To Maj 05, 2020 07:28

Kaj pa vem, meni je to, da je veliko stekla prednost.
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a glens » To Maj 05, 2020 14:48

A revijo Passagemaker poznaš? Je večinoma o Trawlerjih...jaz imam to naročeno in je veliko koristnih novosti in napotkov objavljenih... Nekateri članki so zelo dobri, žal pa skozi čas kvaleiteta pada :cry:

https://www.passagemaker.com/
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a Paco » To Maj 05, 2020 14:51

Ne nisem poznal ! HVALA!

Boš kak stari izvod posodil za pokukat notri :=)
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a glens » To Maj 05, 2020 15:01

Seveda, jih podarim, so pa v starih itak boljši članki :)
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3222
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Sr Maj 13, 2020 14:10

Da lažje razumem, mi lahko nekdo čisto na kratko pojasni, v čem je keč teh trawlerjev? Se vsa leta osredotočam samo na jadrnice.
Najbrž je velika prednost to, da je to najbrž stanovanje (avtodom) na vodi? Komoditeta, klima, dobiš obiske, jih daš v svoj "apartma", večerja na "terasi", gre počasi, ne žre veliko. Razumem prav?
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Sr Maj 13, 2020 17:04

.



Grega295 napisal/-a:Da lažje razumem, mi lahko nekdo čisto na kratko pojasni, v čem je keč teh trawlerjev? Se vsa leta osredotočam samo na jadrnice.
Najbrž je velika prednost to, da je to najbrž stanovanje (avtodom) na vodi? Komoditeta, klima, dobiš obiske, jih daš v svoj "apartma", večerja na "terasi", gre počasi, ne žre veliko. Razumem prav?


Jaz ti povem tole!

Jih gledam, jih občudujem, ih, ah in oh pa sploh, ampak imel ga ne bi. Jaz vidim tole morjeplovstvo kot hoby program in brez adrenalina je vse brez veze. V teh barkah obrneš ključ in greš, .... brrrrrrrrrrrrrr, brrrrrrrrrrrrrrrrr, pa nekam prrineš, kjer je še kar, ampak ni glih optimalno zate ampak je v redu, da na sidru ali privezu ližeš kakšno pijačko, pa kaj pomalcaš, če se ti da greš pa v kako konobo in daješ vtis kakšen morjeplovec da si. S tako barko skoraj ne porajtaš kakšno bo vreme, ker imajo ponavadi zelo dobre plovne lastnosti, da te kaka nevihta ne zmoti. Itd, itd, ...

Tako je moje mnenje. Že tako al tako ni vožnja z motornjačo, gliserjem, itd, nekaj navdušujočega, prej dolgočasno, da bi se pa nekaj ur vozil preko Kvarnerja, pa brez dogajanja, si zaenkrat al pa večkrat ne predstavljam.

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a weta » Sr Maj 13, 2020 19:19

pri teh barkah vidim jaz nekaj protislovij. dejansko danes nekam gremo, da pridemo na cilj in tam nekaj počnemo. V tem primeru želimo na cilj priti čim prej, pri tej barki to odpade. pri nekaterih je cilj sama pot (jadranje, bicikliranje....) pri tej barki ne vem kaj bi bilo (niti opazovanje narave verjetno ni zanimivo (vožnja preko kvarnerja).
Če pa je pri tej barki cilj sama pot in uživanje na njej med potjo, potem pa ne vem, zakaj se njihovi lastniki ne vozijo od doma do barke s kočijo (lepo počasi, udobno, uživancija, opazovanje narave zunaj....)
To je samo moje razmišljanje, ki mogoče ni čisto v skladu s temo, ampak se nisem mogel zadržati.

aja, pa tudi lepe te barke niso ravno najbolj.....bi rekel, da se njihov videz primerja s 60 let staro babo...saj je lahko ok, lahko je dobro ohranjena za svoja leta, ampak pri njej iskat obline, napeto kožo, adrenalin, užitke, je pa brez veze.
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a glens » Sr Maj 13, 2020 19:36

Uf ,zanimivi komentarji...

Nekako bi najlažje opisla, da se gre predvsem za komoditeto in zanesljivot plovbe in še enkrat konfort. Treba je kakšen dan preživet na takšni barki in se potem res vidijo prednosti, ko je na barki kar na enkrat dovolj prostora, ni problema s količino vode, dometom, hladinik je praviloma ogromen, klima, svetel in pregleden salon. Pravi trawler ima tudi dvigalo, da pospravi tender na flay in ti ne dela gužve na platformi...skratka še enkrat praktičnos, narejen za daljša potovanja in udobje. To so glavne prednosti.

Me zanima koliko od vas je že bilo sploh na kašnem Trawlerju?
Koliko vase je že preživelo kakšen dan, tede, mesec na takšni barki?

Zanim me kakšne so vaše potovalne htrosti - Pajer, weta?

Sploh ni nujno, da je trawler počasen, lepota je pa zelo relativna...

ECO Trawler 43
Slika
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Maj 13, 2020 19:50

Ma, koncept je vrhunski. Sidraš v samotnem zalivu. Na barki imaš vse pripomočke za uživanje v športnih aktivnostih, potapljanju, ribolovu ..., še kakšno mini jadrničko, surf, kajt, en super truper RIB za smučanje in za izlet v bližnje mesto. Ni da ni. Meni je všeč in kot je rekel EDO, na stara leta, ko se ti ne da več vleči štrikov in biti nasoljen kot (kr en) inčun, je takle trawler prava opcija. No, samo še €€€ je treba imet, ker ena takale cca 20m barka zahteva vzdrževanje ranga 10x ali 20x k€ letno.
Vsekakor barka kot se šika. Komot povabiš še kakšno familijo, prijatelje, pa ne da bi hodili en po drugemu pa si delili skret, pa se umikali vsakič, ko moraš iz boksa vzeti bokobran ali masko ali karkolipačže. Ok mogoče je na 40 feetnem še treba sprejeti kakšen kompromis glede komoditete ampak kaj bolj konkretno dolgega pa je to to.
Mokre sanje, itak. Bi se z veseljem zapeljal na eno vikend turo.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Sr Maj 13, 2020 21:07

glens napisal/-a:Uf ,zanimivi komentarji...

Nekako bi najlažje opisla, da se gre predvsem za komoditeto in zanesljivot plovbe in še enkrat konfort. Treba je kakšen dan preživet na takšni barki in se potem res vidijo prednosti, ko je na barki kar na enkrat dovolj prostora, ni problema s količino vode, dometom, hladinik je praviloma ogromen, klima, svetel in pregleden salon. Pravi trawler ima tudi dvigalo, da pospravi tender na flay in ti ne dela gužve na platformi...skratka še enkrat praktičnos, narejen za daljša potovanja in udobje. To so glavne prednosti.

Me zanima koliko od vas je že bilo sploh na kašnem Trawlerju?
Koliko vase je že preživelo kakšen dan, tede, mesec na takšni barki?

Zanim me kakšne so vaše potovalne htrosti - Pajer, weta?

Sploh ni nujno, da je trawler počasen, lepota je pa zelo relativna...

ECO Trawler 43
Slika


Trawler ni gliser, trawler ne more glisirat, trawler je za ljudi z mnogo denarja pa malo idej kaj bi počeli sami s seboj. Morda sem nevoščljiv,fovš po domače. Me ne zanima. Dokler me bo dobesedno vleklo na morje, me neka ležernost, neaktivnost ne mika. Že ko peljem preko Kvarnerja z nekaj preko 20 vozlov potovalke mi je dolgočasno. Kot bi se s super športnim motociklom ali avtom vozil po avionski pisti. Brez veze!
Počasnost v vožnji je pa nujna in jo mnogokrat izvajam zaradi panule. Sem že prepeljal razdaljo, in to večkrat, od Ilovika do Ista s hitrostjo okoli 2 vozla. Toda aktivno spremljanje globine, vožnja blizu obale, preko pličakov, čakanje prijema pač ni plovba ampak ribolov, čeprav je plovba.

Koliko sem preživel na trawlerju? Dovolj, da me ne prepriča udobje-luksuz, ki je zame bolj navidezen kot resničen.

Marchi, pa kdo od teh lastnikov, uporabnikov takih bark je tudi ribič, ...? To so ljudje z drugačnimi pričakovanji v življenju od mene.

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov