Avtopilot

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
rado
Kontraadmiral
Prispevkov: 252
Pridružen: So Okt 26, 2019 10:09

Avtopilot

OdgovorNapisal/-a rado » Pe Okt 02, 2020 06:48

Za motorno barko 8,5m s 150KM notranjim motorjem in hidravličnim krmilom iščem autopilota.
Kaj svetujete ?
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Avtopilot

OdgovorNapisal/-a Paco » Pe Okt 02, 2020 07:51

Jaz sem montiral Garmina 10 ko na 7 metrov in dela že 6 let brez problemov krasno. Price/Performance je bilo to takrat.
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Avtopilot

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Okt 02, 2020 08:20

Simrad. Top zadeva.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Avtopilot

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Pe Okt 02, 2020 09:08

Vsak ti je svetoval kar ima sam na svojem plovilu: :lol:
- Paco je izbral Garmina zaradi kompatibilnosti z obstoječim ploterjem za open fishermana, ker je pričakoval, da ga bo vozil po začrtani poti zaradi panulanja !
- Aegir ima Simrad fishfinder in razlogi so zelo podobni Pacovim. Oba sta namreč ribiča.

Kot serviser in prodajalec Autohelm-Raymarine od 1997 ti povem, da je vse lepo in prav dokler ta dva delujeta. O kakršnem koli suportu za ti dve znamki pa pozabi. Nihče v nobeni marini teh dveh znamk avtopilotov NE POZNA!!!
Simrada je morda kak serviser na obali še videl, kaj dosti pa jih še vedno ne poznajo, ker so bili včasih izjemno dragi in si jih je le redko kdo privoščil, zato se tudi niso prijeli.

Za hidravlični avtopilot je price performance in po delovanju definitivno najboljša izbira Raymarine hidravlični paket, ki vsebuje vse za montažo displej, računalnik, kompas, ruder senzor, hidravlično črpalko in kable za STng-NMEA2000.

Če nakupuješ resno me lahko kontaktiraš na ZS ali v firmo.
LP Iztok
Uporabniški avatar
rado
Kontraadmiral
Prispevkov: 252
Pridružen: So Okt 26, 2019 10:09

Re: Avtopilot

OdgovorNapisal/-a rado » Pe Okt 02, 2020 10:29

Hvala za povratne informacije.
Avtopilota potrebujem izključno zato, da me barka pelje v smer katero nastavim in da lahko brez skrbi grem po pivo ali lulat.
Ali se še dobi Raymarine sportpilot?
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3219
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Avtopilot

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Pe Okt 02, 2020 10:54

rado napisal/-a:Avtopilota potrebujem izključno zato, da me barka pelje v smer katero nastavim in da lahko brez skrbi grem po pivo ali lulat.

Plujem z avtopilotom (na jadrnici, ki gre max 6 vozlov), pa ne morem iti brez skrbi nikamor, saj je vseeno potrebno ob priobalni plovbi precej kontrolirati okolico. Ajde, po pivo in odtočit, še.
Nekaj več brezskrbnosti bi morda omogočil radar, ki bi me opozarjal na stoječe ali prihajajoče tarče na moji plovni poti v nekem radiusu
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Avtopilot

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Okt 02, 2020 13:38

No, ploter sem imel jaz lani na čolnu Raymarine dragonfly 5 pro in sem ga zaradi po mojem mnenju katastrofalnega software-a, ki je (izjema je augmented reality, tist je kr cool) ostal nekje v letu 2005, dal stran. Po tem pa sem, ker izhajam iz ITja dobro predrkal vse rešitve v "pleasure" segmentu. V softverskem smislu Navicu oziroma Simrad/B&G/Lowrance (čeprav je še prostora za izboljšave) nobena konkurenca niti blizu ne pride.

Verjetno iz tega razloga Honda, Yamaha, Mercury in še kdo, nudijo popolno integracijo in tudi s svojimi logotipi rebrandane go xse ploterje.

Poleg tega Navico ne cigani in ne zaklepa naprav na svoje mape, lahko imaš gor tudi brezplačne.

Na avtopilotu si nastaviš autoroute, ti sam splanira pot, vklopiš Nav mode in pol vse naredi sam, ne rabiš ničesar potrjevati, obrača popolnoma sam, samo sediš, mal sem pa tja gas popraviš in paziš, da se s pivom ne poliješ. Na tak način se meni da it kamorkoli, ker dejandsko počivaš in mal gledaš okol, ap te pa vozi. Meni je to definitivno bil daleč najboljši dodatek na čolnu. Totaln luksuz.

Je pa mogoče mal dražji kot kaj drugega.

Na koncu, hardver je pri vseh uveljavljenih igralcih kvaliteten, tle ni dileme, bistvene razlike pa so v software-u. Tam je pa pol stvar preference ampak čist iz mojega profesionalnega stališča 15+ letnega testiranja softvera, ga čez navico zdele v tem trenutku po mojem mnenju ni.

Sicer pa v google store je brezplačna aplikacija Simrad Boating & Navigation, podobna plačljivem Navionicsu, ki jo povežeš s ploterjem in prenašaš rute, ki jih narediš zvečer v apartmaju in podobno, sicer je še v beta fazi ampak noro dobr kar se mene tiče. Testirajte..
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Avtopilot

OdgovorNapisal/-a Paco » Pe Okt 02, 2020 15:12

Aegir, z veseljem bi si ogledal tole tvojo postavitev in predvsem SW. Aplikacija kot taka pa zgleda dela le s Simradom saj hoče login.

lpp
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2734
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Avtopilot

OdgovorNapisal/-a evovii » Pe Okt 02, 2020 16:07

Simrad kvalitetno suportirajo fantje iz Almija v Umagu.
https://almi.hr/en/service/
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Avtopilot

OdgovorNapisal/-a Paco » Pe Okt 02, 2020 17:45

:lol:

Raymarine pa nas clan Nikola, ce ze delamo marketing 8) z ziher vec let izkusenj in znanja.

aja ups pa link sm pozabu prlimat...evo

http://www.harpoon.si/
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2734
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Avtopilot

OdgovorNapisal/-a evovii » Pe Okt 02, 2020 19:04

Paco napisal/-a::lol:

Raymarine pa nas clan Nikola, ce ze delamo marketing 8) z ziher vec let izkusenj in znanja.

aja ups pa link sm pozabu prlimat...evo

http://www.harpoon.si/


Za NT vem da je stručko za Raymarine. Samo ker se je pisalo, da za Simrad ni ustreznega suporta v Slo sem napisal alternativo. Mogoče komu pride prav.

LP
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Avtopilot

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Okt 02, 2020 20:25

NT ima tudi Simrad program če se ne motim. Mislil je verjetno na podporo s strani tovarne, po kateri pa menda res niso znani najbolj.

Paco napisal/-a:Aegir, z veseljem bi si ogledal tole tvojo postavitev in predvsem SW. Aplikacija kot taka pa zgleda dela le s Simradom saj hoče login.

lpp


Tole je komplet ap in baystar hidravlika, sam tle sem mel še go5xse pol se mi je tolk dopadlo, da sem se znebil 5ke in vzel go9xse.

Slika

Tkole zgleda pa v akciji.

Slika

Slika

Aplikacija zdaj tudi meni ne dela, beta pač. Razvijajo nekaj. Simrad dosti dela na tem, vsako leto je nekaj update-ov in kar je najboljše, update se naredi sam, samo na wifi ga pritakneš in ti pove sam, da je na voljo nova verzija in če si jo želiš. Jaz sem letos na vodi naredil update v 10 min in so končno spremenili tiste okrogle števčke v nekaj malo bolj modernega.

Slika
Slika
Slika
Nazadnje spremenil AEgir, dne Pe Okt 02, 2020 21:04, skupaj popravljeno 2 krat.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Avtopilot

OdgovorNapisal/-a Paco » Pe Okt 02, 2020 20:45

Se bova v živo zmenla me par stvari res zanima...kako meniji tečejo in opcije.
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Avtopilot

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Okt 02, 2020 21:26

Ni problema.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Avtopilot

OdgovorNapisal/-a Paco » So Okt 03, 2020 08:38

:mrgreen:
Mi je pa simpaticno da si zapopal slike iz mojih logov :D
pojdi se z bikom bost!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov