Trawler < 40"

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a Paco » So Maj 02, 2020 17:14

Pozdravljeni,

tema je mišljena kot foto informativni zapis katere Trawler barke so vam všeč, jih morda želite imeti ali celo imate , z ali brez zapisa cene na trenutnem trgu in zadnjega MY , ni pa nujno..veliko lepih (vsaj meni) sploh ni več v proizvodnji so pa vsekakor typ barke , ki zanima ponovno vedno več navtičnih navdušencev.

Kdor ne ve kaj vrsta barke Trawler je morda tukaj na grobo https://en.wikipedia.org/wiki/Recreational_trawler

je pa želja da tema ne razraste v debato o brzinah in raznih modernih trupih , saj so načeloma "vsaj meni se zdi" okvirni parametri dokaj jasni.

Lep dan vsem

lpp

p.s.Pa če se le da se dajte omejiti na velikosti <40" ali vsaj tu nekje :D .

Slika
1994 Island Gypsy 32

Slika
http://tenwheel.com/view/715-1992_legacy_32_trawler_tug.html

Slika
Viknes 1030

Slika
Grand Banks 32 Classic
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a glens » So Maj 02, 2020 17:57

U tale tema je pa meni zelo dobrodošla ampak se bojim, da v Evropi ni preveč inetresa in tržišča za takšne barke. Čez lužo je tukaj čisto druga pesem, kjer imaš res ogromno izbiro raznih trawlerjev in tug boats-ov.

Evo nekaj primerov tega, kar se da dobit v Evropi...

En malo bolj moderno osvežen iz francije RHEA 34 (obstajajo še 43 in 47). So mi tile trawlerji od Rhea Marine zelo všečni in kar zadovoljivo narejeni:

Slika

Selene 36 (obstaja seveda cel asortiman tja do 92 ft). To je neka klasika postala med trawlerji, čeprav meni ne sedejo preveč, ke so v notranjosti to preveč zaprte in zastarele barke. Drugače pa je to sininim kakovosti in dobro izdelave.

Slika

Seveda je tukaj še klasika s Swift Trawlerji od Beneteau od 30ft pa tja do 50ft. Meni te barke sploh ne sedejo, jih je pa veliko in so s tem dostopne...

Recimo ST 35
Slika

Pri nas v Evrpi se najde tudi še kašen ameriški Mainship 350 in 400. Zanimive in prostorne barke, ki pa jih žal ne delajo več. Bi bilo zanimivo videti v katero smer bi šle izboljšave in posodobitve:

MS 350:

Slika

MS 400

Slika

In se seveda klasika in sinonim vzdržjivosti Nordhavn (zopet obstaja cela flota tja do nenormalnih razsežnosti in ekspedicijskih plovil). Imajo podbvojene vse ključne sisteme, nekatere selo potrojene...

Najmanjši primer N40

Slika

Če omenim še enega našega proizvajalca za katerega pa nisem prepričan kako kaj trenutno stojijo...
To je Seafaring, trenutno z dvema modeloma 34 in 44.

SF34:
https://www.val-navtika.net/wp-content/ ... ing-34.png

SF44
Slika

Ma sem ugotovil, da je tega res veliko in da sploh ne vem kje začet in končat :) Je pa žal res premalo teh plovil na voljo v Evropi.
Mene tak tip barke zelo veseli, nabral sem tudi nekaj izkušenj in z veseljem odgovorim na kašno vprašanje...
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a EDO » So Maj 02, 2020 19:13

Znano je, da si jadralci na stara leta, ko je štrike zmeraj težje vlečt, radi omislijo trawlerje. Če bom kdaj presedlal na motornjačo, bo zagotovo trawler.
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » So Maj 02, 2020 19:22

U Celju u bližini dinosa stoji en podoben prvemu že doooolgo. Je pa potreben obnove. Nevem če je v lasti Atal-a al ma kdo privat.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Maj 03, 2020 11:51

Slika
Sciallino 33
>novejši modeli se že spogledujejo z gliserji :=(

Slika
Aquador 32C
>novejši modeli se že spogledujejo z gliserji :=(
pojdi se z bikom bost!
nac
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Jul 02, 2009 22:18

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a nac » Ne Maj 03, 2020 12:36

Paco-začel si temo dobro,ampak tale dva pa ne spadata sem.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Maj 03, 2020 13:07

Zakaj ? Ker sta novejsega datuma ? Tudi viknes je novejsi...delen kompromis od čistokrvnosti..seveda pa bo lepo če bo kdo kaj novejsega čistokrvnega v okviru zadanih dimenzij zapopal ;). BENETAU , ki je naveden pa je tudi stvar debat o dokaj gliserskem dnu, je tudi en tak poiskus modernega kompromisa.

Vec mnenj je seveda dobrodoslih, kritika kar tako pa mnjaaah.
pojdi se z bikom bost!
mali brodski
Kapitan korvete
Prispevkov: 106
Pridružen: Po Nov 01, 2010 10:00

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a mali brodski » Ne Maj 03, 2020 13:18

Poglejte Menorquin 90,100,110,120,140 in 160. Moje sanje 140. :lol: :D :o :shock:
Za srečo ni tablete
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a glens » Ne Maj 03, 2020 15:23

Paco, tukaj se strinjam z nac-em saj calafuria ni trawler, aquador je pa čisti gliser isto, kot nimbus, marex itd...

Še en zanimiv Amerikanc:

Nordic Tug 34 ( seveda zopet obstajajo cela flota of 26ft pa tja do 54ft)

Slika
zebra
Kapitan fregate
Prispevkov: 122
Pridružen: Ne Mar 14, 2010 10:44

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a zebra » Ne Maj 03, 2020 16:05

Linssen..............????????????
lp
Bojan
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Maj 03, 2020 18:38

1.kdo od vaju je bil na Aquadorju 32C ?

2. Kdo od vaju je bil na Sciallinu 33 ?

Lahko zdaj bulite s teorijo ampak dajte biti korektni. Ste bili ali ne? Ce je NE potem ser*** na suho ali pa bodite možje in posteno argumetirajte. Za razliko od vaju obe barki poznam in eno celo imam :?

Ce gre pa za to da je treba vsako temo posrati brez enega argumenta potem pa ja , itaq da ja !!

Ajde deci.bodite argumentirani vec kot v enem stavku, " jest mislim da nimas prov ! Fu"
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Maj 03, 2020 18:45

Aja ..pa strinjam se da ne bo pomote sam eden naj argumentira. :)
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a glens » Ne Maj 03, 2020 19:56

Calafuria je bila sosednja barka na levem boku 3 leta, ko sem bil še v marini v Rovinju in mi pač ne deluje kot trawler sory. Je pa bila to barka od nekega inštituta za istraživanje mora, se ne spomnim več točno. Ne me razumet narobe, nikakor ne pravim, da je slaba barka ampak pralim le, da to zame ni trawler.

Za enega Aquadirja vem, da je v Punatu - slovenski...mogoče tvoj? Če je potem smo se vsaj 2x skupaj kopali na Krku :lol:
Ko sem kupoval prejšnjo barko mi je bil Aquador v ožjem izboru a je bil predrag in precej redka bara za dobit pri nas. Takrat sem sem potem odločil za ACM 31, ki pa je po konceptu identična barka, kot Aquador 32.

Še misliš, da mlatim prazno slamo :wink:
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a glens » Ne Maj 03, 2020 20:01

Pa še en zagotovo najbolj vsestranski trawler, ki navdušje z inovatvnii rešitvami čez lužo. Proizvajalec ponuja predvsem manjša plovila od 23ft do lansko leto predstavljenega paradnega konja RT41. Žal te pa ubijejo s ceno :lol:

Ranger Tug 41

Slika

Ranger Tug 29

Slika
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Maj 03, 2020 20:27

Super Glens in Nac

HVALA

Bodi vsaj tako konkreten do bralcev ( da ne bo vse skupaj nabijanje zaradi števila postov :twisted: ) in navedi svoje osebne izkušnje z trawler barkami.

Mislim da nas vse zanima :shock:

Napadel si dve znamki in z veseljem bi slišal tvoje argumente , pa najbrž bi to zanimalo tudi ostale .

Aja pa lepo bi bilo ne mešati stila barke ala calafuria, če tole še malce raztegnemo gozzi in komkretnega modela.

Imata,....... sta imela, ........sta se vozila z njimi........kateri model ?.....

Kopiranje google rezultatov tu ne pomaga :roll: kaj voziš in od kje ti relevantni podatki ?


Odgovori kategorično ali se skrivaj politično kot pač vemo kako to gre !

in glens, vse tvoje navedbe "kupim" samo povej kaj in zakaj :shock: ranger tug sem namenoma izpustil ker je zastopanost istih in nakup rabljenenega CE cert v EU enaka možnosti zadetka lota v Eurojackpotu..

Huh upam da tu nisem odprl nove pandorine skrinjice ampak vedno sem imel občutek da je forum namenjen bolj zemeljesko dosegljivim zadevam kot pa --> "da se, -->>ima se ---> "može se".

Ja da se razumemo ...osebe ki spremljajo forum in izdajajo iz svojega podjetja mesečne položnce strankam v stilu.. HEP, KEL , Vodovod...ipd so izključene iz primerjalne debate :oops: :oops: .

lpp

p.s Z veseljem in velikim zanimanjem spremljam argumentirane poste
pojdi se z bikom bost!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov